Skúsenosti s kalibrom 9,3x62

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10112 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Trošku pridám do debaty aj ja svoje... začínal som poľovať s kalibrom 8 x 57 JS od r. 1987 ako som si v 18 roku spravil skúšky z poľovníctva. Od r. 2000 poľujem a lovím srnčiu s kalibrom 8x57 R/360. Moju kozlicu ktorú mám v tomto v súčastnej dobe neštandardnom kalibre mám nastrelenú na 100 m. Na vätšiu vzdialenosť s ňou ani nestrieľam. Na individuálne, spoločné poľovačky na spln nosievam 8x57 IRS / zbraň v tomto kalibre mám od r 1997 /. Dvoják v tomto kalibre mám nastrelený na 150 m. Teda môžem povedať, že skúseností v kalibre ,, 8 ,, mám dosť. Podľa mňa je to len o tom, že treba strieľať len na poľovnícku vzdialenosť, nie za každú cenu a dobre si zamieriť. Špekulovať tu na PID vo Fore či je na diviaka do 60 kg a srnčiu postačujúci taký či onaký kaliber je podľa mňa prinajmenšom smiešne. Lovu zdar ! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10113 od eso
Odpoveď od eso na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Lankaster - celkom s tebou a z Mirom súhlasím, ale jendo mi nedá. To, aký má zbraň spätný ráz neovplyvňuje presnosť streľby. Jediný kto presnosť ovplyvní vhľadom na prípadný spätný ráz je strelec. A keď sa niekto bojí vystreliť zo zbrane - tak na 90% pri výstrele zatvorí očí - a tá presnosť je potom fakt len na náhode. Keď sa niekto bojí strielať, nech sedí doma a striela do gatí - to možno nebude mať strach.
<br/>Ja len toľko. Som za to, aby sa tu nevnucovali niektoré lepšie a horšie kalibre, je na každom čo si zadováži a čím bude poľovať - poradiť si treba nechať - nikto sa ešte nenaridil najmúdrejší.
<br/>A spätný ráz - Už som to tu písal niekoľko krát - nedržať zbraň ako hluchý dvere ale ľahko a dobre uloženú do pleca./pozor nehovorím o &quot;mega kalibroch na slonov&quot;:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12776 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
no ja tu mozem konstatovat iba tolko. vsetci ty co sem pisali by si mali najprv precitat o ake forum ide, potom vela s tychto ludi sa tu snazilo proste porovnanat nieco co sa porovnat neda. osobne mam tiez 9,3x62 som zatial maximalne spokojny ci s ranivostou alebo nicenim diviny. je pravda,ze zalezi na zasahu a na strelive, ale kazdy ma vlastny vkus a kazdemu vyhovuje nieco ine, s vela nazormi tu suhlasim, no nasli by sa aj take, ktore su jednoducho latina

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12792 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Prilejem aj ja trocha do ohňa. Kto raz vystrelí na zver týmto kalibrom a ma trochu v hlave, určite pochopí, že tento kaliber má svoje &quot;čaro&quot;. Takze netreba vopred zavrhovať ..... len preto, ze som to niekde pocul, ze to je do Afriky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12793 od KEfyzik007
Odpoveď od KEfyzik007 na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Dobrý den prajem potreboval by som jednu radu. nie som poľovnik zbraň nemam . je pre mna povolene privabit lišku myskovackou a par krat ju vyfotit ??? len neviem ci sa to lištičke bude pačit nie je nebezpečná ? čím sa bráňiť ? dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12794 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Aj ja sa pripájam - každému čo mu chutí. Je však veľmi dôležité ak najmä začínajúci poľovník kupuje prvú guľovú zbraň, aby si z nej najskôr vystrelil. Veď v združení je dosť zbraní a 3 náboje mu rád venuje každý kamarát. Je hodne poľovníkov pre ktorých je už 8mička smrtiaca. Kamoš roky poľoval guľabrokom 7x57R a zatúžil po niečom silnejšom. Kúpil 30-06 a bojí sa strieľať. A popri tom nie je žiadne fifipierko. Takže ho má doma hodený v skrini aj s optikou a nosí ďalej sedmičku. Niekedy sú to vskutku vyhodené peniaze. Pri jednotlivých kalibroch veľmi závisí aj od výrobcu a celkového prevedenia zbrane. Ja nie som vyznavačom silných ráží, syn má 300WM a v pohode si z nej vypálim z posedu 5-10 rán. Je to hodne o zbraniach ale aj skúsenostiach. Zatiaľ som poľoval 11 kalibrami a všetky boli dobré.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12796 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Mzslim 6e odfotografova5 privabenu listicku si mozes, len daj poyor abz ponej niekto kto ta nevidi nevystrelil abz si neschztal nejaky ten brok. Co sa tyka agresivity liska moze byt nebezpecna, ak by nahodou zautocila bran sa aj ty zubami nechtami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12797 od KEfyzik007
Odpoveď od KEfyzik007 na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
a mam si dat potom co reflexnu vestu na seba abo ako? a cim by som sa mal braniť nejaka palica ? utočny nož nemam akurat tak bodak od AK47 ? ale ked v krajnej nudzi (pri utoku lišky ) ju zabijem (nemam polovny listok ani nic ) je to pytliactvo abo nejak tak ? možu byt s toho nejake problemy ? a ako sa naraba s tou myskovackou ? dakujem treby mi fotky moje vlastne na projekt z prirodopisu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12800 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Jooj, ta co si, robit si problemi s vlastnými fotkami na projekt. Aj ja som kedysi robieval projekt z prirodopisu na biologicku olympiadu na ZŠ aj SŠ a celkom uspešne som to tahal aj na celoslovenskych kolach. Spociatku som robil vl. fotky ale obcas sa nedali spravit ake by som potreboval a tak som ich tahal z netu potom orezal upravil a vytlacil a uz boli moje vlastne. Zadaj na google Vulpes vulpes zaškrtni hladat v obrazkoch a najde Ti super fotky. Potom si len vyber take troch horsie aby verili ze si to fotil ty, pretoze hned by videli ze to j profesionalna fotografia a vyber take aby zodpovedalo okolite prostredie prostrediu v ktorom by si to fotil. Aby si si sam narobil fotky na urovni to chce strasne vela casu, ktory ty asi nemas kedze v nedelu koncia prazdniny a skusenosti to nieje len sadnut s myskovackou a piskat ako sa mi chce. Dolezite su dalsie faktory ako je vietor, pocasie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12801 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
nebodaj si myslis ze ta liska na teba zautoci pokial nebude besna tak bude skor prec ako stihnes povedat liska:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12803 od KEfyzik007
Odpoveď od KEfyzik007 na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
ta to velmi lahke ! ale ja musim mat na tej fotke vlavo v rohu dole štítok s nazvom zvieraťa a taku fotku nenajdem ?a ako s tim vabenim začinaju začiatočnici potom ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12804 od KEfyzik007
Odpoveď od KEfyzik007 na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
a mimoto ten projekt je až do konca šk. roku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12805 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Na štítok vľavo dolu si napíš názov tejto témy. a daj si to zarámovať!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12806 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Konečne vecný príspevok. Úplne súhlasím. Tiež som skúsil nejakých 10 až 15 kalibrov a každý jeden sa mi páčil. Že mi najviac sedí 6,5-ka je len vec vkusu a môjho subjektívnaho pocitu. Ale napr. na spoločné poľovačky(diviaky) by som tiež radšej zvolil kladivo na čarodejnice t.j. 8x57 :D
<br/>Skutočne treba poprosiť kolegov o nejakú tú ranu z rôznych kalibrov a urobiť si vlastný názor. Aj topánky si najpv obuješ a potom kúpiš.
<br/>Spomínaný faktor podvedomého strachu zo spätného nárazu môže tiež významne zavážiť napr. u kalibru, ktorý je inak bezchybný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12807 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
A ako taku fotku so štitkom odfotiš. Ale ked sa chces hrat prosím, nech sa páči. Ja som s myskovaním zacal tak ze som si zaobstaral CD vabenie zveri a myskovacku... Ale to nieje vsetko treba poznať aj etológiu zveri avediet sa správať v prírode, ale o tom ty nemas asi ani poňatia, kedze uvazujes ze ci ťa líška nezje. Ze ma nezje som vedel skôr ako abecedu. Prcitaj si nejakú literatúru hlavne z polovnickej oblasti. Len tak mimochodom nemyslís, ze si na nespravnom fóre. Malo by sa tu písať skôr o zbraniach ako o líškach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12809 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
KEfyzik007 sorry si na spravnom fóre len tému si si vybral zlú. Píse sa tu o kalibroch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12818 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Taky jsem začal lovit s kalibrem 9,3x62, jak jsem psal Tikka T3 Battue, 1m dlouhá a celkem lehká kulovnice.Po pár výstřelech na střelnici jsem ji chtěl prodat,každá další rána spíš se strachem a rameno mě bolelo vždycky 2 dny.Ale asi jsem ji držel fakt jak hluchý dveře:), protože tak po 15 výstřelech jsem si začal zvykat a teď nic necítím,žádný kopanec a strach před výstřelem, uplně bez problémů.Poškození zvěřiny v normálu a o ranivosti ani nemluvím.To 243W dělá většiny podlitiny než tato 9,3x62.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12820 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
a mam otazku,chcem vyskusat strelivo NORMA PLASTSPITZ 9,3X62 18,5g, nema tu niekto s tymto strelivom skusenosti? nechcem len tak skusat na zveri, preto sa radsej pytam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12861 od michal
Odpoveď od michal na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ake strelivo si strielal doteraz? Skusal si norma oryx 18,5g?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12867 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
no doteraz som mal SB, ale k tymto nabojom sa dostal viac menej uz pred tym, a oryx je na tom ako?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 429 návštevníkov a žiadni členovia on-line