Poľovný hospodár

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18608 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Poľovný hospodár
Ak si dobre pamätám, tak poľovný hospodár pri vstupe do revíru zo zbraňou musí mať povolenku , čo sa tyká spoločných poľovačiek, tak povolenku ma poľovný hospodár a pri povolenke musí mat menný zoznam strelcov do ktoreho dopisuje čo kto ulovil.... asi:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18634 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovný hospodár
:D:D:D a to akoze ruší to, že polovný hospodár na lov zveri nepotrebuje povolenku??? Ta to by som s istotou netvrdil......;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18635 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Poľovný hospodár
"Vyhláška ustanovuje, že raticovú zver možno loviť len na povolenku na poľovačku, v ktorej sú uvedené predpísané údaje. Neodeliteľnou súčasťou tejto povolenky na poľovačku na raticovú zver je aj značka na označenie ulovenej raticovej zveri."
<br/>
<br/>
<br/>Zial necital som tu vyhlasku č.230/2001...bolo by dobre, ak by ju tu niekto hodil...ale ak toto je citat z vyhlasky, ktory ma rusit pravo pol. hospodara...tak neviem....
<br/>
<br/>Ak tam je vyslovne napisane, ze tato vyhlaska vypusta § 31 spominaneho zakona...tak potom ok....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18637 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovný hospodár
Ved prave to. To ze pol. hospodar nepotrebuje povolenku na polovacku je v zákone a to, ze rat. zver bla, bla, co písal zálesák je vo vyhláške:x
<br/>Ked sa to zobere sirsie , tak platí, ze do revíru za úcelom výkonu práva polovníctva sa chodí, resp. moze chodit len s platnou povolenkou a pol. lístkom. Povolenku pol. hospodár na takéto úcely nepotrebuje. Akurat vzniká paradox, ze v jeho prípade je napr. uplne jedno ci strelí jelena alebo laň, kedze on si do povolenky nezapisuje alebo nemusí zapísať príslušný druh zveri vopred....podla mna toto je správny výklad
<br/> Hlavne je to, aby zver ulovil v súlade so schváleným plánom chovu a lovu a po ulovení si príslušný druh a vekovú triedu zapísal do povolenky a označil ho kontrolnou značnou (plombou). Ziadne ustanovenie lebo uz neustanovuje, že hospodár si nemusí ulovenú zver zapísat do povolenky alebo, ze ju nemusí označiť kontrolnou značkou (plombou)
<br/>Treba sa na to pozriet aj tak, ze co je povolenka? Ci je to len kus cistého papiera alebo sa povolenkou oprávnujúcou vstúpiť do revíru so zbraňou stáva az v okamihu, ak je v nej zapísaný príslušný druh a veková trieda zveri:x:x......jedine toto hospodár zapísané vopred nemusí mať, inak prenho platia pravidlá ako pre kazdého iného polovníka,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18638 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Poľovný hospodár
suhalsim....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23686 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovný hospodár
Polovny hospodar je v nasom PZ pan BOH.Ma od predsedy podpisane povolenky ,no a uz tam hodi svoj podpis a je to.Poluju u nas cudzi ludia,rozhodli o tom 3 clenovia vyboru.vybor nebol ani uznasania schopny.Chodili za jelenom.ale povolenka bola na lisku.My na lisku mame narok az v zimnych mesiacoch,a nas neoficialny host v septembri.Doprevadzal ho jeho znamy a to clen pol. straze.Ani vsetci clenovia o tom urcite nevedia.Je to hanba nasmu PZ a celemu polovnictvu ako kazdy zneuziva svoju moc a postavenie.Hanba.A ja som clen takehoto zdruzenia.Kazdemu je to jedno.Poza chrbat kazdy mudry,ale do oci je kazdy posraty.Uz zacnem byt aj ja splachovaci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23696 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Poľovný hospodár
No, to je teda smutné, keď to takto funguje. Len mi nie je celkom jasné, že na
<br/> líšku máte nárok až v zime. To v povolenke nemáš zakrúžkované ÁNO na &quot;odstrel
<br/> škodnej&quot;? U nás lovíme líšku ako &quot;škodnú&quot; (poľný revír), na kožušinu nikto nepozerá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23698 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Poľovný hospodár
Presne tak ako vravíš... Ba priam máme naordinované od hospodára že líšky nešetriť....keď príde treba strielať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23732 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovný hospodár
Chlapci,je to na dlhu debatu.Skuste si vyhladat moje starsie prispevky,tam som to viac porozpisoval.U nas ked mas povolenku v lete na lisku,tak to mas umysel pytliacit,lebo naco ti je v lete liska,ked ma zlu kozusinu.Taky je nazor tiez polovnikov...Alebo,ja mozem j...t aj lisku,ved naboj stoji 30 korun.Je mi to luto,ale sam nic nezozem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23740 od ptl
Odpoveď od ptl na tému Poľovný hospodár
U nás se liška střílí celý rok a neohlížíme se na kožešinu , prostě je to škodná a kdyby jsme jí nestříleli tak se můžeme rozloučit s drobnou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23774 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Poľovný hospodár
Nehovoriac o túlavých psoch a mačkách... Na tých tiež patrónmi nešetrím, či už mám so sebou gulu alebo brok...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23836 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovný hospodár
Ale čo v hluchom období keď sa loví prevažne škodná? Prípadne ak nedostaneš povolenku na srnčiu a teda ani na škodnú, z toho teoreticky vyplýva,že by si do revíru so zbraňou ani nemal vkročiť(za predpokladu,že nemáš povolenku ani na škodnú). Máte to tam troška postavené na hlavu-nič v zlom,môj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23935 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovný hospodár
Presne tak ako si pisal.Ja som povolenku od zaciatku roka nemal este ziadnu ani na skodnu.Mame to postavene na hlavu ale 2,3 nespravime nic.Je to smutna vec,lebo brigadu nevynecham ziadnu,spravim stolec na strome hospodar mi ho zreze atd.Niekedy aj lutujem ze som sa na pol. vobec dal.Pre kusok diviny sa niektori maju posrat.Ale robime si to sami &quot;my ludia&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23936 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Poľovný hospodár
Lacika,
<br/>k tomu sa nic ine neda povedat nez uprimnu sustrast...:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23939 od hora
Odpoveď od hora na tému Poľovný hospodár
Bohužiaľ je veľa tiež poľovníkov pre ktorých najvyžšou hodnotou je kg diviny.
<br/>Pre PZ zo zakona vypliva povinnosť vykonávať ochrannú činnosť v revíry a tlmiť škodnu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23965 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Poľovný hospodár
Si riadnym clenom platis rocne clenske a mas narok na rocnu lovenku co uz na nej bude okrem zberu parozia a skodnej je na vybore respekt.hosodara.pokial nedostanes lovenku musi mat o hosp. o tom pisomne rozhodnutie atd. U nas pri konrole LU bol problem aj v tom ze stara koncila 31.1 a nova bola vydana 14.2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24042 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovný hospodár
Chlapci pisete dobre,lenze nikde sa nedocitate,ze musim mat celorocnu pov.napr.na skodnu.PZ tlmi skodnu.napr.v zim.mesiacoch ako u nas,alebo pol.straz.Neviem ako to je s nimi,ze ci maju celorocne povolenky.Tym padom PZ je kryte.Nikde nepise,ze aky pocet clenov musi napr.tlmit skodnu atd.Je to tazko,ale takto to u nas funguje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24047 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Poľovný hospodár
Lacika 85 nejdem to hladat ale napis do pravnej poradne judr. KOVACS.Lebo na to co si popisoval treba povolanie od LU o tom nemoze rozhodnut vybor ani CS podla mojich vedomosti skus.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24084 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovný hospodár
Dakujem ze mi fandis,ale pravnik nerozkaze nasmu hosp. aby mi vypisak povolenku.Zalezi to hlavne od nas,ktori tvorime to nase zdruzenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #24091 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Poľovný hospodár
Jasne ze fandim a preto este raz poziadaj judr Kovacsa o vysvetlenie ze co porusuje hosp atd aby si vedel paragraf .V zdruzeni mate kontrolora-pred.dozornej rady ktory ma nastarosti okrem ineho kontrol dodrziavanie zakonov stanov atd.Potom treba pred nim spomenut ze tebe to nevadi ale aby s toho nebol problem atd mne to takto zafungovalo.skusat treba ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.063 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 750 návštevníkov a žiadni členovia on-line