univerzálny kaliber

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1864 od Akela
Odpoveď od Akela na tému univerzálny kaliber
Ja zase šetrím na toho Sauera a ten Classic je lacnejší o 10 000,- Sk a má kratšiu hlaveň - 56 a tiež ho chcem v 8x57JS. Mrzelo by ma, keby výrazne viac "kopal".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1865 od miso
Odpoveď od miso na tému univerzálny kaliber
Veru Jaro mas pravdu aj ja som kukal fotky a priroda je tam super....Hlavne tie vrchy!! Johny prosim ta ak môzes dohod nejake fotky nech pokukam;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1866 od miso
Odpoveď od miso na tému univerzálny kaliber
K téme "kopania" by sa mohli vyjadriť tí, ktorí mali možnosť strieľať zo zbraní v rovnakom kalibri s rozdielne dlhými hlavňami. Napr. v celopažbe a polopažbe...
<br/>som zvedavý či je rozdiel v spätnom ráze naozaj citeľný....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1867 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Akela stačí ti napísať chlapom, ktorí diskutujú na zbrane.polovnictvo-mn.sk/temy.php?tema=4 to sú odborníci a vyjadria sa ti priamo k zbrani aj ku tomu kopaniu. Cau

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1868 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Mišo viac sa mi nedá, prehovor Takiho nech zdvihne kapacitu, zatiaľ len 50 fotiek vojde ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1869 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
Johny dik za pozvanie . Potesilo ma . Urcite sa ti ozvem ked bude drobec vacsi aby som ho mohol vziat zo sebou .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1870 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému univerzálny kaliber
Rád by som vedel, s akým strelivom. Výrobca, typ strely, hmotnosť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1871 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Kúpil som Sellier -Bellot SP 9,7 g. Čo používaš ty??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1872 od Rado
Odpoveď od Rado na tému univerzálny kaliber
johny môžme ti všetci závidieť!! Polujem prevažne v polnom revíre a môj sen bude vždy polovať v horskom revíre i ked tu na západnom slovenku sa určite tatrám nevyrovnáme!! Super!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1874 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Vidíš Rado a ja by som si zase rád zapoľoval na spoločnej poľovačke na zajace alebo na bažanty, ale nie tie z bedne ... Ale máš pravdu, našej tatranskej prírode sa krásou na Slovensku vyrovná len málo miest.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1876 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému univerzálny kaliber
Ja som už odskúšal veľa druhov streliva, a najviac sa mi osvedčili:
<br/>Remington Express Core-lokt Soft point 170 gr (11g) - bohužiaľ sa už nedováža
<br/>SPEER Nitrex Grand Slam 150 gr (9,7g) - na objednávku, a teraz som zakotvil pri najdostupnejšom Winchester Seper X Silvertip CXP 2 170 gr (9,7g).
<br/>O tom, že SaB vyrába strelivo do 30-30 Win. som ani nevedel, ale strelivo SaB do žiadnej zo svojich pušiek rôznych kalibrov zásadne už roky nepoužívam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1877 od Rado
Odpoveď od Rado na tému univerzálny kaliber
no to veru aj ja. V rámci zachovania kmenových stavov zajacov a bažantov sme už 3 roky bez spoločnej polovačky na drobnu a tento rok bude podobný ako tie predchádzajúce. Chceme teraz kupiť zajace a skusiť trošička oživiť krv. Či to pomôže to ukáže čas! Pred 6 rokmi bolo na výrade po dvoch kolách 80 zajacov a pred 4 rokmi ich bolo sotva 15. Nikdy sme nerobili viac ako jednu spoločnu polovačku za rok, takže s tou drobnou je to velmi zlé. Ale ak sa to zlepší a začneme polovať tak ver že ťa pozvem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1878 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Prečo tak odsudzujete strelivo SB?? Ja ho používam do všetkých svojich zbraní. Robím chybu?? Aké výhody má iné strelivo??? Je presnejšie alebo menej ničí hlaveň??? Dám si poradiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1879 od LEON
Odpoveď od LEON na tému univerzálny kaliber
ahoj ten náboj remington dováží www.bvs.cz na zoznamu maj odkaz že prodávaj i na Slovensku tak to skuste omrknout

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1880 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Vďaka Rado, beriem ťa za slovo a želám vám úspechy vo vašej snahe zdvihnúť stavy zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1881 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Ahoj Leon, dík za typ, je tam pekný výber, Cimbalik povedz mi výhody tých remingtonov, dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1882 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému univerzálny kaliber
Strelivo SaB nepoužívam hlavne, okrem iných dôvodov, kvôli jeho nespoľahlivosti vyplývajúcej zo zastaralej konštrukcie striel! Stačí porovnať konštrukcie striel len tých hlavných svetových výrobcov a hneď zistíte, že svet je už úplne inde!
<br/>S tou nespoľahlivosťou mám ako ja osobné skúsenosti, tak aj moji kolegovia a známi, ktorí pomaly prechádzajú od SaB na iné strelivo. Verte mi, že keď týmto zastaralým strelivom strelíte 99 kusov zveri a tem povestný stý kus s dobre umiestnenou ranou odíde, pretože strela sa neriadene rozložila a nepôsobila smrteľne, ako to zákon schválnosti káže, bude to váš životný kus. Vtedy oľutujete, že ste šetrili tam, kde ste nemali, ale už bude neskoro!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1883 od LEON
Odpoveď od LEON na tému univerzálny kaliber
johny nemáš zač a k tomu jelenovi ti gratuluju na 80m je to skvělé nasadil jsi mi brouka do hlavy i když cimbalík psal že je na 60-70m nepřesný k těm SaB mě osobně špatný nepřipadaj ale každý ma své oblíbené

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1885 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému univerzálny kaliber
Tiež vďaka Leonovi za radu.
<br/>Výhody stabilita strely ako dôsledok vyššej váhy a nižšej rýchlosti, dobrý zastavovací efekt a pritom priebojnosť zaručujúca párový efekt vyplývajúca z konštrukcie uzavretého jadra a riadeného zhríbovatenia. Ako sa ľudovo hovorí, vynikajúco to po tom Remingtone padá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1886 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Leon, cimbalik nepisal o zbrani ze je neprasna na 60 metrov ale o kolimatore, ktory ma na nej zalozeny. Ja mam na tej zbrani optiku 4x36 (zatial len Norkoniu lebo mi nevydalo na meoptu ale budem sa snazit nasetrit) a na 100 metrov som v 3 cm kruhu (samozrejme pri nastrelovani zo strechy auta). Pri strelbe po klakiacky na 100 metrov sa zmestim do 5-6 cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 258 návštevníkov a žiadni členovia on-line