SKUSENOSTI S 8x68 S

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23707 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Nie nesúvisí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23716 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
a co tak 416WM? alebo 700nitro Express, vidim, ze kazdy tu striela 200kg jelenou na 300m. ak 7x57r bohate staci na vsetku lovenu zver tak ocom je potom 8x68s, kde sa vykonovo zastavite? 8x68s ma blizsie spomonanej 416wm ako 7x57r. ist 8x68s na srnciu, lisku, diviaka / ak zrovna nema cez 200kg so zimnym pancierom/ je naozaj super. vysvetlite mi akymi myslienkovymi pochodmi ste sa dostali k tomuto kalibru, ak 8 tak nestaci 8x57js? dakujem za odpoved a zdovodnenie preco 8x68s?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23724 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Máš prosím ťa nejaké osobné skúsenosti s týmto kalibrom. Ak nie, tak odporúčam najprv vypočuť tých čo majú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23736 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
No môj kamoš ho nejaký čas mal a predal ho -strelil stým asi 10 kusov jelenej zvery -vedšina zostala v ohni asi 3kusy do 30m -veľa záleží na správnom výbere strely --divina bola dosť podliata --to samé sa dosiahnuť aj zo 7x57pri výbere správnej strely do 200m a z menším spätným rázom .Tento kal bol stavaný na strelbu na300m a na ťažké kusy zvery určite nie knám . Pred dvomi rokmi bol u nás hosť na jeleňa a mal 400NE -vsetci sme gúlali očami -a ked ho nakoniec strelil -nebola divina nejak moc poškodená --no a teraz mám začať presadzovať na lov našej zvery 400 NE?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23739 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Ahoj, ahoj. Ano, ale hybajme kteme Sauer
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23742 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Myslienkovy pochod je jednoduchy. Aj ked 8x57 je super kaliber, je to haluska. Leti a leti a leti a na 300 m doleti 60 cm pod. Tak si vezmes 100 litrov do vrecka a ides si zapolovat. A zrazu zistis, ze tvoj jelen je na 250-300m, super ho vidis, peniaze sa uz trasu ako chcu ist prec, ale, mas halusku. Tak len dalej chodis ako jojo ž dni a zrazu zistis, ze je to v haji. A na siedmy den je tu znovu. Tak to risknes. Potom sa ty, alebo doprovod ochodi ako blbec, k tomu pes atd. A zrazu zisti, ze calujes 40 000 za postrel a na stene mas :::: 4x preskrtnutu nulu. Takze prosim ta, neber chut tym, ktori chcu mat aj jednu poriadnu pusku na trofejovu zver chut diskutovat. A ver, ziadny kaliber nie je zly, ak s nim vies strielat. A ten 416 WM, no za pokus by to stalo.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23746 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Ja som vďačný za každý príspevok na túto tému, hlavne tým, čo majú nejakú vlastnú skúsenosť. Predčasom som uvažoval nad kúpou, ale obávam sa aby, ako vraví americký štefan, nestála v skrini.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23767 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
dakujem za vysvetlenie, to som potreboval, okamzite zahadzujem 8x60s a kupim si normalnz kaliber, vsak co ked mi dojde jelen na 350m, a zivotna trofej ma moja 60s ma padavost na 300m s rws dk 32cm a 68s kegelspitz 19,5cm a 57js s h mantelom az strasnych 38cm. uz viem, ye vsetci co nemaju 300, 8x68s su vlastne blazni co hazarduju so zivotnou trofejou ale som rad, ze je tu tolko sniperov co sa chystaju strielat na 300m. su vsak aj silnejsie kalibre s padavostou 17cm na 300m, nehazardujem potom s tou 68s.
<br/>
<br/>dakujem ta rada bola vysoko poucna a berem si ju k srdcu, ozaj mal by si prednasat na kurzoch o vhodnosti kalibru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23768 od gunar
Odpoveď od gunar na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
ked tu rozdavas rady tak Ti dam aj ja jednu: prestan tliapat somariny a radsej len citaj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23771 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
:) lubo napis chalanom cim momentalne polujes a ako si s tym v normalnom rezime spokojny :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23778 od Igor
Odpoveď od Igor na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Pravda je vždy niekde uprostred, každý má svojím spôsobom pravdu, záleží od uhla pohľadu a ako sa to podá. Nedávno som tu tiež v jednej diskusii doporučoval 8x68S a 9,3x62 a reakcie boli podobné. Väčšinou tieto kalibre odsudzujú ľudia, ktorých jediná skúsenosť s nimi je tá, že o nich niečo raz niekde čítali, počuli max. si pár krát z takého niečoho vystrelili. Zažil som aj reakcie domácich poľovníkov, keď došiel hosť s 9,3x62 - poznámky typu veď slony tu nemáme, vo výsledku sa však nakoniec divili. Tý ktorý majú skúsenosti s takýmto niečím vedia o čom to je.
<br/>Na druhej strane mi zas prijdu názory o tom aký pokles má 8x57 JS na 300 m a že nakoniec to je vlastne haluška kaliber a streľba na trofejového jeleňa na 300 m ... Každý kaliber má svoje možnosti a kto vie strieľať nerobí mu problém 300 m. Skôr by som sa zamyslel nad streleckými schopnosťami. Streľbe sa venujem nadpriemerne a chcem videť toho poplatkového lovca, čo zvalí na 300 m jeleňa. Ruku na srdce, pokiaľ sa nevenuješ streľbe na veľké vzdialenosti dlhodobo, tak je to skôr o nejakej percentuálnej pravdepodobnosti jak o isto umiestnenom zásahu. Osobne takýto spôsob lovu mi nič nehovorí, to nie je už poľovníctvo ale čisto lov &quot;ala&quot; odstrelovač.
<br/>Na mieste je však argument a viem to podľa seba, že človek ktorý nemá možnosť byť neustále v revíri a utrhne sa raz za čas niekam do lesa, nemá vždy možnosť dostať sa do zrovna ideálnej streleckej situácie a chce si streliť bez toho aby postrelil, resp. zdåhavou dohladávkou zaťažoval kamarátov, že zvolí takýto kaliber.
<br/>Nakoniec len jedno omielané 100x - je na každom čo si zvolí a čo mu vyhovuje, je na jeho zodpovednosti a jeho spôsobe lovu aký kaliber preferuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23780 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Konečne nejaký normálny komentár.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23781 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Mas pravdu.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23782 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
konecne nieco mudre napisane, gunar neviem o akych somarinach tu splietas, ide tu o to, ze 8x57js tu niekto hovori ako haluske ktora pada 60cm na 300m a to je blud, dalsia vec je, ze clovek co nepoluje resp. nestriela pravidelne snad nebude strielat na 300m, vsak sa zobud, super dobry strelec da na 300m jelena dole aj 7x57 a zlemu nepomoze ani 8x68s.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23786 od alfaomega
Odpoveď od alfaomega na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
8 60 stark je velmi dobry kaliber tiez,grof Szechenyi s nim strielal slony v medzivojnovom obdobi.8 60 stark je potomkom 8 68 stark,z ktoreho bol vyvinuty.Keby si sa bol prihlasil do forumu medzi vojnami bol by si kritizovany tak ako kritizujes teraz Ty.Kal.8*68 nemozes porovnavat s 416 Rigby ani s 416 Remingtonom-tu sa zacinaju dela co sa tyka spatneho razu,ale uz 458 WM je miernejsi kal. ako 416 Rigby.O 416 WM som nepocul.8*68 je nemecka odpoved na 300 WM a je vytlaceny tristovkou,nakolko svet je anglicky a nie nemecky.Nemecky hovoriaci polovnici maju vo vacsine pripadov 8*68 aj strelivo vyrabaju len nemecke firmy-RWS a myslim Hirteberger,kdezto do 300 wm 7 rm skor treba hladat firmu ktora ich nevyraba.S tym padanim to nie je take jednoduche ako to vysvetlujes.Nie je jedno ci ONV je 167 m 8 60s alebo 202 m8 68.Rozdiel rychlosti je 160 ms co je obrovsky rozdiel na vzdialenosti 250 az 300 m.Pomalsia strela je ovplyvnitelna viacerymi faktormi napr.vietor,nadm.vyska,pri 8 60 s musia byt optimalnejsie podmienky,cim rychlejsie prekonas tuto vzdialenost,tym menej vplyvov-pri tomto kalibri a vahe strely je to odskusane inac by ten kaliber[8 68 S] uz davno nexistoval.8 60 s je dobry kaliber tak ako pises do 200 m ale dnes patri medzi standardne kalibre ked sa pozrieme na energiu a rychlost.Ako bolo spomenute niekedy sa naskytnu situacie ked musis strielat na 250-300 samozrejme s dobrou optikou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23788 od alfaomega
Odpoveď od alfaomega na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Mam ten isty nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23791 od Igor
Odpoveď od Igor na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Ja len k tej histórii tých osmičiek, troška by som ťa poopravil, konkrétne k tomu tvojmu tvrdeniu : &quot; 8 60 stark je potomkom 8 68 stark,z ktoreho bol vyvinuty &quot;.
<br/>
<br/>Náboj 8x60 S nie je potomkom 8x68 S. 8x68 S bol skonštruovaný nemeckou firmou RWS v roku 1939. Rozšírenia sa dočkal hlavne po II. svetovej vojne, ako konkurent americkým magnumom.
<br/>
<br/>Naproti tomu náboj 8x60 S vznikol z ničoho iného ako z faktu, že spojenci po 1. svetovej vojne obmedzili Nemecku používanie tzv. vojenských kalibrov (tj. najpoužívanješích 8x57 J a 8x57 JS). Takto komorované zbrane podliehali prísnej registrácii. V snahe to obísť, boli komory presústružené o 3 mm na nové kalibre a to 8x60 a 8x60 S, čím vznikol pomerne výkonný náboj.
<br/>Časovo ani historicky tieto náboje nemajú vzájomný súvis.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23792 od axon
Odpoveď od axon na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
nemáš presne pravdu. kal. 8x60 S vznikol presústružením komôr gulovníc kal. 8x57 S po I.svetovej vojne, keď nemci mali zákaz používať kal 8x57 S. Kaliber 8x68 S vyvinul von Hoffe v spolupráci s RWS niekedy v 30.tych - 40.tych rokoch 20.storočia, presný rok by som musel pohľadať.
<br/>
<br/>Kaliber 416 WM existuje, pozri si skupinu nábojov Weatherby Magnum. V predchádzajúcich príspevkoch bol asi myslený 416 Remington Magnum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23793 od axon
Odpoveď od axon na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
igor predbehol si ma...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #23794 od Igor
Odpoveď od Igor na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
:D vidím, že máš prehlad :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.060 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 839 návštevníkov a žiadni členovia on-line