SKUSENOSTI S 8x68 S

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23810 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
416 Weatherby Magnum (ak si si to nesplietol so 458WinMag,alebo 416RemMag) bol skonstruovany synom Roya Weatherbyho - vznikol roztiahnutim krcka 378Weatherby Magnum pri zachovani dlzky nabojnice.Vykonovo prekonava aj 416Rigby a takisto aj 416RemMag.
<br/>
<br/>Inak k teme: Stale akosi nerozumiem tomu,ked niekto spomenie ze poluje/chce polovat kalibrom vykonnejsim ako je tu za posledne desatrocia bezne,ze to vzbudzuje u osadenstva take &quot;pozdvižení&quot;....:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23816 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
pri citani niktorych prispevkov /matulkoh ap./ sa len usmievam od ocha k uchu:D:D. s gulovnicou kal. 8x68S /sauer202/ polojem druhu sezonu a lovim nou vsetku zver od srnca po jelena. zastavovacia schopnost tohoto kalibru je vynikajuca. poskodenie diviny o nic vacsie ako pri pouziti beznych kalibrov /7x64 30-06 308 ap./ je pravda ze spatny raz zbrane je citelny co moze byt pre niekoho prekazkou ale pri takom vykone ktory tento kaliber ma je to normalne. ja mam 100kg taze zas sa len usmievam :D a este pre uplnost zopakujem pozivam 14,5g KS vsetkym prajem LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23818 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
som rad, ze si spokojny a nech ti to pada. pointa bola strelba na 300m, zivotna trofej a ze 8x57js je haluska. ja polujem 2rok, info berem od uja co poluje cez 30r aj 7 aj 8kal a ma nastrielanych urcite cez 150ks, kamarata, ktory ma daleko cez 500ks raticovej a zostal pri 3006. Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23820 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
matej nechaj to tak . ja by som toho aj 500bodoveho jelena ozelel na 300m ked si trufam tak do 150. nech si ho kludne streli niekto iny . ja by som si na svedomie nezobral zbabranu ranu z chamtivosti alebo ako to nazvat loveckej nenazranosti .
<br/>
<br/>Lubo1 nic v zlom len jedna otazka , ty ako sprievodca poplatkovych strelcov davas klientovy vystrelit pred tym ako idete na jelena strielat nejake skusobne rany aby si si zistil aky je lovec skuseny strelec a ci ta 300m rana nebude len preto ze je to zivotny jelen a klient je pan . Neverim tomu ze sa k tomu stavias stylom ked minie alebo postreli zacvaka postrielanie .
<br/>
<br/>pardon ze odbocim od temy - co je to zivotna trofej ? to je teraz v mode mat na stene lepsiu trofej ako kamarad , sused , kolega a pod . vsak predsa kazda trofej si zasluzi podla mna rovnaku uctu , alebo sa mylim . Z mojho pohladu nikdy som sa nehnal za tym mat doma na stene medailu a dufam ze mi to ostane .
<br/>prepacte ze som odbocil od temy .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23821 od alfaomega
Odpoveď od alfaomega na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Vidim povyskakovali knihy z regalov.Ano je to vsetko pravda co pisete-historia teoria.Ale kto sa mi na 100 percent zaruci ze von Hoffe v 39 tom z coho vychadzal?Preco neodpovedal americkym mag.kalibrom 7,62 kou alebo 7 mm alebo .338 atd.Osmicka ma nemecku tradiciu.Nikdy som sa necitil ani nechcem byt pozdvizeni-nie je to moj styl.416 WM som nevedel co je lebo Weatherby sa znaci Weath cize 416 Weath.Mag.Vsetky Weatherby magnumy su silnejsie ako ostatne magnumy.Aj napriek tomu vo svete je rozsirenejsi 416 Rigby-kaliber na hrubokozcov na nic ine.Ako to odznelo v predchadzajucom prispevku,kazdy poluje s cim chce,ja co hovorim mam podlozene vlastnymi skusenostami,nie ze som niekde nieco pocul alebo cital.LOVU ZDAR!Howg

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23831 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Martin, prosím ťa, napíš trochu podrobnejšie vlastné skúsenosti s týmto kalibrom, lebo veľa ľudí tu filozofuje ale ja chcem počuť, čo hovorí prax.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23832 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Tak nejak. Je to presne o tych prilezitostiach. A to by si sa cudoval, ako vedia niektori hostia strielat. Od niektorych sa mozme ucit. Ale je to presne o prilezitosti vystrelit. Staci, ked stoji na 150m a vidis lez &quot;zadnu komoru&quot;. Zly kaliber neexistuje. Len pre anu chvilu moze byt akurat nevhodny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23833 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Nemate niekde nablizku polovnicke alebo sportove potreby? Ak ano, skus tam zajst, postavit sa oboma nohami na zem, kup si kompas a trosku sa zorientuj. Ked som napisal, ze je haluska, urcite som nenapisal, ze je to nevhodny, alebo dokonca zly kaliber. Len som ti chcel zdvovodnit, preco sa radsej niekto rozhodne pre 8x68. Inac, mal som aj Mausera v kal. 8x60S, asi ako ty, ale velky rozdiel v strelbe som nepostrehol. Ak by som sa mal rozhodnut, tak urcite 8x68. Ale aby som odpovedal Martinovi. Polujem 6,5x57, teraz som si kupil SAUER 202 TEAM v 7x64, a ak by ho mali v8x57 tiez by som nevahal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23839 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Je mi luto-knihami to nie je....zeby prax a tisicka gulovych ran rocne z vsemoznych kalibrov?:D A co sa tyka .416Rigby-je to parada,o kopani sa neda velmi hovorit,a pritom to je &quot;iba&quot; CZ 550.
<br/>
<br/>Co sa tyka osmicky-samozrejme ze vom Hoffe volil vyvrt .323&quot; je to typicky nemecky kaliber.A to sa tyka aj sucasnosti,ak poznas meno Lutz Moeller (to je taky dalo by sa povedat novodoby vom Hoffe),tak tento panko je znamy ako stavitel extremne presnych zbrani a striel pre strelbu na dlhe vzdialenosti (bavime sa o 1000+ metroch).Jeden z jeho pocinov je prestavba znameho 338LapuaMag na moderny nem.naboj 8x70.Je vyslovene urceny na dialkovu strelbu-takze o oblubenosti kal. .323&quot; do dnesnych casoch niet pochyb ale napriek tomu nemozno tvrdit,ze by sa dal hladat povod u 8x57JS.A to iste plati aj o 8x68S.
<br/>
<br/>Link: www.lima-wiederladetechnik.de/8-mm-S/8x70.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23844 od mirek
Odpoveď od mirek na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Lubo1 - čítal som Tvoj príspevok v tejto téme čo si ,, vytvoril ,, včera o 20,41 hod, myslel som, že si požil ,, energetický mápoj ,, a potom si vytvoril ten príspevok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23856 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Prosim, ak mas nejake skusenosti s tymto kalibrom, alebo vies, preco si ho niekto kupi hor sa, zdover sa nam. Ono, na kritiku je tu toho dost.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23875 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
A mimo to, vidis, kolko novyvh informacii prinesie take mierne podrypnutie? No kto by to povedal. Myslim, ze debata celkom osozna.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23879 od Igor
Odpoveď od Igor na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Minulý rok som si zadovážil 8x57 JS /Zoli 1900/, max. čo som strieľal na zver bolo cca. 130 m, strelivo 12,7 g Vulkan, doteraz spokojnosť. Keď som chcel 8 mm pre seba váhal som medzi 8x57 JS a 8x68 S. S 8x68 S skúsenosti len sprostredkované, kamarát má 8x68 S /Steyr Mannlicher/, strieľa RWS DK, strelené má už desiatky kusov od srnca, diviaka, muflóna, daniela, jeleňa. Tiež je príležitostní poľovník, takže je mu vzácna každá šanca. Podľa jeho slov : vyslovene ak netrafíš na ... tak odpadajú dohľadávky, na 99 % zver ostáva v ohni a divinu to poškodzuje rovnako ako každý iný obdobný kaliber. S 8x57 JS by som si na 300 m netrúfol strieľať, nie ale kvôli náboju ale kvôli sebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23900 od mirek
Odpoveď od mirek na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Lubo 1 - Tvoj príspevok na ktorý som reagoval bol písaný v tejto téme ,, Skusenosti s 8 x 68 S ,, o kalibre 8 x 57 JS, teda som reagoval tak ako som reagoval. Ja poľujem iba s kalibrom 8 mm a to najsôr 8 x57 JS a od r. 1997 8 x 57 IRS. V súčastnej dobe používam strelivo Norma, strela Alaska-12,7 gramu a zbraň mám nastrelenú na 150 m. Lubo nemám s kalibrom 8x68 S žiadne skúsenosti preto som ani neprispel do tejto debaty. Ty si sem zaplietol kaliber 8 x 57 JS. Myslím, že debata o streľbe na 200 - 300 m je nekonečná nebudem sa k tomu vyjadrovať. Ozaj koľko zveri si ty strelil na tých 200, 300 m ? Ja som doposiaľ nepotreboval strieľať na zver na takú vzdialenosť ja sa snažím dostať ku zveri čo najbližšie. Samozrejme strelba na zver kamzík, kozorožec atď je o inom. Moja odpoved na Tvoj príspevok neni kritikou. Možno to podrýpnutie malo čosi do seba na rozprúdenie debaty. Ahoj Miro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23909 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
forester tak trosku podrobnejsie: npr. jelen vyvrhnuty cca 110 kg. strielal som na priblizne 50m. jelen stal sikmo otoceny smerom ku mne. vstrel na zaciatku lopatky gula presla sikmo cez hrudnik a telo opustila na zadnej komore cca 15cm od posledneho rebra. vstrel bol o velkosti kalibru a vystrel by som prekryl dvojkorunou. po vystrele jelen znacil vzopnutim prednej casti a odbehol asi 20m. po celej trase uniku bola farba. strela KS 14,5g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23917 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Tak som to aj bral. Len som chcel vysvetlit preco niekto uprednostni 8x68. Lebo CO AK?? Rocne ku mne pride na spolocne okolo 4O zahranicnych hosti. Mimo jedneho Svajciara tu nebol nikto s kal. mensim ako 7x64. Asi ti ludia vedia preco. 8x57 beriem ako lesnicky kaliber, tak ako moju 6,5x57. Lenze ja nelovvim trofejovu zver bezne. Ak by som lovil, urcite by som zvolil 8x68, alebo 3OO win.mag.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23928 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
presne to iste som zazil i ja, len kaliber bol 6,5x57R s RWS DK 9,1g :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23963 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
tak ti prajem uprimne lovu zdar!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24049 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
Ďakujem Martin, konečne príspevok od niekoho, čo tento kaliber aj používa. Tvoj súkromný názor, ak by si si dnes mal vybrať, čo by si zvolil? Bol by to znova 8x68 S?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24096 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému SKUSENOSTI S 8x68 S
okrem 8x68S pouzivam aj 30.06 a 222Rem. a osmicku urcite nepredam:D takze dnes spekulujem nad 9,3x62 v prevedeni sauer S 303.... ale ak by som znovu riesil otazku s cim do lesa tak 8x68S... ja nemam az tak vela prilezitosti polovat a ked uz tak kaliber pri ktorom nemusim riesit otazku vacsej vzdialenosti nejakej tej prekazky v drahe strely pripadne idealneho postavenia zvere pred vystrelom. a este jedna vec ja nemam farbiara takze 8x68S je pre mna idealna volba 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.062 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 301 návštevníkov a žiadni členovia on-line