ráž 8x60S

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26902 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému ráž 8x60S
ja urcite nie som odbornik, ani sa moc do rozdielov v balistek pri roznych dlzkach hlavni nevyznam, ale typol by som si, ze strela vypalena zo 60 bude stabilnejsia s vacsou ustovkou teda aj presnejsia na vacsiu vzdialenost - 200m a viac ako 50.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26903 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému ráž 8x60S
sibo v dnesnej dobe ziadna zbrojovka co viem ale puskar ci uz u holland holland alebo vo ferlachu s tym nemaju problem urobit nieco taketo . ale ak myslis vyrobu vo velkom tak nikto .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26904 od Basky
Odpoveď od Basky na tému ráž 8x60S
Jedine, čo Ti k tomu viem zodpovedne povedať je, že neexistuje taká priama úmera, ako si uviedol ako príklad, že by si to chcel mať v takom jednoduchom tvrdení zhrnuté.
<br/>Záleží na mnohých veciach - materiál hlavne, premenlivosť jej profilu, spôsob jej uchytenia, náväzne aj jej dåžka, a mnohé ďalšie vplyvy, ale opakujem - nie nejako jednoducho úmerne. Keby bola odpoveď na Tvoju otázku jednoduchá, tak by všeky zbrojovky na svete robili len samé super presné zbrane. Sem tam sa tu nájde človek čo má väčšie skúsenosti v tomto obore, ale niektorí sa z rozličných dôvodov zapovedali sem neprispievať, lebo sa nedokázali ´večne hádať´ s niektorými inými prispievateľmi. Skús niekde na Fóre vyňúrať príspevky napr. Belsona a jeho debaty, snáď natrafíš na odpovede čo Ťa zaujímajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26905 od sibo
Odpoveď od sibo na tému ráž 8x60S
myslel som vyrobu vo velkom. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26909 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému ráž 8x60S
Kazdy 1&quot; dlzky hlavne ubera/pridava cca. 5-6 m/s na ustovej rychlosti.Rozdiel pre slovenskeho polovnika absolutne zanedbatelny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26941 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému ráž 8x60S
xcel som si dat na nu robit celopazbu a vzhladom na to mi ju xceli skratit na 50 ....puskar mi povedal ze pre polovnika idealna dlzka...ja skor 60 uznavam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26942 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému ráž 8x60S
prosim...robi Sellier&amp;Bellot naboje raze 8X60S myslim, ze ne..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26950 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému ráž 8x60S
A co tak sa pozriet na weby vyrobcov streliva? Prilis narocne? :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27166 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému ráž 8x60S
trapne poznamky si nechaj.....to nema ziadny vyznam....neviem ci ste vsimli ,ale je dalsia tema 8X60S, ktorej vytvoreniu som celkom nepochopil ale budis...tak odpisujem tu...ja som strelivo DK 11.7g od RWS zohnal na slovensku za 1800sk.....to pisete, ze sa da.....neoplati sa to vozit podla mna...ak vsak nevystrielate niekolko skatul za sezonu...vtedy by to za trosku spekulovania urcite stalo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27225 od MieN
Odpoveď od MieN na tému ráž 8x60S
Ospravedlňujem sa za novú tému, chcel som sa venovať zvlášt strelivu, pre kompletnosť som ten môj príspevok skopíroval.
<br/> Nazdar fóristi, po dlhšom čase pasívneho sledovania fóra som sa rozhodol prispieť trochu aj ja. Na fóre ma najviac zaujímali debaty o &quot; hrubších &quot; kalibroch. Sám som sa rozhodol do nich ísť a pred cca mesiacom som predal CZ 531 7x64. Aj mne sa rysuje možnosť kúpiť ZG 47 z roku 1962 v kalibri 8x60S vo vynikajúcom stave od druhého majiteľa. Keď sme trochu spomínali na jej používanie, tak bolo konštatované, že nemá vystrelených viac ako cca 300 rán, pričo z nej neboli strieľané vojenské strely a ani 8x57.
<br/>Akurát na pažbe sa podpísal čas. Ešte som ju nekúpil, pátram už dlhší čas po strelive.
<br/>Našiel som na internete niekoľko menších muničiek či firiem, ktoré ponúkajú 8x60S o štvrtinu až o polovicu lacnejšie, ako RWS. Neskôr sem hodím odkazy. Chcem sa opýtať, či nemáte niekto licenciu na dovoz streliva? Alebo nepoznáte niekoho, kto by strelivo dostal na Slovensko, nezneužil nedostatok a situáciu a predal ho s primeraným rabatom? Bohužiaľ je zaužívaným zvykom, že na zbrane si obchodníci prihodia vysoký rabat ( po krachu Brna šli flinty zo skladov minimálne za výrobnú cenu, M98 cca 10000,- Sk, v obchodoch stáli 18000,- a viac, z toho mi plynie rabat min. 50%-70% a viac ), u zbraní by sa to snáď dalo pochopiť, nekupuje sa každý deň, u streliva, ako v podstate spotrebného materiálu, by mohol a mal byť rabat podstatne nižší. V Nemecku strelivo DK 11,7 g sa predáva za cca 80,- euro, u nás poniektorí za neho chcú 2000,- Sk, iní v pohode 2400,- Sk ( 20 ks). Vonku sa dá kúpiť od 40,- euro do cca 70,- euro iné strelivo, sú možnosti výberu z bežne dostupných striel a možnosť výberu rôznej laborácie pri tej istej strele. Teoreticky by toto strelivo na Slovensku mohlo stáť od 1200,- do 1800,- Sk, čo by celkom ušlo. Možno by sa dali doviezť lacnejšie aj samotné nábojnice na prebíjanie. Aj keď obchodník asi samotné nábojnice nepredáva rád. Prípadne skúste sem prihodiť aj iné zdroje, ak by ste o niečom vedeli. Aj zdroje na strely, zápalky, prach, hlavne však nábojnice. Inak tá puška má aj jednu zaujímavosť. O tom neskôr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27226 od MieN
Odpoveď od MieN na tému ráž 8x60S
... a blbol mi včera internet, preto toľko kópii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27228 od MieN
Odpoveď od MieN na tému ráž 8x60S
Hagen, kde si kúpil RWS za 1800?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27230 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému ráž 8x60S
BA - vajnorska ulica - predajna polovnik ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27238 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému ráž 8x60S
pocul som , ze Polovnik je dobra predajna ale tam nie....kupil som ich u Strelca...to asi nepoznas...je to tam kde byvam...cize v Banovciach nad Bebravou....neviem z kadial si....ale lacnejsie som nevidel...a naboje su to dobre

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27239 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému ráž 8x60S
no rozdiel je 100sk na krabicku ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27244 od MieN
Odpoveď od MieN na tému ráž 8x60S
Do prčic, linky mi nezobrazilo, nasleduje pokus č. 2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27251 od MieN
Odpoveď od MieN na tému ráž 8x60S
Takže pokus č.2:
<br/>Strelivo:
<br/> www.derwiederlader.de/artikel.php?products_id=374[/]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27252 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému ráž 8x60S
nedari sa ti priatelu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27253 od MieN
Odpoveď od MieN na tému ráž 8x60S
Zase nič, v zásadách používania spôsob vloženia linku nie je jednoznačne a jasne popísaný, poučí ma niekto, ako presne na to? Inak ich asi nevložím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 133 návštevníkov a žiadni členovia on-line