MEINDL

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27189 od simon
Odpoveď od simon na tému MEINDL
No už som zasa múdrejší. Práve ja som potreboval topánky viac do zimy ako na chôdzu. na posed, spoločnú poľovačku a pod. Keď chodím používam bud nižšie topánky alebo zateplené gumené čižmy. na Antarktise je okrem goratexu ešte Thinsulate. Čiže logicky sa dá predpokladať, že budú teplejšie. Uvažoval som aj o Kirunách ale výzorovo sa mi páčili viac tajfy alebo Antarktis. Asi ma čaká ťažká noc s premýšlaním čo urobiť. Možno neurobím nakoniec nič, lebo mi ich nebudú chcieť vymeniť, lebo tajgy boli objednávané

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27190 od mcelak
Odpoveď od mcelak na tému MEINDL
když chceš čistě na sezení do zimy a na stání na společnejch, tak to tajgy nic moc to je muj nazor. ty antarktis by byly asi lepší...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27194 od Castor
Odpoveď od Castor na tému MEINDL
Mozno by som porozmyslal aj o Spitzbregoch....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27213 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému MEINDL
Pár krát som ich mal,ale na dlhé chodenie asi nie sú najvhodnejšie.Teple sú asi dosť oproti ostatnej obuvi aku mám vyskúšanú.Na celodenné chodenie mi úplne stačia tie vojenské či policajné,o ktorých som už písal.Tie Meindl majú tvrdú podražku.Chodil som u nich aj po vode,blate ale noha ostála sucha.Trochu drahé,ale mali by niečo vydržať.Hodia sa fakt iba do treskúcej zimy.Zatiaľ spokojnosť.Poslal som ti mailom tel.čislo.Dostal si ho?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27221 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
ze pozdravujem pani predavacku a nech si nastuduje oznacovanie tvrdosti podrazok od meindla;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27222 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
neviem podla coho sudis ale ja som v nich stal pri -20 ,5hodin pri vode kde bol chlad a vlhko a zima mi od noh nebola , mal som dvojo ponoziek . Ckove podrazky su dost tvrde na dlhodobu chodzu na moj vkus . mam na islandoch B/C a po 4-5 hodinach chodze je to uz citit na nohach ze to nie je to prave orechove . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27299 od simon
Odpoveď od simon na tému MEINDL
Nechcem tú predavačku obhajovať, ale možno som ju ja zle pochopil. Ale ináč bola v pohode, dokonca mi tie Tajgy dnes vymenila za typ Antartis. V porovnaní s kontaktom čo si mi dal na cenu boli Tajgy lacnejšie takmer o 2 500 Sk,- /myslím, že tam stáli 9 700/. Ich cena po zľave bola 7 300,-. Antartis bol v zľave za 7999,- /povodne stál 8999,-/. Samozrejme podrážka je o čosi tvrdšia - B/C ale na spoločné poľovačky a na posed to stačí. Na bežné chodenie používam buď Olangy alebo čižmy podľa počasia. Sám som zvedavý ako sa tie topánky ujmú. Určite sa podelím o skúsenosti. A ešte niečo - ak by ste mali záujem o moje Tajgy 10,5 majú ich v Poprade v Sport rysy - www.sportrysy.sk ako aj iné typy od Meindla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27300 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému MEINDL
Ahoj lacika 85, nemáš pevnú linku? Na Tvoj mail som reagoval obratom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27311 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému MEINDL
0915 898 247 môj mobil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27588 od simon
Odpoveď od simon na tému MEINDL
Priatelia, čo používate na topánky? Mám Meindl Antartis a neviem či sú to topánky s menbránou alebo nie. Kúpil som krém s voskom, ale práve na tomto kréme som sa dočítal, že nie je vhodný na ošetrovanie topánok s membránou. Na topánky s membránou odporúčajú spray. Poraďte mi . ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27592 od mcelak
Odpoveď od mcelak na tému MEINDL
Membránu Gore-tex tam máš na 100% a jestli to je ten vosk Meindl tak ho tam napatlej, a jestli ne tak se řiď nívodem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27596 od mirek
Odpoveď od mirek na tému MEINDL
Simon - topánky majú membránu Gore - Tex a Thinsulite / tepelná vrstva /. Na impregnáciu si kúp výrobok - impregnáciu od f. NIKWAX, na Nubuk a Semiš. Na nubuk preto, že koža na topánke MEINDL je Nubuková. Výrobca uvádza na prípravku ,, Impregnuje a zachováva priedušnosť materiálu ,, ideálny na Gore - Tex. Prípravok stojí cca 289,-Sk, obsah 125 ml, dostať ho v športe. Samotný impregnačný prostriedok sa môže používať aj na vlhkú obuv. Vosk nepoužívaj. Ja som ho začal používať ale sa mi neosvedčil. Ja osobne používam tento impregnačný prostriedok ako je na trhu, myslím od r. 1996 a som s ním spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27633 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému MEINDL
Mirek, a to Ti ty boty ještě nepopraskaly?Právě že používat jenom ten impregnační sprey je podle mě špatně.Mám jak Islandy,tak Antarktisy.Když je bota vysušená,myslím koža-Nubuk, tak je ji potřeba zvláčnit nejlépe originál Meindl voskem a tím sprejem botu sice naimpregnuješ,ale koža zůstane suchá a hlavně v místech ohybu při chůzi popraská.Je pravda,že používáním vosku můžeš zacpat póry v botě a nebude fungovat goretexová membrána,která propouští vlhkost z boty ven a zarověn zabraňuje vnikání vlhkosti dovnitř,tím pádem máš nohu idkyž se potí suchou, ale stejně po delším užívání,u mě asi 3 roky, membrána popraská a přestane částečně fungovat, ale to neznamená, že by do boty teklo.Vnikání vody do boty zabraňuje HLAVNĚ ta kůže, z které je bota udělaná.Spíš už bak bota tak dobře ,,nedýchá" jak při funkci membrány.Proto na začátku bych použil vosk originál Meindl nebo jiný řidší,třeba od fi.Granger´s, Nikwax atd. a pak pozděj,kterýkoli jiný hutný vosk na kůži.Jedny Meindly už mě tak popraskaly.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27635 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
ja pouzivam len vosk . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27647 od simon
Odpoveď od simon na tému MEINDL
Chlapi myslíte, že nové topánky je potrebné impregnovať ? Podľa výrobcu a aj predajne kde som ich kúpil sú naimpregnované a impregnáciu mi odporučili urobiť až po určitom čase nosenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27658 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
tak sa drz rad vyrobcu vie co pise ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27660 od kurt
Odpoveď od kurt na tému MEINDL
Nové topánky nemá zmysel impregnovať. Sú naimpregnoané z výroby. Impregnovať podľa môjho názoru netreba ani po tom čo továrenská impregnácia zmizne, membrána to podrží. Pre lepší pocit môžeš používať špeciálny sprej na GTX. Keď prestane fungovať membrána musíš intenzívnejšie impregnovať sprejom, alebo použiť vosk. Ten je na nepremokavosť topánok asi to najlešie čo sa do teraz vymyslelo, ale má jednu nevýhodu: nedýcha. Btw. samotná koža je dokonale premokavý materiál. Nepremokavou resp. vode odolnou ju robí to čo je na nej napatlané, alebo čím je napustená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27661 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému MEINDL
Mne predajca povedal, že prvé ošetrenie najskôr po polroku nosenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27707 od mcelak
Odpoveď od mcelak na tému MEINDL
Impregnace proti vodě po pul roce je sice v pořádku, vodu to do tý doby udrží a podle mě i mnohem déle, ale jde o to že ta kůže se chozením dejme tomu ve snehu a následnym uschnutím doma v teple celkem vysušuje a hrozí popraskání kůže, což je celkem problém.Ono to chce rozlišovat impregnaci proti vodě a nějakou jakoby základní údržbu, v tom je celkem rozdíl. Jasný že to někomu třeba bez vosku nebo něčeho podobného nepopraská ale může se to stát. Myslím že když meindl dodává tenhle vosk ke svejm botám je znak toho že asi není od věci to na ně napatlat, a ta cena 200kč nebo kolik, je v porovnání s botama pakatel. proto radím navoskovat a čím dřív tím lépe, a to že by se voskem uplně zacpala Membrána a noha přestala dýchat není taky úplně pravda a tvrzení že membrána udrží vodu od nohy je taky neuplně pravdivé. Membrána je tam primárně kvůli odvádění vlhkosti od nohy, a k zadrření vody z venku slouží hlavně správně naimpregnovaná kůže.. když ta pustí vodu tak už to je jen otázka času kdy se bude v botě čvachtat.Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27709 od simon
Odpoveď od simon na tému MEINDL
Dnes som tie nové Antarktisy vyskúšal. Celkom v pohode, teplota okolo nuly , ale špička topánok z vnútra studená ako psí čumák. A to bolo zima aj na palce. Takže nie až taká spokojnosť ako som si želal. Sú zastiaľ dosť tvrdé, ale to aj preto, že sú nové. teplo po boloch kde je Thinsulate, ale škoda, že v špičke topánky chýba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 509 návštevníkov a žiadni členovia on-line