7x57 - skusenosti

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19210 od dusab
7x57 - skusenosti bolo vytvorené dusab
Ake mate skusenosti s tymto kalibrom na skodnu, srnciu, diviaciu zver?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19211 od balanda
Odpoveď od balanda na tému 7x57 - skusenosti
Vynikajuci kaliber, v nasej rodine overeny generaciami... Dostatocna ranivost, minimalne znehodnotenie diviny, avsak pre ROZVAZNEHO strelca

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19212 od nugy
Odpoveď od nugy na tému 7x57 - skusenosti
Podla mňa, univerzálny kaliber na naše podmienky. Zatial som nemal problém ani zo srnčou,čiernou, či vysokou zverou. Ak zver odbieha, tak nie ďaleko. A je tiež pravda že nerozbíja divinu. Ber však ohľad vo veľkej miere aj na strelivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19223 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému 7x57 - skusenosti
tiez polujem s tymto kalibrom, avsak skusenost je taka, ze na vacsie kusy ciernej pri spolocnej polovacke kde sa striela na mensie vzdialenosti, je lepsie pouzit strelu tvrdsiu nez SB SPCE.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19228 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 7x57 - skusenosti
BALANDA - nerozumiem..... Prečo termín pre ROZVÁŽNEHO ? Skús to trošku odôvodniť. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19231 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x57 - skusenosti
Veľmi dobrý kaliber,príjemný na streľbu, u nás dostatočný a vhodný na všetko avšak pri dodržaní poľovníckej vzdialenosti. Na ťažké kusy odporúčam strieľať tak do 120m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19233 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 7x57 - skusenosti
ano, uz som sa tuna bavil o tzv. "univerzalnom" kalibry, ktory NEXISTUJE,popri com musim otvorene prehlasit ze hoci mam a pouzivam v podstate kalibre od 6.5mm do .300, najviacej sa prechadzam po horach s 7x57!Tato raz zo spravnym nabojom prevedie vynikajucu pracu na HOCIKTOREJ zveri ktora sa ohybuje v Europe, vcitane jelena!Vlastnim tri gulovnice tejto razi a nemozem si vobec na nu stazovat!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19291 od johny
Odpoveď od johny na tému 7x57 - skusenosti
Ja som ju mal 10 rokov a predal som ju len ked som si zadovazil 8x57JS. Nemozem krive slovo povedat, len raz na spolocnej som strelil dva diviaky asi na 25 - 30 metrov a to bola celkom kvalitna paseka. Asi to bolo tou malou vzdialenostou. Inak na polovnicku vzdialenost je setrna. Pouzival so SB 11,2g SPCE. Jeden z najlepsich kalibrov v mojom rebricku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19299 od pedro
Odpoveď od pedro na tému 7x57 - skusenosti
Keď ste sa tu tak rozpísali - aké strelivo používate?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19304 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x57 - skusenosti
Najčastejšie 11,2g SPCE, ale už mám dačo strelené aj 11,35g Sierrou, 9,0g SP, 9,0g FMJ, všetko doteraz vymenované od S&B, ďalej som už zopár málo kusov raticovej strelil aj so 11,2g poloplášťom od PP, Gecom Teilmantel.. Normu Oryx a RWS TIG zatiaľ len na strelnici.. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19325 od lordik
Odpoveď od lordik na tému 7x57 - skusenosti
ja mam tiez 7x57, aj moj oco, aj dedko mal, strielame s tym vsetko, od lisky az po jelena..a vzdialenost?aj s 30-06 musis vediet kolko si mozes dovolit, ak si dobry strelec, kludne na 200 m mozes strielat aj so 7x57.my strielame poloplast 9g alebo 11,2g, vsetko s tym pada, vyborna ranivost, ale nerozbija to divinu ako ine kalibre.skusal som aj *RWS, no nejak ma neoslovili...a siera?mal som, necem...objednal som si matrice na prebijanie, skusim mozno strely nosler,potom napisem co a jak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19326 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x57 - skusenosti
Nuž 7x57 má v 200m len nejakých 1671J(S&B 9,0g SP ), takže na túto vzdialenosť táto ráž stavaná nie je. Správne podotknuté, že pre výborného strelca to nemusí byť neprekonateľná prekážka...7x57 je na naše podmienky vynikajúca ráž,šetrná k divine, ale nerád by som bol keby sa zbytočne preceňovala najmä pri streľbe na 200 a viac metrov. Známy s ňou poľuje celý život, je to dobrý strelec,ale po pár skúsenostiach s dlhými dohľadávkami už nad 130m na ťažký kus nepotiahne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19328 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 7x57 - skusenosti
....no to je prave ta cela sranda-otazka bola originalna na skusenosti 7x57, takze ma svoje dialkove obmedzenosti, co v tomto pripade by nemalo byt preberane!Ked sa ideme bavit do dialkovej strelby tak logicky sa nebudeme trepat do do 7x57 a pod. ale postupime do Magnum kategorie-celkom ina hudba!:D:D:D:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19329 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 7x57 - skusenosti
...aaaaaaaaaaa miso, co to ma znamenat -vyborneho strelca-?8o But to padne kam to ma byt alebo nie! Ani Magnum nikomu nepomoze na hociakej vzdialenosti ked to netrafis! Takze schopnosti strelca tu nepripadaju do uvahy-drzme sa vykonu kalibra!;););)Zarucim ti jednu vec, ked poloziz 7x57 na komoru aj na 300m budes mat zalomok na klobuku!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19332 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x57 - skusenosti
Výborného strelca-nuž siluetu jeleňa na 200m trafí aj priemerný strelec, ale kam?? možno na mäkko,možno do zadku alebo nohy,možno aj na komoru...Výborný strelec má predpoklad zadržať ranu tak, že jeho percento pravdepodobnosti zásahu komory je značne vyššie. Napísal som to v predchádzajúcom príspevku troška skomolene, vyznelo to,že spájam výkon kalibra so streleckou zručnosťou, ale narážal som na vzdialenosť...7x57 nie je výkonovo na tom až tak,aby odviedla dobrú robotu(akú by spravila za rovnakých podmienok 300Win Mag a pod.) aj pri horšom zásahu, napr zadná komora a pod, príp. zásah kosti! Preto súhlasím s tým,aby sme nehľadali univerzálnu ráž, pretože každá je predurčená na iný sposôb lovu a bodaj by bola situácia na SR taká,aby väčšina poľovníkov mohla vlastniť ráži viacero a mohli ich striedať podľa spôsobu lovu a typu lovenej zveri.. Takto sa väčšina snaží nájsť univerzálne riešenie, aby jedným kalibrom pokryli celý poľovnícky repertuár....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19339 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 7x57 - skusenosti
...aby jedným kalibrom pokryli celý poľovnícky repertuár.... a tomu podla mna 7x57 staci!!!!;):D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19341 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x57 - skusenosti
podobne ako väčšina 7čkových,ale aj iných kalibrov(napr.7x64 má podľa mňa k univerzálnosti najbližšie..;):))
<br/>Skôr mi ide o &quot;vychutnanie&quot; si rany kalibrom primeraným k zveri(napr 30-06 je na srnča delo:))
<br/>Sám vlastníš viacero kalibrov,tak vieš ako to myslím;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19343 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 7x57 - skusenosti
no tak v jednom mas pravdu ze vlastnim viacej kalibrov, a som viacej menej uzivatelom 7miciek-7mm-08, 7x72, 7x57, 280Rem, 7x61 a 7mmRemMag resp., popri com vlastnim aj ine raze, nechcem vsak padat z povodnej temy-7x57 skusenosti! 7x64/5 je vynikajuci kaliber, avsak nema nic spolocneho s 7x57, hoci, teoreticky 7x57 sa da vytlacit TAKMER do urovni 270win. co je uz na hranici 280Rem, ktory je prakticky 7x64. To je v tejto teme prakticky nepodstatne!
<br/>
<br/>Mimichodom strelil som srnca s 7x57 a srnu s 30-06 a; 7x57 rozmlatila zverinu viacej nez 30-06, cize zase-je to v naboji, cim ca vraciame naspet do moznosti nekonecnejho rozhovoru ktory sa tu uz vela krat rozbehol a skoncil neporuzumenim!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19344 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x57 - skusenosti
Tak, tak, táto téma je nekonečná...každý si musí nájsť správnu kombináciu kaliber+typ,váha strely, ktorý mu najviac sadne a pasuje na typ revíru a zver,ktorú loví. A možností je naozaj neúrekom,preto má poľovnícke strelectvo pre mňa svojské čaro...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19347 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x57 - skusenosti
Čo myslíš slovným spojením - ´všetko s tým padá, výborná ranivosť, ale nerozbíja to divinu´..?
<br/>Lebo ja od začiatku svojej poľovníckej kariéry poľujem najmä kalibrom 7x57R, používam najmä české 11,2g, strelec nie som zbrklý a preto si dovolím povedať, že - áno, keď dobre trafíš padá, ale niekedy aj po 50 a viac prebehnutých metrov, výborná ranivosť - áno, zasiahnuté životne dôležité orgány v tele u nás bežne lovenej zveri sú značne devastované, odráža sa to /súbežne s priestrelom/ najmä na pomerne dobrom farbení, no nejako si to tá zver väčšinou zabudne všimnúť a odbieha, ako som už popísal, pomerne ďaleko - odhadom 3/4 z počtu mnou dobre na komoru zasiahnutej strelených kusov odbieha, iba cca 1/4 ostáva v ohni, aj to sú väčšinou zásahy v blízkosti chrbtice, zadná vyššia komora, alebo aorta...
<br/>A pri zásahu nejakej kostičky by si sa asi nestačil čudovať, keby si videl čo som počas svojej poľovníckej praxe a používaní horeuvedeného náboja zažil pri svojich úlovkoch ja.
<br/>Mám ten kaliber a náboj veľmi rád, ale nemám pri ich používaní ružové okuliare..8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.137 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5228 návštevníkov a žiadni členovia on-line