Švajčiarsky durič

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1741 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
leon ja sa ho snazim setrit . nosim ho hore aj dole schodmi . dostava specialne krmivo aby rychlo nerastol .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2120 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Švajčiarsky durič
ahoj Jaro tak jsem byl v sobotu v Budějovicích a koukal jsem že ti roste pěkná konkurence Diamant du vanil noir je to pořádnej kousek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2126 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
leon bol tam nejaky swyzcer nejaky na vystave ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2132 od eso
Odpoveď od eso na tému Švajčiarsky durič
Jaro - ako si sa dostal k tomuto psikovi. Keď durič, prečo práve švajčiar?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2133 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
Eso - psika mam z ciech . rodicia su vsak import - otec stopyho pochadza zo svajciarska a jeho matka zo svedska .
<br/>plemeno ma oslovilo po precitani zopar clankov v odbornych casopisoch - pocnuc hubertlovom konciac zahr. tlacou . vzdy som chcel psika co bude riadne obhanat diviaky ale nebude to povahovo nieco ako kopov . za dalsie chcel som vyskusat nieco neosvedcene hoci vela ludi brblalo , ze je to na prd plemeno ( ale to len preto ze to nepoznaju ) . oslovil ma exterier ale najmä hlasitost tohoto plemena . takze som potom zacal snorit a zistovat . videl som ze v severnej europe a vo svajciarsku plemeno vyuzivaju v hojnom pocte na pracu . vlohy ma az prekvapili . takze je toho vela . a na koniec - zacat z niecim novym na Slovensku moze byt zaujimave hoci svajciari v berneskej far. variete uz su a aj sa uspesne vyuzivaju ci uz na durenie alebo dohladavanie . :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2136 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Švajčiarsky durič
Jaro byl tam jenom jeden jeho jméno je Diamant du vanil noir d.n. 1.3.2004 je to import prý ze švýcarska a je o hodně větší než kost¡a

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2137 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
hmmm . aspon bude konkurencia . ja zas dufam ze moj krpec nebude vyhuknuty , ja som skor za vacsie osvalenie . sak uvidime . vcera mi prisiel uz technicak ( rodokmen ) na drbca tak ho este musim zahlasit tu na Slovensku a potom mozno nejaka vystava .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2138 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Švajčiarsky durič
jak jsem koukal na tvé posledni fotky tak ten tvůj moc po tátovi nebude příští rok začnem jezdit i na Slovensko tak se někde potkáme.P.S.podrbej prcka za uchem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2139 od eso
Odpoveď od eso na tému Švajčiarsky durič
Jaro, akých psíkov si mal predtým?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2140 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
leon - no dufam ze sa stretneme . inak ani povahovo nie je po tatkovi . je uplne iny .
<br/>eso - mam este kokra - 6,5r. len chudak dostal 2x bitku od diviakov a uz to nie je to co to bolo , ale povahovo je uzasny .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2141 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2142 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
[img]www.polovnik.com/stopino/foto/Stopy61.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2143 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
pardon za ten predosly pokus zas mi to nevyslo !:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2144 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
pocuj Leon poznas Kosťu - Stopyho tatka ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2145 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Švajčiarsky durič
viděl jsem ho na výstavě

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3705 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Švajčiarsky durič
Jaro,
<br/>ahoj, iba ma mimoriadne zaujímajú tvoje skúsenosti so Stopym....
<br/>rozmýšľam nad švajčiarom a táto varianta sa mi páči najviac, tak preto...
<br/>vopred vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3710 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
piticom : je toho na dlhsie pisanie ale ak sa ti chce citat tak tu su moje 7mes.skusenosti :rodicia a prarodiacia stopyho su pracovne upotrebitelny . ostatnych potomkov je tazsie sa dopatrat ohladom vyuzitia ale vo svajciarsku odkial pochadza stopyho tatko sa pes bez skusok nedostane do chovu tak isto je to aj z matkinej strany ktora pochadza zo svedska. farebnu varietu si vyberala manzelka a som rad ze vybrala tuto . ale farba nie je zaujimava . je vela psov a suk vo variete bernsky ale tam uz sa tazsie hladaju dobre psy ci suky . a treba pozerat aj na exterier . odporucam swycera alebo lucernaka . takze : nebudem ti pisat ake to bolo ked sme ho priviezli domov a ostatne omacky . zhruba v tretom mesiaci zivota psik uz reagoval na pistalku ( privolanie ) . tento povel cepujem stale to je u durica zaklad . ako zhruba 4mes. sa dostal na pole kde sa rozkukaval . asi po druhej vychadzke si vyrazil sam zajaca co ho dost prekvapilo , no pri tretej vychadzke uz zajaca nahanal a hlasil . dalsie vychadzky uz len potvrdzoval hlasenie . jednoducho je to v genoch . zhruba v tom case som ho braval aj do lesneho reviru kde si zvykal na pachy . popri posliedkach sme cvicili aj klud na stanovisku kde sme obcas presedeli aj 2-3hod. mal by si vidiet psika ako nasava pachy . to sa bavime o 4mes.stenati . zhruba ked mu slo na 5mes. som zacal s nim robit stopy diviacej zveri na farbiarskom remeni . upozornujem ta nikdy to nerob do kopca . skoro som skolaboval . psik letel po asi 4hod.starej stope ako raketa a ja som to vydrzal asi tak 60m. uz nikdy viac ha ha ha . do tejto doby sa drzal psik pri mne . zhruba nieco po 5mes. zacal psik brat vacsiu vzdialenost a vnikat do hustin bez nejakeho predosleho natlaku jednoducho je to duric ako ma byt a tie vlohy no musis to vidiet . co sa nestalo . pri pochodzke revirom zisiel na danciu stopu , narazil na asi 3rocnu danielku ktoru kusok preduril a zadrzal na mieste kede ju hlasil . asi po 5min. sa vratil . tu uz som vedel ze sa zacina lovecky prejavovat co ma utvrdilo asi tyzden na to ked narazil na lisciu stopu po chvili aj na lisku ktoru zahnal do brloha z hlbokym hlasenim . vyhoda plemena - hruby hlas - vies kde mas psa aj ked je o dva kopce dalej . ha ha ha durenie lisok sa stalo samozrejmostou takze ked narazi na lisciu stopu tak ide ako raketa . asi mu kmotricky zdvihaju odrenalin. tu sa vsak este stale neprejavoval ako nejaky ostry a dorazny psik . no bol som na vychadzke nedaleko pezinka kde maju v ohrade kone . jednoducho v palil medzi kone zatlacil ich do rohu drzal a stekal ako o zivot . asi niekolko dni na to bol vypusteny v reviri kde narazil na diviaka . nevidel som ho iba som pocul psika ako hlasi . do pol hodinky bol spat a v papuli mal diviacie chlpi ( 7mes. stena ! ) . tu uz som vedel ze prestava sranda a zacal sa sustredovat len na kludy pred zverou a orientovanie sa len na diviaciu a skodnu . overil som si ze psik ma to co ma mat a terz treba z neho zacat robit durica ako sa patri . na margo skodnej . ako 3mes. stekal na macky . teraz ako 7mes. ich derie z koze . nebudem to tu dalej rozvadzat chodia sem aj ochranari ha ha ha . mozem vsak povedat ze sa nimi nekasle. skusal som s nim niekolko dohladavok na umelej stope . 3hod. staru naslapanu stopu asi 300m dlhu vypracuje bez najmensieho zavahania . z jari sa chystam ho v pustit do oplotku z diviakom . ked mam pravdu povedat viem co bude robit . takze to je zhruba asi tak vsetko . mozem len odporucit . a dalsia vec niektori na to budu brblat ze je to vysoke plemeno ale je len o 4cm vyssi ako kopov takze az taky rozdiel to nie . ale doprajem ti to vidiet behat v pol metrovom snehu . tam kde kapu ine psy svajciar sa len rozbieha . na margo jeho velkosti : vela ludi tvrdi ze neprejde cez malincie a pod. mam tu na fore svedka ktory ho videl robit . inak psik dospieva strasne rychlo .je velmi chapavy co je vyhoda pri vycviku . zhruba ako 6mes. je uz v puberte.
<br/>
<br/>takze ak budes chcet nejake info kludne sa ozvi rad odpoviem !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3711 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
[img]www.polovnik.com/stopy.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3714 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Veľmi rád by som videl Tvojho psíka pri práci, nakoľko aj kolega v PZ má veľmi peknú dvojročnú sučku a rád by som to porovnal. Keď ich obaja uchovníte, možno sa aj stretnete, lebo možností párenia na Slovensku je zatiaľ veľmi málo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3718 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
Rad ti ho predvediem . Oko skuseneho kopoviara a rozhodcu pre durice mi urcite pomoze v dalsom napredovani . Je to moj prvy duric tak dufam ze to vide a bude pracovat tak ako sa patri . Co sa tyka toho krytia tvoj kolega ma asi bernsku duricku . Aspon si nieco take spominal . Ma to jediny problem rozne farebne variety sa nemozu navzajom krizit .
<br/>Ako sa hovori ked ho sracka nepokazi mozno z neho nieco bude . A hlavne ked panko nieco nepokazi . Chyby saa vzdy sice robia no snazim sa ich robit co najmenej .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.114 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 251 návštevníkov a žiadni členovia on-line