Skúsenosti s kalibrom 9,3x62

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12868 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ja som strielal 19 g Tug, teraz 18,5 g Oryx a pri nom zostavam...aspon zatial. Subjektivne sa mi zdá Oryx lepší ako Tug. Tug bol uz asi prisilný na podmienky SR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12869 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
myslim 18,5 g je pre nase podmienky asi najlepsie, lebo 16 a 15,5 g su dost rychle a 19 g zasa uz tazke

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12870 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
hlavne ten oryx ma mensiu energiu o par joulov....a hlavne aspon mne sedí viac;) a ani zver si nestazuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12872 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Michal-a jaké máš zkušenosti s rozbíjením zvěřiny u toho TUGu 19g, jak myslíš prisilný, jakože se mohlo stat, že se střela chovala někdy jak celoplášt¡? Jak se chovala zvěř po raně?Ptáme se,protože mám tu 9,3 asi 3 týdny a střílím těma TUGama 19g, zatím zlovené 2ks vysoké a 2 divočáky, takže nemá s touto ráží a ani s tímto střelivem nějak větší osobní zkušenosti.Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12874 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
aj ked je tato raz u nas povazovana za nestandardnu, si myslim o nej len to najlepsie, je pravda,ze kazdy kaliber ma svoje chyby, ale ranivost pri tejto strele je vinikajuca takisto aj farbenie. zial s tym TUGom nemam skusenosti, strielal som iba s SB 18,5 g a bol som spokojny, len velmi neodporucam strielat srnciu na krk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12875 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Tak ako som napísal, je to subjektívny pocit. Čo som strelil Tug-om - padlo na mieste, a ak zver zostala aj po rane zivá.....stal sa mi aj taký prípad...nevladala sa zodvihnut a o par sekund zhasla. Oryx to isté, bud zver spadla na mieste hned zhasnutá alebo o chvíľu zhasla. Boli aj kusy, co odbehli ale vzdy len par metrov aj to sa viac valali dole svahom ako by bezali.
<br/>Skor narazam na pohodlie pri strelbe, výstrel pri Oryxe sa mi zda plynulejsí, menej kopavý. Druhá vec je, ze Oryx je priblizne o polovicu lacnejsí ako Tug a odvedie tu istú robotu. Niekto šíril reči, že je ešte tvrdší ako Tug a bude ako celoplášť, mne sa to ale nepotvrdilo. Ranivost v pohode......poskodenie diviny skor mensie ako pri Tugu.
<br/>Ja som od Tugu upustil po tom, co sa mi podarilo chytiť danielca na lopatku. Výstrel bol vo velkosti 5-Sk mince, ale chlapi co robili rozrabku vraveli, ze lopatka sa dala pohuzvat do gulicky. Vraj to bolo uplne na srot vratane kosti z ktorej zostala len drť. Tiez malo výrazné podliatiny. S Oryxom sa mi podarilo chytiť tiez lopatku aj ked na vacsom kuse a viac hore...nic podobné nebolo.
<br/>BBrit, tebe to padalo po Tugu ako?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12888 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Já to můžu celkem těžko zhodnotit.Jednoho lončáka jsem střelil nechtěně na hlavu,
<br/>(na krk nebo na hlavu si normálně nedovolím střílet) hodilo to sním o 90stupňů,
<br/>průstřel,čára v zemi 1,5m dlouhá. Tu další zvěř jsem si dovolil střelit trochu dozadu (vím,že je to neetické a asi bych to tu něměl psát :),protože se toho může hned někdo chytit,ale potřeboval jsem to kvůli psovi) lončák do 200m, vysoká do 400m zhaslé, průstřel, první barva cca. 40m od nástřelu a pak po celé stopní dráze. Vstřel jak 5SK, výsřel asi 5cm průměr.Se 6,5mm bych si to nedovolil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19566 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Zdravim.
<br/>Chcel by som si vyskúšať strelivo Lapua Mega v tomto kal. Viete mi poradit kde by som si ich mohol kúpiť?
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19572 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Zdravim.
<br/>Chcel by som si vyskúšať strelivo Lapua Mega v tomto kal. Viete mi poradit kde by som si ich mohol kúpiť?
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19573 od majod
Odpoveď od majod na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Bude ti to pripadať možno čudne ale prvy partizan laboruje do 9,3*62 prave strelu mega od lapui mas to celý naboj za cenu strely.Mne sa zda lapua-mega trochu tvrdsia strela ale učinok výborný.Ma ich Ivan Igaz V Banovciach nad Bebravou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19592 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ahoj.
<br/>Ano. Je mi to dosť čudné, totiž na webovej stránke PP nič nepíšu o tom, len tolko, že laborujú s SP poloplášťou /vlastným/. No neviem. Skúsim to ešte overiť a uvidíme.
<br/>Ďakujem za info.
<br/>T.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19599 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Tomi, môj názor na to je taký, aby si sa nedal zlákať . Aj keby to bola orig. strela od výrobcu, tam je tých činiteľov viac. Mega ládovaná Lapuou a Mega ládovaná PP je nebe a dudy. Napísal som to v dovolenkovom žargóne, ale myslím si, že si pochopil čo som chcel povedať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19600 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Máš pravdu. Netreba špekulovať. Už som našiel Megu v Lipt. Mik.
<br/>Mal som už v ruke PP ale v 8x57JS. To určite nie je Mega 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19604 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
a nieco od normy si skusal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19624 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ahoj.
<br/>Zbraň ešte mám celkom novú, ešte ani nezastrelenú, takže žiadne skúsenosti. Poinformoval som sa na fórach aj v zahraničí, tamto hovoria, že Oryx ukáže svoje vlastnosti nad 100m a pri ťažšej zveri, ináč môže sa chovať ako celoplášť. Veľmi chvália starú Alasku. Tá je mäkkšia. Keby som sa rozhodol pri Norme, tak by som strielal Alasku. Sa mi zdá, že je aj lacnejšia o niečo ako české SP.
<br/>T.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19631 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Oryx 18,5 g v 9,3x62 je uplne v pohode....o tom celoplašti su to len fámy, čo šíria najskor asi katalogový maniaci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19638 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
michalovi davam len za pravdu...ja som mal doteraz SPT a bol som spokojny, teraz mam sice normu s dvomi strelami jendu Oryx a Plastspitz a som spokojny s obidvomi...do tych 150 - 170 m nemam problem a divina ostava tiez v pohode:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19642 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ešte by som možno dodal...že nie je oryx ako oryx.....laboruje sa do rôznych kalibrov, takze tie poznámky o tom, že ukazuje vlastnosti až nad 100 m su pre iný kaliber. Pri 9,3 x 62 18,5 g Oryx Vo - 720 m/s.... nevidím dôvod, prečo by sa mal pri V100 kde je 720 - x m/s deformovať lepsie ako pri rýchlosti, ktorou letí po hranicu 100 m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19653 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
mozem potvrdit,lebo mam par kusov strelenych pod 100 m a prax ukazuje inak...vobec sa strela nespravala ako celoplast

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19656 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ja skúšam Oryxa v 6,5x55 a 9,3x74R, teda dva dianetrálne odlišné kalibre, strelené od srnčeka I.VT po dospelého kanca v chrutí, a všetko len veľmi dobré výsledky. Všetko priestrel, výrazné farbenie a veľmi krátke únikové vzdialenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.098 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 183 návštevníkov a žiadni členovia on-line