Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63505 od spic
Odpoveď od spic na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Opäť demamgógia a klamstvá. Hubert, neklam a nezavádzaj ! Lož Ťa rýchlo dobehne!!! Ty a Tvoje klamstvá Ti majú zabezpečiť prosperitu Tebe a tvojim luďom ale dočasne tím ktorích si oklamal...Ale neboj sa ak zistia čo im táraš nepoďakujú Ti. Hovoríš čo chceš, lebo čitatelia tohoto fóra nepoznajú ako prebieha rokovanie výborov...preto máš štastie ...Hor sa do ďaľšiej demagógie a klamstiev. Odporúčam zober si knihu a čítaj a aj časopisy a aj zákon si naštuduj..Začni od Serdel, Ďurica , Molnár "Mýty , tradície a obyčaje" a pokračuj základmi poľovníctva ..Lebo podľa Vás stačí "aby ste rozoznali Jeleňa od Srnca " a môžete poľovať!!!
<br/> Sv. Hubert nech ochraňuje poľovníctvo pred Vami a podbnými anarchistami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63506 od mary
Odpoveď od mary na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Hlásenia o množstve ulovenej diviny vytvárajú dobrý predpoklad pre jej zdanenie ako nepeňažného príjmu .Už len dobré nahodené prepočítavacie koeficienty pre ohodnotenie 1 kg a SPK má ďalšie príjmy pre,,rozvoj slovenského poľovnícstva&quot;
<br/> /analogický krok ako pri bonite/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63507 od hubert2012
Odpoveď od hubert2012 na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Tak v čom klamem? Bol si tam? nepísal som o všetkom, boli tam prejednávané aj návrhy na zmeny, ak si myslíš že som nepočúval, počúval, aj Ing.Záhumenský mal dobré návrhy, niektoré sú v poriadku, ale aj opozícia, keby tu bola normálna situácia, z niektorých by sa dalo spoločne aj poskladať niečo rozumné, ale valec Smeru valcuje, moje nejaké predstavy o možnej spolupráci padli....A asi si nejako veľmi nervózny, ten Hubert Vám asi velmi nepasuje,
<br/>no uvedom si, že slovenskí poľovníci majú rozum a vidia čo tu stvárate s nimi, niekde som tu čítal, že kto sa bojí kričí a Ty asi kričíš...netrasú sa Ti ruky...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63508 od hubert2012
Odpoveď od hubert2012 na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
A trochu si daj pozor na pravopis, nie si náhodou učiteľ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63509 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Vo svojom príhovore p.Lebocký konštatoval, že stavy zvery na Slovensku narastajú, PZ vzniká tzv. nadprodukcia a aj nadmerný príjem za divinu a preto sa musia vytvárať podmienky, aby sa táto nadprodukcia a finančný nadpríjem, preniesol aj asi do SPK
<br/>však nech sa prenesie, ale nech sa prenesú aj nadvýdaje, ktoré s ním úzko súvisia a bez ktorých by spomínaný nadpríjem nebol. Asi by bolo vhodné na pôde SPK presadiť nejaký nadaudit na zistenie nadzisku 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63510 od hubert2012
Odpoveď od hubert2012 na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
DKo súhlasím, túto teóriu presadzoval p.Lebocký aj na na zasadnutí prezídia SPK v Trnovci, ak by ma zase niektorý komornik z ústredia a pod. obviňoval, že klamem, všetky tieto vyjadrenia sú nahraté, nemám problém prezentovať. Len asi by sa to zase niekomu nepáčilo, no je to možno iba jeden z mála materiálov prístupných z rokovaní orgánov SPK.
<br/>A v tej NR sme boli traja a miestnosť bola plná funkcionárov SPK =SPZ. Ale aj nezávislých, tak nie je problém vyjasniť si kto čo povedal...Okrem iného tam zaznelo, že SPK by mala viac a podrpobnejšie informovať o svojich rozhodnutiach, bolo tam upozornenie na zákon o prístupe k informáciám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63512 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Z tvojho včerajšieho príspevku o 13:07 som mal pocit akéhosi melancholického pesimizmu a možno ho nadobudli aj iní. Ale radšej zdvihni hlavu hore a pozri do neba a potom pod nohy a vedz, že flinta nepatrí do žita, ale na plece 8-) Naša hodnota spočíva v našom rozume, rozumnom slušnom argumentovaní, tak ako si ho predviedol vo včerajšom príspevku o 11:47 :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63513 od hubert2012
Odpoveď od hubert2012 na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Spomenul som si, že pán minister povedal, nezabúdajte, že poľovníci sú obyčajní ľudia, potom sa opravil, že namyslí OLANO, ale to, že sú takí ako som písal, apeloval na tvorcov zákona.S tým sa dá plne súhlasiť, až na jeho názor na SPK, ale nemôže ho mať iný, pokiaľ má pri sebe JUDr.Puškáča, Lebockého a spol.
<br/>To iba na doplnenie zo zasadnutia výboru NR.
<br/>Áno som sklamaný z toho čo som videl na tomto zasadnutí, v tej telke ja to trochu iné, ale zažiť to naživo..hrozné. Ale nedáme sa, ak sa k nám pridajú aj obyčajní ľudia - poľovníci a nedajú sa zastrašovať, zmeníme to. P.Šuba ma obviňuje, že to chceme rozbiť, zničiť a potom sedieť na posede. Nie, chceme to zmeniť, zrušiť to svinstvo čo tu reprezentujú a keď sa to podarí a bude tu normálna situácia rád to odovzdám mladším, lebo už budem asi starý, ak ma z toho dovtedy netrafí šľak, potom možno budem sedieť na posede a starať so o zver.
<br/>A ešte dôležitá vec, p.Šuba hneď na začiatku svojho vystúpenia zdôraznil, že je nejakým viceprezidentom nejakej medzinárodnej poľovníckej organizácie, že tam zastupuje SPZ.
<br/> Ale to už nepovedal, že tá organizácia podľa môjho názoru, nedala do súladu svoje stanovy so zákonom, že nemala štatutára, podpisovala neplatné zmluvy a som presvedčený, že ani súčasné stanovy nemá v súlade so zákonom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63514 od mary
Odpoveď od mary na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Maarxov Kapitál tak isto hovorí o nadprodukcii,nadzisku,ktorý vytvárajú robotníci ale obohacujú sa ním továrnici.Súdruhovia komorníci na čele s tým najvyšším,su veľmi nebezpeční pre poľovnícstvo nakoľko aj MARXA prekrútia v prospech seba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63515 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Chcete to zmeniť tak, aby SPK bola zrušená, však? Nech má pán minister pri sebe koho chce, stále je svojprávny a má právo aj na svoj názor. Ak na tvoju otázku ako ďalej s SPK, odpovedal, že to už funguje 3 roky, dá sa to vysveliť tak, že je za zachovanie existencie SPK. Aj pán minister vie, že nikto nie je dokonalý a neexistuje nič ľudské čo by nebolo možné zlepšiť. SPK je aj jeho vizitkou a pochybujem, že by bol proti jej zlepšeniu, že by bol proti lepšiemu fungovaniu poľovníckej samosprávy. A tiež chápem, že to zlepšenie nemieni nanucovať on, ale necháva ho na poľovnikoch samotných, kedže sa nejedná o štátnu správu, ale o samosprávu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63516 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Prekrúca každý, nuž prekrúcajú aj oni. Nejde o to kto čo prekrúti, ale kto to prekrútené zožerie. Ak by nebolo tých čo to prekrútené zožerú, nebolo by ani tých, čo im ten pokrm pripravujú. Mary, pre teba sú nebezpeční tí prví, ale mne sda zdá, že nebezpečnejší sú tí druhí, lebo sú nebezpeční sami sebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63518 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Bohuzial, tak ako jekonstatovane /asi Vami/ na stranke horar, obycajnych polovnikov to nie velmi zaujima. Tak ako uz povedal moj kolega z BB a ako to vidia polovnici s ktorimi debatujem. Vrhnut sa do nejakeho chaosu, ktoreho smerovanie neviete predvidat ani vy a ktory by urcite nastal, radsej kazdy voli teoriu mensieho zla. Pozri reakcie - nikoho to nezaujima. Kolko ludi diskutuje na horarovi, lovuzdar, tu? 0,099%.
<br/>Nejake pocty v eurach prepocitat dnes na slovenske koruny? Kurz 1:10. A to som este optimista. Napr. 20€ je tak na pol nakupu v hypermarkete. Alebo na flasu mnam mnam:) Ale pocitat to ako nejaky poplatok.:liar: To co tu prezentujete ako nejaku ciastku za P.L a.i. je pluvanec v lavori. Samozrejme, ide o to, ako sa s tym naklada. Ale apriori, kazdy radsej zaplati trosku viac, len nech ma pokoj. Helo: &quot;Len nech sa pani zeru, ale nech nas nechaju&quot;. Ako hodnotia Vasu snahu ludia, ktori nie su polovnici? No napr. toy-zam. Plne s nim suhlasim. Vam vadi vsetko. To je ako s tou manzelkou po 40 rokoch. Tiez uz vzrusi asi kazde jedno slovo. Nic proti, ved kazdy ma pravo na svoj nazor, ale polovnici podudru, ale radsej to nechaju tak, ako maju zacat od zaciatku, ako to chcete vy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63521 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Keď si väčšina z nás uvedomí, že výšku poplatkov v našej samosprávnej SPK nám neurčuje ani parlament (zákonom), ani ministerstvo (vyhláškou), ale náš Snem, tak možno konečne pochopíme, že nie vedenie SPK si volí nás, ale ich. Agumentovanie, že výška našich poplatkov je taká či onaká, pretože je to všade tak a všetko dražie môže byť vhodná len pre pohodných a vypočítavých ľudí a tých, ktorí potrebujú tak akurát na niečo a niekoho nadávať, napr. ako nás zdiera vedenie SPK. Rozumný človek, ktorý si váži seba samého a neznáša, ak z neho niekto robí hlupáka by sa pýtal z akých konkrétnych dôvodov sú poplatky také či onaké, na čo konkrétne sú použité, či nám (v tejto neľahkej dobe) treba zabezpečovať takú či onakú aktivtu a v akom rozsahu a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63523 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Asi tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63524 od hubert2012
Odpoveď od hubert2012 na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Páni, tak začnime, OPK si necháva z poplatkov od PZ, ktoré majú revír 80 %. zvyšok ide na SPK ústredie, každý člen PO musí platiť na ústredie 3 x 57 000 = 171 000.- Tak žiadam informáciu o presnom využití prostriedkov, do 31.3. sa táto suma posiela znovu.
<br/>Niektorí zástupcovia OPK vo svojich stanoviskách uvádzajú, že o poplatku 7 EUR do OPK nevedia, pýtajú to napr. OPK Levice, máme doklad. DKo myslíš že toto je cesta k zmene, keď budeme pýtať presné informácie, skúsme či sa to podarí.
<br/>Diskutoval som s niektorými, čo akože protestovali a ich stanoviská v telefóne sú trochu iné, stačilo si vysvetliť vzájomne názory a zatiaľ to vychádza 50 na 50 súhlas.
<br/>Lubo, Ty si asi tiež komorník, máš názor, že čo to je 20 EUR, p.Lebocký v Trnovci tiež povedal, čože je to 300 EUR, vraj jeden diviak...
<br/>Mne nie je problém zaplatiť do SPK čo pýtajú, ale ide mi o princíp, aby 22 rokov po páde komunizmu som musel u nás v TO podporovať bývalých komunistických aparátnikov, tak z toho mi je zle, sedia tu od čias Husáka a asi dlho budú, naši poľovníci stále nadávajú a nič sa nedeje, pretože sa boja, zvolia podľa toho čo im nakážu, tak si kladiem otázku, či to má význam? Ale má keď sa tu nájde 100 takých čo sa neboja prejaviť svoj názor a spraviť niečo pre ZMENU, NIE ZBÚRAŤ, p.Šuba, tak budem bojovať pokiaľ sa nám to nepodarí. A tú zmenu chce tích 99 %, čo sa Vám to páči, alebo nie, asi aj ty DKo chceš, podporil si výzvu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63526 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
hubert, bez urážky, ale fakt, že chcete zachovať SPK je pre mňa novinka. Doteraz som bol v tom, že ste za jej zrušenie a preto som nepodporil ani vašu výzvu poslancom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63527 od hubert2012
Odpoveď od hubert2012 na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
DKo ja som Ti dal tému, či si myslíš, že to o čom som písal, kontrola zdola a tak, je reálna možnosť na zmenu??
<br/>SPK tak ako existuje - nechceme, mala vzniknúť zdola a nie, aby si záujmová skupina zneužitím zákona o poľovníctve sprivatizovala poľovníctvo.
<br/>Ja som vyjadril môj názor na SPK..sme pripravení akceptovať zastrešujúcu poľovnícku organizáciu - DOBROVOĽNÚ - TRANSPARENTNÚ - PROSPEŠNÚ pre všetkých členov...
<br/>Je súčasná SPK taká ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63528 od hubert2012
Odpoveď od hubert2012 na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
Dnes som sa zaoberal výzvami, ktoré zaslali na podporu SPK a SPZ jednotlivé OPK.To, že to dostali príkazom, tak ako tu fungovalo pred viac ako 22 rokmi, ma utvrdilo aj stanovisko OPK Nitra. Krátko budem citovať - váž.pán prof.Točka píšete &quot; Na Vašu výzvu k prijatiu stanoviska ku konaniu SLOS Pribina a ZPO Hubert Vám posielam....&quot;
<br/>Je nám jasné, že tento spôsob komunikácia nás ubezpečuje, že nemôžeme sa dať zastrašiť nejakými výzvami, ktoré veľmi pripomínajú komunistické časy. Určite to mnoho funkcionárov podpísaných pod týmito stanoviskami nahnevá, chceme ohroziť ich postavenie, moc a aj príjmy.Páni, podľa nás skutočne reprezentujete to 1 %. Vo Váš prospech hrá iba strach a zastrašovanie obyčajných poľovníkov, ktorý nedokážu verejne vyjadriť svoj názor. Ale v skutočnosti nás podporujú, volajú, píšu a pod.
<br/>Preto sa budeme naďalej snažiť o zmenu zákona o poľovníctve, na základe našich ústavných práv a žiadne zastrašovanie nás nezastaví.
<br/>Neverím, že poslanci strany Smer, aj keď sa našli aj takí, čo nám vyjadrili podporu, teraz niečo zmenia. Nie je to možné, pretože pokiaľ by hlasovali podľa svojho svedomia a presvedčenia narušili by jednotu poslaneckého klubu.
<br/>Musíme použiť iné inštitúcie, kde sa pokúsime presadiť našu pravdu. A ak sa to podarí, potom uvidíme, kde budú tí, čo písali plamenné výzvy na obranu súčasného stavu.
<br/>Nechceme nič búrať, chceme zmenu, čo je dobré nech je lepšie a čo je zlé nechceme!!!
<br/>Sme pripravení na diskusiu a sme pripravení aj s návrhmi na iné riešenie. Diskusie, ktoré sme začali aj so zástupcami OPK, ukazujú, že v mnohých veciach máme rovnaké názory, len či dokážu tieto názory prejaviť aj verejne. Keď nám pracovník OPK povie, že SPK je hlúposť ale čo má robiť, keď by to prezentoval verejne nebude tam pracovať, tak s jeho pomocou veľmi nemôžeme počítať, ale čo ak by sa nám to podarilo, treba sa poistiť...
<br/>Pán. prof. Točka, na zasadnutí OPK Nitra som Vám položil otázku prečo nemôže byť SPK dobrovoľná? Odpovedal ste &quot; však by nám to z večera do rána skončilo&quot;.
<br/> Peter Cagala

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63529 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
vtip je v tom, že SPK môže byť dobrovoľná, ale otázne je aké by boli potom príspevky. Členské sú dane prosté.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 1 mesiacom #63530 od papo
Odpoveď od papo na tému Výzva poslancom NR - potrebujeme SPK?
skúsme takto podumať: just ako keď si niečo kupujem, alebo používam službu. združovať sa treba na základe dobrovoľnosti. ako rovný s rovným a povedať, aké služby si prajeme a koľko za to chceme vynaložiť. a dohodneme sa, čo má pre nás táto služba robiť. zabezpečovať naše potreby, ale i vystupovať hlavne legálne voči štátu a pod. na základe našich rozhodnutí, našich potrieb. z toho vyplýva i postavenie takéhoto združenia. naozaj potrebujeme akýsi riadiaci orgán, ktorý si robí čo chce, alebo taký, čo bude robiť to, čo je potrebné? pozri sa len na súčasnosť: novelu zákona. naozaj potrebujeme takú novelu? ja myslím, že vôbec. veď je to na hanbu. v tej súvislosti je úplne na mieste otázka: z akého dôvodu bola nám všetkým zatajovaná novela? nebyť hromadnej pripomienky sa o nej dozvieme až po funuse. takúto komoru potrebujeme? s tými svinstvami, ktoré si dali do novely? a ak dáš pripomienku, tak ešte majú z teba zábavu... že to, čo sa netýka priamo zákona, nemusia vôbec rešpektovať.
<br/> ruku na srdce, čo nám dala komora okrem stalinských stanov, ktoré sú v rozpore so zákonom? môžeš voziť odpad z tesca do revíru, SPK v rozpore so zákonom žiadala výnimku - pred´ženie doby lovu minulý rok. koho z nich zaujímalo, že boli arktické zimy po celej republike? normálny, slušný poľovník by sa postavil proti, no SPK bola za!!! nemusím ti vysvetľovať, kde sa taká zver v tak ťažkých podmienkach zdržiava a kde sa teda odstrel prevádzal!
<br/> že ti kupuje soľ? spočítaj si koľko ťa taká soľ zadarmo stojí! akoby ju vozili z mesiaca!
<br/> alebo knižku Lebockého a Cibereja, ktorá je výsmechom poľovníckej etiky? polovnictvo.sk/spk/aktualne/spravy-a-inf...ch-druhov-zveri.html
<br/>
<br/>čo? akési vraj zo zákona povinné streľby, ktoré máš splnené, keď zaplatíš poplatok?
<br/>
<br/>nechce sa mi rozpisovať, no aj tu máš príklad, ako sa toyťák rozčuľuje nad tým, že koľko ich to stojí, že všetko latia oni. ale nám chodia z komory reklamné plagáty. myslíš že je to zákonné? máš z toho úžitok? kto má z toho úžitok? kto má z toho profit?
<br/>
<br/>no vráťme sa k veci: peter tu zacitoval nitrianskeho poslušného predstaviteľa, to je skutočný obraz komory, výstižný, ani ho netreba komentovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.134 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 92 návštevníkov a žiadni členovia on-line