SKUSENOSTI S 8x68 S

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31682 od Igor
Odpoveď od Igor na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
8x68 S je dobrý kaliber, určite nie je predimenzovaný na naše podmienky a je to maximálne univerzálny kaliber. Radšej mať 8x68 S a snažiť sa aj takto eliminovať všetky ostatné nepriaznivé faktory ako potom nahánať kilometre zver po lese.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31702 od mirek
Odpoveď od mirek na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
LANKASTER nepochopil som Tvoju odpoveď citujem : ,, Ale musím Ti povedať že to aký sme presne sa odzrkadľuje v našom konaní, takže aj vo výbere kalibu a v spôsobe lovu. ,, Lankaster na poľovačku používan len kalibre 8x57 IRS a 8x57R/360. Ak máš teda schoponosť čítať z kalibru aký som človek ako TEODORA z karát klobúk dole pred Tvojou schopnosťou. Predpovedaj poľovníkom budúcnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31703 od mirek
Odpoveď od mirek na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Lankaster ak to neni tajomstvo ty lovíš akým guľ. kalibrom ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31712 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
7x57, 9,3x62,9,3x72R,7x65R Ešte k tomu dotazu na ,,ODHAD OSOBNOSTI" Kto vie strielať a vie sa ovladať tak nepotrebuje kanón aby ustrelil zveri pol tela aby to neušlo.Simpatie odovzdávam fajnšmekrom a skúseným polovníkom ktorí si vedia lov vychutnať.Inak som nechcel uraziť nikoho.Nech si každý robí so sebou čo chce.!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31713 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Od chlapa čo poľuje 9,3 slová o kanónoch znejú dosť zvláštne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31716 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Nevedomosť!!!!Nevedomosť!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31717 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Keď dochádzajú argumenty, tak to vyrieši osem výkričníkov. Trochu šetri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31718 od michal
Odpoveď od michal na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Na to, čo si tu v rôznych temach popísal už aj ty, by som na tvojom mieste nehodnotil. Naj. predajca Frano Nitra (sak je kamoš), naj. kaliber ten, ktorý prave používaš....meniš vyjadrenia v stýle kam vietor, tam plašť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31720 od Igor
Odpoveď od Igor na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Ak strieľaš 9,3x62 potom mi uniká zmysel tvojej reakcie na 8x68 S. Buď som hlúpy alebo nechápavý, ale neviem čo si myslel tou nevedomosťou. Ak rozdiely v týchto dvoch kalibroch, na to si stačí pozrieť balistické tabulky výrobcov.
<br/>O tom, že 90% úspechu je presne umiestnený zásah a zvyšných 10% všetko ostatné nie je potrebné debatovať. Tu ide o to, že nie každý má tú možnosť a môže vyliezť do lesa denne alebo tak často aby si vedel zver vychodiť a vychutnať a rovnako nie vždy sa dostaneš do vhodnej streleckej situácie - napr. ak ideš na poplatkovú polovačku, čo dnes nie je lacný špás je vhodnejšie voliť radšej silnejší kaliber a snažiť sa aj takýmto spôsobom poistiť svoje šance úspechu. Tvoje tvrdenia o ustrelenej polke tela sú smiešne, približujúce sa k argumentom niektorých pubertálnych adeptov poľovníctva. Ak naozaj používaš 9,3x62 a nie je to len tvoj výplod internetovej argumentácie sám musíš uznať, že toto tento kaliber nerobí. Ba práve naopak poškodenie diviny je zrovnateľné ak nie menšie ako u iných menších kalibroch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31727 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Si trochu vedľa. Samozrejme ak si viem u predajcu vybaviť lepšiu cenu ako je bežná, je to len moja šikovnosť. A pomohol som mnohým kamošom prísť ku zbrani za rozumnú cenu. Poľoval som 9timi kalibrami a každý bol dobrý. Neviem odkiaľ berieš, že ten čo používam je najlepší. Nikde som to netvrdil, skôr naopak. Každý nech poľuje tým čo mu vyhovuje, z uvedeného dôvodu je výber kalibru každého osobná vec. Plášť nenosím, takže vietor na moje názory nemá žiadny vplyv.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31728 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Pozrel som si tému 9,3x62, tak chápem, že si podráždený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31729 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
A v com spociva ta nevedomost....? Ved napis,nech sa poucime.Ja ked nieco viem,tak to sem napisem,dufajuc,ze niekomu pomozem.Tak nebud skrblik a povedz o co ide,nie?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31744 od michal
Odpoveď od michal na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Čo ma 9,3x62 spoločné s 8x68S ty mudrlant?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31759 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Michal nemajú spoločné vôbec nič.Na to môžeš zobrať jed.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31761 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Igor balistické tabulky Ti nepovedia všetko.Veď si uvedom že si opomenul dôležitý fakt a to je strelivo (projektily), ktoré sa u každého kalibru správajú úplne inak. Správne si spomenul skupinu polovníkov ktorí nemajú tu možnosť polovať každý deň a teda nemajú možnosť nabrať prax a do tej započítavam aj ,ako by som to nazval, určitú chladnokrvnosť,sebaovládanie, zvládnuť nával adrtenalínu v momente keď treba počkať na vhodnú chvíľu a správne zacieliť aby bol zásah úspešný. A nie kompenzovať ,,negramotnosť&quot; lovca výkonejším kalibrom. Vychádzam z praxe. Takú vetu ako ,, Deraz mi to padalo a zrazu mi to nejde.&quot; počúvam každú chvíľu od ľudí ktorí strieľa diviaka na behu na 150m.A padne mu len vtedy keď mu najprv odstrelí prednú nohu, potom ho švihne cez stehno a až keď ho držia dva kopovi tak ho víťazoslávne dostrelí. A natešený máva rukami nad hlavou ako M.Kalkin vo filme sám doma, a pritom mu nevadí že strelil 80kg sviňu. Pochvaľuje si henriovku kaliber 1000 Mag. aká je to skvelá zbraň. Ja si vážim strelca ktorí ,samozrejme dobre strieľa-to by mal každý, na bežiaceho lanštiaka pískne a keď mu zasekne tak mu to umiestni tam kam sa patrí. A pritom striela starou obnosenou ZH áčkou kal. 7x57. To mu ja hovorím polovnícke strelectvo. Moje pravidlo ,,Aký kolvek kaliber do zodpovedných rúk!&quot; Preto je zbitočné, podľa môjho skromného názoru strielať v našich podmienkach kalibrom ako je 8x68. Ešte k 9,3ojke. Predstav si ako vzniká riadená deformácia strely po vniknutí do tela zveri.Ako sa deformuje na povestný ,,hríbik&quot; . Ako a nárazom o čo vzniká a hlavne kedy. To predsa chceme .Nie? No a ja takým kalibrom strieľam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31770 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Máš nejaké info ako dopadla tá skúška (accubondov)?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31772 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Podla majitela flinty skvele 4 rany - 12mm.Podla mna by to este islo lepsie.Na polovanie super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31773 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Igor táto poznámka nepatrí tebe, ale všeobecne. Ak to nie je problém, chlapi a chlapci, tak mohli by ste sa viac venovať odovzdaniu skúsenosti, ktoré s týmto kalibrom máte. Naozaj ma viac zaujímajú praktické skúsenosti tých, ktorí tento kaliber používajú, ako filozofické úvahy tých, čo ho nemajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31774 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Čo to bolo za zbraň, mannlicher?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31775 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Kolega,par poznamociek k tvojmu prispevku: Riadena deformacia strely je skor zbozne prianie vyrobcov striel a skvely marketingovy prvok,nez jav na ktory by sa dalo v praxi vzdy spolahnut.
<br/>Ked je podla tvojho skromneho nazoru 8x68S zbytocne u nas pouzivat,naco ti je potom 9,3x62??? Priblizne podobny vykon,v prospech 8x68S vyssi len o cca. 200-400J,ale u 9,3jky este vacsi priemer strely....takto by sa dalo pokracovat dalej,ale naco.
<br/>
<br/>Ak chces pouzit taketo argumenty preco 9,3 ano a 8x68S nie....nuz vyznie to nie velmi presvedcivo.Spokojny uzivatelia 9,3jky musia krutit hlavou.
<br/>Skutocnost je mozno trochu inde,nez sa nazdavas.Pretoze nejaky zasadny rozdiel pri pouziti v ospevovanej a nezmyselnej &quot;polovnickej vzdialenosti&quot; medzi tymito kalibrami nie je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 395 návštevníkov a žiadni členovia on-line