Skúsenosti s kalibrom 9,3x62

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31750 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ahoj rolo. Vidím, že čítaš fórum, tak kedy bude hotová 9,3x62? Loveccc tu uviedol zaujímavú cenu za výmenu hlavne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34345 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Má tu niekto z Vás skúsenosti so strelivom Lapua Naturalis v tomto kalibri. Za odpovede vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #34672 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Zdravim.
<br/>Má niekto skúsenosti v tomto kal. s Nosler Accubond 250grain, alebo Nosler Partition 286grain?
<br/>Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #34686 od majod
Odpoveď od majod na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ano,strielal som golda,skusil som 10ks plna laboracia,na male kusy ako celoplašť,fakticky 10kg prasa mi odbehlo asi 15m čo ma dosť zarazilo,u velkých kusov bol vždy priestrel,neziskal som presvedčenie aby som pri tejto strele zostal vratil som sa k vulkanu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #34688 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ahoj Majod. vydím, že máš skúsenosti s obidvoma kalibrami.(9,3x74R aj 9,3x62) porovnaj prosím ťa tieto dva kalibre a napíš niečo o nich.ktorý ti sedí lepšie a tvoje postrehy. ďakujem.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #34725 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ahoj.
<br/>Nosler Partition Gold má olovené jadro zakrytú kovovou čiapkou /podľa mojich informácii/, ale pri Nosler Partiton nie je tá čiapka, takže možno by sa chovala ako mäkkšia strela ako Partiton Gold? Accubond si neskúšal? Chcel by som sa pokúsiť s prebíjaním, no zatiaľ zbieram len informácie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #34726 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Ospravedlňujem sa, Gold nemá tú &quot;čiapku&quot;- zadok je zosilnený. Takto je to, keď niekto rýchlo behá po nete a nečíta pozorne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 dňom #34772 od majod
Odpoveď od majod na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
Dal si mi ťažku ulohu porovnať tieto kalibre,a ked sa tak nad tým skutočne zamyslím ,tak aby to malo nejaku výpovednu hodnotu,tak to ani nejde,resp ja ti môžem povedať len o mojich pocitoch a a môj subjektívny názor.Zásadný rozdiel vidim v hlavniach zbraní,ináč sa spravala tikka,inač cz550a a iné to bolo s brnom,rozdiel je tiež gulova koza a jednotka.Keby som sa mal rozhodnuť v 9,3-62 beriem cz550,a medzi kozlicou a jednotkou -jednotku.Matrice na prebijanie mam obidve ,lahsie sa prebija 9,3-74 ,čo sa týka spätneho nárazu vsetko závisi od prachu a laboracie...ked sa rozhodneš pre tento kaliber ,je lepsie niečo odstrielať na strelnici,daj si spraviť laboraciu 9,3*72r,to je chuťovka,takto sa zbavíš strachu a potom plná knedla:)a k tomu porovnaniu je to asi ako 7*64 a 7/65r;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 týždnami #63626 od ciko
Odpoveď od ciko na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
ZDravím potreboval by som poradit s vyberom nevého streliva, doteraz som vyskúšal RWS H-mantel, tie boli uplne prve, pretože na to bola zbran fabricky nastrelená, potom 3-4 roky oryx 18,5 g a tento rok na spoločných selier. Lovim priemerne 10-15 diviakov, 5-8ks vysokej, 3-5 srnčej + škodná, využívam zbraň absolutne univerzálne na všetku zver. diviačia zver - všetko strelivo ok srnčia zver - pri zasahu na rebra oryxom, bez značenia odbieha do 20 m ostatné nemam vyskúšane vysoká oryxom pri zásahu na rebra 100 m, h mantel v ohni ale silne poškodenie, selier nevyskušany. Rozhodol som sa skrz výsledky pri love vysokej zmenit strelivo a výber padol na Blaser CDP, resp. necham si poradiť niečo rozumné podložené ale aj praxou.
<br/>Poradite mi co vyskúšať, aby som dosiahol optimalne odovzadnie energie u vysokej, aby neodbiehala aj po dobrych zásahoch?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 11 mesiacmi #63684 od durell
Odpoveď od durell na tému Skúsenosti s kalibrom 9,3x62
CDP je dobrá volba
<br/>Aj RWS DK - je dobrý - srnčie väčšinou v ohni a bez podliatin.
<br/>
<br/>- osobne odskúšane

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 215 návštevníkov a žiadni členovia on-line