SKUSENOSTI S 8x68 S

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24244 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Ak mozes porovnat 30 06 a 8x68, je tam velky rozdiel v spetnom raze? Ak´su to samozrejme porovnatelne hodnoty. Ale hoci napr. pohodlnost strelby. Len tak pre zaujimavost. Dakujem.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24250 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
porovnat sa to da lahko osmicka kope viac:) na strelnici ju po par ranach /cca15/ citim v pleci dost vyrazne ale tolko ran dam len par krat do roka pred sezonou. takze strelba zo sprg. je pohodlnejsia ale pri strelbe na zver je to uplne jedno. pri strelbe s osmickou uplne pohodlne a takmer vzdy vidim ako zver po zasahu znaci a to je dolezite.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24288 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Martin, akú zbraň v tomto kalibri používaš? A aké náboje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26873 od romanskrejpek
Odpoveď od romanskrejpek na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Krásný večer všem co ještě čtou nemohou lovit a není jím to jedno lovu lesu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26935 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Čo tak kaliber 577 T. REX. Videl som video. Z 20-tych strelcov 19- tým po výstrele zbraň vypadla z ruky. Boli čo aj spadli na znak. Adresu zašlem mailom ( kvôli neobjektívnej reklame). Len by som chcel vedieť na čo sa to používa keď už dinosaurovia vymreli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26976 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Mám taký istý názor ako ty.Ke¡strieľať.tak na istotu a nie na šťastie.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30511 od gunar
Odpoveď od gunar na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
ahoj Otik. vies na svete su aj ine zvieratka ako napr. srnka jelencek danielik atd. napriklad v afrike zije slonik hrosik nosoroztek atd. a na taketo zvieratka je ten kaliber urceny. ale pozor! je to puska len pre velkych ujov ktori sa neboja. osobne by som volil iny kaliber ale proti gustu ziaden disputat... snad som to napisal zrozumitelne8-L ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30553 od dusan
Odpoveď od dusan na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Okrem toho kopanca to má ešte jednu nevýhodu, cena nábojov. Dať za krabičku 30.000 je myslím asi dosť.8o:liar:
<br/>Aby som zachoval tému: Myslím, že výhody 8x68 S sa dajú zúročiť v jeleních revíroch.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30606 od meszarosoto
Odpoveď od meszarosoto na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Milý Gunar (Veľký Ujo)!
<br/>Nechápem tvoju reakciu. Možno preto, že som svoj príspevok zasielal do úplne inej témy. Po reorganizácii sa to akosi pomiešalo. Všimni si, že to bolo poslané 27. 11. a s témou to vôbec nesúvisí. Posielal som to do témy „Zbraň pre začiatočníka“ a myslel som to úplne s humorom.
<br/>Zdar a nech sa ti v tej Afrike darí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31183 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Martin akú máš zbraň v tej osmičke? Ja mám mannlichera 300WM a spatny raz je uplne v pohode. Keď som ho kupoval mal som na výber medzi 300WM a 8x68, veľmi som nad ňou rozmýšľal ale potom ma otec prehovoril na 300-vku. Rozhodol som sa pre 300-ku aj kvôli väčšiemu výberu streliva a ta osmička je už dosť brutal aj keď aj 300WM je veľmi silný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31310 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
pouzivam sauer 202. so strelivom mas pravdu vyber do osmicky je mensi ale pre mna absolutne postacujuci/KS 14,5g/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31350 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Ak môžem??? Tak nemám osobné skúsenosti s 8x68čkou ale videl som čo to dokáže(oblúbená to zbraň nemeckých hostí) myslím že to je hrozne predimenzovaný kaliber. Možno tak pre chamtivcov ktorí musia všetko strelit za každú cenu. Veď čo ak sa už po tu zver nedostane? A čo ak mu ju vyfúkne niektorí z kolegov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31354 od mirek
Odpoveď od mirek na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
..... zaujímavo okomentovaný a prirovnaný kaliber !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31355 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Este bud taky laskavy a zdovodni,co ma spolocne kaliber zbrane a ludske charakterove vlastnosti.Celkom by ma to zaujimalo.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31356 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
mirek - ak si mi ty volal ohladne optiky - tak som nezabudol,ale este som nenasiel to,co potrebujes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31358 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Martin,kamarat bude asi v piatok skusat 13,0g Accubondy v 8x68S - len pre zaujimavost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31384 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
nazor ktory si odprezentoval vo svojom prispevku musim okomemntovat lebo sa dotyka aj mna./aj ked podobne somariny vacsinou ignorujem/. posudzovat charakter cloveka podla toho aky ma kaliber je hlupost a svedci o nie velkej vyspelosti cloveka ktory to robi. zbrane tohto kalibru su vacsinou drahsie ako bezne a aj strelivo sa nepredava za 34,-sk/ks. lankaster nebude to s Tvojej strany len uboha zavist??? pekny den vsetkym

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31385 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
lovec rad by som prisiel ale v piatok cestujem zapolovat do krajiny neobmedzenych moznosti- na vychod :P ale daj vediet ako to lietalo som zvedavy accbond ma zaujima

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31678 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Asi som niekomu zarezal do živého.Nechcel som uraziť tak sa hneď ospravedlňujem na začiatok. Ale musím Ti povedať že to aký sme presne sa odzrkadľuje v našom konaní, takže aj vo výbere kalibu a v spôsobe lovu. Ver tomu že nemcovi pramálo záleží na hodnote diviny a na následkoch zlej rany.čiže zlého zásahu zveri. Hlavne že to padne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31680 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Na rozdiel od našich poľovníkov to ale Nemec vždy zaplatí. A ja som tiež rád keď mi to padne. Radšej nech to padne a znehodnotí sa väčší kus diviny, ako keď je divina relat. v poriadku a naháňaš to 2km do susedného chotára. Každý nech poľuje čím uzná za vhodné, ak mu to s daným kalibrom ide dobre. A od mnohých nemcov by sme sa mohli aj učiť. Myslím, čo sa poľovníctva a tradícií týka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 486 návštevníkov a žiadni členovia on-line