MEINDL

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27713 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
ty si ich tusim menil miesto tajgy si si vzal tieto ja by som nemenil ale co uz . :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27722 od PEPO10
Odpoveď od PEPO10 na tému MEINDL
Caute chlapi,skuste sa pozriet na www.hanzel.pl, je tam super obuv za min.polovicnu cenu ako meindl. Mam jedne kozene cizmy,Jedne vibrami a dva pary vysokych topanok z toho jedne zateplene.Vsetko kvalitna koza,makka podrazka,membrana ,kozena alebo kozusinova vystelka, na cudo na poliakov aj kvalita a zaruka. Vozia ich aj k nam do obchodov,ale polovnictva ich uz predrazuju. Najlepsie je dohodnut sa osobne,pri viac kusoch daju zlavu.LOVU ZDAR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27733 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
podaj spravu za 5r ci ti vydrzia tolko ako meindl ;););););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27734 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému MEINDL
Jaro urcite si to myslel v tom smyslu,"nejsem tak bohaty ,aby jsem si kupoval levne veci" Z Polska by jsem nechtel ani zvykacku,natozto boty.:]:]:]:]:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27735 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
Dany presne si to trafil :x:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27753 od saujaegerdany
Odpoveď od saujaegerdany na tému MEINDL
Myslel jsem to v dobrem slova smyslu. Jasne ze ne kazdy si muze dovolit koupit Meindly,tak jako jine ruzne veci a pomucky k lovu,nebo polovacke. Ale clovek si po urcite dobe uvedomi,ze kdyby si prisetril a koupil o nejakou tu tisicku drahsi vec,ze se mu to v konecnem efektu vyplati. Nekdo je ale zase toho nazoru,ze za ty penize co stoji treba Meindly,si koupi boty dvoje. Zalezi jak se na to clovek diva. Dalsi otazkou je reklamace zbozi. Myslim si ze bude jednoduchsi reklamovat boty nejake renomovane firmy,nez nejake" No name" firmy. Sam jsem si ted koupil Meindly Glockner GTX. Mam uz je par mesicu doma a jeste jsem je nemel ani jednou na noze. Zatim mi slouzi Meindly Island. K tem novym jsem si koupil impregracni spray,primo od Meindla,ktery mi byl doporucen kamaradkou,ktera mi boty prodavala. Jediny problem ktery mi u Meindlovek vadi je, ze kuze ktera spojuje botu s jazykem,pri chuzi vrze. Odstranim to ale tim,ze tuto kuzi namazu kremem. Horsi vsak je,kdyz jsem nekde na polovacke a kuze zacne vrzat, a ja nemam zaden krem po ruce. Tak potom chodim jak "Majka z Gurunu":( Ale jinak jsem nad miru spokojen. Take jsem si podle nekterych prispevku vsimnul,ze Meindlovky stoji na Slovensku vice jak v samotnem nemecku. Nechapu proc,kdyz na 100% vim,ze pokud napriklad boty stoji tady na obchode dejme tomu 200 euro,tak obchodnik je nakoupil za polovinu,teda za 100. Mozna ze Slovensti prodejci nemaji takove kondice,a nebo chcou vydelat jeste vice jak tady v Nemecku. Toto jsou me poznatky k botam Meindl. Jeste neco k tomu Polsku. 24 roku jsem vyrustal ve meste, ktere lezi primo na polske hranici,takze moc dobre vim jaka kvalita se da od polaku ocekavat. Jedine co maji opravdu dobre,jsou snad jen tych jejich mlecne bombony "kruvky",jinak jak rikam ja,dekuji pekne. Howk Dany :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27762 od simon
Odpoveď od simon na tému MEINDL
Tajgy boli super, vyššie ako typ Antartis, ale mali len goratex , Antartis má ešte aj Thinsulate. Pri chôdzi sú vynikajúce, držia nohu a podrážka je stopercentná. je síce o čosi tvrdšia ale to nie je až taký problém. Skôr som od Antarktisov očakával, že budú teplejšie, keď postojím aj zo dve hodinky. Po bokoch sú teplé ale špička je dosť chladná. Kvalitou a vzhľadom sú vynikajúce, uvidíme ako dlho vydržia. Tajgy sú určite vhodné na prechodné obdobie jar alebo jeseň. V podstate sú porovnateľné s tajgami, oproti tajgam nmajú potiahnutú špičku ešte gumou. Uvidím ako sa budú správať v hlbšom snehu, ale zatiaľ ho u nás niet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27779 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
nechcem ti oponovat ale tajgy su hlavne na zimne obdobie . lepsie povedane zhruba od oktobra do marca . tusim som to tu uz pisal mozem v nich stat 4 hodinky na mieste a zima od noh mi nebude teda este nebola . je pravda ze v zime nosim dvoje ponozky do nich . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27787 od simon
Odpoveď od simon na tému MEINDL
Ono je to zaujímavé. ale asi to môže byť aj individuálne. Každý má inú výdrž, niekomu je na nohy chladnejšie , inému nie. Sám poznám viacero poľovníkov, ktorí nemajú problém aj v zime nosiť tenučké gumáky. A asi im zima nie je , lebo ináč by ich nenosili. Ja to šťastie nemám. V podstate Antartis má presne to, čo Tajga. len tá vrstva Thinsulate je naviac a majú trošku tvrdšiu podrážku. takže to bude stejne, len s tým rozdielom čo som uviedol. Tajgy som mal doma takže som si ich dobre pozrel. samozrejme na nosenie v zime vrelo odporúčam jedny alebo druhé. Len som chcel poukázať na to, že na niejaké dlhé státie to nie je. Ale aj to môže byť individuálna záležitosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27790 od LEON
Odpoveď od LEON na tému MEINDL
simon ono to chce ke kvalitním botám si pořídit i kvalitní ponožky ve kterých ti nevlhnou nohy a dobře odváděj páru dál já osobně si kupuji SENZOR a jsem spokojený mám jich několik druhů a podle mě se ty prachy vyplatěj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27794 od leica
Odpoveď od leica na tému MEINDL
Ja mám tiež tie teplejšie ( Antarktis ) no už som to oľutoval sú veľmi teplé a minulú zimu som ich mal iba 2-3 raz na nohách , tento rok som ich ešte nemal... radšej som si mal zobrať tie Tajgy mám také podobné zn.LOWA a Tuckland a tie nosím teraz ked je rel. teplo.Ked nasneží tak si dám tie meindlovky. Mám ešte jedny a tie sú niečo také ako trekingové tenisky to je už iná kapitola chodím v nich od septembra do apríla a spokojnosť, práve premýšlam že nasledujúcu zimu si kúpim dalšie. Meindl je dobrá značka len je potrebné si správne vybrať... ak ste si to ešte nevšimli tak každé topánky majú výrobné číslo čo som ešte na inej obuvi nevidel.. tak teda veľa kilometrov v značke Meindl na krku so mnou..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27803 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
ako pises ale ak by mi mala byt zima este sa to da riesit elektricky vyhrievanymi vlozkami . ale zatial som to nepotreboval . mne hlavne vyhovuje podrazka typu B . B/C je na moj vkus prilis tvrda na dlhsie pirse . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27806 od PEPO10
Odpoveď od PEPO10 na tému MEINDL
Cau,ja by som nekritizoval nieco co som este nevidel. Mozno fakt nevydrzia 5 rokov,ale ja som v lese kazdy den,som lesnik a viem co mi na nohe sedi a v com sa fajn chodi aj cely den.Je pravda ze Meindl-y som nemal,takze nemozem porovnavat.Tie topanky som kupil na Slovensku a stale som v kontakte pre pripad reklamacie, 2roky.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27807 od PEPO10
Odpoveď od PEPO10 na tému MEINDL
Cau,ja by som nekritizoval nieco co som este nevidel. Mozno fakt nevydrzia 5 rokov,ale ja som v lese kazdy den,som lesnik a viem co mi na nohe sedi a v com sa fajn chodi aj cely den.Je pravda ze Meindl-y som nemal,takze nemozem porovnavat.Tie topanky som kupil na Slovensku a stale som v kontakte pre pripad reklamacie, 2roky.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27850 od navi
Odpoveď od navi na tému MEINDL
Ak máte ,alebo ste kupovali konkrétne M. antarktis,sedelo vám číslo aké zvyknete nosiť bežne,alebo bolo treba o čosi viac? Ja som to skúšal, ale napr. č.41 sa mi vidí torcha tesné aj na tenkú ponožku.Akú skúsenosť máte?Zvykne to ešte po čase povoliť, alebo nie.Vďaka za prípadné informácie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27859 od dusan
Odpoveď od dusan na tému MEINDL
Do dobrých topánok patria dobré ponožky. Ja v meindlovkách používam ponožky Meindl, Bridgedale a Moira. A je to OK. Aj táto investícia sa oplatí.
<br/>
<br/>Navi:niekedy je lepšie najprv kúpiť ponožky. A následne si skúsiť topánku. Takto si to doladíš na zimný aj celoročný model.8-L:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27888 od simon
Odpoveď od simon na tému MEINDL
Ja som kúpil topánky o číslo väčšie ako obvykle. Nosím 9 1/2 ale Meindlovky Antartis som kúpil 10 1/2. Samozrejme som ich skúšal na 1 hrubú ponožku.Ináč ak si už kúpil a zdajú sa ti väčšie kúp si vložky na redukciu veľkosti. Tieto vložky a hrubá ponožka dokážu zmenšiť topánku o jedno číslo. Tieto topánky by sa nemali rozťahovať do dåžky, pri častom nosení trošku povolia do šírky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27892 od navi
Odpoveď od navi na tému MEINDL
Vďaka za postrehy a skúsenosti.Asi sú rozdiely aj medzi jednotlivými modelmi.Tie Antarktisy som mal možnosť vyskúšať len v tom jednom čísle 41,Tajgy 42 už boli značne voľné.Nepripadalo mi to to pravé za čo by som dal viac ako 8 tis.Tie termo podkolienky -to samozrejme áno a tie vložky do topánok tiež nie sú zlý nápad;)Budem hľadať a skúšať ďalej:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27895 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému MEINDL
Treba ratat s tym ze koža povoli a topanky sadnu na nohu potom . ale ako bolo napisane dat na nohu ponozky a potom sup topanky . ja nosim cislo 10 ci uz su to meindl alebo ine topanky vzdy cislo 10;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27899 od simon
Odpoveď od simon na tému MEINDL
V podstate každý model je iný. tajgy mi ako 10 1/2 boli veľké, Antartis sedel. Ak by si Meidly kupoval, skúšaj model, ktorý kúpiš. Mne sa to stalo, že som skúšal iné topánky od Meindla aby vedeli objednať číslo modelu Tajga. Keď mi prišli tajgy boli mi veľké. Takže nedaj sa obalamutiť, že keď skúsiš iný model, ktorý ti sedí bude ti sedieť aj model, ktorý si objednáš. Čo sa týka ceny samozrejme, že platíš nie len za kvalitu ale aj za značku. Dobre si však porovnaj ceny v jednotlivých predajňach, lebo z vlastnej skúsenosti viem, že rozdiel je aj 2 - 3 000 Sk,-.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 227 návštevníkov a žiadni členovia on-line