7x64

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48533 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x64
Pytas sa na veci,ktore sa bez praktickej skusky zial odhadnut nedaju. A v neposlednom rade to zavisi od strelca, stavu zbrane a optiky, podmienok okolia.....Osobne som to so 7x64 neskusal,snad sa niekto najde kto ti poda prakticky overenu info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48534 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 7x64
myslel som to tak ,že by boli ideálne podmienky a dobrý strelec...iba ma zaujíma rozptil bežnej loveckej neladenej zbrane čz 550 s dobrou optikou ....čoho je schopná a nemusí to byt iba v ráži 7x64...hoci čo podobné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48552 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 7x64
nikto nič...?? ani tý čo chodia tak často na strelnicu... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48560 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x64
Ty chceš silou mocou odpoveď na otázku ktorá sa jednoznačne zodpovedať nedá. Tobôž u zbrane ČZ kde je niekedy kvalita kus od kusa odlišná. Myslím, že niekto tu nedávno na fóre popisoval problémy s 527 v 223, kedy mal veľké roztpyly a musel flintu vrátiť do fabriky na reklamáciu. Pozri aj iné fóra, hlavne české kde o CZ zbraniach nájdeš veľa.
<br/>Štandard od lov. gule je podľa mňa max. 5 cm/100 m pre bežného strelca.
<br/>Optimum tak max. 2-3 cm/100 (to dosiahneš z každej lepšej gulovnice slušnej značky) a poznám borcov co strielajú do jednej diery roztpyl tak max. 1 cm. Ale to nie sú primárne lovecké zbrane, tobôž CZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48562 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 7x64
nazdar mna iba zaujímali skusenosti tých ostrielanejších čo chodia viac na strelnicu ako tu popisovali....zle si my rozumel,chcel som vediet rozptyl na 200m a poprípade viac...konkrétne ma zaujímal rozptyl streliva KJG-kde je ONV blýzko 200m ,a aký je ak sa nastreluje na tuto vzdialenost-nie na 100m. Na 130m sa my podarilo s SP-9g SB-do 16mm a SPCE-11,2 SB-do 26mm... zbran cz 550 lux nová a optika artemis 2000 7x50... V našom PZ som nový a ked som to ukazoval ostatným ,chcely tiež ponastavovat pušky,lebo im moc neverily....a zo všetkých čo som skušal to šlo pod 4cm na 100m -zkk 600-7x64 zkk 600-7x57 cz 537 -270W a to všetko s českým strelivom ...preto som zvedavý ako sa to chová ak sa s tým striela na večšie vzdialenosti,ak by mal niekto odskušané z vlastnej skusenosti.... dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48565 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 7x64
Servus,
<br/>
<br/>Igor Ta chape len ti chcel povedat ze ak chces vediet ako to lieta tak to musis skusit z vlastnej zbrane... To ze niekto bude mat zbran rovnakej znacky, typu a rovnakeho kalibru este neznamena ze to bude lietat rovnako ako z tvojej. KJG je pomerne drahe a verim ze sa ti nechce investovat 70 eur za krabicku aby si to vybuchal do terca ale ver ze vtedy sa dozvies to na co si sa povodne pytal...
<br/>
<br/>s pozdravom
<br/>
<br/>Peto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48570 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x64
A ani 2 strelcom to nebude lietat rovnako. Udaj ako ti to bude (alebo ako to priblizne lieta)ti moze byt na 2 veci, ked tento fakt sa da presne overit mozno zo zafixovaneho stojana, kde minimalizujes svoje strelecke chyby. Ked to zo stojana aj nastrelis a dosiahnes rozptyl napr. 20mm, tvoj rozptyl pri strelbe bez stojana napr. zo sedu moze byt diametralne odlisny a pri inom strelcovi zasa uplne iny. Rozptyl nie je udavany len strelivom, ale aj kvalitou hlavne, typom zbrane, kvalitou strelca a pod. Preto tie udaje co ziadas sa nedaju napisat, proste to musis kupit a vystrelit zo svojej zbrane. A verim tomu, ze ked donesies rovnaku zbran v rovnakom kalibri od CZ, nebude ten rozptyl rovnaky ;)
<br/>Ale vo vseobecnosti, ked si precitas diskusiu o KJG, tak ju chalani co to strielaju oznacuju za velmi presnu strelu, cize teoreticky by mal byt s nou rozptyl lepsi ako so SB. Ale zavisi aj na tom, ci bude chutit tvojej hlavni :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48577 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 7x64
Nazdar...uplne v tom to s Tebov suhlasím,tak sa spýtam inak...skušal niekto na strelnici na 200m s bežnou loveckou zbranou a bežným strelivom vypálit aspon 5rán a aké mal zoskupenie zásahov...??? Nechcel som žiadne perfektné nástreli,iba aký bol výsledok...vela polovníkov sa chváli že strielaju aj na 200m,ale bol by som zvedavý aký by mali výsledok v terči... to je všetko. s pozdravom Ludo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48579 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 7x64
o tom že ani dvom strelcom to z jednej zbrani nelieta rovnako som sa už presvedčil.ked som nastreloval svoju ,tak ma poprosili či to nevyskušam i s ich...ako som už písal zmestilo sa to do 4cm a ked potom strielali oni tak to šlo celkom inam ale ani zoskupenie neudržali,len hodili rukou že lepšie to už nedokážu a skonštatovali že maju aspon zbran v poriadku...;) Ono ako píšeš stojan je dobrý len na to aby si skontroloval čo dokáže zbran...ak pri love minieš ,možeš nadávat jedine sebe,podstatné je aby si svojej puške veril...Ak náhodou v okolí natrafím na KJG-strelivo určite vyskušam pár kusov do terča i na večšiu vzdialenost a dám vediet,ono u nás do roka na lov raticovej stačí 2-3kusy streliva,ak nestrielaš po škodnej,tak že to nie je až taká drahota,ked Ti škatulka vydrží pár rokov... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48589 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x64
Skúšal - kal. 8x57 JS, strela Vulkan, rozptyl sa pohyboval max. do 10 cm. Tých 10 je veľký rozptyl. Ten však nebol spôsobený zbraňou, ale mňou. Strielal som to z pieskových bagov a hlavná príčina bola v slabej optike - iba 6x42 a s tým jednoducho už na 200 m nejaké valné výsledky nespravíš - jednoducho to tam už nevidíš. Pri streľbe na väčšie vzdialenosti napr. tých 200+ treba kvalitnú optiku s primeraným zväčšeným a svetelnosťou. Nie je problém mať pekné roztyly s bežnou varmintkou na 500 - 600 m aj viac. To je však už aj o nejakom vybavení a hlavne treba to odtrénovať na strelnici. Prasknúť na 200 m vie každý, niekomu sa to občas aj podarí a trafí - potom nie je nad neho ale strieľať tak stabilne ide naozaj iba zo serioznym vybavením (nie kukre typu ala china resp. staručký Zeiss Jena DDR 4x3, a k tomu SellBell) a treba to mať jednoducho odskúšané a natrénované.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48596 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 7x64
nazdar...presne na toto som bol zvedavý,a aké máš skusenosti s tabulkovými hodnotami ONV...myslím pokles strely na 50-100-150-200m ?? Mne sa stalo že ked som nastrelil na 160m-ONV-pre daný náboj,tak to šlo na 100m o 11cm nad zámerný bod...to sa my zdalo moc vela ,tak som to radšej nastrelil na 130m a kolegová čz 537-270W to samé,na večšie vzdialenosti i tak nestrielame kvoli posudeniu zveri.Pre 7x64 výrobca udáva ovela menšie rozdieli prevýšenia zo 60cm hlavni,alebo to može byt sposobené výškou optiky nad osou hlavne? To s tými puškohladmi máš teda pravdu,sám som minul kvoli takému čo my ponukol predajca ku zbrani 5krabíc streliva a nakoniec sa doslova rosypala optika...Ak bude dáka možnost skusim na strelnici tých 200m a napíšem ako to dopadlo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48602 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x64
Prevýšenie 11 cm v 100 m pri nastrelení na 160 m u 7x64 je veľmi veľké. Neviem podrobnosti (výrobca, hmotnosť strely atd) no predpokladám továrensky vyrábané náboje. Nech by si použil akúkoľvek bežne dostupnú 7 mm strelu v rozpätí cca. 100 gr - 170 gr., 11cm to na 100 m (u 7x64) mať nemôže ak to máš nastrelené na 160 m. Pre príklad napr. 7x64 9,1 g Nosler Accubond od normy má pri nastrelení na 160 m cez mechanické mieridlá prevýšenie v 100 m cca. 4 cm, pri použití optiky a výške montáže 5 cm má v 100 prevýšenie 2,3 cm. 11 cm v 100 by pri mechanike znamenalo nastrelenie na cca. 250 m, pri optike na cca. 270m. Platí pravidlo ak sa zhoduje zámerná s výstrelnou tak prevýšenie bude najvyššie (napr. na tých 100 ak nastrelíš na 160m), čím väčší rozdiel medzi zámernou a výstrelnou (vyššia montáž) tým menšie prevýšenie na 100 pri nástrele na 160m. Takže pravdepodobne bola chyba inde. To čo uvádzajú výrobcovia je spravidlá +/- pár mm presné (nevravím o domáckych laboráciach kedy treba použiť nejaký vhodny BP).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48605 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému 7x64
Tých 11 cm sa nezdá ani mne. Ja mám svoju 7x64 na strelenú na 170m, na 100 m mi to ide hore asi 4 cm. To veľké prevýšenie by som možno prisudzoval strhnutiu rany alebo tvrdej podložke, prípadne slnečným lúčom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48620 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 7x64
nazdar...bolo to strielané z dvoch zbraní čz 550 7x64 nová a čz 537-270W asi 14ročná ...na 160m sme to nastrelili a potom skušali na 100m aký to má rozptyl,šlo to z oboch pod 4cm ale s velkým prevýšením ...tak neviem či by to bolo strhnutím...podložka bola deka a slnko svietilo od chrbta...smiem sa ta spýtat ako si to ty nastreloval na tých 170m?? díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48621 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x64
Tabulkove rychlosti S&amp;B sa mozu od tych skutocnych dost vyrazne odlisovat - smerom dole. Tak aj to treba vziat do uvahy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48633 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7x64
Prevýšenie 11cm na 100m sa dá dosiahnuť poklesom Vo=770m/s na Vo=538m/s,pri 11,2g SPCE ;platí pre deklarované nastrelenie na 160m a výšku optiky 5cm .(Zníženie rýchlosti o 232m/s pokladám aj pri strelive SB za nepravdepodobné).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48638 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x64
Ja nie. Takisto ako neprevrtany vyslahovy otvor pre zapalku (na vlastne oci) a podobne speciality.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48647 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x64
Čítal som už aj také, že náboj SB mal iba zápalku a nie prach. Chlap to vehementne popisoval na myslivosti, akurát celý jeho príbeh mal jednu chybu a to že vraj zápalka odišla a pritom strela zostala v nábojnici ...preto by som bral niektoré ohováračky s rezervou. Ale verím, že stať sa môže všeličo, trebárs aj neprevrtaná zátravka ... Treba si niekedy aj vstúpiť do duše, častokrat na strelnici vidím strieľat staré SBčka možno aj 30 a viac ročné , možno aj tam môže byť chyba. Hlavne čo sa týka samotného spôsobu skladovania nábojov. Ak je strelivo skladované v zlých podmienkach prach môže degradovovať a vysledky byť potom všelijaké. A neverím, že tak ako to popisuje chanel, bolo málo prachu aj v 7x64 aj v 270 Win. Trocha moc náhod...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48650 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému 7x64
Nuž ja som to nastreloval tak, že som si dal terč na tých 170 metrov. Musím dodať, že puškohľad mám 8x56 s úplne tenkou nitkou. Terč tvoril kartónový papier a na ňom kruh asi o priemere 5-6cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48654 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému 7x64
tiež som si dnes vyhotovil terč...dva dokopy zlepené terče lýšky a na ich zadnu stranu terč pre malokalibrovku,kde je stredný čierny kruh priemeru 5,5cm...uvidím ako sa to bude dat rozoznat v meopte artemis 2000 7x50 s osnovou číslo-4...ak bude mat kamarát záujem vyskušame ešte raz i jeho čz537-270W,zdá sa my že oboje maju rovnaku ONV...možeš napísat ako to tebe rozhadzovalo na tých 170m?? a druh streliva...díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1018 návštevníkov a žiadni členovia on-line