7x57 - skusenosti

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23208 od dusab
Odpoveď od dusab na tému 7x57 - skusenosti
Co som strielal s CZ 30-06 tal to bolo dost krute...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23210 od eso
Odpoveď od eso na tému 7x57 - skusenosti
ja strielam z 30-06tky 12 rokov a kruté sa mi to nezdalo a ani nezdá:x Keď máte mať rešpekt zo spätného rázu zbrane v štandardných kalibroch 7- 9mm tak si kúpte prak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23211 od miso
Odpoveď od miso na tému 7x57 - skusenosti
Prepáč, za odbočenie od témy, len som chcel vyjadriť svoj názor na príspevky nižšie,týkajúce sa psíkov.. Kľudne si si mohol odpustiť aj svoj,bol to jednorázový príspevok k tejto téme,netreba sa hneď zapaľovať....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23212 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x57 - skusenosti
Mohol by si mi prosím ťa popísať, čo bolo na tej streľbe "kruté" ? Zaujímalo by ma to, už viackrát tu na fóre boli prezentované názory, že 30-06 (a pod. iné kalibre) kope, je to útok na nervovú sústavu a pod.Tak by som chcel vedieť tvoj názor, že prečo tak súdíš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23225 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému 7x57 - skusenosti
Kamarad kdby jsi svůj příspěvek napsal do témy všetko o polovných psoch tak si to lidé taky přečtou;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23228 od dusab
Odpoveď od dusab na tému 7x57 - skusenosti
Neviem ci sa to da nazvat utokom na nervovu sustavu, to asi nie. Kazdy to samozrejme vnima inak, ale na MOJ vkus je to trosku silne. Mozno pre niekoho je to kaliber v pohode, je nezovseobecnujem, len som napisal svoj nazor. Vkazdom pripade je strelba z napr. 6,5x55 isto prijemnejsia ako z 30-06, hlavne ked mas na flinte namontovanu optiku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23230 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x57 - skusenosti
Někdo holky, někdo vdolky - niekto blondíny iný brunety. OK - chcel som len vedieť, že čo na tom bolo kruté.
<br/>Len tak pomimo - 30-06 bol štandardný náboj US armády, počas bojov II. svet. vojny ho americký vojak v boji zo svojej M1 vystrielal kvantá, tiež to boli len ľudia, väčšinou mladý chlapci ešte ani nie chlapi a fungovali. Viem, že sa dá zvyknúť na všetko ale o tom to asi v tomto prípade nebude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23232 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x57 - skusenosti
mladí chlapci - sorry:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23236 od dusab
Odpoveď od dusab na tému 7x57 - skusenosti
Poznam historiu naboja 30-06. Kedze momentalne 2.sv.vojna nie je a dufam ze ani ziadna ebude tam nie som odkazany na 30-06-tku. A mimochodom zo zbrane ktora nema namontovanu optiku sa striela ovela pohodlnejsie, nemusis mat totiz obavu ze skoncis s roztatym obocim...
<br/>Nikomu neberiem jeho nazor. Ale preco by som mal strielat z niecoho co mi nieje podla gusta, ked v sucasnosti uz mam na vyber viacero variantov a nikto mi nedava nasilu do ruky 30-06??
<br/>Ked niekomu 30-06 sedi tak v pohode....mne nesedi a nie je to len o spatnom raze ked uz sme pritom...nechcel som tymto urazit nikoho s 30-06...prajem presnu musku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23241 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x57 - skusenosti
Rovnako ani ja som sa nikoho nechcel dotknúť - znova opakujem mňa len zaujímal tvoj názor - každý nech si strieľa čo mu vyhovuje a sedí. Určiťe je lepšie dobre umiestnený zásah zo 6,5 ako na hovno z 30-06. A aby si si nemyslel, že 30-06 obhajujem, za to, že ju mám - nemám a nikdy som nemal, nie však z dôvodu toho, že by mi vadil pri streľbe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23253 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 7x57 - skusenosti
sice j sme na rubrike temy 7x57, zbavili sme sa uz psikov a zase sme pri 30-06!:[, no ale uz ked sme pri tom, neviem preco sa tolko ludi zaujima spietocnym uderom tohto kalibru-ked pazba sedi tak si nstrelec ani neuvedomi velky rozdiel medzi 30-06 a povedzme v 7x57, to ovplyvnuje vela veci, nie len kaliber!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23256 od dusab
Odpoveď od dusab na tému 7x57 - skusenosti
Stefan tvar pazby a jeho vplyv na spatny raz som spominal...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23257 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému 7x57 - skusenosti
...to viem , ale nejak sa to neda vysvetlit ostatnym a dohaduju sa tu o nicom!:[:[:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23337 od Jagermajster
Odpoveď od Jagermajster na tému 7x57 - skusenosti
Ahoj igor, keďže cituješ moju formuláciu, musím na to reagovať. Neviem či si ma dobre pochopil. Nemyslel som tým, že mi je jedno, kam zásah umiestnim, len som tým chcel povedať, že aj po dobre umiestnenom zásahu z tohto kalibru zasiahnutá zver reaguje spravidla únikom. A práve to, že z nástrelu pár metrov unikne, to mi pri voľbe kalibru nevadí. Povedz mi. kto vie odhadnúť, či zver viac trpí pri takomto úniku v agónii s dobre umiestnenou ranou, alebo vtedy, ak zostáva na mieste a chvíľu na mieste ešte &quot;odkazuje&quot;. Ja to odhadnúť neviem a ak to niekto aj skúsi, sú to asi len ničím nepodložené dohady. Dúfam že si z môjho príspevku nevydedukoval, že sa vyžívam v tom, keď zasiahnutá zver trpí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23341 od Jagermajster
Odpoveď od Jagermajster na tému 7x57 - skusenosti
Úplne s tebou súhlasím cimbalík. Ja nepoľujem v extrémne ťažkých terénoch, preto mi vyhovuje kaliber 7x57. Keďže ty otázku kofigurácie terénu musíš brať do úvahy. zrejme si sa rozhodol pre kaliber výkonnejší, aby zver vo väčšine prípadov zostávala v ohni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23409 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x57 - skusenosti
Ahoj Jagermajster, keďže uvedená téma už bola rozobratá nižšie a vyslovil som tu svoj názor nielen ja, ale aj viacero iných ľudí, myslím, že už nemá ďalej zmysel pokračovať v rozvíjanej diskusii. Som rád, že si reagoval na môj názor. Podľa reakcie súdim, že si skúsený poľovník a nepatríš medzi tie typy často prítomné na tomto fóre, ktoré si myslia, že len ich pravda je tá správna. Lovu zdar !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23413 od dusab
Odpoveď od dusab na tému 7x57 - skusenosti
Prosim Vas uz sa tu prestante tahat za kazde slovicko...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23704 od ardus
Odpoveď od ardus na tému 7x57 - skusenosti
7 x 57 - zver ostava po rane v ohni, projektil ostava v tele
<br/>7 x 64 - zver po takych istych zasahoch vzdy odbieha cca. 50 - 80 m, vzdy prestrelena
<br/>6,5 x 55 SE - detto ako 7 x 64
<br/>
<br/>Hovorim zo skusenosti 50 ročneho polovania mojho deda s kozlicou Sauer 7 x 57,potom s nou poloval otec cca. 15 rokov, ja cca 10 rokov, potom moja skusenost s 7 x 64 - cca 10 rocna a moja skusenost s 6,5 x 55 SE cca. 5 rocna. Spolu cez 200 ulovenych kusov raticovej zveri.
<br/>
<br/>Nic lepsie ako 7 x 57 nepoznam, nech sa tyka akychkolvek parametrov, samozrejme pokial hovorime o polovnickej strelbe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23709 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 7x57 - skusenosti
ARDUS - rád sa prídem pozrieť ako zver ostáva v ohni po 7x57, 7x57 R. A kde umiestňuješ ranu, že zver ostáva po zásahu v ohni ? Podľa mojích skúseností zver ostáva v ohni po rane na hlavu, krk, chrbticu.
<br/>Ja poľujem s kalibrom 8 x 57 IRS a viem Ti povedať, že zver v ohni neostáva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23711 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému 7x57 - skusenosti
Mirek to už přeháníš, ne? :D:D:D:D Mě tedy už pár kusů po ráně na komoru zůstalo v ohni a to střílím 7x57

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.150 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 334 návštevníkov a žiadni členovia on-line