Skúsenosti s kalibrom 9,3x62

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22824 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Oryx

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22938 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
len upresním oryx 18,5 g

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22970 od moron
Odpoveď od moron na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Zdravím všechny, oryx 18,5g na lehčí zvěř, nebude se právě chovat jako celopláť tím že je tvrdý, na lehčí zvěř by pak ale stačil i v 15g ne? Vulkan by se ani u lehčí zvěře nemusel moc rozložit. Vulkan používám v 7x57 a u srnčí dělá větší díru než SB 11,2, ale přesto že 7x57 není předimenzovaná ráže tak i větší kusy do 100kg zůstavali v ohni nejen mně, ale i kamarádovi kt s tím loví i na spol lovech. Mám teď novou kul. v ráži 9,3x62 a zatím všichni doporučovali Lapua Mega 18,5g -nechal jsem si ji nalaborovat ale na menší výkon - střílet budu na spol lovech a na vnadišti tzn do 100m. Puškař co mi přebíjí mi vnutil na zkoušku taky Barnes tripleshock cca 16g - máte někdo zkušenosti s touto monolitickou střelou s řízeným rozkladem? Někdo říká, že se otevírá postupně podle toho jak hrubá je zvěř, jiní zas že to bude jak celoplášť, protože prý tato střela potřebuje k rozkladu vyšší rychlost. Neznáte ji někdo i z jiné ráže? Megu jsem jinak používal k velké spokojenosti v 6,5x57R. Jinak 9,3ka kope docela normálně, protože je zatím bez montáže a puškohledu tzn váží asi 2,8kg .Ale už na ní měním botku. V životě mně nejvíc kopala CZ 550 -30-06, a moc příjemné je střílení ze 6,5x54 Mann Sch -ale to už je o všechno o něčem jiném. Do této diskuze to nepatří, ale nemáte někdo zkušenost s 6,5kou Mannlicherkou na vysokou? Na černou prý špatné - málo energie, ale na vysokou by to mělo platit, střela ja tam myslím 10,3g, dlouhý poloplášť od RWS.Jednou bych s ní chtěl jet k vám do SK na prvního jelena. Do letošní sezóny všem přeju hodně mylsiveckých zážitků a lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22971 od moron
Odpoveď od moron na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
mysliveckých;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22977 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
V tom je prave ten vtip toho 18,5 g oryxu. Je to tvrdšia strela, ktorá sa deformuje podľa odporu tkaniva, ktorým prechádza. Na srnčom sa moc nedeformuje, ale kusy spoľahlivo padajú s minimálnym poškodením. Srnčie nie je nijako tvrdé na ranu, takže táto strela kus spoľahlivo zrazí k zemi, a poškodenie minimálne. Ja čo mám týmto strelené srnčie, vsetko padlo na mieste v rane (v ohni). K mege neviem ani prd, nejake referencie boli, ale nemam s tým ziaden kus strelený a ani neplanujem meniť zatial strelivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22978 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
S tým Oryxom je to tak ako píše michal . Keď som bol vo Švédsku, tak pri poľovačkách na losa sme mali aj veľa hlucháňov. Keď švédsky priatelia zistili že v mojej 9,3x74R používam 18,5g Oryxa, okamžite mi kázali strieľať na hlucháňa, vraj to menej poškodí ako malé rýchle kalibre.
<br/>Čo sa týka toho jeleňa, nechápem Ťa (ale ani iných podobných), prečo špekuluješ a chceš riskovať svoju prvú trofej s tenkým nevýkonným kalibrom, keď máš k dispozícii 9,3-ku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23039 od moron
Odpoveď od moron na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ahoj cimbalik,do 9,3 už mám objednané ty Megy tak je zkusím a snad místo těch Barnesů budu mít vulkany 15g - jak jsi uvedl na spol lovy by to mohlo být fajn a libí se mi i ta úvaha o menším prostřelování a větší bezpečnosti pro psy, přesto že střílím jen kam vidím, ale...K tomu mannlicherovi jsem už odpověděl jinde, ale nechci riskovat ani trofej ani postřelení ani být nezodpovědný, jen ten mannlicher je trochu srdcovka a perfektně lehká zbraň, kdy pokud bych jel do hor by se mi moc hodila.Takže nešpekulujem ale sbírám informace.Učený z nebe nespadl a jsem ještě dost mladý na to abych se radši dvakrát optal tak si nemysli že jsem hned jak mnozí jiní.Jakmile vystřílím megy a vulkany určitě toho oryxa zkusím.Zítra si pro 9,3ku jedu k puškaři tak uvidím.chlapi ať se vám daří.vaše forum jsou většinou plné dobrých příspěvků i když jak pozoruju ne ode všech ale to už tak chodí a takových ať máte co nejmíň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23040 od moron
Odpoveď od moron na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Cimbalik a ulovil jsi 9,3kou tetřeva - jen jestli se Ti slova Tvých přátel potvrdila a jaký jsi z toho měl dojem Ty.Protože já to s tím teřevem můžu jen potvrdit - podle zkušeností kamarádů z Finska je to tak ale loví co vím 308 a 30-06kou a záleží právě na střele a laboraci jakou mají. Malé ráže jako 5,6 prá doslova způsobí explozi, ale o tom kdyžtak až jindy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23045 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
co vím z Finska já, tak to střílí opravdu čím mají a záleží na střele, ale většinou, pokud jdou speciálně na lesní kury tak používají malých ráží, jako remingtony např 22 250Rem atd. Kdo má jenom jednu ráži, tak změní střelivo, přestřelí si zbraň a jde na kury třeba i s 308W.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23058 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Bohužiaľ, je to zákon schválnosti, akonáhle sme si toto vyjasnili, už mi žiaden hlucháň neprisadol na dostrel, teda som ho už ani neulovil. Taká je ale poľovačka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23133 od moron
Odpoveď od moron na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
jak jsi napsal bohužel, ale i to k tomu patří,Snad budeš mít zas někdy příležitost tak Lovu zdar! a snad se podělíš o další zkušenosti, rád čtu Tvoje příspěvky a už jsem si z nich cosi vzal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25694 od martin139
Odpoveď od martin139 na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
ma niekto skusenost z 9,3 x 62 H mantel 16,7 g???? v piatok som kupil manlicher a je to zastrielane tymto strelivom. nazor??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25708 od SAKO
Odpoveď od SAKO na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ked chces mat vsetko v ohni, tak si ho kup. Presnost vynikajuca. Predna cast strely sa vzdy rozbije a crepiny niekedy dost devastuju. Vzdy priestrel. Oproti TUG lebo Lapua Mega o poznanie nizsi zpatny raz. Vystrielane 3 krabice, z toiho tak polka na strelnici. Mozna okolo 6-8 lanstiakov, dva vacsie kusy, nieco holej vysokej. Vsetko v ohni. Jak vypnute vypinacom. Nepoznam strelu s vacsim stop-efektom, takto sa spravala i v 308W.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25744 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Priateľu, tá M.Sch. je nádherná a tebou spomínaná RWS je taktiež vymakaná strela. Cca 10 rokov som s ňou odpoľoval a ver mi, že srnčia, dančia a diviačia do 80 kg bola v pohode, ale dospelá vysoká a veľké diviaky sú pre ňu už veľkým sústom, tu musí rana sadnúť na milimetre a Diana musí stáť na tvojej strane! Mám ňou ulovených aj pár laní, jedného v tele veľmi dobrého jeleňa, aj diviakov od prasiat po 160 kg kanca, ale Cimbalík ti radil veľmi dobre, zlaď sa s novou 9,3 flintou a vezmi ju na jeleňa! Pripájam sa k jeho rade. Nech ti nová puštička prinesie veľa krásnych zážitkov! Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30582 od moron
Odpoveď od moron na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ahoj steyr, ani jsem ti neodpověděl na příspěvek, no v nově řazeném fóru jsem to hned našel ;), jsem rád že má někdo dobré zkušenosti s 6,5x54MSch, teď zas čekám na střelivo a pak z ní bude opravdu jen sváteční kulovnice. Na 9,3x62 jsem si zvykl velmi rychle i když zatím jen na společných a je to vynikající ráže.Jak budu mít další zkušenosti a snad jen dobré určitě je přidám. Zatím 6 ran - 5 divočáků, z toho bohužel 2 špatně zasažené dozadu na kýty - jeden dostřelen do 2Oti metrů, druhý střelený přes svaly v kýtách - dosled 1,5km, celou dobu pobarvená stopa, lončák na konci byl již zhaslý - s největší pravděpodobností na následky vybarvení, po ca 6ti hodinách,na stopě byly 2 lože, . Nedokážu si ale přestavit následky takovéhoto zásahu s jinou ráží - na nástřelu možná pár kapek nebo kousek svaloviny a bez dobrého psa by došlo k tradičnímu prohlášení - že to je asi jen škráblé....Střílel jsem s Lapua Mega 18,5g a PMP 18,5g.Co je zvláštní že u těch postřelených kusů jsme ani na sněhu nenašli nástřel - mohl být ale zadupán ¨dalšími kusy z rudlu a barva začala ca po 10ti metrech. Průstřel v kýtách byl vždy dost velký - v prvním kuse navíc přes kosti, zvěřina však byla jen potrhaná nikoli podlitá. Samozřejmě z toho nelze dělat žádné závěry, jen popisuju konkrétní případ.Naposled na společné jsme střílel na lišáka z volné ruky z kopce na louky ca 80m, lišák byl po ostaních ranách v plném trysku, po ráně poklesl... ale hned utíkal zdravý dál - přímo pod hrudníkem mu totiž vyletěl sníh a v louce zůstala díra jak po malém dělu :-)), hlavně když nebyl postřelen. Ahoj rm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31614 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Nazdar -chcem sa vás opýtať aké sú ceny streliva do9,3x62 napr SaB, Prvi partizán , Norma , lapua, RWS, a kto máte tento kal -aký tam máte puškohľad (značka)?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31657 od moron
Odpoveď od moron na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Nazdar ceny na podzim roku 2007, Lapua Mega 18,5g, 49 Kč/ks, africké dvojjaderné pmp 18,5g od ProAmmu - 35 Kč/ks - v Brně u Kettnera. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31658 od moron
Odpoveď od moron na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
ahoj loveccc, před časem jsi psal že jsi se dostal ke kulobroku v ráži 9,3x74R, dostal jsi se k němu nakonec, když tu se ptáš na cenu střeliva 9,3x62? ? Zajímal by mě výrobce stáří stav a jak jsi s tím spokojený.Díky moron

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31714 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
dík za ceny :) . K tomu guľabroku som sa dostal ale zobral ho nakoniec kamarát -ktorému sa veľmi páčil -tak som mu ho nechal. O 9,3x62 špekulujem preto lebo kamoš ma na ZKK 600 vypadanú hlaveň a chce ju dať vymeniť -ale kad to telefonicky dohodoval s nejakým puškárom tak povedal že sa mu viac oplati kupiť novú CZ 550 :). A mi navrhol či by som ju nechcel za dobre peniaze ;) Podarilo sa mi zohnať puškára ktorý mi povedal že výmena hlavne a s robotou ma bude stáť 8000 sk 8o.Takže ma to dosť mrzí :) hehehe maj sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31722 od moron
Odpoveď od moron na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
nazdar z toho ZKK může být fajná flinta;) můžeš se mi ozvat na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., rád byhc s tebou cosi probral ohledně toho kulobroku co má teď kamarád.Díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.139 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1055 návštevníkov a žiadni členovia on-line