univerzálny kaliber

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1739 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Ďakujem za názory, túto zbraň chcem používať na spoločné poľovačky, keďže na poslidky mám kozlicu a na posed 8x87JS. Môžete mi ešte niekto napísať kde sa dá zohnať a aké sú asi ceny??? Nejako ju nejdem nájsť na stránkach predajní. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1740 od LEON
Odpoveď od LEON na tému univerzálny kaliber
nevím jak to s dovozem z Čech ale podívej se na www.martinekv.cz www.rehak-lov.com

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1744 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
Johny : v katalogu Frankonia je tato zbran za 699 euro v kalibri v ktorom chces . Da sa objednat v Bratislave . Len neviem kolko si na nu prihodi sprostredkovatel .
<br/>Na nete som videl inzeraty aj za 250 dolarov ale to boli z druhej ruky a bohuzial sa to tykalo americkeho trhu :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1746 od LEON
Odpoveď od LEON na tému univerzálny kaliber
ahoj johny podle tvé fotogalerie už máš něco za sebou a tak když scháníš zbran na společne lovy neměl jsi nahodou možnost zastřílet si z brokovnice s drážkovaným nebo cilindrickým vývrtem podle mě je to lepší zbran na společne lovy nebo na dosled pro několikanásobný zastavující efekt oproti kulovnici a při použití podkaliberních náboju je její přesnost na 50m srovnatelná s kulovnicí výkon náboju brenneke super sabot je 3438j při výstřelu a ve 100m 1598j to je taky docela slušný výsledek ostatní výrobci mají podobné hodnoty.tak lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1753 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Ahoj Leon, vďaka za radu, nemal som doteraz možnosť vyskúšať takú zbraň a poviem pravdu ani som o nej nevedel. Kúpil som už Marlina 30AS kal. 30-30 win. Ešte som s ním nebol na strelnici lebo zháňam montáž, ale pri &quot;sušení&quot; doma sa mi s ním nádherne manipuluje, keďže strieľam na ľavú stranu. Vyhovuje mi aj podpažbie &quot;kozlicového&quot; tvaru lebo som na také zvyknutý z mojej kozlice, ktorú som doteraz v pohone používal. A o rýchlosti prebíjania ani nehovorím. A podľa cimbalikových skúseností aj kaliber vyzerá veľmi dobre. Som zvedavý na spoločné poľovačky. Vďaka a nech sa ti darí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1755 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
Johny - kolko ta stala ak mozem vediet ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1758 od miso
Odpoveď od miso na tému univerzálny kaliber
Johny píšeš, že strieľaš na ľavú stranu.
<br/>Máš zbrane s úpravou na ľaváka, alebo strieľaš s &quot;klasickými&quot;? Prípadne si si menil iba pažbu?-kvôli vyhnutiu a pod.
<br/>Zaujíma ma to lebo som ľavák a zbraní pre ľavákou je ako šafranu(hlavne cenovo dostupných)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1759 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Miso: Strielam na lavu stranu koli zlemu pravemu oku uz 16 rokov ale vsetky zbrane mam &quot;klasicke pravacke&quot;. Ale aj ked ich mam sedem, iba na noc mam mausera a ostatne su zlamovacky, kde ti je jedno ci si lavak a ci pravak. Pazba pokial nebola robena na zakazku nie je vyhnuta takze tam problem nemas. V pohone vsak treba velmi casto rychlo prebijat a kozlici to trochu trva aj ked mas cvik a hlavna nevyhoda je ze musis odlicit, preto som sa rozhodol vyskusat winchestra. Vojde do neho sest nabojov a jeden do komory a prebijanie bez odlicenia je rychlejsie aj ako na klasickej opakovacke. Hral som sa doma a vyzera to super, ale z praxe to budem moct potvrdit az po spolocnych polovackach.
<br/>
<br/>Jaro: Stala ma 22 000,- Sk bez montaze a puskohladu. Su na nej upravene presne mieridla, na pazbe rytina medveda, na rukovati medajlon a anatomicky upravena paka prebijania. Nie je na nej ani skrabancek, je ako nova. Ked budem mat cas odfotim ju a dam do galerie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1762 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
dik za odpoved . dufam ze sa ti s nou bude darit a oboznamis nas ako sa ti s nou striela .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1817 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Trošku sa hádame s kamarátom. Syn má 308W a kamoš 8x57JS. ja mu tvrdím, že 308W má miernejší spätný ráz, po našom &quot;kopanec&quot; pri výstrele ako 8x57JS. Ako je to vlastne. Prosím napíšte tí čo ste vyskúšali jedno aj druhé. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1848 od miso
Odpoveď od miso na tému univerzálny kaliber
Neviete niekto prosím Vás, kde sa u nás dajú zohnať náboje Lapua s označením Scoremax? Sú v kalibri .22LR, ale majú neuveriteľnú váhu 3,2g-čo je skoro taká váha ako pri .222Rem!!! Ak by mal niekto nejake info dajte vedieť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1853 od LEON
Odpoveď od LEON na tému univerzálny kaliber
mišo náboje lapua scoremax 22 mají 3.10 g a seženeš je u firmy B.V.S. má odkaz na www.zoznam.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1854 od miso
Odpoveď od miso na tému univerzálny kaliber
diki, leon

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1856 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Akela ja mam 8x57JS a podla mna je to &quot;inteligentny&quot; kaliber a nekope. Zalezi vsak aj od dlzky hlavne a pouzivaneho streliva, neda sa jednoznacne povedat ktora kope viac, ale s rovnakym strelivom myslim ze 308 win. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1857 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Jaro bol som ju nastreliť a podarilo sa mi viac dvojstrelov. Je veľmi presná. Od štvrtka som bol s ňou v kosodrevine a podarilo sa mi streliť jeleňa. Na 80 m po sediačky presne na komoru. Prešiel ešte asi 20 metrov a zhasol. Takže zatiaľ maximálna spokojnosť aj keď kal. 30-30 win nie je taký šetrný ako 8x57JS. Nie je to však nič hrozné a odpad nebol až taký veľký.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1858 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
Johny normalne si mi dal chrobaka do hlavy . Mna tie opakovacky vzdy pritahovali . Kurna urcite si to nevydrzal a musel si ju vyskusat . Gratulujem k jelenovi !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1859 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
pocuj Johny polujes pod krivanom ? boha pekne fotky a ten krivan tam vzadu - zavidim ti boha .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1861 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Myslíš že napr. je veľký rozdiel pri rovnakom kalibri ak je jedna hlaveň 60 a druhá 56 cm? Napr. Sauer robí 8X57 Classic v 56 cm hlavni. Myslíš že kope viac ako 60 cm?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1862 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Akela chcem si dať urobiť guľový dvojak v kalibri 8x57JRS/8x57JRS s čo najkratšími hlavňami a puškár mi odporúčal minimálne 55 cm dlhé, aby nekopala. Určite sa ti tu ozve niekto kto sa vyzná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1863 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Jaro poľujem priamo pod Kriváňom, prihodím ešte nejaké fotky. Ak sa ti páči, príď a prejdeme sa do kosodreviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 127 návštevníkov a žiadni členovia on-line