7x64

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59700 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7x64
Belson - Keď si našiel na stránke N.P. ich minimálnu doporučenú rýchlosť (549m/s),neviem prečo si si nevšimol ich doporučenie použitia striel deklarované piktogramom ?! asi nepasovalo do Tvojich záverov?! ).
<br/> Dlhé roky bola záujemcom o streľbu s dvojjadrovým strelivom (N.P.)najdostupnejšia ponuka od F. Hirtenberger ,ktorú k vlastnej spokojnosti používali vo viacerých kalibroch aj na srnčiu zver ! Teraz po zmene &quot;laboranta&quot; aj pri &quot;srnčom&quot; kalibry začína byť na ňu nedostatočne účinná a vinníkom má byť podľa Teba nesprávny výber strely ?! dovoľ mi prosím sa pousmiať !:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59707 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému 7x64
chlapci, vrabci, ale mňa zaujíma, čo ťažké si môžem na tých lanštiakov v pšenici kúpiť. A prípadne aj kde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59708 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7x64
forester01 - Najťažším &quot;strelivom&quot; do 7x64 je asi 11,5g RWS ID Clasic za &quot;najvychytenejšie &quot;považujú viacerí momentálne Nosler AccuBond .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59709 od belson
Odpoveď od belson na tému 7x64
lanus, myslel som si, že tento dialóg dokončíme relatívne korektne. Mýlil som sa, lebo tvoj štýl “prisprostieva” a je mi to ľúto. Ale ako chceš, nemám s tým problém a to by si už mohol vedieť.
<br/>
<br/>Od toho tvojho “pousmiatia” s kotrmelcom sa ti asi nielen zamútilo v hlave, ale akosi tu trúsiš ešte viac sečky. Žeby perforácia? Namiesto toho, aby si moje úvahy vyvracal technickými argumentmi sa tu chechceš nad čímsi, čomu ani nerozumieš a dávaš si gól do vlastnej bránky. Na piktogram od Noslera buď dobre nedovidíš (žeby dočervena podbehnuté očká?), alebo máš elementárne problémy so siluetami zveri. Doteraz som si ho nepozeral, lebo som to nepotreboval. Ďakujem za upozornenie, lebo vidím, že do mojich záverov pasuje viac ako si myslíš! Na piktograme pri strelách Partitions sa srnec nevyskytuje ani náhodou. Ak ideme zľava, tak za kojotom nasleduje práve deer/jelienok, ktorým som tu už niekoľkokrát argumentoval. Ďalej nemusím pokračovať, nasleduje už len zver od deera väčšia, resp. na ranu tvrdšia. Takže ďakujem, že potvrdzuješ to, čo som bez vnímania piktogramu tvrdil: najmenšia raticová zver z doporučenej je podľa výrobcu strely zver niekoľkonásobne ťažšia od nášho srnca. Dúfam, že nie si na tom až tak zle, že tu budeš argumentovať tým, že predsa kojot je váhovo porovnateľný s našim srncom.
<br/>
<br/>Tie bláboly o strelive Hinter ma nezaujímajú. Ak si fakt myslíš, že strela zasahujúca srnca sa zásadne rozdielne zachová pri dopadovej rýchlosti 685m/s a 660m/s, potom je mi ťa úprimne ľúto.
<br/>
<br/>Mimochodom, ako si pochodil u Zeissa s tvojim revidovaným vzorcom na výpočet svetelnosti, či súmrakového koeficientu, či čo to bolo? Nezabúdaj, že máš u mňa fľašu DOBRÉHO koňaku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59712 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 7x64
Skutočne &quot;excelentná a korektná záverečná práca&quot; ; (nebol náhodou pri jej písaní vypití ten sľúbený koňak ?!) :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59714 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7x64
Do pšenice by som nenabil RWS TIG, skôr ten Nosler Partition, aj keď sa Lanus chystá firmu dať do konkurzu /to je vtip/. Na jeleňa a diviaka optimum a srncovi je to v podstate jedno ak mu šupneš zo 7x64. Kamoš teraz strelil srnca s Noslerom týmto kal. a v pohode - každá rana je iná, strela je to výborná. Zajtra idem do NR k Fraňovi a beriem ďalšie NP pre kamošov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 192 návštevníkov a žiadni členovia on-line