7x64

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9837 od Kulovnice
7x64 bolo vytvorené Kulovnice
Zajímaly by me veskere vase zkusenosti s touto razi..V jake zbrani ji pouzivate?Predevsim pouzivani streliva,ucinky na jednotlive druhy sparkate zvere(srnci,cerna,vysoka),vzdalenost strelby,presnost.Proste vse okolo teto raze.Dekuji!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9838 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x64
No s touto rážou poľuje môj otec a keďže som bol pri väčšine jeho úlovkov, niečo o nej napísať môžem. Už si si pravdepodobne zistil, že patrí k najčastejšie používaným rážam poľovníkmi v Európe, má veľký výber streliva a vyrábajú ju skoro vo všetkých zbrojovkách. Otec ju má v modeli CZ 550 Excellent, s pekným drevom a plávajúcou hlavňou. Na CZ prekrásna zbraň. Zo začiatku používal strelivo S&B, neskôr RWS, momentálne je to RWS EVO 10,2. Ulovil ňou srnčiu,diviačiu,jeleniu i muflóniu zver. Zver do 50kg ostávala spravidla v ohni, jeleň mu najďalej obehol cca na nejakých 30m, muflón strelený na vzdialenosť asi 60m v ohni.(všetko to však boli výborné zásahy.) Streľba z nej je celkom príjemná, so strelivom RWS je spätný ráz poznateľne slabší. Čo sa týka poškodenia diviny pri S&B bolo malé, pri RWS skoro žiadne, jedine keď chytíš kosť, ale tomuto poškodeniu sa nevyhneš pri žiadnom kalibri. Najväčšia vzdialenosť na akú strieľaľ bola asi 170m, jeleň po 15m sa vykotil. O balistike a nábojoch nájdeš na nete plno... Snáď som ti pomohol, ak ťa niečo bude zaujímať napíš, veď iste je tu veľa majiteľov 7x64;), ktorí radi napíšu svoje skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9841 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 7x64
Vynikajucy kaliber na stredoeuropske pouzitia;):):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9846 od mildo
Odpoveď od mildo na tému 7x64
ja len tolko je to super raz na nase podmienky.....
<br/>mam ju ja ma ju brat a ma ju aj otec, za mnozstvo rokov nikdy nesklamala, ale ak vsak nezlyha strelec.. :)
<br/>vrelo ju odporucam
<br/>
<br/>lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9878 od steffan
Odpoveď od steffan na tému 7x64
možem len vrelo odporučiť.Používam ju niekoľko rokov a zatiaľ je uplne v pohode.Doposiaľ som stieľal tak na 100m a až na mojich pár zlyhaní ma ani raz nesklamala.Je naozaj vhodná na vysokú a čiernu zver nieje tažká na nosenie a pritom má dostačujúcu váhu aby sa ti ruka netriasla.Teraz som na ňu nasadil puškohľad artemis 56 svetlosť s zámernou bodkou a je to super.Hoc aj pri malom mesiačiku vidieť ako na dlani.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13917 od lubi
Odpoveď od lubi na tému 7x64
ma niekto na predaj gulovnicu v tomto kalibri ?:
<br/>kupil bi som v dobrom stave za rozimnu cenu !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13930 od pavel_bohac
Odpoveď od pavel_bohac na tému 7x64
Mám ju tiež, ako strelivo používam S B 11,2 g. Podľa toho čo píšeš, je RWS lepšie strelivo. Tiež rozmýšľam nad zmenou, znamená to, že ho odporúčaš...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13931 od pavel_bohac
Odpoveď od pavel_bohac na tému 7x64
Aké strelivo používaš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13945 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x64
7x64 je tak univerzalna a oblubena,že sa dokonca presadila aj v Amerike.Preto dali v USA na trh 270 Win.6,86x64. Aj toto je vybor.kaliber.Strelivo RWS TIG,do tej 7cky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13953 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x64
na RWS Evo zatiaľ nemôžem povedať krivé slovo. Aj keď marketing je marketing a ten vyhnal cenu náboja dosť vysoko, ale na druhej strane vlastnosti, ktoré ti sľubujú ten náboj na 95% spåňa. Môj osobný názor je taký, že na strelive by sa šetriť nemalo, avšak všetko len v rámci možností. Myslím, že nadupanejšieho náboja(najmä výkonovo) v tejto ráži u nás nezohnáš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13956 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 7x64
RWS Evo nie je nic unikatne hoci reklama je reklama tu istu robotu robi DK ci TUG alebo aj H mantel .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13958 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x64
S danými typmi striel nemám skúsenosti, preto nemôžem porovnávať. Ale myslím, že sú to určite kvalitou podobné strely. Ja osobne používam RWS KS v .270win a som spokojný, svoju robotu to zatiaľ vždy spravilo ako malo, preto nemám dôvod meniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13963 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 7x64
vsak prave na to som narazal tym evom tusim nic nedosiahli ked pozres tlaky , rychlost , balistiku napr pri DK a Evo tak je to skoro to iste akurat ze v bledoruzovom . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13964 od kopa
Odpoveď od kopa na tému 7x64
No, ja tu rozdiel vidím. 300,- Sk na pakel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13979 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x64
EVO robi strasnu slamastiku.Nici to zverinu jak.........TIG je ovela vydarenejsi.Ale kedže oznacenie TIG už RWS nesmie použivat,skusaju nieco ine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #13990 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x64
mm neviem ako u teba, ale ja som tento problém nezaznamenal. Poškodenie bolo primerané, ale určite nemôžem povedať, že by rozbíjalo divinu. Máš ho tiež v kalibri 7x64? Resp. zaleží aj od zásahu, ale kedže som videl strelených viac kusov, rôznej zveri a poškodenie bolo určite menšie ako napr. pri S&amp;B, ktorými otec strieľaľ predtým...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14053 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x64
Ja tuto strelu nepouživam.Kolega s tym-7x64 +EVO, vystrelil na jelena.,,Znicujuci,, ucinok.Ja nemam ten kal.Akurat v kozlici v podstate ten isty-7x65R.Ale tam pouzivam TIG.V sole uplne ine strelivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14072 od miros
Odpoveď od miros na tému 7x64
Nazdar Bubi co je prosim ta podla teba ten znicujuci ucinok kamarat to pouziva a je v pohode ako zasiahol toho jelena a na aku vzdialenost ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14077 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x64
Takze z jednej jedinej rany na zver vies posudit komplexne strelivo???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14111 od kopa
Odpoveď od kopa na tému 7x64
Mám ZKK 600.Donedávna som používal S&amp;B SBT teraz RWS KS môžem len vrelo odporučiť. Po komorovke vysoká ostáva v ohni. 120 kg jeleňa len zakývalo a spadol jak vrece zemiakov. To som pri S&amp;B nevidel. Zver spravila vždy aspoň 10 krokov ak nie 100 m. Myslím si, že medzi strelami KS a EVO nie je veľký rozdiel, okrem tej ceny čo som už spomínal.
<br/>RWS zmenilo názov TIG na ID a TUG na UNI pre porovnanie par parametrov v poradí - úsťová energia / dopadová 200m / prevýšenie na 200m pri nástrele na 100m.
<br/>ID 11,5g 4154 J / 2714J / -11,0 cm
<br/>KS 10.5g 4066 J / 2752 J / -10.4 cm
<br/>EVO 10,3 g 3988 J / 2744 J / -10,3 cm
<br/>S&amp;B SBT 11,35g 3356 J / 2480 J / -14,3 cm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 313 návštevníkov a žiadni členovia on-line