7x64

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42566 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 7x64
No páni,
<br/>v novej sezóne chcem vyskúšať nejaké nové strelivo do 7x64... Bolo by to na srnčiu, diviaka a ojedinele možno jelenia ... Rozhodujem sa medzi Hornady SST a Nosler accubond no a samozrejme že sa rozhodnúť neviem. Možno mi vaše príspevky resp. skúsenosti pomôžu v rozhodovaní...
<br/>
<br/>Dik za odpovede ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42569 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému 7x64
Ahoj. Ja používam do svojej 7x64 Normu Oryx a som s touto strelou nadmieru spokojný. Ja osobne lovím najčastejšie srnčiu a diviačiu zver, jeleniu menej. Oryxa som používal prvú sezónu a môžem ho vrele odporúčať. 10.1 gramová stela mi minulý rok dopomohla k uloveniu 7 srncov a 1 srnčaťa-na vzdialenosť 230 metrov, čo je dôkazom o výbornej presnosti tejto streli. Srnce odbiehajú maximálne do 20 metrov. Na veľkého diviaka som šťastie nemal. Ale podarilo sa mi uloviť jelienča, ktoré som na asi 90 metrov prestrelil pozdåžne. Nie priečne, pozdåžne!!! To je myslím si celkom dobrý účinok streli. ďalšou výhodou Oryxu je vysoká zostatková hmotnosť, až 90%. Osobne by som volil radšej Oryxa Ako Accubond.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42583 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x64
Waldo kamos ma 7x64 a celu sezonu na ,,skusku&quot; ladoval Normu so strelou Accubond.Od velkych diviakov cez jelena,jelenicu az po srnciu....max.spokojnost.Ziadna dohladavka atd. Presna ucinna strela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42591 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 7x64
Bubi,
<br/>trosku ma pri accubonde odradza ta vaha projektilu ale zas na druhej strane to ma dobru balisticku krivku a predsa je to moderna konstrukcia strely... Aaale tak sa snad uz pre nieco rozhodnem... treba odskusat inac sa nikam nepohnem ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42592 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 7x64
Servus,
<br/>
<br/>ja som tuto sezonu prestrielal s Vulkanom, nemam tomu co vycitat len mam taky problemik ze pri zasuvani do nabojovej komory mi niekedy rozklepavalo spicku projektilu co mi dost vadilo. Sice nemam odskusane nakolko to ovplyvni presnost strelby. Ked do toho dam naboj s polymerovou spickou tak som tomuto vyhnem v plnej miere... Ale dik ze si sa podelil so svojou skusenostou...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42655 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x64
9,1g nie je az tak malo pri 900m/s. A ako si povedal.....moderna konstrukcia.Neobanujes.Je to ale len na tebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42694 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému 7x64
ja som tuto sezonu pouzival nosler balistic tip s vlastnou laboraciou, fantasticka presnot a vyborna ranivost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42701 od HRR
Odpoveď od HRR na tému 7x64
Bubi, ako sa táto strela správa k divine? Vidí sa mi to príliš rýchle a ľahké. Nepodlieva vstrel krvou? Aký je výstrel? Uvažujem zásah na komoru. Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42706 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x64
Nazdar.Uz som pisal,ze s nou odpoloval kamarat celu sezonu.Toto strelivo-original Norma so strelou Accubond pouzival 1 vy x. Nevie si to vynachvalit.Pri klasike priamo na komoru-srna srnec-minimalne poskodenie a podlievanie.Predtym pouzival ceske poloplaste so striz.hranou..11,2g???. Neda sa to porovnat...tvrdi.Aj velky diviak..strela zdeformovana ukazkovo ako na web.stranke.Ostala mu pod lopatkou..strielal trochu sikmo na odbiehajuceho..nadost daleko.poposiel par krokov a zhasol.Chvali si presnost a ucinnost.Jelena na cca 120m..cisty priestrel.Ine uz nechce.Mozno Hornady SST Interlock s cervenou spickou.10g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42707 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 7x64
Dokonca 10,5 g :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42715 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x64
Je to mozne waldo.Nepamätám si presne.Mal som SST v 7RM ano 10,5 alebo 10,2????.
<br/>Vynikajuca presnost.Ale NORMA SWIFT SCIROCCO...absolut. spokojnost-vykon ucinnost atd.v 7RM: co sa tyka celkovej balistiky atd tak teraz kraluje u mna v 7RM aj v 5,6x52R aj V 6,5x65R strelivo KJG.Som zvedavy na monolit od f.HORNADY.SST ma trosku ensi plášť ako Accubond.
<br/>Zdravim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48002 od kokatie
Odpoveď od kokatie na tému 7x64
Ahoj,lovím s ráží 7 x 64 už dost dlouho a nemůžu si jí vynachválit.Lovím převážně srnčí a černou,ale lovil jsem již i dančí a siku a pokud jsem to neskonil já tak bylo vše v ohni a nebo maximálně do 50 metrů.Používám munici PMC 11 gramů a nyní,GECO 10,7 gramu a naprostá spokojenost.Vstřel i výstřel do velikosti pětikoruny,pokud nevezmete velkou kost.Jinak lovím s flintou BRNO 98 v celopažbě a puškohled Meopta 7 x 50....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48229 od cowhuntersk
Odpoveď od cowhuntersk na tému 7x64
waldo z komercneho streliva odporucam Brenneke tog

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48232 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému 7x64
skusal niekto Nosler Balistik Tip? ja mam s nim vyborne skusenosti aj pri lahkej strele 9g pri pociatocnej rychlosti 860m/S nic podliate! zatial vzdy piestrel, vystrel cca 3cm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48357 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x64
Este poznamocka k nahryznutej &quot;mode monolitov&quot; v teme 8x57JS: Brenneke od maja 2009 predava naboje,zatial len v kalibri 7x64,s novou strelou s oznacenim TIG nature. Rozdiel oproti staremu TIGu je v tom,ze namiesto dvoh olovenych jadier s rozlicnou tvrdostou pouzili dve jadra s cinu,ktore su na seba vzajomne nalisovane a vlisovane do toho isteho plasta z niklom platovanej makkej hlbokotaznej ocele. Novy TIG nature ma rozmery takmer identicke so starym,je samozrejme vyrazne lahsi - 8,3g a konkretne v 7x64 ma ustovu rychlost podla vyrobcu 930m/s.
<br/>Viac tu:
<br/> www.brenneke-munition.de/cms/fileadmin/u...te/DWJ_TIGnature.pdf[/]TIG nature

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48441 od Wolverine
Odpoveď od Wolverine na tému 7x64
Ahojte,
<br/>
<br/>poprosim o radu ohladne vhodnosti streliva SB na srnciu. Vlastnim CZ 550 Lux v kalibri 7x64.
<br/>Uvazujem nad strelivom SB SP 9g, alebo SB SPCE 11,2g. Kazda rada vitana.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48443 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému 7x64
Ja by som zabudol na SB a obzrel sa pre klud vlastnej duse niekde inde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48455 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 7x64
Ked uz veslujes vo vodach SB tak radsej 11,2g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48462 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 7x64
Ja by som ti doporučil Vulkan alebo RWS Tig 11.5gr.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48464 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x64
Sako 80 to presne vystihol.Dobra volba je aj NORMA so strelou Nosler Accubond 9,1g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 489 návštevníkov a žiadni členovia on-line