univerzálny kaliber

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3540 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému univerzálny kaliber
Chlapci, ja som si dal urobiť na IŽ 27E 12/12 normálnu rybinu ako je na guľobrokoch. Osadil mi to tam puškár a to tak že je zarovno šíny.Potom už nieje problem použiť seriovú montáž ako na guľobrokoch. Bez nej sa dá normálne strieľať ako z brokovnice ďalej. Tá rybinka je tam naletovaná na tvrdo. Osadil som si tam puškohľad 6x42 a líšky nemajú šancu. Aj české Special slug som skúšal, a na tridsať metrov som sa po sebe trikrát trafil do kruhu o priemere takých 6-7 centimetrov. Mal som aj okrajové dvojstrely. Je to proste super. Zdravím vás a lovu zdar. Ak bude záujem môžem sem spraviť pár foto ako to vyzerá. Ešte chcem vyskúšať to podkaliberné strelivo tak uvidím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3546 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému univerzálny kaliber
VLADENKO Jestli by to nebyl problém, já bych se na to celkem podíval, jestli by jsi to dal do galerie. Chci taky koupit IJ 27EM1C ale spíš bych na ní dal kolimátor.
<br/>Co se vám chlapi na nových brokovnicích z Ruska nelíbí, nebo co vám na nich vadí? Ptám se, abych neudělal nějakou chybu při koupi.
<br/>Mám kozlici IJ27E z roku 1979 v 16-tce a jsem s ní spokojen, střílím z ní radši než 16-tky dvojky Belgičanky(1943) po dědovi, ikdyž mi pěkně sedí. Ta Belgičanka má zajímavě řešenou pažbu. Pažba je kraťounká a přitom ať jí hodí do ramena velkej nebo malej, každýmu sedí.
<br/>Novou ve 12-tce chci kvůli výměnným čokům, občas si vystřelit na nějakýho asfalťáka a hlavně abych si taky udělat nějakou tu radost. A ve 12-tkách je myslím lepší výběr ve střelivu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3547 od LEON
Odpoveď od LEON na tému univerzálny kaliber
kolega si loni pořídil IŽ 27 a dal na ni kolimátor OKO má na to montáž na lištu z hubertlovu a zatim maká supr

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3550 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému univerzálny kaliber
to hombre bolo pre mna, hombre? Narazas na tie tvoje 12/76 vtedy v bazantnici, viem 76 a este s 50 g.olova sa da strielat ale nie 50 krat po sebe. Poucenie magnum patron len ked idete polovat normalne a nie ked Vam v pozvanke napisu &quot;Vazeny host prineste si so sebou minimalne 100 ks prislusneho streliva&quot;:]:]:]Urcite sa ti zle pisalo na druhy den.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3556 od michal
Odpoveď od michal na tému univerzálny kaliber
som vedel, že sa v tom najdeš. Co mi nachystali v predajni to som bral , nestihol som to ani poriadne pozriet, zistil som až na mieste, čo mi nabalili. Pred včera som sa im za to aj osobne podakoval;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3822 od zachi
Odpoveď od zachi na tému univerzálny kaliber
Mám túto brokovnicu velmi dobre mi sedí. keď som ju kúpil velmi ťažko chodila ale je to lepšie. čo ma na nej mrzí že už to nieje tá povestná ruska ktorá nehrdzavie je trochu viac náchýlná a hlavne v lete keď sú spotené ruky. Raz po strelbách som ju nastriekal len z vnútra trochu prebehol a utekal som niekam preč a prejavilo sa to. bola ako líška ale trochu konkoru to urobilo. Č o sa týka čokov mením ich len na asfaltové holuby dávam tam štvrť milimetrové a celé účenie a na polovačky3/4 mm a celé. Neni som nijaký ostrostrelec ale som spokojný. kamarát si kúpil to isté ale 76 komory kúpil si aj magnumy náboje ale v polovičke polovačky to vzdal strašne ho kopala a prešiel na obyčajné. Takže myslím si že môžem odporučiť ale 70mm komory

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3823 od zachi
Odpoveď od zachi na tému univerzálny kaliber
Ešte som mohol spomenúť slug ma 70 m velmi presne na počudovanie. a čo sa mi na tom strašne páči je jednospúšť. fantastická vec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3838 od laco
Odpoveď od laco na tému univerzálny kaliber
Pred začiatkom sezóny som ju tiež kúpil a som s ňou vcelku spokojný. Trvalo mi však tri polovačky ,kým som si na ňu navikol. Jedine čo mi na nej vadí je povrchová úprava pažby. Po dvoch daždivých polovačkách je takmer celá preč. Musím si ju prelakovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8689 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému univerzálny kaliber
Dadu som sice este nestretol, a urcite to nebude ani v buducnosti, ale bohovsky sa mi aj tak paci, a to len z jedneho dovodu-je spokojna s 30-06 Springfield. Takze klobuk dolu tejto kolegini, ktora asi &quot;utrela nos&quot; niektorym kolegom ktory maju obavy zo spiatocneho narazu tohto kalibra!Podla mojho nazoru a skusenosti pouzitym niekolko druhov razi 30-06 Sprg. ji (ak by to mohlo byt mozne) najuniverzalnejsi kaliber! Ked sa nad tym zamyslim, vecsina pouzivanych kalibrov v loveni su naboje bud zdimenzovane nabojnice 30-06spr. dole (6-7mm a pod). Ked sa to zdvyha k zvacsenim nabojnice hore dostavame sa uz k strelivu Magnum! Zelam vsetkym (hlavne dade) Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18482 od gunar
Odpoveď od gunar na tému univerzálny kaliber
zalesak. vzdialenost do 70m je idela pre brokovnicu? kde zijes??? ideal ak sa to tak vobec da nazvat je cca35m a 45m je podla mna maximakna vzdialenost na ktoru je schopny vyborny srelec s istotou zver usmrtit za predpokladu ze pouziva kvalitnu brokovnicu s 65-70% krytim a vhodny naboj. a jednotna strela z brokovnice bez puskohladu tak do 50 m s velkou davkou stasta a sebadvovery na vacsiu vzdialenost je to len odsudenia hodny hazard!!!!!! ale ak to bol zart tak potom :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18483 od gunar
Odpoveď od gunar na tému univerzálny kaliber
&quot;fajsmekri&quot; ??? mam taky pocit ze ste tu zalozili s jarom akelou jendom atd- spolok proti magnum kalibrom. nech si kazdy poluje s cim chce v medziach zakona. strielali ste niekto z 300WM alebo 7mmMAg alebo z niecoho podobneho? kolko kusov srncej alebo vysokej ste odrali po uloveni magnum kalibrom??? asi vela nie ak vobec. skus stelit srnca s 7x57 a pouzi 9g poloplast SB a potom to zopakuj s 300WM a pouzi 13g oryx. strel zopar kusov z kazdej zbrane a potom prides na to ze kaliber je to posledne na con zalezi. dolezite kam zver zasiehnes a aku strelu pouzijes. a este k spatnemu razu: okrem kalibru nan vplyva aj samotna hmotnost zbrane a samozrejme pazba a jej lomenie. moja skusenost CZ550 standard 7x64 MEOPTA 7x50a mannlicher300WM spatny raz na nerozoznanie... PS. kto sa boji nech nechdi do lesa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18485 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
gunar ak si spomenul moje meno tak trefa mimo terca mam 8x60S co je magnum kaliber . ale ako pises nech si poluje kazdy cim chce pre mna za mna aj lukom ci kopiou ked mu to zakon dovoli . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18486 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému univerzálny kaliber
gunar, strelil si a odral uz nieco kal 9,3x72R (6,5x58R, 6,5x41R, 6.5x54MSch, .......)a kludne aj v poloplasti SB? Marketingovi magovia od vyrobcov streliva s Tebou dobre vlacia, preco sa vlastne drzis tak pri zemi, ved sa da rubat i vyssie ako 300WM alebo 7mmRM?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18487 od gunar
Odpoveď od gunar na tému univerzálny kaliber
mal som v kalibri 9,3x72R lankasterovy trojak/dedicstvo vzdialenej rodiny vratil som ho nastupcovi ked si spravil papiere/ a mal som tu cest z neho streli dvoch srncov a ale dral som len jednoho. je to jednoducho nadhera. inac jedna z mojich najoblubenejsich zbrani je v kalibri 8x56msch a ver alebo nie strielam z nej len ceske poloplaste. a precitaj si tie prispevky na ktore som regoval a moje prispevky pre istotu este raz tiez . ja nemam rad extremi a odsudzovanie niecoho co clovek ani neskusi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18495 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému univerzálny kaliber
Aha, je tak. Skusil som 300WM, 7mmRM len odpozorovany - su to v mojich podmienkach (Male Karpaty) extremy. A mam pocit, ze i reprezentativne typy, ktori chcu za kazdu cenu kracat s dobou, by sa uz mali rozhliadat po niecom novom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18497 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému univerzálny kaliber
7mm Rem.Mag.je uplne v pohode.Netvrdil by som,že extrem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18499 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Neviem, kde si zobral, že som proti silným kalibrom. Syn poľuje 300WM v Mannlicheri a je to super vyvážená zbraň. Aj keď nemám rád kopanec z tejto pokojne vystrelím desať rán. Kope menej ako kamošova ZKK v 30-06. Každý nech si poľuje čím chce. Neviem prečo niektorých &quot;poľovníkov&quot; permanentne nasiera, keď si niekto zakúpi silný kaliber. Syn by ho nemenil v žiadnom prípade. Strieľa EVO, zatiaľ bez problému do 200m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18537 od gunar
Odpoveď od gunar na tému univerzálny kaliber
na stane c.8 je prispevok Akelu reagoval som na jeho postoj. to velke &quot;A&quot; som prehliadol za co sa Ti ospravedlnujem. a ako som uz povedal nech si pouziva kazdy aky chce kaliber v ramci zakona svojich schopnosti a polovnickej etiky. inak napiste svoj nazor pripadne skusenosti s 8x68S. ja mam osmicky v oblube 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18542 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Ak 8mičku, tak 8x57JS by sa mi páčila viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18980 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému univerzálny kaliber
máme doma 3kulovnice ráže 7x64 a myslím si,že s tato ráže se za univerzální označit opravdu dá.Lovíme s touto ráží zvěř srnčí,černou,vysokou a škodnou a mohu říct že spokojenost maximální!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 333 návštevníkov a žiadni členovia on-line