ráž 8x60S

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26717 od texedo
Odpoveď od texedo na tému ráž 8x60S
Štefan , ja som skúsil už asi 5 výrobcov a rôzne strely. Maximálne čo som upravoval pri nástrelovani tak to bola výška. Priznávam že niektoré strelivo ma väčší rozptyl ale nie až tak aby som sa bál vystreliť na zver . . . Som prekvapený z toho čo píšeš že nemusí trafiť terč . . . .v podstate to môže byť aj tak ako hovoríš ale nejak sa mi to nezdá . .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26719 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému ráž 8x60S
Texedo: ak si upravoval len výšku tak sa jedná skôr o výnimku ako o pravidlo. Zmena druhu streliva môže robiť naozaj zásadný rozdiel. Povedzme 10cm na 50m z čoho je 30cm na 150m.
<br/>Každý kto zmení strelivo a nemá to vyskúšané veľmi riskuje.
<br/>A ešte k nastreľovaniu - ak si niekto myslí že keď si dá niekomu nastreliť zbraň, že to je to najlepšie čo mohol urobiť, môže sa tiež dopustiť veľkého omylu. Zbraň si treba po nastrelení vyskúšať osobne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26720 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému ráž 8x60S
Vyr maš urcite pravdu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26721 od texedo
Odpoveď od texedo na tému ráž 8x60S
Výr, záujmavé. Až tak moc sa streľbe nevenujem takže neviem. Čo to spôsobuje že to lieta inak do strán? Výšku chápem, ale strany ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26723 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému ráž 8x60S
xcel by som na svoju obranu povedat, ze nemam klasicky puskohlad, ktory som si schopny nastrelit...mam Zeissku starsej vyroby....vysku si samozrejme dokazem nastavit aj sam, ale do boku sa to nastavuje, nie ako na vacsine puskohladov, ale tzv. poklepkavanim....vie to dost malo ludi....som samozrejme pritom, ked sa to nastreluje...cloveku co mi to nastreluje postacia v pohode dva patrony na nastrelenie...ja by som potreboval min. 10....a co sa tyka mojej prehnanej reakcie....bol som trosku podrazdeny...vcera u nas jedna osoba urobila 4rany a ani nebola na nastrele....ja som dnes rano nasiel prasa v jarku vykotene...preto som tak reagoval...ked ste ma nazvali nezodpovednym.....a k tomu , ze som mlady..no som, ale ucim sa rychlo a na svoj vek si myslim, ze toho uz mam odstrielane, ale hlavne prezite v prirode dost....PS--dnes som uz nove strelivo vyskusal a som spokojny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26726 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému ráž 8x60S
Taxedo, rozptyl strely je ovplyvnevy drohom a vahou prachu, druhom a vahou strely, co ovplyvnuje tlak, nadalej tu zalezi na vstupani vyvrtu hlavne a jej dlzka. Akonahle nemas tzv. vyladene strelivo s puskou a nevies ako je strela stabilizovana mozes ocakavat hociake vysledky, cize ti to moze padat hoci kde! Presnost je v stabilizacie strely!;)Ano, vo vseobecnosti je pravda ze to vo vacsine staci niekedy na strelbu zvery, avsak osobne si myslim ze cim presnejsia strela, tym je na tom polovnik lepsie! Ved z tohto dovodu mame vysledky strelby kde humanne kus usmrtime alebo postrielame! Nemyslis?
<br/>
<br/>A ako ovori vyr, to ze niekto si da zastrelit zbran a nevyskusa to sam osobne ho moze nieco stat, preto ze to ako strielam ja neznamena ze budes tak strielat ty!
<br/>
<br/>Vcera som bol na strelnici s hostom vyskusat 30-06. Mne to padalo na cierne a jemu na 11tu hodinu15cm do lava a 15cm hore! je to vo style strelby a v strelcovi! Nic nebolo zle v zbrani a ani v strelive! Upravili sme optiku a je spokojnost! Lenze po jeho odchode s nou lovit nebudem, pokym ju nevyskusam a urcite sa budem babrat s optikou! Kazdy podla svojho!:):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26727 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému ráž 8x60S
...a nezabudni jednu vec, co je s cim spokojny-podla man vyzadujem max.3cm rozptyl na 100m, cize vsetko v ciernom! Inym ani to nestaci a potom su strelci ktorym staci rozptyl na 100m do priemeru jedalneho taniera, co moze a nemusi na 100m byt smrtelna strela !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26736 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému ráž 8x60S
bude a to dost znacny, ja si overim flintu pri otvoreni novej skatulky, a to strielam H, mas istotu a nebudes vyzerat ako pako ked ta niekam pozvu a pokazis ranu a bude dlha dohladavka, ja som bol na jelena a to som mal nastrelenu flintu, isiel som overit a isla 3cm na pravo a 30cm dole, jelen by to kupil ale srnec na 100m asi nie. skratka flinte musis verit na 100 percent. jedna rana na terc ta nezabije a aspon budes vediet kam ti to asi pada.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26741 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému ráž 8x60S
viem...ale nie je lepsie si to dat nastrelit zo stojana profikovi...a bude to padat presne podla balistickych udajov na skatuli...cize 50m o +1,5cm,+4,00cm a v 167m trafi presne terc....myslite ,ze to nie je v poriadku???v takej konstelacii ako je na skatuli ma na kazdu vzdialenost co najmensiu odchylku...sak to pocitali profici z RWS...a vychadza to... mam to oskusane verte mi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26751 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému ráž 8x60S
verit ti verim, ale pravdu nemas! ako sa hovori, komu nie je rady tomu nie je pomoci! Pytal si sa a dostal si odpoved! DOcasne na to prides.Co je napisane na krabicke je udaj dany vyrobcom ktory to skusali ich zasrobovanou zbranou a to je vsetko! Ina je vec ked to pali strelec z inej zbrane a potom je aj otazka aky strelec a aka zbran!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26752 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému ráž 8x60S
mozno sa zdam trocha tvrdohlavy, ale nie je to celkom tak.....pojdem to preskusat aj osobne..mozno sa vzpieram, ale rady maju u mna dopad nebojte...som uz taka povaha...co so mnou :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26766 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému ráž 8x60S
Stranovu odchylku sposobuje dlzka strely,resp. dlzka tela,ktorym sa strela zarezava do drazok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26770 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému ráž 8x60S
Nie je to celkom tak...Mas taku dlzku hlavne,pre ktoru vyrobca streliva udava dane balist.parametre?Pri akych klimatickych podmienkach si nastreloval? Rozdiely vonkajsich teplot smerom dole spomalia horenie prachu=nizsia ustova rychlost=ina bal.krivka.Ten,kto ti to nastreluje moze pozerat pod inym uhlom do optiky a z inej vzdialenosti,inymi slovami jemu to pojde na flek,tebe to moze o kus inam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26772 od texedo
Odpoveď od texedo na tému ráž 8x60S
Vďaka za info. . . ;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26773 od Igor
Odpoveď od Igor na tému ráž 8x60S
Nemyslím si, že pokiaľ bola už puška presne nastrelená s nejakým druhom streliva tak pri jeho zmene sa netrafíš na 100 m do terča. Samozrejme pokiaľ ide váhovo o rovnakú resp. približnú hmotnosť strely. A ak nemáš terč rozmerov 10x10 cm.
<br/>Častokrát použijem pri nastrelovaní pre mňa neznámej pušky obyčajný SB, a keď je to stranovo a výškovo ako tak v poriadku tak až potom nastrelím a dokorigujem na náboj výrobcu, ktorý sa bude dlhodobo používať. Nastreloval som už X flínt a ešte sa mi nestalo, že by to bol extra markantný rozdiel a netrafil som terč. Na nastrelovanie používam ako pozadie pištolový medzinárodný terč, ktorý otočím opačne bielou stranou dopredu a na to nalepím A4 s nastreľovacím terčom. Jednoznačne je ale nutné si vždy nástrel overiť, kedže častokrát aj pár cm rozhoduje o úspechu resp. neúspechu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26846 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému ráž 8x60S
nexcem posobit nevzdelane , ale co je prosim SB??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26849 od Basky
Odpoveď od Basky na tému ráž 8x60S
SB - náboj od výrobcu Sellier&amp;Bellot - český výrobca, u nás jeden z tých lacnejších, ale i často kritizovaných od niektorých strelcov. Čiže nastrelí sa lacnými nábojmi napr. od spomínaných S&amp;B a keď si zásahmi na požadovanú vzdialenosť už ´v papieri´, potom sa strelí drahším strelivom a optika sa dotiahne na zásahy tohto drahšieho streliva, ktorého týmto spôsobom spotrebuješ celkovo menej.. Je to o šetrení spôsobom, ktoré Ti nepokazí výsledok - nastrelenie zbrane na konkrétny druh streliva, ktoré má len tú smolu, že je drahšie od tohto českého. U skúseného strelca /nastreľovača/ je to ušetrenie o cca 1-3 ks streliva na 1 nastrelenie, na čo sa niektorí môžu zvysoka vykašľať, no niektorým aj toto ušetrenie urobí radosť.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26895 od psew
Odpoveď od psew na tému ráž 8x60S
chlapi, ste tu fundovani, prosim vas aky vplyv ma dlzka hlavne na presnost. Vyroba uvadza 60 cm hlavne a ak je 50, podla vas kolko je rozdiel v presnosti. Npr. kazde skratenie hlavne o 10 cm pokles na 200m o 10 cm. Ja viem najlepsie vyskusat, ale mozno ma niekto skusenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26898 od sibo
Odpoveď od sibo na tému ráž 8x60S
otazka: robi niekto nove zbrane v tomto kalibri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26901 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému ráž 8x60S
psew: rozhodne sa nepovažujem v týchto veciach za fundovaného ale mám pocit že miešaš dve veci dokopy. Pri skrátení hlavne ti klesne úsťová rýchlosť -pri porovnaní rovnakých nábojov z tej istej zbrane. Tento zanedbateľný pokles úsťovej rýchlosti však vôbec nie je pre poľovníka zaujímavý.
<br/>Rozdiel v presnosti medzi 50cm a 60cm hlavňou z poľovníckeho hľadiska tiež nemôže byť nijako zaujímavý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5240 návštevníkov a žiadni členovia on-line