univerzálny kaliber

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3308 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému univerzálny kaliber
ma niekto skusenosti s 9x53??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3309 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému univerzálny kaliber
oprava....9x53R

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3360 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Poľuje niekto z fóra s 22-250? Zaujímali by ma jeho skúsenosti. Ďakujem. A nepokladám tento kaliber za ideálny - aby nedošlo k omylu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3370 od tetrix
Odpoveď od tetrix na tému univerzálny kaliber
ved je to tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3420 od pedro
Odpoveď od pedro na tému univerzálny kaliber
Vlastním kozu 7x57R/16, zatiaľ používam strelivo SB. Čo iné okrem RWS (o tých viem, že sú dobré) by ste mi doporučili. Podľa možnosti strelu s dvojitým jadrom. A môžete prihodiť aj približnú cenovú reláciu. Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3421 od mirek
Odpoveď od mirek na tému univerzálny kaliber
Pedro, ja si myslím že je to dobrý kaliber v pomere vyváženosti váhy strely a rýchlosti. Rodinný priateľ poľuje už viac ako 40 rokov. Používa len strelivo české S-B. Ulovil množstvo diviakov aj o váhe 200 kg, jelene, muflóny, srnce. Cez puškohľad strieľa strelivo S-B, 11,2 g, na spoločných poľovačkách na diviaky v pohone strely o váhe 9,0 g poloplášť so str. hranou. Je spokojný. Je len na tvojej peňaženke aké drahé strelivo napr. RWS, Norma chceš používať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3424 od perdix
Odpoveď od perdix na tému univerzálny kaliber
Do 7x57R jsou výborné náboje od RWS, jak už jsi sám poznamenal. Jinak jako další např. poloplášť se spojením jádra s pláštěm:
<br/>Norma Oryx 10,1 g cena asi 55 Kč
<br/>a dvoujaderné střely:
<br/>Blaser CDP 10,0 g cena asi 80 Kč
<br/>Hirtenberger Nosler Partition 9,1 g cena asi 65 Kč
<br/>Hirtenberger Nosler Partition 11,3 g cena asi 65 Kč

<br/>Nosler mám vyzkoušený i v jiných rážích a je to jedna z nejlepších dvoujaderných střel. Kolega loví právě 7x57R Nosler 11,3 g a maximální spokojenost - zvěř (srnčí, muflon, černá) skoro neodchází, dobře barví, nepoškozuje zvěřinu a krom toho je ta střela hodně přesná. Horší už je to s cenou, která mnoho lidí odradí, ale to už je pouze individuální rozhodnutí.
<br/>Takže jak psal Mirek, ráž je to dobrá a výběr už je na tobě - pokud už budeš chtít víc investovat, tak špatně nekoupíš. Hlavně vybírej tak, aby to střelivo bylo dostupné - ne že koupíš někde dvě krabičky a pak budeš půl roku čekat na další dodávku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3479 od pedro
Odpoveď od pedro na tému univerzálny kaliber
A ešte jedna otázka: má niekto skúsenosti s podkalibermými strelami do brokových zbraní? Napr sauvestre a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3482 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Sauvestre dostal syn pod stromček do kozlice 12/76 na spoločné do honu. Zatiaľ nemal šťastie. Kúpil som ich u Hrnčiarika-HERMES v Blave. Ak niečo strelí, ozvem sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3509 od pedro
Odpoveď od pedro na tému univerzálny kaliber
čo to stojí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3511 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Momentálne nie som doma, ale je tam asi 6 ks a stáli 700,- Sk. Uff.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3516 od michal
Odpoveď od michal na tému univerzálny kaliber
majú aj 12/70, 16/70 - tie su lacnejšie. Inak ta 12/76 dava uz peknu supu. Nakoniec niet sa co divit E0 cca 4800 J, v sto metroch to ma energiu ako štandardna breneka pri hlavni;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3519 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Tá 12/76 dá ozaj ranu, ale syn má 2 metre a 115 kg. Je trénovaný naturkulturista a s ním to hádzať iste nebude. Pri broku to necítim ani ja, mám 95 kg, ale brenneke ťa kopne slušne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3520 od michal
Odpoveď od michal na tému univerzálny kaliber
Skôr som myslel zvukový efekt - je to ako guľová rana. Spätný ráz ma pri pár ranách netrápi, to nemusím mať ani 100kg. Horšie by to bolo keby to bolo keby to boli desiatky po sebe nasledujúcich rán, že HOMBRE!!!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3521 od pedro
Odpoveď od pedro na tému univerzálny kaliber
Ja mám klasiku - ruskú TOZ 16/70 - stará ako Európa , ale hlavne má ako zrkadlo . Jednotné strely z nej idú pomerne presne, tak rozmýšľam, že keby sa na nu dali namontovať nejaké mieridlá, prípadne montáž na optiku - bola by to celkom praktická zbraň. Pozeral som balistiku Sauvestre 16/67 majú ONV 87 m - guľový dvoják:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3522 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Ja mám brokovnicu IŽ-27 cal. 20/76. Brenneke z nej ide neskutočne presne. Kamarát mi povedal nech na to hodím 4x32 puškohľad a na také bližšie strieľanie z posedu super. Nosím ju do honu a ide mi to cez voľné mieridlá dobre. Je ľahká, jednospúšť/nezauzlia sa mi na nej prsty/, má ejektory a na ruské pomery celkom pekné drevo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3535 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému univerzálny kaliber
Stará, ale dobrá! Kým nebudeš nútený, nikdy ju nepredaj! Ja mám tiež Bajkal IŽ-26, broková dvojka 12/70, rok výroby 1979 a kým nebudem musieť, tak ju nepredám. Čo mám informácie, tak tie nové išli oproti nim s kvalitou rapídne dole a v porovnaní s tými starými, je to už len obyčajný šmejd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3536 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Máš pravdu. Mal som starú asi 50 ročnú IŽ-28 ak si dobre pamätám. ¡Bola to dvojka 16-ka. Hlavne také čisté - radosť pozrieť - dedičstvo. V túžbe po kozlici som predal a dva mesiace nato sa syn rozhodol, že bude poľovník. Smola. Je mi za ňou ľúto. Táto nová IŽka nemá zďaleka tú kvalitu aj keď je tiež slušne urobená, ale už som mal s ňou problém a strieľam s nej minimálne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3537 od pedro
Odpoveď od pedro na tému univerzálny kaliber
Neviete aký typ montáže by bol vhodný na brokovnicu? Tiež som rozmýšlal nad nejakou 4x32 - napr. stará meopta artemis. Poprípade kto také montáže robí, a ako ovplyvní streľbu brokmi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3539 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému univerzálny kaliber
Chlapci, ja som si dal urobiť na IŽ 27E 12/12 normálnu rybinu ako je na guľobrokoch. Osadil mi to tam puškár a to tak že je zarovno šíny.Potom už nieje problem použiť seriovú montáž ako na guľobrokoch. Bez nej sa dá normálne strieľať ako z brokovnice ďalej. Tá rybinka je tam naletovaná na tvrdo. Osadil som si tam puškohľad 6x42 a líšky nemajú šancu. Aj české Special slug som skúšal, a na tridsať metrov som sa po sebe trikrát trafil do kruhu o priemere takých 6-7 centimetrov. Mal som aj okrajové dvojstrely. Je to proste super. Zdravím vás a lovu zdar. Ak bude záujem môžem sem spraviť pár foto ako to vyzerá. Ešte chcem vyskúšať to podkaliberné strelivo tak uvidím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 135 návštevníkov a žiadni členovia on-line