Poľovný hospodár

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24253 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovný hospodár
Musel by si byt v nasom PZ a potom by si pochopil.Je to tazke.Nikdy sa nic nedotiahne do konca.Vybor pobral len funkcie,
<br/>ale na zasadnutie vyboru sa ledva zidu traja.Ked nemam cas,pracujem vonku a pod. tak ani funkciu neberiem.Ako budem osozny pre PZ ked nestiham svoje veci?Ale su aj taky,co po funkcii tuzia a to len preto zeby ju mali.Sto ludi,stojedna nazorov.Dalo by sa vela spravit v PZ ,ale iba reci nestacia.Treba aj skutky.Pri pive je kazdy mudry.Le i takto funguju zdruzenia.BOHUZIAL.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24279 od Juraj168
Odpoveď od Juraj168 na tému Poľovný hospodár
Servus,co tu opysujes tak to je naozaj extrem.Vidno este stare komunisticke myslenie.Asi nemate v zdruzeni ziadnych mladych polovnikov,ktory by sa trosku aktivnejsie venovali polovnickemu zivotu vo vasom zdruzeni.Myslim ze kandidatov sa najde dost :-).Alebo este jedna moznost,skamaratit sa s HOSPODAROM :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24385 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovný hospodár
Kazdy by chcel raz prist do lesa a hned nieco olovit a to je jedno ze co ,len aby to bolo jedle.Naco tam ist po 2 krat,3 krat atd. ked nemam cas,byvam daleko a podobne.Pre zver nespravit nic ale s puskou lietat po reviri to hej.Su aj taki a nieje ich malo.Ale sam nezmozem nic.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35208 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému Poľovný hospodár
Tak to mášpravdu a najhorší sú autičkári.prebrúsia celý revír,skazia poåovačku postrelia zver a idú preč.A najviac Ťa naštve keď oznámiš hospodárovi porušenie a on sa len uškrnie a Ty prídeš na to že ich v tom podporuje.koľko zbytočne postrelenej zveri behá!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35211 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Poľovný hospodár
Ahoj Lacika nemam proti tebe nic ale tie tvoje opisovacky su o nicom,vykonavam funkciu polovneho hospodara v jednom pol.zdruzeni na vychode slovenska ale take veci ako tu opisujes bud niesu pravdive alebo ste v tom vasom PZ totalny barani.V nasom PZ ako aj v ostatnych na slovensku aspon si to ja myslim vybor PZ navrhuje a clenska schodza schvaluje kazdy krok vyboru,pokial viete o takychto veciach ze sa pitlaci na cierno jelenia zver a tolerujete ostatne priestupky vyboru tak ste za ich konanie zodpovedny vy clenovia,neviem preco len sa stazujes a nekonas ty alebo cele PZ,z takymi to clenmi vyboru sa da skoncovat z minuty na minutu ale chce to prilozit ruku k dielu a nie spinit poctivych a pracovytych polovnych hospodarov alebo clenov vyborov PZ ktory si vykonavaju svoje funkcie poctivo a zodpovedne,pokial by ste pristupovali cele PZ zodpovedne k plneniu povinnosti tak k takymto veciam nemoze dôjst a kazdy pol.hospodar a vybor je nahraditelny,porozmislaj a konajte.Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35223 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Poľovný hospodár
Peter, nie vo všetkom máš pravdu, výbor je samozrejme nahraditeľný, ale niektorí ľudia si myslia, že oni nie, tak to bude nedalej po...té.Práve idem z ČS a cjce sa mi bluť.Vôla jedného vola je svätá aj pre výbor, takže sa scháli, či on povie.Najhoršie na tom je,že má právne vedomie na bode mrazu a nepohne ním nikto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35224 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poľovný hospodár
yegy moropeter ma vo vsetkom pravdu a jestli to niekde funguje inak tak su fakt barani

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35372 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovný hospodár
Mas pravdu.Sme barani.Bol som aj ja clen vyboru ale som sa radsej funkcie vzdal,sam,dobrovolne,lebo som sa nemohol divat na to,ako to vsetko funguje.Ja v svojich prispevkoch poukazujem na naše zdruzenie a nehadzem vsetkych do jedneho mecha.Ale bohuzial fungujeme tak ako fungujeme.Pri pive kazdy majster sveta ale na schodzi kazdy po.......Lovu a lesu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35400 od podhajecky
Odpoveď od podhajecky na tému Poľovný hospodár
Ahojte nevie nahodou niekto ako je to so skuškami pre poľovných hospodárov pre rok 2008. Kto organizuje a kde? Kde najdem info?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35401 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Poľovný hospodár
Musíš sa nahlásiť na Lesnom úrade, najlepšie krajskom, tí organizujú prednášky, a potom aj skúšky. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35403 od podhajecky
Odpoveď od podhajecky na tému Poľovný hospodár
Dík. A tak aj urobím. ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35472 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovný hospodár
ja som ich robil minulí rok (úspešne), info máva väčšinou iba hospodár (ako napokom všetky informácie) nikde som sa s tým nechválil, nechcel som robiť rozbroje v združení... ak si teda podáš prihlášku a splňaš podmienky stanovené zákonom, mali by ti dať včas vedieť termín skúšok (mne to dali necelé 2 týždne dopredu!!!) až tu som pochopil, čo všetko poľovníctvo obnáša a aká je to zodpovednosť... mimo toho čo by si mal vedieť už zo základného kurzu poľovníctva sa vyžaduje dobrá znalosť zákonov a predpisov týkajúcich sa poľovíctva, zbraní, streliva a ochrany prírody (všetko nájdeš na stránkach SPZ) najpodstatnejšia časť je ale poľovnícke plánovanie a štatistika (vyhláška č. 244) skúška sa skladá s písomnej časti (test - zákony, biológia, choroby... + vyplňovanie poľovníckych štatistických tlačív na základe predložených údajov - výpočet NKS, plán chovu a lovu, starostlivosti o zver, počtu poľ. upotr. psov...) bolo by dobré keby ti to niekto ukázal (kto už skúšky má a ovláda to) a ústnej skúšky pred komisiou... kurzy bývajú už málokedy ( u nás tak 10 rokov už neboli, záujemncov nieje zasa tak veľa, väčšinou ich poriada kr. lesný úrad), iste ti niečo vysvetlia aj na obv. lesnom úrade... skúšky ale nebývajú každý rok, väčsinou tak raz za 3 - 4 roky (podľa počtu záujemcov), platí sa kolkom v 100Sk hodnote priamo na mieste...
<br/>lovu a lesu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35473 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovný hospodár
Obdivujem Vás všetkých, ktorý ste sa na tieto skúšky dali, či už z dôvodu nadobudnutia nových vedomostí, alebo pre budúce vykonávanie funkcie poľovného hospodára, ktorú máte možno vo výhľade. Pretože pracovať dnes s ľuďmi a to aj s takými s ktorými máme spoločné záujmy je niekedy za trest.
<br/>&quot;nikde som sa s tým nechválil, nechcel som robiť rozbroje v združení...&quot; - Táto veta dosť presne vystihuje situáciu a vzťahy v našich združeniach. Medard držím palce Tebe aj všetkým, ktorí tieto skúšky absolvovali, aby robili v budúcnosti funkciu poľovného hospodára so zanietením a lepšie ako Vaši predchodcovia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35519 od podhajecky
Odpoveď od podhajecky na tému Poľovný hospodár
Ďakujem za informácie, nejde my o to robiť niekde hospodára len mať skúšky ak by bolo treba. U nás je veľmi dobrý hospodár možno ho aj niekto pozná MVDr. Hirňák.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45294 od jumbo
Odpoveď od jumbo na tému Poľovný hospodár
Vie mi niekto poradiť z čoho sa mám učiť na skúšky poľovného hospodára?Myslím tým plánovanie a tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45297 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovný hospodár
Zájdi na OLÚ, myslím, že sa tam nájde aspoň 1 človek ochotný ti to vysvetliť a obetovať pre teba trošku svojho času, malo by im predsa na tom záležať... Niekde bývajú ku tomu aj nejaké prípravné kurzy, ale už velmi málo, najskôr ti to podľa mňa vysvetlí nejaký skúsenejší poľovnícky hospodár znalý plánovania aj v praxi ;) Na nejakú literatúru zabudni, podľa mňa sa trošku roumnejšiemu človeku stačí pozrieť do holých tlačív, objednať ich môžeš v ŠEVTe... Nech sa ti darí!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45366 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovný hospodár
Je to v Smernici č.244/98-700 O poľovníckom plánovaní, štatistike a dokumentácií, ktorú nájdeš www.polovnictvo.sk/predpisy.php?site=3 [/]tu . Dočítaš sa o tom aj keď len letmo aj v knihe Poľovníctvo 1 od Hella

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 týždnami #45733 od kuzmican
Odpoveď od kuzmican na tému Poľovný hospodár
Smernica
<br/>MINISTERSTVA PÔDOHOSPODÁRSTVA SR
<br/>č. 244/1998-700 zo dňa 1. augusta 199
<br/>o poľovníckom plánovaní, štatistike a dokumentácií
<br/>
<br/>
<br/>z tohto sa to dá celkom dobre pochopiť , ale lepšie je rada od staršieho a skúseného pol. hospodára

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53370 od ajven
Odpoveď od ajven na tému Poľovný hospodár
neviete niekto, ci sa nebudu konat nikede skusky polovnych hospodarov? Zapad SK...vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54117 od pali
Odpoveď od pali na tému Poľovný hospodár
Má niekto k dispozícii v programe EXCEL resp. v inej elektronickej forme do ktorej sa dajú údaje vpisovať) tlačivá plán chovu a lovu, plán starostlivosti o zver podľa novej vyhl. MPSR č. 344/09 Z.z. Prosím pošlite mi ich na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. prípadne by bolo fajn, keby ich niekto sprístupnil širokej poľovníckej verejnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 523 návštevníkov a žiadni členovia on-line