7x57 - skusenosti

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19450 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7x57 - skusenosti
Ešte k tomu strelivu. Nakoľko Dynamit Nobel /RWS/ kúpil komplet muničku NORMU, tak sa nebudeme musieť sporiť o to, ktoré strelivo je lepšie. Pravdepodobne nechajú obchodný názov Norma, aby zachovali dojem, že je to samostatná firma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19452 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 7x57 - skusenosti
Ja 30 az 90m, samozrejme obcas menej no i podstatne viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19453 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 7x57 - skusenosti
Troska Ta opravim: RWS nekupil NORMU, ale oboch a k tomu este Hirtenberger, Geco, ... kupil svajciarsky koncern RUAG. Znacky rusit nebude, ale sachy uz porobil slusne - zastavenie vyroby 6,5x54MSch u Hirt. a jej presun do RWS, zastavenie vyroby nabojov v niektorych kalibroch u Hirt. ktore boli osadene strelou Nosler Partition a konkurovali (podla mna daleko predcili) DK od RWS (napr. RWS 6,5x57 9,1gDK na ukor Hirt 6,5x57 9,1g NP) ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19955 od SPRG
Odpoveď od SPRG na tému 7x57 - skusenosti
Zdravím všetkých---nemáte niekto prosím vás praktické skúsenosti v 7x57-čke s Normou strelou oryx?poprosil by som konkrétne prípady (druh zveri ,farbenie ,uniková vzdialenosť).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19971 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x57 - skusenosti
Keď vydržíš mesiac, dva... - práve začínam s takými patrónmi chodiť po revíri, keď bude praktická skúsenosť, napíšem.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19973 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému 7x57 - skusenosti
nO NEVÍM,JÁ JSEM ZAČAL STŘÍLET SE ZKK 7X57,STŘELIL JSEM S TIM PÁR KUSŮ A PRODAL JSEM JÍ,KOUPIL JSEM SI 7X64 A S TOU JSME MAXIMÁLNĚ SPOKOJENÝ.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22765 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému 7x57 - skusenosti
Máte niekto skúsenosti zo strelou od SaB 10,2g DHK ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22771 od SAKO
Odpoveď od SAKO na tému 7x57 - skusenosti
No, ak sa to da nazvat skusenost, nemam ZH uz 14 rokov, strielal som vzdy 11,2g S-B, myslim, ze docela uspesne. Kupil som velmi lacno 3 krabice DHK, nieco som vystrielal po reviri len tak a do terca,zbytok - 1 smolka- nedohladana, srncie asi 7-10 ks, 2 nedohladane, zbytok 50-200m od nastrelu, len mala dierka vstrel i vystrel, asi 10 ks lanstiakov, dvaja v ohni- strelene na chtbticu, zbytok okrem myslim dvoch ktori usli neznamo kam, dohladane.Raz dohladavka okolo 500m. Mal som z tych nabojom hroznu radost, ale ked som videl, co to robi, bolo mi z toho zle. Zlate SPCE. Jednu strelu z chrbtice este mam, zplostena a ohnuta do obluku, kukla zohnuta a zplostena, ale drzi na svojom mieste ako zakon kaze. Chovalo sa to ako celoplast . Len v jednom pripade nebol priestrel a strela fragmentovala, bola to rana na komoru, ziadna vecsia kost. Lanstiak. Takze malinko zo starsich casov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22778 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7x57 - skusenosti
Strieľal som DHK v začiatkoch na spoločných poľovačkách. Diviaky padali v ohni. Hrozne zdevastovaná divina. Nestalo sa mi ani raz, že by sa guľa nerozbila. Vyskúšal som aj na srnčiu - absolut. nevhodné - ako celoplášť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22797 od lordik
Odpoveď od lordik na tému 7x57 - skusenosti
mozem len potvrdit, dhk som vystrielal vsetky do terca, spravalo sa to ako celoplast, nebol som s tym spokojny...strielam 9g SB, som s nou nadmieru spokojny, strielal som aj 11,2g so striznou hranou, taktiez vyborne, zalezi na aku vzdialenost strielas a aku zver...9na je skor na srnciu a lanstiaky, 11,2 ostatne.teraz som kupil 10g hornady strely, vyskusam, napisem, ak budu dobre, ostatne vyradim...a ece jedna rada...skusal som aj sieru, nieco podobne ako DHK, ako celoplast a neodovzdavalo to energiu...slabota...inac 7x57 dobry kaliber...moj nazor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22973 od moron
Odpoveď od moron na tému 7x57 - skusenosti
ahoj, můžu jen potvrdit většinu předchozích příspěvků.7x57 je dobrá ráže, lze s ní lovit v klidu do 200m i větší kusy zvěře(u nás vysoká max 150kg). Standartně používám SB 11,2 - rozbíjí mně to méně než kamarádovi 7x57 SB 9g, ale to je asi vzdáleností střelby a umístěním zásahu. A 11,2 jsou na SB mimořádně přesné, je to z katergorie jejich nabídky asi nejzdařilejší náboj. Na spol lovy černé a hrubší zvěř používám Norma Vulkan. Hodně silné kusy asi neprostřelí, ale to není na škodu protože předá všechnu energii a kus zůstane v ohni nebo jen velmi blízko - to mám zprostředkované info. Kdo chce prostřelovat za každou cenu pak ať zvolí RWS Hmantel, ale není to nejdůležitější. Letos budu zkoušet Hornady interbond ale ještě mi nepřišli a velikou chválu jsem zatím slyšel i na Nosler partition. 7x57 je příjemná na nošení i střelbu, v revírech se srnčí a slabší černou i vysokou naproto vyhovující.Pak už záleží jen na přírodních podmínkách dané lokality na střelci jak ji použije.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23050 od Jagermajster
Odpoveď od Jagermajster na tému 7x57 - skusenosti
Pozdravujem všetkých priaznivcov kalibru 7x57. Mám s ním 25 ročné skúsenosti a nedám naň dopustiť. Je to podľa môjho názoru ideálny kaliber do našich pahorkatín, kde sa nevyžaduje streľba cez dolinu na 200 - 300 m vzdialenosti. Počas mojej doterajšej praxe som s ním lovil zver počnúc líškou, cez srnčiu, diviačiu, danieliu a jeleniu, plus jedného muflóna. Vzdialenosti boli rôzne od 30 m do 160 m. Nestrieľam však za každú cenu, ale počkám si, kým je poloha loveného jedinca pre streľbu priaznivá. Pri streľbe na zver by sme sa totiž nemali snažiť niečo si dokazovať a snažiť sa prekonávať rôzne vzdialenostné rekordy. Po vyskúšaní striel s rôznou hmotnosťou v prvých rokoch praxe, som zistil, že z mojej guľovnice dosahujem výborné výsledky so strelou SB 11,2 g. Už 20 rokov teda používam výlučne túto strelu a som s ňou spokojný. Na rozdiel od niektorých kolegov, ktorí sa zapojili do tejto diskusie, netrvám na tom, aby mi zver po zásahu zostávala v ohni. Následná obhliadka nástrelu a vyhodnotenie toho, čo na ňom nájdem, len umocňuje poľovnícky zážitok. K slovu sa potom dostáva aj môj poľovne upotrebiteľný pes, ktorého nasadzujem aj na 30 - 100 m pofarbenú stopu. Práve toľko mi doteraz zver z nástrelu odbiehala v závislosti od jej veľkosti a najmä umiestnenia zásahu. Stopa po zasiahnutí bola vždy dobre pofarbená. Na záver len toľko, že streľba s týmto kalibrom je pre mňa príjemná, v žiadnom prípade nie je útokom na nervovú sústavu lovca, ako to napr. pri kalibri 30-06 charakterizujú niektorí odborníci na zbrane a strelivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23051 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x57 - skusenosti
Ak máš odpoľovaných 25 rokov tak klobúk dole, určiťe máš mnoho skúseností, ja som oproti tebe len niekde na začiatku poľovníckeho života. 7x57 je určite univerzálny kaliber (z dobrým strelivom...) a pre dobrého strelca. Dovolím si však v dvoch veciach oponovať:
<br/>1) Osobne mi je proti vlatnému presvedčeniu, strieľat na zver s myšlienkou, že netrvám na tom aby zver zostávala v ohni. Práve naopak, snažím sa urobiť všetko pre to, či už výberom zbrane, vhodného kalibru a predovšetkým streliva a samozrejme nácvikom streľby, vhodným umiestneným zásahu atd, aby, keď už mám zabiť zver, tak aby to bolo rýchlo a okamžiťe. Žiť s myšlienkou, že som pre to neurobil maximum a zver niekde skapína v bolestiach a predsa nevadí ak budem dohladávať mi je výslovne proti vlasnému svedomiu. Dohľadávku by poľovník už mal brať len ako nutné zlo a zároveň ako svoju svätú povinosť po tom ako chybil.
<br/>2) ak je streľba z 30-06 útokom na nervovú sústavu lovca, tak je to podľa mňa poriadna blbosť! Je to blbosť, ktorú šíria &quot;pseudoodborníci - poľovnícky latináry&quot; - konkrétne toto tvrdenie som čítal v jednej nemenovanej knižke... Určiťe ty X ľudí na tomto fóre aj inde, ktorý vlastnia 30-06 potvrdí, že po streľbe uvedeného kalibru neutrpeli žiadny nervový šok ani inú ujmu. Sám to môžem potvrdiť z vlastných skúseností.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23052 od puro
Odpoveď od puro na tému 7x57 - skusenosti
Zhasína v bolestiach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23054 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 7x57 - skusenosti
A ja viem - ospravedlňujem sa, že som nepoužil poľovnícku reč, ale skapína mi tam sedelo viacej, bolo to viac expresívne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23057 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 7x57 - skusenosti
Ďalším dôležitým faktorom je terén. Keď tento nie je limitujúci, tak prosím, ale my máme vo väčšine revíru veľmi ťažké a strmé terény a keď mi tu kus zbehne čo len kúsok pod zvážnicu, tak nás čaká veľmi ťažká práca, strach a hrôza čo len pomyslieť. A tu už je veľmi dôležité, aby kus ostal v ohni, nanajvýš unikol len pár metrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23059 od millo
Odpoveď od millo na tému 7x57 - skusenosti
Poloval som 10 rokov s tolkými zatracovanou zbraňou ZH 7x57R/12,používal som strely SB 11,2g.Mal som s tým ulovených asi 50 ks zveri od srnčej až po vysokú a musim povedať že som bol s daným kalibrom a strelou v rámci možností,ktoré sa daju od tohto kalibra očakávať maximálne spokojný.Zver my po komorovej rane občas ostala v ohni,ale väčšinou zhasínala do 50 m od nástrelu,pričom velmi dobre farbila.Stávalo sa ža slabý srnček po zásahu srdca odbehol ešte 30 m a v inom prípade zase jeleň po zásahu komory ostal na mieste.V žiadnom prípade by som to odbiehanie zveri v agonii po zasahu komory nepovažoval za tragédiu,jej utrpenie je určite menšie ako v niektorých prípadoch ked zver zostáva v ohni napr.zásah na chrbticu.Takže ked niekto trvá na tom aby mu zver po každom zásahu ostala v ohni,potom radšej nech nepoluje,lebo v praxi je to nerealizovatelné,samozrejme pokial nebude tvrdiť že zver každým výstrelom triafa do oka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23061 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 7x57 - skusenosti
Vsetci si pravdepodobne zelame, aby zver zhasinala v ohni, ale na druhej strane tie pocity a euforia po uspesnej dlhej a tazkej dohladavke, alebo tie depresie po chybenej rane ci nebodaj neuspesnej dohladavke ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23066 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7x57 - skusenosti
Aj o tom je poľovníctvo. Veď každému sa určite stalo, že dlho dohľadával, alebo nedohľadal vôbec, resp. po zlom zásahu zver odbehla. Aj mne sa to stalo tohto roku raz a dve noci som nespal. Čistý stres, ale život je taký. Kto tvrdí, že to očas nepos...l, tak klame.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23068 od michal
Odpoveď od michal na tému 7x57 - skusenosti
30-50 m nie je dohľadávka....je to normalna fyziologická reakcia zveri...proste kazda rana, kazdý kus je iný. Niektorý sa zlomí v ohni a niektorý po takej istej rane este co to odbehne....odbehnutie na takuto vzdialenosť je uz ale len agoniou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.134 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 237 návštevníkov a žiadni členovia on-line