7x57 - skusenosti

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25568 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x57 - skusenosti
...o cca 2 cm vyššie... ... z mojej zbrane... z Tvojej to môže byť trošku iné, treba odskúšať!.. :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25616 od belson
Odpoveď od belson na tému 7x57 - skusenosti
Zbraň bola ČZ537, kaliber 7x64. Chronológiu nehody nepoznám, nebol som pri tom. Chlapík mi doniesol zbraň, ktorú si údajne nastreľoval na prebíjané strelivo, ktoré si kúpil a ktorá mu chrstla do tváre črepiny zo zápalky a dna nábojnice. Bolo prasknuté čelo záveru, vydutá schránka a pažba bola rozčesnutá. Pažbu si dal majiteľ opraviť majstrovi od dreva, ja som mu vymenil a dolícovával nové telo záveru (úderník, pružina a ostatné diely boli ok). Pri zatváraní to drhlo, lebo uzamykacie zuby sa otlačili na príslušných plochách puzdra záveru do håbky niekoľko desatín mm, takže tá pravá zábava ešte len nasledovala a hlaveň musela von. Nestotožnil som sa s tvrdením, že to bolo „nadupanosťou“ streliva, bránila mi v tom poloha otlačkov uzamykacích zubov. Vyzeralo to na nie stopercentne dovretý záver a tým na nadmernú uzamykaciu vôľu. Črepinky z oka dotyčnému vybrali, zbraň v skúšobni na tormentačke prešla aj s pôvodnou (zreparovanou) pažbou a ešte v septembri s ňou strelil jeleňa.
<br/>Keď som začínal pred cca siedmimi rokmi prebíjať, ulahodil som pár známym a prebil som im spolu možno nejakých 200 ks. Až kým ma nevaroval jeden chlapík: „Neprebíjaj nikomu, len sebe! Niekto bude mať „hnilú“ pušku a odserieš si to ty, aj keď nezavinene“. Poslúchol som ho (nielen z opatrnosti, jednoducho nemám na to čas a peňazí z toho až toľko nebolo) a tohto leta som mal možnosť poznať, čo mal na mysli. Je to podobné ako pri autonehode, ktorú spôsobil ten druhý, ale teba usvedčili z požitia alkoholu. Preto sa čudujem dobrodruhom, ktorí nielenže prebíjajú pre druhých - nezaštítení skúšobňou, ale ešte vraj aj súhlasia s tým, aby sa to o nich verejne táralo na diskusných fórach. No, ale každého vec, alebo ako sa hovorievalo kedysi, proti gustovi žiaden dišputát.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25624 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 7x57 - skusenosti
hm, vdaka za info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28175 od begus
Odpoveď od begus na tému 7x57 - skusenosti
Som polovnik od juna 2007. Otec je polovnik uz 40 rokov v PZ Hubertus Dlha nad Vahom pri Sali. Otec konci a ja som zdedil gulobrok ZH 304 7x54/12 a 16/16. Otec tuto zbran pouzival cely zivot vacsinou srncia, liska. V sobotu som bol prvy krat na poplatkovej polovacke na diviaky v Ladzanoch. Hoc som ziveho diviaka v revirii nikdy nevidel mal som stastie a v 2 pohone som streli 3 rocneho asi tak 100 kg diviaka-kanca. Strielal som prvu ranu gulou 7x57 R S&amp;B 9g poloplast. Rana nebola idealna tak som duploval 12/S-Ball plastik. Strielal som v lese bez optiky na 60-70 m. Diviak odbehol asi 40-50 m. Tam ho dohladali psy. Moja otazka je. Mam uz len posledne 2 ks nabojov 7x57 r S&amp;B 9 g. poloplast a chcem kupovat nove. Ake by ste mi odporucili? Da sa nastrelit zbran nejak univerzalne povedzme aj na dva druhy naboja? Ak by som povedzme na lisku+ srnciu chcel pouzivat naboj 7x57 R S&amp;B 9g poloplast a na diviacu, mufloniu, danieliu ci jeleniu naboj 7x57 R S&amp;B 11g poloplast so striznou hranou. Co mi odporucite? Ci co si vybrat? Co pouzivat? Prosim berte ohladam na moje mozno laicke otazky, som zaciatocnik. S gulobrokom ZH 304 7x54/12 som strielal prvy krat. A cuduj sa svete uspesne. :) Vopred dakujem za rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28176 od miko
Odpoveď od miko na tému 7x57 - skusenosti
Pouzi od S&amp;B SBT SIERRA 11,35g-7x57R Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28177 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému 7x57 - skusenosti
25 rokov strielam 11,2g a nebudem meniť strižna hrana robi svoje na lišku maš brok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28178 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému 7x57 - skusenosti
So sierrou od S&amp;B nemám skúsenosti ale 11.2 so strižnou hranou môžem doporučiť a na líšku máš brok ako hovorí margo222 alebo potom pouvažovať o inom strelive od iných výrobcov napríklad od RWS samozrejme drahšie ale aj lepšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28183 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7x57 - skusenosti
Sierru Ti rozhodne neodporúčam. Mne sa v 7x57 absolútne neosvedčila na poľovačku i keď do terča lietala dobre. Norma robí Oryx v 7x57R - 10,1 gr. V nula 795, Energia na nule 3 193. Ja by som rozhodne volil Normu. S tou mám v 7x57 tie najlepšie skúsenosti. RWS trošku zbytočne drahé/neviem ako si na tom finančne/. Norma robí aj strelu Helmantel 9,7 gr. ale tú som nepoužíval, tak sa neviem vyjadriť. Prajem pevnú ruku - dostal si totálnu klasiku slovenských aj českých poľovníkov v kombinovaných zbraniach, tak si to uži.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28195 od moron
Odpoveď od moron na tému 7x57 - skusenosti
Ahoj sierra je vhodná střela na škodnou a terčovou střelbu z SB doporučuji střelu 11,2 střižná hrana na silnější kusy, na slabší stačí i 9,7g FMJ ale pokud budeš lovit i torfelovou zvěř vysoou apod v ráži 7mm je ideální Nosler partition.Náboje SB předají většinu energie ale bohužel nepřestřelují skrz, tzn .zvěř přiodbíhání nebarví e je těžký dosled. Hondě úspěchú s touto ráží přeje Rosťa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28222 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x57 - skusenosti
Mohol si sa ma spytat aj v Ladzanoch...:D Zalezi len od teba,teda od toho,kolko mienis investovat do municie.Gulobrok asi nebudes drať na strelci ako ja gulovnicu,takze by som zacal aspon s tou Normou Oryx 10,1g.Primerana vaha a rychlost strely,dobra konstrukcia na rozdiel od povodnych starych striel od S&amp;B.Ked rocne vystrelis jednu dve,prip.tri skatulky,tak ta to nezruinuje.A kup ich naraz,skontroluj na obale ci su z jednej serie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28260 od begus
Odpoveď od begus na tému 7x57 - skusenosti
Ahoj lovec_1, Ty si bol v sobotu 15.12.2007 na spolocnej polovacke na diviakov v Ladzanoch? Ty si odtial z Ladzian? Ja som inak Peter, tesi ma. Bol som tam prvy krat a celkovo aj prvy krat na spolocnej polovacke na diviaky a moc sa mi pacil tam ten revir a aj polovacka. Asi tym, ze som aj strelil toho diviaka. :) Mas pravdu, na strelnicu toho z gulovnice moc nenastrielam. Ja som inak reprezentant SR v sportovej tercovej strelbe telesne postihnutych - paralympik. Cize strielam vzduchovku 60 ran 10 m stoj a lah a malorazku 60 ran 50 m lah. No je to nieco uplne ine. Tam sa ide na maximum, cize 599-600 ak chces medailu. K polovnictvu som bol vedeny odmala, otec odjakziva poloval. No az tento rok som si urobil skusky. Otec konci a ja som zdedil zbrane. Bol by som aj skor zacal, no mam trosku ochrnutu lavu ruku a strielam inym sposobom, ako zdravy. Vzdy boli reci, ze mne zbrojak nedaju, ze nebudem vediet strielat. No a ked mi uz ide sportova strelba, povedal som si ze preco neskusit aj polovnicku. Tak som sa na to dal a je to parada. Len lutujem, ze som nezacal skor ked som mal 18-20 rokov. Dakujem za radu, skusim tu Normu. Ty mas ake zbran, zbrane? Nevies ako casto robia polovacky v Ladzanoch, myslim poplatkove? Ja som polovnik bez reviru. V nasom ma namiesto otca nechcu prijat. :( Budem moc rad ak este pokecame.
<br/>
<br/>Moj mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/> Peto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28264 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x57 - skusenosti
begus, v zásade strieľam výlučne ZHčkami v kalibri 7x57R. Budem písať výlučne o fabrických nábojoch, nie o prebíjaných. Najviac som používal 11,2g SPCE. Pri porovnaní polohy zásahov pri tom istom nastrelení ale s použitím 9,0 g SP mi tieto druhé idú výrazne /na 100m nezanedbateľne/ doprava /15-20 cm/ a mierne dole /3-4 cm/. Kombináciu týchto dvoch typov striel v 7x57R z jedného nastrelenia teda neodporúčam. Čo sa týka inými odporúčanej Normy Oryx, tak naozaj je to o trošku väčšia šupa a čo je dôležité, z mojich zbraní je poloha stredného zásahu Normou pri nastrelení na 11,2 g SPCE asi tak o 2-3 cm vyššie, nábojmi RWS 11,5g TIG o cca 2-3 cm nižšie ako s 11,2 SPCE od S&amp;B.. Čiže kombinácia v praxi použiteľné pri obmieňaní nábojov bez výraznej potreby zmeny nastrelenia puškohľadu. Pomerne dobré parametre vrátane ceny a bez nutnosti zmeny nastrelenia má z mojich zbraní strelivo GECO - Teilantel, myslím že 10,7g. Ináč nižšie niektorým kolegom odporúčaný celoplášť 9,0g FMJ /ak píše o českom, tak chybne uvádza 9,7g FMJ - v 7x57R taký nepoznám; český FMJ má uvedených 9,0g a Norma FMJ tak ako Oryx 10,0/1/g/ som tiež pár krát skúsil na dobre rozhľadných otvorených priestranstvách - na líšky a srnčiu holú, ale neodporúčam. Hoci som dohľadal všetko, odbiehanie bolo značné, farbenie slabé, v hustejších menejprehľadných plochách hrozí strata, nedohľadanie postrelenej zveri.. Jedine možno pri praktickom výcviku psa na dohľadávku srnčej zvere..
<br/>Čo sa týka Sierry SBT 11,35g, tam mám skúsenosti ´premenlivé´, bola aj zver v ohni, alebo so slabým odbiehaním, ale bolo aj odbiehanie do 100m a pritom s dobrou komorovou ranou - lanštiak 55-60kg - keby som nevidel z nadhľadu kde v kukurici skončila jeho úniková dráha, tak na nástrele som okrem záporkov nenašiel nič a slabo farbil až na posledných 20 metrov.. V diviačej zveri sa strela sierra používaná v 7x57R často rozloží na jadro a plášť, tento roztvorený najčastejšie zostáva pod protiľahlou kožou, kým jadro väčšinou prefrčalo von, no bez výraznejšej dierky, len také prerazenie a pri mastnejších kusoch následné uzatvorenie /výstrelnej/ rany.
<br/>Suma sumárum, momentálne na individuálne spôsoby lovu nosím Normu, prípadne RWS TIG, na spoločné Normu alebo S&amp;B 11,2g SPCE, poprípade keď sa minú, tak Geco Teilmantel /to že sa občas minú má na svedomí strelnica.. :D;)/
<br/>Najväčšie devastácie srnčej diviny, najmä na výstrelnej strane, sa mi ´udiali´ najviac pri použití 11,2g SPCE alebo 9,0 SP, ale 2 razy výnimočne aj Oryxom.. Na väčšiu zver, úplne v pohode všetky vymenované..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28266 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x57 - skusenosti
Nie,nie ja som zo Šale.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28272 od begus
Odpoveď od begus na tému 7x57 - skusenosti
Zo Sale a kto? Pan Belovic ci Takac?
<br/>
<br/> Dik Peto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28279 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x57 - skusenosti
Nie. Ak chces nieco vediet,pis mi radsej na mail. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28336 od PEPO10
Odpoveď od PEPO10 na tému 7x57 - skusenosti
Tuto gulu mam len prvy rok,takze vela skusenosti z lesa nemam. Pouzivam Normu Oryx a zatial som spokojny s ranivym ucinkom aj znehodnotenie diviny je minimalne a co je podstatne,ked gulka ostane v tele vobec sa nestiepi,ostava spojena,Pravdou je,ze zver aj pri prestreleni malo farbi,pes to vyriesi,len sa horsie kontroluje.
<br/> Co sa tyka balistiky, oproti S&amp;B SPCE mi ide Oryx asi 8 cm vyssie a stred drzi,orientacne som strelil aj Prvi partizan a ten isel este 5 cm nizsie ako ceska . Takze Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28477 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x57 - skusenosti
Upresňujem, resp. opravujem svoje tvrdenie - strela Norma FMJ v 7x57R naozaj má hmotnosť 9,7g.. pozrel som si lepšie starú krabičku, teda ak moron myslel túto a nie českú, tak mal pravdu. V tom prípade sa mu ospravedlňujem.. :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38108 od Ombre
Odpoveď od Ombre na tému 7x57 - skusenosti
zdravim mouzem sa opytat ak niekto vie kolko stoji Norma Oryx do 7x57 jeden naboj.je to do solo gulovnice?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38143 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému 7x57 - skusenosti
Ahoj. Ja som minule pozeral tak stali ale 7x57R tusim 59Sk/kus. Myslim ze do opakovacky to bude to iste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #38145 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7x57 - skusenosti
Mám pri sebe balenie Normy a kus stál 58 Sk. Ver tomu, že sa to oplatí!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 840 návštevníkov a žiadni členovia on-line