SKUSENOSTI S 8x68 S

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31889 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Michal: celkom nesuhlasim.Nie v zlom ako by si to tu poniektori zase vysvetlovali,ale mam iny nazor.Zase by sa to len rozoberalo dookola.Ked chces napis mi mail,vymenime si cisla a mozeme prehodit par slov po telefone.Tu by to zabralo zase nejaku stranu a nebudeme si rozumiet....8-L Ak nemas moj mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31890 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
mail som dostal.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31913 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
zdravim lovec a ostatny. na vychode som bol na bazanty takze osmicka v klude odpocivala:) este by som rad napisal moju skusenost s poskodzovanim diviny: ja osobne som nepostrehol ziadny markantny rozdiel v poskodzovani diviny medzi 30.06 a 8x68S. takze reci o odstrelovani polovice tela zvery alebo o akomkolvek masakrovani diviny kalibrom8x68S su hluposti. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #32079 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Teraz s tebou Igor súhlasím. Snáď by som podotkol, že rozdiely medzy oboma kalibrami sú markantnejšie pri použití špecifickeho streliva za rôznych podmienok. Napr. u 8-smičky najlahšie a najrýchlejšie a u 9,3-ojky najťažšie a zároveň najpomalšie. Tu by som poznamenal, že ja si dávam strelivo prebíjať a používam klasické T-éčka gule a som s nimi spokojný. Aj keď nemajú prvky na riadenú deformáciu, tá sa zvičajne zastaví cca v polovici projektylu aj po náraze na silnú kosť. Myslím, že na to má vliv hlavne rýchlosť. Mám zatial len jeden projektyl, pretože ako som už spomínal tak tých 16g je niekedy ťažké zastaviť. Ak dovolíš na tému univerzálnosti kalibru by som reagoval opatrnejšie. Môj názor je, že je to relatývny pojem a radšej by som ho nahradil pojmom optimálny.Na to sa už dá debatit a pri tom dosiahnuť nejakého záveru, ale to by sme museli hladať konkretny kaliber pre potreby konkrétnej osoby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62076 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Ja som zatial používal náboje len od RWS ( H-mantel a EVO) Máte nejaké skúsenosti aj od iných výrobcov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.047 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 231 návštevníkov a žiadni členovia on-line