SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61010 od DKo
Naši politici, ktorí sú práve pri korytách, keď potrebujú viac peňazí, zvýšia DPH alebo iné dane. Riešiť problémy našej súčasnosti týmto spôsobom dokáže i malé decko. Neviem čo nazývať výpalným a ani neviem na čo to potrebujú. Jedno však viem, umenie "mať dosť " je umením statočných a šľachetných.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61015 od Lubo1
Zdravim.
<br/>Neviem preco jej volali z OkO, ked PL predlzuje OPK.
<br/>Tych 171€. To jej dali co za sumu?
<br/>
<br/>100€ je predlzenie. 71€ je poistenie? Je clenom SPZ?
<br/>Kym sa nezmeni suma za predlzenie PL /uplnee by stacilo aj 5€, urcite by to OPK prezilo/ neriesi prechod k Pribine zhola nic. Usetris 1€.
<br/>Toto je zo stranky Pribiny
<br/>päť ročné poistenie22,50 €22,50 €
<br/>členské a účelový príspevok27,29 €44,18 €
<br/>spolu:49,79 €66,68 €
<br/>preukaz na 5 rokov3,32 €3,32 €
<br/>celkom:53,11 €70,00 €
<br/> To znamena
<br/>ak musis zaplatit 100€ za predlzenie /ale nie OKO, ale OPK, aspon to by sa mali ujasnit/ a 71€ za poistenie, tak prechodom k Pribine zaplatis
<br/>100€ za predlzenie + 70€ poistenie a poplatky teda 170€.
<br/>Uspora 1€
<br/>
<br/>Teda este raz, kym sa nezmeni sadzba za vydavanie PL, neriesi sa nic.
<br/>Napr. my /nase OPK/ mame uzvretu poistnu zmluvu uz znizenu na 15€ rocne. A uz ti treba len fotky. Takze to je 75€. Tu je tazko usetrit.
<br/>Skvor sa tu jedna o tvoje principialne stanovisko. Naco byt v SPZ.
<br/>Celkom dobre to tu napisal Andrej, skvor treba najst nejake rozumne riesenie, konsenzus. Ak si precitas stanovy Pribiny, tiez tam ma spolupracu s SPK. Len asi to nejak skripe.
<br/>Este nieco zo stanov:
<br/>Členovia SLOSP sú povinní:
<br/>včas a riadne platiť členské príspevky, poistné ako aj
<br/>účelové, prípadne ďalšie príspevky, ktorých prijatie bude
<br/>v budúcnosti riadnym postupom schválené
<br/> Inak, ten zbor zakladatelov si moze menit stanovy ako chce, to sa mi velmi nezda
<br/>Vychadza mi to tak, ze s coraz vecsim aparatom sa musi zvysovat aj clenske. Teraz to bolo z 53 na 70 /na 5 rokov/. To je nejakych 25%. Co ak sa zbor rozhodne zase zvysovat? Podla mna, ak to bude potrebne, tak to urobi. A predpokladam, ze to bude musiet urobit. Nic nie je zadarmo, takze prosim, nech to nikto neberie ako nejaky utok. Len tvrdim, ze cimvacsi aparat, tym vacsie naklady.
<br/>Tych 150000€, co to je? Len ak si zoberieme, ze plat jedneho zamestnanca bude 500€ cisty, tak s odvodami sme niekde pri 800-900€, to je dajme tomu 10.000€/rok + 3000€ rezia /najom, telefon, energie, kanc. potreby/a sme na 13.000€ pre jednu kancelariu. Kde je ustredie. Teraz je pravda, ze v 85¨okresov robia tuto cinnost kancelarie SPZ.
<br/>Otazka: KDE STE BOLI,KED SA TVORILA KOMORA?
<br/>Ak si zoberieme, ze 1€ je teraz asi hodnota byvalych 5sk/89/, tak o com tu hovorime. Poplatky za PL je asi to najmenej, o com sa treba bavit.
<br/>Co kvitujem je nepovinne clenstvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61016 od Lubo1
85% okresov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61017 od DKo
Lubo, podľa Metodických pokynov publikovaných na stránkach SPK, je za predåženie 5-ročného PL poplatok 20€.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61018 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Predlženie poľovného listka bolo pred r.2009 - 300.-SK na 5 rokov, teraz v SPK je
<br/>20 EUR.-_cca 600.-SK - nárast 100 %
<br/>Predåženie na 5 rokov do konca novembra 20.- EUR po tomto termíne 40.- EUR,
<br/>členské a poistné v Pribine je 70 .- EUR na 5 rokov + 40 .- EUR komore je 110.- EUR
<br/>Členské v SPZ začína tiež od 70.- EUR ale nemajú to jednotné všetky okresy.
<br/>Od tohto roku je nový poplatok do SPK 10.- EUR na člena poľovníckej organizácie, SPZ to vraj zaplatí za svojich členov, ale neviem z čoho, pravdepodobne vytvorí dlh voči SPK
<br/>cca 56 000.-EUR a ten sa dá aj splatiť napr. majetkom a pomaly a isto pretunelovať majetok SPZ do SPK. Hovoria o tom vrabce na streche ale všetko je možné....
<br/>Takže slečna by mala platiť cca 110.- EUR .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61020 od DKo
polmex, čo by z takéhoto zjavného tunelovania mali samotní tunelári? Pravdepodobnejšie sa mi zdá, že to SPZ skásne v yegim spomínaných 171 éčkach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61021 od Limba
Skoro každý, kto prevádza výkon práva poľovníctva (mimo funkcionárov SPZ, SPK a ich poskokov) nie je spokojný z rôznymi poplatkami, ktoré musí platiť SPZ a SPK. Považujem za pozoruhodné názory, že za každý „koníček“ sa musí platiť.
<br/>
<br/>Platiť áno, ale koľko a pre koho???
<br/>Ako sú využívané tieto peniaze? Vieme aké odmeny si dávajú funkcionári SPZ, SPK a ich prisluhovači.
<br/>Je prehľad o tom načo boli tieto poplatky vynaložené? Z čoho platí SPZ, SPK rôzne akcie (žúrky) a účelové poľovačky s dôvodu utužovania kor....ých vzťahov.
<br/>
<br/>Ktorého z veľkých funkcionárov SPZ, SPK osvietila geniálna myšlienka vyberať poplatky od poľovníckych organizácií za to, že užívajú poľovné revíri. Týmto svojím uznesením by určite tromfli aj tzv. „pribyliščikov“ (pribyliščici - zvláštny úradníci za vlády ruského cára Petra I. ktorých jedinou povinnosťou bolo vymýšľať nové dane).
<br/>
<br/>Na akom právnom a morálnom základe sme povinný tento poplatok platiť?
<br/>Aký má SPK právny vzťah k poľovným revírom (poľovným pozemkom) - žiadny!!!
<br/>Na základe akého morálneho princípu si SPK určila tieto poplatky - jednoznačne sa koná proti dobrým mravom.
<br/>Sú tieto poplatky v súlade zo zákonmi??? Stanovy SPK sú v rozpore s ústavou a zákonmi SR.
<br/>
<br/>Čo na to rôzne kompetentné orgány???
<br/>Nebude ani „žúrka ani poľovačka“ , to veru nie, tieto privilégia nám vyvoleným nikto brať nebude!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61022 od DKo
.. yegiho dcéra by sa mala popýtať za čo všekto má zaplatiť a yegi by nám to tu mohol prezradiť. Tipnem si: 20 predåženie, 70 poistenie, 50 spomínaných 5x10, 30 réžijné náklady OkO za vybavenie predåženia na OPK a 1 euro poštovné = suma sumárum 171 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61023 od Lubo1
Ty brdo, mas pravdu. Tak potom ju pekne kasnu. Ake rezijne naklady? To si na zaklade coho uctuju? Teraz som to preveril u pracovnicky. 20€ na 5rokov + poistenie. Cez koho sa kto poisti, to je jedno.
<br/>Ospravedlnujem sa za zly vypocet. Teda napr. ak by sa poistila 15€/rok +20€ = 95€. Cez Pribinu by to bolo 70+20€ teda 90€, usetri 81€, no za co si SPZ, teda OPK, uctuje 171€? Akoze nie ze by to bola horybilna suma, ale je to dost. AK maju rocne clenstvo v SPZ 30€, malo by za to aj nieco poskytnut. Stale tvrdim, nejde ani tak o vysku platby, ako o to, co za to clovek dostane. Lebo napr. v Bratislave uz aj WC stoji 1€. Teda tam je hodnota Eura. To co stalo 2Sk, dnes stoji Euro :)
<br/>V principe sa tu stale jedna o poistenie. Clenovia SPZ maju tu smolu, ze v stanovach maju napisane, ak chcu byt clenmi niektorej org.zlozky SPZ, musia byt samozrejme aj clenmi SPZ, teda nemaju velmi na vyber.
<br/>Je to o to horsie, ze napr. v stanovach Pribiny stoji, ze clenmi mozu byt obcania s platnym polovnym listkom. No niekto tu dost dlho tvrdi, ze tieto listky su neplatne. Teda ziadny clen SPZ, ani byvaly nemoze byt ich clenom, ak nechcu vyvratit tvrdenia svojho hovorcu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61025 od papo
budem sa snažiť o stručnosť. najprv výpočty. tu mi chýba uznesenie SPK z michaloviec, takže niektoré veci sa môžem len domnievať, ale ty ako priamy účastník by si ho mohol uverejniť. či sa nedá? no ak nie, tak potom so všetkými spravodajmi si tak môžem...., všetky v ňom uverejnené veci, ktoré sa týkajú práv a povinností nemajú relevantný doklad: uznesenie,. pokiaľ je dodnes tajné, tak platí len pre tých, ktorí ho poznajú. nech sa trebárs k tomu vyjadria právnici, môj názor je však takýto. takže aj vyberanie nejakých poplatkov je nelegálne! kadejakých spravodajov ti natlačím a naposielam takých, že až... uznesenie som tu už po tebe chcel, no nedal si.
<br/>
<br/>takže poďme počítať. vravíš 13 000€. si skromný, to ťa ctí. jeden zamestnanec? sú aj dvaja, ale to nič. náklady na zasadnutia všemožných rád, komisí, senátov, cestovné na porady..... to si akosi pozabudol. odmeny tiež. no zostaneme skromní, na 20 000€. súhlas? napočítal som 59 OPK. 59 x 20 000 = 1 357 000€. k tomu si musíme prirátať skromných 150 000€ pre lebocký a comp, to činí: 1 507 000€. dobre rátam? lebo ja používam ščoty, nekazia sa. premeňme to na Sk, aby zapracovala predstavivosť: 1507000 x30 = 45 210 000 Sk. za rok. za 5 rokov to bude zrejme 5x viac. guličky sa nemýlia.... 226 050 000Sk slovom: dvesto dvadsať šesť miliónov. a to sa ešte nič nespravilo, ani koruna nešla do revírov, to je len chod totalitného molocha.
<br/>možno sa niekde mýlim, zle som počítal, niečo som nepochopil. ak áno, úprimne sa ospravedlňujem. takže o tomto je to celé. za tie peniaze mi budú po celej republike behať zajace v krpcoch a jelene budú mať zlaté kopýtka. ale už rozumiem, prečo šuba hovorí, že ešte bude treba zvyšovať platby. bude treba peniaze aj na sľubovaný rozvoj poľovníctva.
<br/>
<br/>aj ku pribine čosi poviem. k zvýšeniu poplatku došlo len vďaka nezodpovedným podvodníkom, klamárom zo štefánikovej. a vďaka súčasnému právnemu stavu v poľovníctve. booože, vraj právnemu... ospravedlňujem sa. ale môžem i teba uistiť, že po zmene budem presadzovať návrat poplatkov do starých koľají. a či pochybuješ o rozhodovaní v pribine? to je tvoj problém, tvoj názor. ono je to z nejakých príčin tak a som rád, že je to tak. slušní ľudia tak zabránia tomu, čo sa ,,demokraticky,, deje napr. v spz. v pribine jednoducho niečo také nie je možné. principiálne. a čo sa týka nejakých mimoriadnych alebo účelových poplatkov: nemám vedomosť, žeby v minulosti nejaké boli, žeby sa nejaké plánovali v blízkej či ďalšej budúcnosti. načo? nefinancujeme súkromné podujatia z našich peňazí pod hrozbou vylúčenia. to si mohol vidieť inde, u nás nie. a stanovám sa nediv, boli poplatné dobe, v ktorej vznikali. no pomaly sa menia. síce nie celkom tak, ako máme predstavu, ale ide to.
<br/>
<br/>k prijímaniu do pribiny s platným poľovným lístkom... zaujímavý postreh vrcholového funkcionára. miesto toho, aby si si overil pravdivosť tvrdenia, že zmluvu a alianzom nepodpísal - neuzavrel podľa zákona štatutár SPZ. no nemohol ju uzavrieť, pretože stanovy nič také nepoznajú. ale šikovne, komornícky sa pýtaš ako my tento stav rešpektujeme. nuž takto: u nás je platná, nespochybniteľná poistná zmluva, u nás je právna istota. a to je myslím pre člena dôležité. ty narážaš na slovíčko ,s platným, ... v stanovách. nuž nemuselo by tam byť, ale je. pretože ak hovoríme o poľovnom lístku, tak len o platnom. i v zákone. poznáš niekoho s neplatným PL, kto by bol členom PO, komory? doštuduj. obsahovo, významovo je to tá samá formulácia. hlavne, že ty bez mihnutia oka prijmeš platby aj od takých držiteľov PL. ja som si vedomý, že obyčajní členovia to ani netušia, konajú teda v dobrej vôli a úmysle, no ty to vieš a nerobíš nič, okrem inkasovania. takže nič nevyvracia moje tvrdenia, zato ty si nevyvrátil ani jedno moje. napríklad: kto ťa volil? po konaní ustanovujúceho snemu boli navolení delegáti na okresný snem s mandátom zvoliť funkcionársky aktív? alebo si použil tých delegátov, ktorých jedinou úlohou zo zákona bolo zvoliť delegátov na ustanovujúci snem?
<br/>
<br/>zacitujem ťa: Otazka: KDE STE BOLI,KED SA TVORILA KOMORA?
<br/>
<br/>veru, kde bolo 57 000 poľovníkov, keď sa jediný raz verejne diskutovalo k návrhu zákona? kde však boli zástupcovia z spz? ani noha! keď som tému komory otvoril, bol som zastavený, že zodpovední za túto časť tu nie sú...... rozumej z spz. takže ja som bol, bol si aj ty? je vôbec taká otázka na mieste? myslím, že nie. mnohí pripomienkovali, či na spz, či na mp sr, no ako sa vraví, psí hlas do neba nejde. v tej súvislosti ma napadá výrok lebockého v jeho podarenom otvorenom liste... že spz zákon netvorilo. to iní... nuž zacitujem ti z jeho vlastného materiálu: užšia koordinačná komisia: spz: tibor lebocký, jaroslav puškáč...externí: cpin, malko, hell, konôpka. to len tak, na okraj.
<br/> a čo sa týka účasti na schôdzi na ustanovujúci snem, bol som, i zvolený, no z okresnej vyhodený, že som nebol. a čo na to vrchnosť? radšej ti pošlem celý materiál, škoda sa rozpisovať. takže bol som....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61026 od yegi
zajtra sa na to skúsim popýtať tých paničiek,ktoré platíme.potom hodím info :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61027 od DKo
Na tomto mieste si dovolím poznamenať, že škoda posielať podobne ako je škoda s vami diskutovať, lebo vy dokážete diskutovať len nátlakovým monológom, urážaním a zhoväďovaním.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61029 od Lubo1
No asi tak. Ako sa šikovne vykrútil z neplatných PL. Zaujimave.
<br/>poslal: papo 1. Decembra 2011., 12:52
<br/>trošku ináč. ten problém je tak zásadný a veľký, že podľa zákona máme neplatné poľovné lístky, neoprávnene držíme poľovné zbrane, neoprávnene vykonávame právo poľovníctva. to nie je o hlasovaní, či sa niekomu páčia či nepáčia moje príspevky. to je o trestnej činnosti nebývalých rozmerov, ktorú je zakrývaná ministrom pôdohospodárstva počínajúc! oddelenie poľovníctva vydáva stanoviská v rozpore so zákonom a kryjú trestnú činnosť !!! ba v pohode sem dám doklady, že ju páchajú!!!
<br/>
<br/> Členmi SLOSP môžu byť: a) fyzické osoby s trvalým pobytom na území SR, ktorí majú platný poľovný lístok,
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>b) právnické osoby so sídlom na území SR, združujúce osoby - občanov s platným poľovníckym lístkom,
<br/>
<br/>
<br/>Tak ako ? ?
<br/>Ak sa jedna o prijatie, musia mat, nie ze budu mat platny PL. A tu sa tvrdi ze:
<br/>že podľa zákona máme neplatné poľovné lístky
<br/>
<br/>Takze vsetci clenovboli prijati v rozpore so stanovami, ale to podla PAPA je zrazu ine. Zaujimave
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>A ze za zvysenie mozu iny. Noo. Prekvapive.
<br/>Ak chcem zvysit poplatok, tak to nezvalujem na inych. Mam opravnene naklady? Tak zdvihni poplatok a poviem za co. Ak mam povedat pravdu, 70€, ci 100€ na 5 rokov. No kto uz na to nema, tak potom bohuzial.
<br/>A to bliakanie o 20€ na 5 rokov. No usmevne. 3obedy.
<br/>
<br/>Ak som si vsak dobre precital ich stanovy:
<br/>1Orgány SLOSP a prezident SLOSP môžu uvoľniť svojho člena, ak tento opakovane porušuje svoje povinnosti vyplývajúce z jeho funkcie, alebo povinnosti, ktoré mu boli uložené, prípadne, ktoré na seba dobrovoľne prevzal. Porušovaním povinností sa rozumie aj porušovanie organizačnej disciplíny.
<br/>To iste co v SPZ, este horsie, odvolat sa mozes len na lamparen. Taky pan hovorca si zmysli, ze si sa o nom urazlivo vyjadril a letis.
<br/>Tam sa mozes aspon tvarit, ze nieco mozes zmenit.
<br/>
<br/>Spomedzi seba si zakladatelia volia prezidenta SLOSP na obdobie 5 rokov. V prípade odchodu zo zboru zakladateľov z titulu odchodu z funkcie prezidenta, osobných, zdravotných problémov alebo úmrtia, zostávajúci členovia doplnia chýbajúceho z členskej základne SLOSP. Zbor zakladateľov je minimálne trojčlenný. Ak sa prezident alebo ktorýkoľvek člen zo zboru zakladateľov SLOSP vzdá, zostáva naďalej v zbore zakladateľov. Ak zo zakladajúcich členov neakceptuje na funkciu prezidenta žiaden zakladajúci člen, zakladatelia určia - zvolia nového prezidenta z členskej základne na základe ich výberu. Najskôr však tohto príjmu za člena zboru zakladateľov a následne vykonajú voľbu prezidenta SLOSP.
<br/>Zbor zakladateľov na návrh rady SLOSP schvaľuje stanovy SLOSP ako aj zmeny a doplnky stanov, interné smernice, návrh plánu práce, rozpočet, výsledky hospodárenia, návrhy na vyznamenania a pod
<br/>Nakoniec tvoje prava
<br/>No traja samojedini, ktori rozhoduju o vsetkom.
<br/>
<br/>Práva členov
<br/>1. Členovia SLOSP majú právo zúčastňovať sa na schôdzach a zasadnutiach SLOSP, prerokúvania všetkých otázok, podávať návrhy, dopyty a sťažnosti, zúčastňovať sa podujatí SLOSP a využívať ostatné výhody vyplývajúce z členstva SLOSP.
<br/>
<br/>
<br/>Skutocne demokraitcke
<br/>Mozes sa zucastnit. Nejake pravo volit a byt voleny na to zabudni. A niekto tu hovori o totalite. No nasmiech
<br/>
<br/>A zrazu:
<br/>
<br/>SLOSP do svojich radov prijíma za členov SLOSP občanov žijúcich na území SR, ktorí sú držiteľmi poľovných lístkov na základe podpísanej prihlášky, kde záujemca nepriamo vyhlasuje, že berie na seba zodpovednosť vyplývajúcu z dôsledkov plnenia stanov.
<br/>V prihlaske to nejak absentuje. Nepriamo vyhlasuje, ze berie ... Ake zlate.
<br/>
<br/>Moja posledna veta. Kludne by som tam vstupil, lebo urcite nejde o zlu vec. Ale kym tam bude clovek tapu PAPO, tak radsej do pekla. A este nebodaj aj ak on je v zbore. Vobec sa necudujem, ze s nim nikto nechce hovorit. A uz ani ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61031 od DKo
Možno v tom bude zahrnuté člensle v SPZ, ktoré v r.2008 bolo 500Sk/rok. Na 5 rokov 2500Sk = cca 83€. Potom by to približne sedelo 20 (predåženie) cca 70 (postenie) + 83 (členské) = 173€. Dá sa predpokladať, že ak SPZ chce uhradiť za svojich členov polatok 10€/rok do SPK, uhradí ho z členského, ktoré kedysi potrebol aj na veci (školenia, prehliadky a pod.) dnes zastrešované komorou. Však ono sa mu to vráti, ak ho SPK naďalej poverí výkonom týchto vecí. (pozor: toto sa len domievam a nemám to overené)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61032 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Priatelia poľovníci, debatujete tu o nepodstatných veciach, ja skôr čakám diskusiu ako ďalej v poľovníctve. Potrebujeme SPK ? Nemali sme ju a nechýbala, teraz ju máme, pre koho a hlavne čo sa robí s našími peniazmi? Ked si zoberieme napr. 56 000. členov SPZ a títo zaplatia iba 70 .- EUR členské tak je to 3 920 000 EUR :5 = 784 000.-EUR na rok. Podľa môjho názoru sa dá z toho normálne existovať aj keď odpočítame poistné. A keď bude treba, tak nie je problém dať peniaze, pokial sa bude vediet na čo a kolko? A nie dajte a nestarajte sa. Takže SPZ môže kludne organizovať poľovníctvo pre svojich členov a podobne aj Pribina a ďaľšie poľovnicke organizácie. Inak v databáze MP ich je cca 600 ale sú asi malé, ale samostatné s tým, že cez SPZ si platia poistné a členské, ale sú samostatné právnické osoby.
<br/>Takže SPK je úplne zbytočná, pre nás, ale nie pre funcionárov komory, ktorí majú pocit, že sú tu potrebný a bez nich to nepôjde. Pôjde aj bez Vás súdruhovia!!!!!
<br/>Treba novelizovať zákon, komoru poslať do pekla a môžme existovať úplne normálne. Jasné pravidlá v zákone a stanoviť podmienky pre organizovanie poľovníctva a všetko môže normálne fungovať.
<br/>A Vaša debata o platnosti a neplatnosti, ak padne rozhodnutie, že SPZ nie je zaregistrovaný v súlade so zákonom, tak potom to môže byť velmi zaujímavé????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61033 od DKo
Amigo, či je alebo nie SPZ zaregistrovaný ako PO v súlade so zákonom je vecou názoru a my tu o tom môžede debatovať, ale nie rozhodnúť. Pýtaš sa čo by sa stalo, ak by padlo rozhodnutie, že nie. No čo asi? Jeho organizačné jednotky vyhonávajúce právo poľovníctva by sa dokázali pomerne rýchlo a ľahko transformovať na samostatné PO a byť začlenené pod jednotnú celoslovenskú SPK.
<br/>Vyzývaš na novelizáciu zákona a poslatie SPK do pekla. Ale môžu to urobiť samotní poľovníci? Nie, môžu to urobiť iba poslanci NR SR, naši zákonodarci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61034 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Kolega DKo, máš trochu pravdu, ale asi patríš medzi funkcionárov SPK, ale v poriadku, áno dajú sa preregistrovať, ale čo doteraz, SPZ je poistené - je platná zmluva? nemal by za to niesť niekto aj zodpovednosť napr. dokonalý a neomylný p. Šuba?
<br/>Ale zásadný problém je načo nám je komora, my ju nechceme, kto sa pýtal pri novele zákona poľovníkov, aký chceme zákon, čo potrebujeme riešiť, bolo treba nový zákon, ale nie takúto komoru, aj keď jej existenciu si viem predstaviť, ale nie povinnú a nie s takým vedením....
<br/>A zákon môžu zmeniť poslanci, ale je tu otázka JE TENTO ZÁKON V SÚLADE S ÚSTAVOU???
<br/>Právnici tvrdia, že nie je !!! Tak uvidíme....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61036 od DKo
Nepatrím, a kľudne naďalej ver tomu čo tu o mne nadrístal pán veľkohubý. Pýtaš sa, či je zákon o poľovníctve v súlade s ústavou a zároveň uvádzaš, že právnici tvrdia, že nie je. Opäť si ťa dovolím uporozniť, že i toto je vecou názoru a isto sa nájdu i právnici, ktorí budú tvrdiť, že je v súlade s ústavou. Ono totiž i naše spory právnikov živia a my sme tí, ktorí ich platia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61037 od papo
lubo, prosím ťa, ideme sa častovať otázkami miesto odpovedí? poďme na to postupne, na tvoje otázky odpovedám, tak by bolo korektné, aby si odpovedal i na moje. kladiem korektné otázky, na ktoré by som mal dostať odpoveď kdekoľvek, nielen od teba. no akosi sa mi ich nedostáva. aspoň vyjadri názor, keď nechceš alebo nevieš odpovedať. ale položil som ti také, na ktoré by si mal odpoveď poznať.
<br/> k tvojim otázkam, úvahám: pribina vznikla pred 10-timi rokmi. jej stanovy boli poplatné dobe, v ktorej vznikla a následne aj stanovy pri prechode na PO. no napriek tomu ponúkla alternatívu, na tieto časy neslýchanú: byť zodpovedný sám za seba a nestvorila mocenské nástroje. s postupom času je naše poznanie lepšie, tak aj stanovy na to reagujú. taktiež jedna neopometuľná vec: oficálne žiadala o spolúčasť pri tvorba zákona. sľúbené bolo, no akosi sa na nás pozabudlo. od uverejnenia prvých návrhov zákona upozorňovala na skutočnosti, ktoré boli témou v oboch otvorených listoch. bez výsledku. no na oplátku sme sa stali obeťou kriminálneho zastavenia vydávania PL, spochybňovania, útokov, uznesení, nepriateľskej medializácie. to nás nútilo doslova našprtať zákon a začali sa objavovať veci neslýchané. že sa to zle počúva? nuž zle. no zdôrazňujem jeden aspekt: my sme tento stav nezapríčinili! popisujeme ho a žiadame nápravu.
<br/> keby si pozornejšie čítal môj príspevok o platnosti PL, tak sa tak nerozohníš. odpoveď tam máš. vadí ti právomoc zakladateľov? predstav si, že ja ju podporujem a som proti nejakej zmene v tomto. je to bariéra proti ovládnutiu organizácie nežiadúcim smerom. neplatnosť poľovných lístkov: skutočnosť, že spz nemá štatutára, si si overil už sám. teda všetky právne úkony v mene organizácie podpísané ,,niekým,, sú neplatné. to si si už dúfam overil tiež. že štatutári ústredia môžu vystupovať len v mene ústredia, si si overil tiež. taký je právny stav, len ho popisujem, nič viac. no na naplnenie výroku neplatnosti PL je treba rozhodnutie. a to zatiaľ nie je, takže ku každému musíme pristupovať tak, ako k bezproblémovému. to že takýto výrok nie je, je záležitosťou orgánov riadiacich poľovníctvo, nie našou. že sa nemajú k veci? veď sú to tí istí, čo zákon tvorili, čo chodia školiť a prijímajú zbierky školených ,,na benzín,,.
<br/> viackrát som tu napísal, že v žiadnom prípade si neželáme, aby na nezodpovednosť a bohurovnosť najlepších z najlepších/citácia/ doplácali tí, ktorí za to nemôžu, ba naopak, navrhol som aj riešenie. nevyslyšané.
<br/> právo voliť a byť volený. kam? čo máš tým na mysli? nemáme žiadne okresné výbory, žiadne disciplinárne komisie a podobné srandy. v stanovách to máš jasne. taktiež si uvedom, že žiadnym spôsobom nie je umožnené zasahovanie do činnosti PO, ktorých členovia sú v pribine. lebo sú svojprávni! citujem: ,,Taky pan hovorca si zmysli, ze si sa o nom urazlivo vyjadril a letis.,, nuž niečo také nie je možné, kukni si poriadne stanovy. a uvedom si, že trošku zavádzaš s citáciou:
<br/>,,1Orgány SLOSP a prezident SLOSP môžu uvoľniť svojho člena, ak tento opakovane porušuje svoje povinnosti vyplývajúce z jeho funkcie, alebo povinnosti, ktoré mu boli uložené, prípadne, ktoré na seba dobrovoľne prevzal. Porušovaním povinností sa rozumie aj porušovanie organizačnej disciplíny. ,,
<br/> možno len nepozornosťou sa domnievaš, že uvoľnenie je vylúčenie. alebo už hľadáš všade bubáka. rozumieme si? ak niekto na seba prevzal nejakú funkciu, povinnosti a neplní ich, tak je naprosto normálne, že je uvoľnený. čo je na tom zlé, nedemokratické, nezákonné?
<br/> tak je to i s ostatnými ,,argumentami,,. uvedom si jednu vec, že to nie sú okopírované socialistické stanovy. je to na dlhšie, nejdem tu robiť rozbor, no pokiaľ chceš, môžeme o tom komukovať inde. tu by sme to len zahltili. ale neodmietam, pokiaľ chceš.
<br/> a poprosím ťa o odpovede na moje otázky. ja ich poznám, ale povedzich aj ostatným, je to minimálne slušnosť. a nevnímaj to ako nejaký útok na tvoju osobu. o tom to nie je, je to všeobecné, popisné na celú republiku.
<br/>
<br/>dko, prestaň už s vyplakávaním, ako som ti ublížil, ako sa ťa dotýka, že tvojich priateľov nazývam podvodníkmi a podobne. okomentuj radšej mi toto:
<br/>dňa 9.11.2011 si bol člen Pribiny vybaviť poľovný lístok. Pracovník kancelárie na OPK Martin p. R.R ho poučil: nakoľko je členom SLOS Pribina, tak musí zaplatiť 30€ členského do SPK za každý rok, teda 5x30=150€členského do SPK! A vysvetlil, že ak by bol člen SPZ, tak to bude mať za 170€ - čo obsahuje členské v SPZ, poistenie a zároveň aj členské v SPK, ktoré za neho vraj zaplatia.
<br/>tu možno vyvodiť záver, že pracovník konal vedome, pretože opakovane na svojom stanovisku trval a následne ho nevedel zdôvodniť!!!
<br/>
<br/>požiadam ťa, vysvetli to tu čitateľom, určite ti priatelia nebudú tajiť dôvody takéhoto počínania. požiadaj tých mnou ,,urážaných,, nech to vasvetlia, a ja ti potom dám ďalší príklad, to už sa ale nebudeš musieť vypytovať.
<br/>
<br/>taktiež si mi neodpovedal ani na jednu otázku, ktorú som ti položil. miesto toho si sa odpovedi vyhol, alebo ťa to urážalo. aj ja sa cítim urazený a právom, no nejdem to ďalej rozmazávať.
<br/>
<br/>ani na jednu otázku týkajúcu sa spz, či spk som nedostal normálnu odpoveď, vždy bolo z toho niečo iné.... ubezpečujem všetkých, že ani ja, ani nik z pribiny nemá rožky, ani kopyto.. teda nie sme pekelníci v poľovníctve. peklo tu narobili iní. mojou preukázateľnou vinou je, že o tom píšem, no za to nebudem predsa ospravedlňovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61038 od DKo
Bude vám stačiť, ak vám odpoviem po chovateľskej prehliadke? Lebo až vtedy budem mať možnosť tretnúť pána R.R. Ak by som ho náhodou stretol skôr a spomenul si na vás, odpoviem vám skôr.
<br/>Spomínate nejaké otázky, ktoré ste mi vraj položil. Pardon, nevšimol som si ich.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 399 návštevníkov a žiadni členovia on-line