SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61039 od DKo
K problému človeka z Pribiny by som rád vedel, či šlo o vybavenie nového PL alebo predåženie PL a či spomínanú sumu 150eur uhradil? Poradil by som mu, ak ju uhradil a nevie za čo, nech podá podnet na DR SPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61040 od Lubo1
To, ze vraj je to skutocnost, ze: skutočnosť, že spz nemá štatutára, si si overil už sám. teda všetky právne úkony v mene organizácie podpísané ,,niekým,, sú neplatné
<br/>o tom neviem a vyprosujem si, aby mi tu niekto pripisoval nieco, co nie je pravda
<br/>
<br/>poslal: lubo12. Decembra 2011., 13:55
<br/>Júj Johny, keby si len vedel, kolko toho co tu povedal PAPO sa riesilo pravnou cestou, kolko tu bolo zmurajucich smajlikov,tajuplnych slov, kolko sme len mali cakat. A zatial nic. Vysledok prace je len jeden NIC.
<br/>Podla mna tu chyba trocha logiky. To akoze kto ma podpisovat za subjekt, ak nie jeho predseda? A co, ze to chyba niekde v stanovach. Tak su zle. Ale ze podpisuje predseda, to je samozrejme. Alebo kto to mal urobit?
<br/>
<br/>Zo stanov SPZ
<br/> Ústredie SPZ
<br/>Ústredie SPZ tvoria:
<br/>1.Vrcholné orgány SPZ, ktorými sú:
<br/>a)snem SPZ
<br/>b)rada SPZ
<br/>c)prezídium SPZ
<br/>d)dozorná rada SPZ
<br/>e)kynologická rada SPZ
<br/>2.Kancelária SPZ
<br/>
<br/>1.Štatutárnymi zástupcami ústredia SPZ sú prezident alebo viceprezidenti alebo výkonný riaditeľ kancelárie SPZ, v OkO alebo RgO SPZ, kluboch a poľovníckych združeniach predseda alebo tajomník. Orgány SPZ môžu na základe plnej moci poveriť svojím zastupovaním i iného člena SPZ.
<br/>
<br/>Tak kto ma podpisovat za SPZ ako celok? Ci je potrebne napisat aj ktorou rukou? Ak nepodpise pravou, je to neplatne, lebo to nie v stanovach?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61041 od papo
ospravedlňujem sa, ak to vyznelo, že ti niečo podsúvam. to som naozaj nechcel, ani som to tak nemyslel. ta sám cituješ, že stanovy nepoznajú štatutára organizácie. ospravedlňujem sa za duplicitu z inej témy, ale kukni do stanov spz §1 ods. 5. tam je to jasne napísané.ústredie je org. jednotka ako každá iná a nikde nemá dané právo vystupovať v mene iných, kohokoľvek... teda ani v mene spz. ty máš v stanovách spk jasne dané, kto je kde štatutár. aj v týchto je to všade, aj v pz, no nie je štatutár organizácie. s tým nespravím nič. to si skonštatoval aj ty, že je len ústredia. no spz je právnická osoba a chceš-nechceš zákony po nej vyžadujú štatutára. legitímneho. a ak vykonáva niekto právne úkony, ku ktorým nie je oprávnený, sú neplatné. aj to v nich nájdeš. jednoduchšie budeš mať spýtať sa niektorého svojho člena - právnika, aby si si nemyslel, že ťa klamne poučujem. konať právne úkony môžeš len v rámci svojich kompetencií a tie sú dané stanovami a nie zvykovým právom. a ani to v tomto prípade nezafunguje, lebo sa stalo zvykom - dlhoročným - že právne úkony vykonáva niekto nelegálne, protiprávne... a pokiaľ platil zvykový zákon, nikdy neumožňoval legalizovať neprávosť.
<br/> dávaš zrejme rečnícku otázku: Tak kto ma podpisovat za SPZ ako celok? , no ja som sa pýtal prvý....:]. nik na to nemá právo, teda stanovy sú aj v tomto bode mimo zákon.... uteším ťa, sú mimo zákon minimálne od r. 1993. to sa tu tiež zaužívalo, stalo zvykom. ak sa nezapíšeš do knihy, berú si ťa na paškál, že máš obavy o PL, ale keď je mimo zákon celá organizácia, tak je ticho.
<br/>
<br/>k tým tajuplnostiam/ :] / len toľko: je naozaj veľká škoda, že náš zákonodarný orgán je zmetkový a nechce sa mu robiť. lebo sú sviatky, dovolenky, voľby.... a neprejednáva poslanecké návrhy. takže ja som nemal a nemám právo hovoriť o niektorých veciach, tak som aspoň takto ... ospravedlňujem sa, že poslanci nerobia, že avizovaný výsledok som nezmaril ja, ani som nemal možnosť to ovplyvniť. ale uvažujem, že začnem kampaň, niečo v tomto duchu: voľte ma, a vaše rodiny sa budú mať dobre! na ktorom volebnom letáku som to už videl? hmmm...
<br/>
<br/>ale poprosím ťa o tie odpovede a vo všetkej úcte - nie je to ani zlomyseľné, ani nejako namierené proti tebe. ďakujem. /ozaj, dobre som počítal?/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61043 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Kto je Pribina?
<br/>SLOS Pribina vznikol ako alternatíva poľovnickej organizácie SPZ v r.2002.
<br/>Vstúpili sme do tejto poľovnickej organizácie preto, lebo sme nechceli byť v SPZ, ktorá tu vládne spôsobom poslednej komunistickej organizácie,/nechcem sa dotknúť obyčajných členov, ktorí sa poctivo starajú o revíry, prírodu a zver./
<br/>Členské a poistné bolo za posledných 10 rokov 53 EUR /1500.-SK/ na 5 rokov.Tento rok sa upravilo na 70.- EUR.
<br/>Pokiaľ mám informácie, tak takéto členské má iba OKO SPZ v TO, všetky ostatné sú viac ako 100.-EUR, NZ 22O.-EUR. Naším cieľom nie je likvidácia SPZ, my chceme žiť svojím poľovníckym životom, bez nejakých okresných organizácií, komisií, výborov, uznesení a ostatných komunistických prežitkov.
<br/>Naše stanovy sú demokratické, nikoho nenútia byť naším členom, ako stanovy SPZ, ktoré prikazujú členom PZ byť povinne členom SPZ. Napr. aj tzv.povinné strelby nie sú u nás povinné, ale každý rok sa stretáme v hojnom počte na strelniciach spojených s prijemným priateľským posedením po skončení strelieb, na ktoré prispievame iba vo výške skutočných nákladov. Na poslednom stretnutí ne strelnici boli náklady na jedného strelca vo výške 1 EUR/ 10 výstrelov.
<br/>Chceme ukázať, že poľovnictvo sa dá organizovať aj inak a preto veľmi ťažko prijímame diktatúru SPK, ktorá nastolila stav pred r. 1989 keď tu vládol monopol komunistickej strany a tzv. poľovnícky bosovia typu Lebocký a spol.by chceli pod heslom jednotnej poľovníckej organizácie tento stav znovu vrátiť a zabezpečiť si neskutočné finančné príjmy z peňazí obyčajných poľovníkov, čo sa im zatiaľ darí.
<br/>Preto budeme demokratickým spôsobom naďalej upozorňovať na terajšiu situáciu v poľovnictve na Slovensku a presadzovať novelu zákona o poľovníctve a nepovinné členstvo v SPK, ak bude.
<br/>Ak bude komora nepovinná, potom sa ukáže čo si slovenskí poľovníci o tom myslia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61044 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Priatelia poľovníci,
<br/> čo keby sme na znak protestu proti povinnému členstvu v SPK a poplatkom do nej odmietli všetci všetci tieto poplatky platiť ??????????????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61046 od DKo
Priateľ Polmex,
<br/>poraď mi, ako členovi SPZ, ako to mám ako urobiť, keďže členské do SPK ide cez moje členské v SPZ, ktoré už mám uhradené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61047 od DKo
Priateľ Amigo,
<br/>ja vám, Pribinovcom, rozumiem a nemyslím si, že by bolo fér, aby všetky spoločné veci hradili len členovia SPZ. To čo tu predvádzate mi tak trochu pripomína bájku o líške a medveďovi.
<br/>Tie reči o komunistickej dikratúre si nechaj k pivu alebo vínu, lebo faktom je, že vaše stanovy sú auktokratickejšie ako stanovy SPZ. Ale aj tomu rozumiem a nezazlievam vám ich, ale ani nezávidím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61048 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Dobré ráno, tento rok chce SPK poplatok 10.-EUR za každého člena poľovníckej organizácie ročne,/ uznesenie snemu z Michaloviec o ktorom nikto nič nevie/, ak okresná organizácia uhradí tieto peniaze za všetkých členov v okrese, asi obyčajní členovia nemajú na to veľký vplyv, aby to neodišlo, ale poplatok ktorý platí PZ sa dá neposlať, ak o tom rozhodnú členovia na členskej schôdzi.
<br/>Ak sa podarí tento rok zrušiť povinné členstvo v SPK a združenia pošlú peniaze, tak už ich nikto neuvidí. Podľa uznesenia snemu je splatnosť všetkých poplatkov do SPK do konca kalendárneho roku, asi by som počkal a neposielal nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61049 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Pán kolega, poplatky do SPK musíme platiť všetci , aj Pribina, preto sa nám to nepáči, ak budeme musieť zaplatiť 10 EUR za každého nášho člena, nás sa to viac dotkne, pretože naše členské je nižšie, ako platia členovia SPZ.
<br/>Stanovy nám vyhovujú, my sa nehráme na poľovníkov funkcionárov, máme stanovy, podpísali sme ich a pre nás sú v poriadku.
<br/>No chcem Ťa upozorniť, že sme začali vojnu nie len za členov Pribiny, ale všetkých slušných poľovníkov, ktorí chcú skutočne realizovať túto našu záľubu a nie robiť z poľovníctva
<br/>ťažký biznis. A môj názor na komunistické spôsoby funkcionárov SPZ = SPK mám a trvám na ňom, ale nemusíš so mnu súhlasiť.
<br/>A ak chcete niečo zmeniť, tak sa k nám pridajte, ak Vám tento systém vyhovuje, tak v poriadku. Ak sa zruší povinné členstvo v SPK určite tam nebudeme a tí, ktorím to v SPZ takto vyhovuje - ja to Vaše rozhodnutie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61050 od papo
dnes je naozaj pekné ráno, také veselšie akési. dko, najprv by som sa spýtal, kto rozhodol o prevode časti z členského do spk. pokiaľ ja viem, tak snem spk. je to orgám, ktorý môže o niečom takom rozhodovať? alebo to bol zamaskovaný snem spz? treba sa pýtať. vraví sa tu, že TO majú 70€ členského. berem sčoty do ruky a počítam: 5x10 do spk plus 5x4,50 poistné je dokopy 72,50€. no a to sa mi tisnú slzy od dojatia nad obetavosťou tamojších funkcionárov, ktorí sa rozhodli zo svojho financovať tamojšie tuším oko spz, zo svojho dofinancujú platby, nájmy, platy, réžie, odmeny.... môžu byť príkladom pre ostatných.
<br/> nechápem, nejako mi uniká /ospravedlňujem sa/ prečo by mali na členov pribiny doplácať členovia spz. boli to oni, čo si na sneme odsúhlasili jednotnú organizáciu, nie my. boli to oni, kto stvoril komoru a všetko okolo nej. už počas tvorby zákona pribina kričala, že ju nechce, no členovia spz nám ju vnútili. takže také tvrdenie je trochu nepresné.
<br/>
<br/>poprosím vysvetliť aj ostatným, v čom spočíva autokracia a ako sa dotýka členov pribiny. teda ako sú ňou postihnutí, aký má nebodaj neblahý vplyv na ich činnosť, rozhodovanie a pod. to samé vo vzťahu k PO. pribina, autokraticky nemá žiadny dosah na tieto veci. nemá k tomu právny základ - stanovy, nemá k tomu žiadne nástroje uplatňovania ,,autokracie,,. no kukni aké páky demokracie sú v iných stanovách. u nás je prioritou, samozrejmosťou, dodržiavanie zákona a zodpovednosť jednotlivca, v iných stanovách iných je prioritou vynucovanie autority a poslušnosti represívnymi nástrojmi. treba len tie stanovy čítať a rozmýšľať.
<br/>
<br/> poplatky: ak ich bude po mne niekto chcieť, dám si preveriť, aj súdnpu cestou, či ma niekto zas nepodvádza. a garantujem vám, že bude zas veselé ráno. keďže opk nepoplatili členské v termíne /minulý rok/, tak v zmysle stanov nám - členom zaniklo členstvo. taktiež zanikli všetky orgány. a ver mi, že bude sranda. to sa spochybniť nedá. takže je to zas len podvod. mrzí ma, ale neviem to nazvať ináč.
<br/>
<br/> a tu padá sniežik bielučký, na polia i na lúčky...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61051 od DKo
.. a radšej si over svoje tvrdenie, či členské a poistné v SPZ bolo tesne pred ustanovením SPK skutočne 1500 Sk na 5 rokov, lebo mne sa zdá, že 2500 Sk, len som si nie istý. A spomínam si, že keď v tom období prišla reč na predåženie PL, hovorilo sa o suma sumárum 5000 Sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61052 od papo
prepáčte mi moju zvedavosť, ale tomuto nerozumiem. členské v organizácii má byť jednotné, však? každý člen má demokraticky rovnaké práva i povinnosti. no nesedí mi tu - v tých povinnostiach i právach - to nerovnaké členské. z nových zámkov je iný člen spz, keď platí 4500sk, ako z topoľčian? nemá rovnaké právo mať rovnaké členské? alebo sú to členovia jednotlivých oko, rgo? čoho sú členovia spz členmi, keď majú rôzne členské? či nemajú rovnaké práva i povinnosti v jednej a tej istej organizácii?
<br/> možno sa pýtam na blbosť, ale nechám si vysvetliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61053 od papo
doplním info, hoci je nepodstatné. je držiteľom Pl, teda predåženie. neuhradil, pretože mi našťastie zavolal. a ponet? som možno z inej planéty a takú hlúposť by som mu neporadil. ak chceš, pošlem ti jedno ,, rozhodnutie,, DR SPK. a už také niečo neporadíš nikomu, teda aspoň ja nie, aby som ti niečo podsúval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61054 od DKo
Člemni SPZ sme (niektorí už nie, ale boli) prostedníctvo RgO a OkO. Každá z nich samostane hospodári a dá sa predpokladať, že jednotlivé RgO a OkO nemajú jednotné výdaje spojené so správou majetku a organizovaním spoločných vecí. Dosť často sa tu drnká na city nás radových, že naše peniaze putujú na platy a odmeny, príp. mecheche tých hore, ale ony putújú aj nájmy a správu budov, enegiu a vodu v nich. Dovlím si poznamenať, že tie budovy neslúžia len členom SPZ, ale aj iým.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61055 od DKo
pardon, nie drnká, ale brnká 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61056 od papo
trošku si nerozumieme. platia stanovy, či nie? každý člen má rovnaké práva i povinnosti? len členské nie? to v stanovách nie je... tebou spomínané veci s členským v spz nemajú nič spoločné. v zmysle stanov má byť členské jednotné predsa. no mne vychádza, že tí členovia spz sú vlastne členmi oko, rgo. nechápem ten princíp, ospravedlňujem sa. oko, rgo ich prijíma podľa stanov za členov spz, no členské platia nie do spz vo výške stanovenej spz - jednotnej v zmysle stanov, ale platia do oko, rgo /nie do spz/ vo výške stanovenej oko, rgo /nie jednotné, rovnaké/... tak je naozaj na mieste otázka, čí sú to vlastne členovia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61057 od DKo
rozhodnutia DR SPK v iných veciach mi zatiaľ netreba, skôr by ma zaujímalo, čo ste mu poradili a aký ďalší postup ste zvolili ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61058 od DKo
môže to buť tým, že v spomínaných sumách nie je zahrnuté len členské, lebo drvivú väčšinu zujíma len výsledná suma a nie jednotlivé položky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61059 od DKo
Nuž napr. ja som členom PZ SPZ i RgO SPZ, pod ktorú spadá naše PZ, i samotného SPZ, kedže RgO patrí podeň. Ako je to u nás s peniazmi? Najčastejšie sa využíva &quot;systém padajúceho hovna&quot; tzn. finančná záťaž dopadá na plecia nás radových. &quot;Systém padajúceho hovna&quot; je všeobecne a celosvetovo využívaný a použiteľný bez rozdielu či sa jedná o diktatúru alebo demoktaciu, otrokárstvo, feudalizmus, kapitalizmus, či komunizmus. V demokrackom systéme &quot;padajúceho hovna&quot; existujú (mali by existovať) kontrolné mechanizmy (spätná väzba).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61060 od DKo
joj a aby som nezabudol, naše Pz SPZ i naša RgO SPZ majú štatutárnych zástupcov 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 854 návštevníkov a žiadni členovia on-line