7x57 - skusenosti

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25568 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x57 - skusenosti
...o cca 2 cm vyššie... ... z mojej zbrane... z Tvojej to môže byť trošku iné, treba odskúšať!.. :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25616 od belson
Odpoveď od belson na tému 7x57 - skusenosti
Zbraň bola ČZ537, kaliber 7x64. Chronológiu nehody nepoznám, nebol som pri tom. Chlapík mi doniesol zbraň, ktorú si údajne nastreľoval na prebíjané strelivo, ktoré si kúpil a ktorá mu chrstla do tváre črepiny zo zápalky a dna nábojnice. Bolo prasknuté čelo záveru, vydutá schránka a pažba bola rozčesnutá. Pažbu si dal majiteľ opraviť majstrovi od dreva, ja som mu vymenil a dolícovával nové telo záveru (úderník, pružina a ostatné diely boli ok). Pri zatváraní to drhlo, lebo uzamykacie zuby sa otlačili na príslušných plochách puzdra záveru do håbky niekoľko desatín mm, takže tá pravá zábava ešte len nasledovala a hlaveň musela von. Nestotožnil som sa s tvrdením, že to bolo „nadupanosťou“ streliva, bránila mi v tom poloha otlačkov uzamykacích zubov. Vyzeralo to na nie stopercentne dovretý záver a tým na nadmernú uzamykaciu vôľu. Črepinky z oka dotyčnému vybrali, zbraň v skúšobni na tormentačke prešla aj s pôvodnou (zreparovanou) pažbou a ešte v septembri s ňou strelil jeleňa.
<br/>Keď som začínal pred cca siedmimi rokmi prebíjať, ulahodil som pár známym a prebil som im spolu možno nejakých 200 ks. Až kým ma nevaroval jeden chlapík: „Neprebíjaj nikomu, len sebe! Niekto bude mať „hnilú“ pušku a odserieš si to ty, aj keď nezavinene“. Poslúchol som ho (nielen z opatrnosti, jednoducho nemám na to čas a peňazí z toho až toľko nebolo) a tohto leta som mal možnosť poznať, čo mal na mysli. Je to podobné ako pri autonehode, ktorú spôsobil ten druhý, ale teba usvedčili z požitia alkoholu. Preto sa čudujem dobrodruhom, ktorí nielenže prebíjajú pre druhých - nezaštítení skúšobňou, ale ešte vraj aj súhlasia s tým, aby sa to o nich verejne táralo na diskusných fórach. No, ale každého vec, alebo ako sa hovorievalo kedysi, proti gustovi žiaden dišputát.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25624 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 7x57 - skusenosti
hm, vdaka za info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28175 od begus
Odpoveď od begus na tému 7x57 - skusenosti
Som polovnik od juna 2007. Otec je polovnik uz 40 rokov v PZ Hubertus Dlha nad Vahom pri Sali. Otec konci a ja som zdedil gulobrok ZH 304 7x54/12 a 16/16. Otec tuto zbran pouzival cely zivot vacsinou srncia, liska. V sobotu som bol prvy krat na poplatkovej polovacke na diviaky v Ladzanoch. Hoc som ziveho diviaka v revirii nikdy nevidel mal som stastie a v 2 pohone som streli 3 rocneho asi tak 100 kg diviaka-kanca. Strielal som prvu ranu gulou 7x57 R S&amp;B 9g poloplast. Rana nebola idealna tak som duploval 12/S-Ball plastik. Strielal som v lese bez optiky na 60-70 m. Diviak odbehol asi 40-50 m. Tam ho dohladali psy. Moja otazka je. Mam uz len posledne 2 ks nabojov 7x57 r S&amp;B 9 g. poloplast a chcem kupovat nove. Ake by ste mi odporucili? Da sa nastrelit zbran nejak univerzalne povedzme aj na dva druhy naboja? Ak by som povedzme na lisku+ srnciu chcel pouzivat naboj 7x57 R S&amp;B 9g poloplast a na diviacu, mufloniu, danieliu ci jeleniu naboj 7x57 R S&amp;B 11g poloplast so striznou hranou. Co mi odporucite? Ci co si vybrat? Co pouzivat? Prosim berte ohladam na moje mozno laicke otazky, som zaciatocnik. S gulobrokom ZH 304 7x54/12 som strielal prvy krat. A cuduj sa svete uspesne. :) Vopred dakujem za rady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28176 od miko
Odpoveď od miko na tému 7x57 - skusenosti
Pouzi od S&amp;B SBT SIERRA 11,35g-7x57R Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28177 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému 7x57 - skusenosti
25 rokov strielam 11,2g a nebudem meniť strižna hrana robi svoje na lišku maš brok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28178 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému 7x57 - skusenosti
So sierrou od S&amp;B nemám skúsenosti ale 11.2 so strižnou hranou môžem doporučiť a na líšku máš brok ako hovorí margo222 alebo potom pouvažovať o inom strelive od iných výrobcov napríklad od RWS samozrejme drahšie ale aj lepšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28183 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7x57 - skusenosti
Sierru Ti rozhodne neodporúčam. Mne sa v 7x57 absolútne neosvedčila na poľovačku i keď do terča lietala dobre. Norma robí Oryx v 7x57R - 10,1 gr. V nula 795, Energia na nule 3 193. Ja by som rozhodne volil Normu. S tou mám v 7x57 tie najlepšie skúsenosti. RWS trošku zbytočne drahé/neviem ako si na tom finančne/. Norma robí aj strelu Helmantel 9,7 gr. ale tú som nepoužíval, tak sa neviem vyjadriť. Prajem pevnú ruku - dostal si totálnu klasiku slovenských aj českých poľovníkov v kombinovaných zbraniach, tak si to uži.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28195 od moron
Odpoveď od moron na tému 7x57 - skusenosti
Ahoj sierra je vhodná střela na škodnou a terčovou střelbu z SB doporučuji střelu 11,2 střižná hrana na silnější kusy, na slabší stačí i 9,7g FMJ ale pokud budeš lovit i torfelovou zvěř vysoou apod v ráži 7mm je ideální Nosler partition.Náboje SB předají většinu energie ale bohužel nepřestřelují skrz, tzn .zvěř přiodbíhání nebarví e je těžký dosled. Hondě úspěchú s touto ráží přeje Rosťa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28222 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x57 - skusenosti
Mohol si sa ma spytat aj v Ladzanoch...:D Zalezi len od teba,teda od toho,kolko mienis investovat do municie.Gulobrok asi nebudes drať na strelci ako ja gulovnicu,takze by som zacal aspon s tou Normou Oryx 10,1g.Primerana vaha a rychlost strely,dobra konstrukcia na rozdiel od povodnych starych striel od S&amp;B.Ked rocne vystrelis jednu dve,prip.tri skatulky,tak ta to nezruinuje.A kup ich naraz,skontroluj na obale ci su z jednej serie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28260 od begus
Odpoveď od begus na tému 7x57 - skusenosti
Ahoj lovec_1, Ty si bol v sobotu 15.12.2007 na spolocnej polovacke na diviakov v Ladzanoch? Ty si odtial z Ladzian? Ja som inak Peter, tesi ma. Bol som tam prvy krat a celkovo aj prvy krat na spolocnej polovacke na diviaky a moc sa mi pacil tam ten revir a aj polovacka. Asi tym, ze som aj strelil toho diviaka. :) Mas pravdu, na strelnicu toho z gulovnice moc nenastrielam. Ja som inak reprezentant SR v sportovej tercovej strelbe telesne postihnutych - paralympik. Cize strielam vzduchovku 60 ran 10 m stoj a lah a malorazku 60 ran 50 m lah. No je to nieco uplne ine. Tam sa ide na maximum, cize 599-600 ak chces medailu. K polovnictvu som bol vedeny odmala, otec odjakziva poloval. No az tento rok som si urobil skusky. Otec konci a ja som zdedil zbrane. Bol by som aj skor zacal, no mam trosku ochrnutu lavu ruku a strielam inym sposobom, ako zdravy. Vzdy boli reci, ze mne zbrojak nedaju, ze nebudem vediet strielat. No a ked mi uz ide sportova strelba, povedal som si ze preco neskusit aj polovnicku. Tak som sa na to dal a je to parada. Len lutujem, ze som nezacal skor ked som mal 18-20 rokov. Dakujem za radu, skusim tu Normu. Ty mas ake zbran, zbrane? Nevies ako casto robia polovacky v Ladzanoch, myslim poplatkove? Ja som polovnik bez reviru. V nasom ma namiesto otca nechcu prijat. :( Budem moc rad ak este pokecame.
<br/>
<br/>Moj mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>
<br/> Peto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28264 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x57 - skusenosti
begus, v zásade strieľam výlučne ZHčkami v kalibri 7x57R. Budem písať výlučne o fabrických nábojoch, nie o prebíjaných. Najviac som používal 11,2g SPCE. Pri porovnaní polohy zásahov pri tom istom nastrelení ale s použitím 9,0 g SP mi tieto druhé idú výrazne /na 100m nezanedbateľne/ doprava /15-20 cm/ a mierne dole /3-4 cm/. Kombináciu týchto dvoch typov striel v 7x57R z jedného nastrelenia teda neodporúčam. Čo sa týka inými odporúčanej Normy Oryx, tak naozaj je to o trošku väčšia šupa a čo je dôležité, z mojich zbraní je poloha stredného zásahu Normou pri nastrelení na 11,2 g SPCE asi tak o 2-3 cm vyššie, nábojmi RWS 11,5g TIG o cca 2-3 cm nižšie ako s 11,2 SPCE od S&amp;B.. Čiže kombinácia v praxi použiteľné pri obmieňaní nábojov bez výraznej potreby zmeny nastrelenia puškohľadu. Pomerne dobré parametre vrátane ceny a bez nutnosti zmeny nastrelenia má z mojich zbraní strelivo GECO - Teilantel, myslím že 10,7g. Ináč nižšie niektorým kolegom odporúčaný celoplášť 9,0g FMJ /ak píše o českom, tak chybne uvádza 9,7g FMJ - v 7x57R taký nepoznám; český FMJ má uvedených 9,0g a Norma FMJ tak ako Oryx 10,0/1/g/ som tiež pár krát skúsil na dobre rozhľadných otvorených priestranstvách - na líšky a srnčiu holú, ale neodporúčam. Hoci som dohľadal všetko, odbiehanie bolo značné, farbenie slabé, v hustejších menejprehľadných plochách hrozí strata, nedohľadanie postrelenej zveri.. Jedine možno pri praktickom výcviku psa na dohľadávku srnčej zvere..
<br/>Čo sa týka Sierry SBT 11,35g, tam mám skúsenosti ´premenlivé´, bola aj zver v ohni, alebo so slabým odbiehaním, ale bolo aj odbiehanie do 100m a pritom s dobrou komorovou ranou - lanštiak 55-60kg - keby som nevidel z nadhľadu kde v kukurici skončila jeho úniková dráha, tak na nástrele som okrem záporkov nenašiel nič a slabo farbil až na posledných 20 metrov.. V diviačej zveri sa strela sierra používaná v 7x57R často rozloží na jadro a plášť, tento roztvorený najčastejšie zostáva pod protiľahlou kožou, kým jadro väčšinou prefrčalo von, no bez výraznejšej dierky, len také prerazenie a pri mastnejších kusoch následné uzatvorenie /výstrelnej/ rany.
<br/>Suma sumárum, momentálne na individuálne spôsoby lovu nosím Normu, prípadne RWS TIG, na spoločné Normu alebo S&amp;B 11,2g SPCE, poprípade keď sa minú, tak Geco Teilmantel /to že sa občas minú má na svedomí strelnica.. :D;)/
<br/>Najväčšie devastácie srnčej diviny, najmä na výstrelnej strane, sa mi ´udiali´ najviac pri použití 11,2g SPCE alebo 9,0 SP, ale 2 razy výnimočne aj Oryxom.. Na väčšiu zver, úplne v pohode všetky vymenované..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28266 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x57 - skusenosti
Nie,nie ja som zo Šale.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28272 od begus
Odpoveď od begus na tému 7x57 - skusenosti
Zo Sale a kto? Pan Belovic ci Takac?
<br/>
<br/> Dik Peto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28279 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x57 - skusenosti
Nie. Ak chces nieco vediet,pis mi radsej na mail. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28336 od PEPO10
Odpoveď od PEPO10 na tému 7x57 - skusenosti
Tuto gulu mam len prvy rok,takze vela skusenosti z lesa nemam. Pouzivam Normu Oryx a zatial som spokojny s ranivym ucinkom aj znehodnotenie diviny je minimalne a co je podstatne,ked gulka ostane v tele vobec sa nestiepi,ostava spojena,Pravdou je,ze zver aj pri prestreleni malo farbi,pes to vyriesi,len sa horsie kontroluje.
<br/> Co sa tyka balistiky, oproti S&amp;B SPCE mi ide Oryx asi 8 cm vyssie a stred drzi,orientacne som strelil aj Prvi partizan a ten isel este 5 cm nizsie ako ceska . Takze Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28477 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x57 - skusenosti
Upresňujem, resp. opravujem svoje tvrdenie - strela Norma FMJ v 7x57R naozaj má hmotnosť 9,7g.. pozrel som si lepšie starú krabičku, teda ak moron myslel túto a nie českú, tak mal pravdu. V tom prípade sa mu ospravedlňujem.. :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #38108 od Ombre
Odpoveď od Ombre na tému 7x57 - skusenosti
zdravim mouzem sa opytat ak niekto vie kolko stoji Norma Oryx do 7x57 jeden naboj.je to do solo gulovnice?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #38143 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému 7x57 - skusenosti
Ahoj. Ja som minule pozeral tak stali ale 7x57R tusim 59Sk/kus. Myslim ze do opakovacky to bude to iste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #38145 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7x57 - skusenosti
Mám pri sebe balenie Normy a kus stál 58 Sk. Ver tomu, že sa to oplatí!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 351 návštevníkov a žiadni členovia on-line