Poľovný hospodár

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18453 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Poľovný hospodár
preukaz mu pomoze..ak su splnene podmienky o ktorych pise Baikal...tak no problem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18455 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovný hospodár
"Nepotrebuje povolenku" treba chápať tak, ze v povolenke na polovacku nemá vopred zapísaný konkrétny druh a vekovú triedu zveri. Inak ak daco uloví, tak založí značku (plombu) a príslušný úlovbok si zapíše na ten papier, co vsetci voláme povolenka. :x......co vsetci hladate vedu tam, kde nie je???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18456 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Poľovný hospodár
neviem co ine sme s Baikalom napisali...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18457 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Poľovný hospodár
Michal reagoval na prispevok Lacika85...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18460 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Poľovný hospodár
pani pokial viem a dobre si to pamatam zo skusky tak pri polovacke na vysoku potrebuje aj hospodar povolenku a zver musi samozrajme mat blombu ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18461 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poľovný hospodár
pozri nove znenie junáčik.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18462 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poľovný hospodár
Tak sa ospravedľnujem je to tak podľa zákona ale v jednej novej literatúre je to uplné inač uvedené SPZ vydava niečo čo nieje v pohode. škoda že nema tu knihu teraz ale oskenujem to sem uvidíte o čom som písal.;)
<br/>
<br/>ešte raz par don.
<br/>Ale vychádzal som z novej literatúry.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18463 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovný hospodár
Sak ja stale cakám, ci niekto vydá nejaký komentár k predpisom uravujúcim problematiku polovníctva.....zvacsa ani komisari v kurze uchádzačov o lístok nie su moc v obraze

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18464 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Poľovný hospodár
beriem..junacik 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18468 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Poľovný hospodár
ale pravdu povediac chlapi...je v tom riadny hokej..udajne je vyhlaska, ktora to upravuje a bez povolenky na nesmie ist do lesa za ucelom LOVU ani hospodar a podobne je to s povolenkami na spolocnu polovacku, ked ju vedie hospodar...ale ja som to nenasiel...co ma samozrejme neospravedlnuje ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18471 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Poľovný hospodár
ked sa vseci kuknete na tu povodnu otazku &quot;na vstup do reviru &quot; tak na to hospodar a pol straz .. povolenku nepotrebuje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18472 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Poľovný hospodár
Je to zial hola skutocnost, ministerstvo upravuje zakon o polovnictve prostrednictvom vyhlasok a nie novely zakona, neviem ako to teda je, kto ma vacsiu pravnu hodnotu, zakon ci vyhlaska?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18474 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovný hospodár
Pokial ja viem,odznak pol.straze neopravnuje nikoho ani pol.hospodara zaroven ist do reviru so zbranou. Mozu ist ale na zaklade platnej povolenky napr.lov skodnej atd.Kazdy sa pritom musi zapisat do knihy navstev reviru.Akurat pol.straz pokial ide za ucelom vykonu opravnenia sa do knihy zapisuje az po vrateni sa z reviru.Ale samozrejme bez zbrane.Pokial mi je zname,tak akurat lesna straz moze ist so zbranou do lesa,lebo ona vtedy nejde na vykon prava pol. ale na ochranu lesa atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18476 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Poľovný hospodár
Asi tak ako si to napisal.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18477 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Poľovný hospodár
Vsetko je v pohode a vieme o com sa bavime a len ,,trepeme&quot; o slovickach.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18512 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Poľovný hospodár
Zákon
<br/>č. 23/1962 Zb. o poľovníctve
<br/>v znení zákona č. 99/1993 Z. z §31 odsek 2 plati....
<br/>
<br/>Vyhláška MPVž SR č. 59/1967 Zb., ktorou sa vydávajú vykonávacie predpisy k zákonu o poľovníctve plati tiez....
<br/>
<br/>Vyhláška MP SR č. 229/2001 Z. z. o spôsobe kontroly ulovenej zveri...detto
<br/>
<br/>Výnos MP SR, ktorým sa vydáva Jednotný poľovnícky a disciplinárny poriadok ...detto
<br/>
<br/>Tieto vyhlasky a vynos nerusia...aspon som tomu tak porozumel §31...teda ako to je?
<br/>
<br/>Existuje nieco nove??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18530 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Poľovný hospodár
Vyššou právnou normou ako zákon sú iba: Ústava SR, ústavný zákon, medzištátne dohody, nariadenia Rady Európskej únie a nariadenia EK. Nariadenie vlády SR, vyhlášky, smernice, usmernenia a pod. právne normy sú zákonu podriadené a ak je v nich napísané niečo čo je v rozpore s akýmkoľvek zákonom tak platí to čo je v zákone. A basta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18602 od pali
Odpoveď od pali na tému Poľovný hospodár
Na túto tému som mal debatu s pánmi z obvodného lesného úradu, keď u nás robili kontrolu knihy návštev poľovného revíru, evidencie značiek (plomb) a evidenciu vydaných povoleniek. Podľa ich názoru je smerodajá vyhláška a teda aj poľovný hospodár ak ide do revíru musí byť zapísaný v knihe, mať povolenku a samozrejme ulovenú zver označiť plombou a zapísať si ju do povolenky. Čo sa právnej sily predpisov týka, platí čo píše Kurt. Tak buďte z toho múdri. Až keď sa to raz dostane pred súd, ten povie záväzne ako to je. dovtedy budeme všetci len tvrdiť svoj názor na vec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18606 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poľovný hospodár
Podľa zákona o poľovníctve v znení neskorších noviel nepotreboval poľovnický hospodar a osoby, ktoré vykonávali právo poľovníctva v jeho prítomnosti, povolenku na poľovačku. Na základe ustanovení vyhlášky č.230/2001 Z.z., ktorá nadobudla účinnosť dňom 1.7.2001, už toto právo poľovníckeho hospodára neplatí pri love raticovej zveri. Vyhláška ustanovuje, že raticovú zver možno loviť len na povolenku na poľovačku, v ktorej sú uvedené predpísané údaje. Neodeliteľnou súčasťou tejto povolenky na poľovačku na raticovú zver je aj značka na označenie ulovenej raticovej zveri.
<br/>
<br/>To je znenie z jednej knihy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18607 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Poľovný hospodár
to mas pravdu ale povodna otazka bola ci moze ist do reviru bez povolenky a nie lovit bez povolenky ak si dobre pametam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.139 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 477 návštevníkov a žiadni členovia on-line