Švajčiarsky durič

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4121 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
radsej skuste tento link . www.polovnik.com - novinky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4125 od Forstr
Odpoveď od Forstr na tému Švajčiarsky durič
Zdravím...., pokud bude chvilka, rád bych s Váma prohodil někdy kus řeči o honičích. Z toho vrhu, co máte Vy pejska jsem měl zamluvenou fenku. Byl jsem první zájemce o švýcarské honiče u paní Janečkové. Pak jsem ale zvolil tak jako Vy, průkopnickou cestu. Jako první jsem k nám dovezl fenku srbského honiče. Má 8 měsíců. Pomalu cvičíme,ale chybí příležitosti a nějaké dobré rady, prípadně zkušenosti. Doufám ,že se nám podaří někdy to všechno probrat....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4126 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
Forstr - zdravim Vas . popisat mozeme hocikedy . ak chcete kludne mi napiste na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4127 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
Stefan Cimabalik - ak budes mat cas a chut si pozriet to video rad by som poznal tvoj nazor . hoci je len kratke . odborne oko je odborne oko .dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4128 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Práve sa to pokúšam sťahovať, ale mám s tým problémy. Teraz to skúšam na laptop inou linkou. Dám Ti vedieť, ako sa mi darilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4129 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
diky moc. ono je najlepsie si to stiahnut na disk a prehrat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4130 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Konečne sa mi to podarilo stiahnuť na ten notebook.
<br/>No....... veľmi ťažko sa to hodnotí na základe takejto krátkej ukážky, ale dve podstatné veci treba zohľadniť pri hodnotení.
<br/>1. Je to behavý diviak a za takým každý mladý psík si rád pobreše, ale bolo vidno, že akonáhle sa diviak zastavil, pes sa začal obzerať a nesústredil sa na diviaka.
<br/>2. Pes mal veľkú podporu v tom jazvečíkovi a určite by sa bol ináč správal, keby bol býval sám.
<br/>Na druhej strane však musím v porovnaní s tou sučkou čo máme my, kladne hodnotiť jeho dištanc od diviaka. V porovnaní s Tvojim má tá naša omnoho väčší rešpekt z diviaka a udržuje si veľmi veľký odstup od neho, ten Tvoj (vychádzajúc z týchto záberov)ide bližšie.
<br/>Ďalšia vec je, že oplôtok bol bez podrastu a psík robil stále v prehľadnom teréne, čo má tiež veľký vplyv na jeho výkon.
<br/>Podstatné je, že je tam veľký záujem na ktorom sa dá stavať! V jeho veku je najdôležitejšie prebudiť záujem o diviaka a vystríhať sa možností tvrdšieho útoku zo strany diviaka, čo by ho mohlo odradiť, preto navrhujem púšťať ho vždy samého, aby nebol príliš odvážny a hlavne aby sa naučil robiť sám, bez podpory druhého psa.
<br/>Ešte raz zdôrazňujem, že moje hodnotenie treba brať s veľkou rezervou, nakoľko takáto krátka ukážka je veľmi klamlivá a nedá sa na jej základe objektívne hodnotiť !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4131 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Švajčiarsky durič
Nato že si tam nebol si to veľmi dobre vystihol je fakt že si odborník. Klobuk dole nad tebou Cimbalík.
<br/>Na osem mesačného ja tak dobrý vykon čo ty na to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4132 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
Stefan dik za postrehy . Na to ze tam bol 1x je to asi celkom dobre . Ano ta oplotka je dost prehladna . Ono nas tam bolo viacej dvaja jazvecici moj psik a zalesakov daxlik . To co hovoris ze ist tam samostatne sa mi potvrdilo aj pri inych veciach kedy ta jeho pubertalna povaha vytazi a nesustredi sa tak ako by sa mal . Ale aspon mu jazvecik ukazal co a ako . Inak ten diviak bol malo behavy museli sme ho rozhybat . potom to uz vyzeralo lepsie . inak som si vsimol ze moj psik ked ma odozvu co sa tyka tvrdsej macky alebo keby tam bol ostrejsi diviak asi by bol este hlasitejsi a doraznejsi . mam aspon taky pocit pri jeho spravani .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4141 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Treba vyčkať, nesiliť, s oplôtkom opatrne a veľmi striedmo. Najlepšia škola je v prírode, na poľovačkách, treba sa však snažiť, aby podľa možnosti mladého psíka si mal stále pod kontrolou aj za cenu, že Ty nič nestrelíš, aby sa mladý pes nenaučil na srnčiu. Je to tak ako podotkol Lesák, že na ten jeho vek je to veľmi dobrý výkon. Ale to už je iná téma, je to o včasnosti dospievania.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4142 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Pardón, ospravedlňujem sa, menoval som nesprávny nick, nie Lesák ale zalesak!!! Ešte raz prepač zalesak!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4145 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Švajčiarsky durič
Forstr - vo fotogalérii máš veľkého diviaka. Napíš o ňom niečo, aký veľký, aké zbrane, čím bol strieený, ako reagoval

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4160 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
Stefan dakujem za vsetky rady a pripomienky urcite sa ich budem drzat pre buducnost . nechcem nejako vyzvedat lebo sak k vedomostiam sa musi clovek prepracovat ale neda mi nespytat sa ta ci ta mozem otravovat ohladom rad co sa tyka vycviku kvalitneho diviaciara .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4163 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Samozrejme, že môžeš. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4165 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
Stefan tak mam na zaciatok zopar otazok .
<br/>
<br/>ako casto by si odporucil navstevu oplotka ?
<br/>
<br/>mam v reviri psikovy zamedzit sledovanie stop raticovej zv. okrem diviacej aby sa sustredil len na tuto zver ?
<br/>
<br/>staci robit zo psikom dohladavku na umelej stope raz mesacne ?
<br/>
<br/>vopred dakujem !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4184 od Forstr
Odpoveď od Forstr na tému Švajčiarsky durič
Jaro: Ahoj ..., do fotogalerie jsem přidal fotky mojí fenky srbského honiče.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4185 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Pozrel som si ju hneď ako si to tam dal a je veľmi sympatická. Ako sa javí čo do povahy, temperamentu a hlavne poľovných vlôh?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4186 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Budem odpovedať postupne, ako sú položené otázky:
<br/>- zásadne nie veľmi často a hlavne treba oplôtky podľa možnosti striedať; častosť návštev záleží aj od povahy psíka, ako náhle zbadáš nezáujem u neho, treba urobiť väčšiu pauzu; ako môj starý známy kopoviar, vynikajúci cvičiteľ hovorieva, pes si musí byť vedomý toho, že oplôtok je za odmenu, že si ho musí zaslúžiť.
<br/>- najlepšie vysvetlíš psíkovi, že ktorú zver má uprednostňovať, keď ju pred ním strelíš, preto keď idem na vysokú a tobôž na srnčiu, psa zásadne neberiem, naopak keď idem na diviaky, psa si vždy beriem so sebou aj za tú cenu, že mladý psík mi občas ulovenie pokazí.
<br/>- keď psa cvičíš na umelej stope, akonáhle pochopí, že čo od neho chceš, treba stopy robiť, kým máš čerstvé ratice a to aj dvakrát denne (ráno aj večer) až dovtedy, kým nenabudneš dojem, že robí spoľahlivo a s istotou, t.zn., že už je na studenej stope zapracovaný; potom už stačí len na udržanie jeho kondície robiť stopy príležitostne.
<br/>Toľko v kocke k Tvojim otázkam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4187 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Švajčiarsky durič
Nechcem sa miešať,len drobnosť-je dobré meniť človeka ktorý značkuje,robí stopy ak sa
<br/>dá.Keď som robieval stopové dráhy pre priateľovho psíka,po čase sme zistili že pes išiel
<br/>vyslovene po mojej stope a nie po farbe.Prípadne psík sledoval obe stopy,a to predovšetkím na lomoch ak zneistel.Veľa zdaru!
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4194 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Toto je neopodstatnená obava mnohých začínajúcich cvičiteľov. Nie je dôležité kto stopu robí. Podstatné je to, aby sme psa naučili a utvrdili v tom, že za každých okolností musí vypracovať až do konca tú stopu, bez ohľadu na to, čo je to za stopu, na ktorú sme ho nasadili! Vrcholom výcviku farbiara v Hannoverskom loveckom dvore bolo vypracovanie stopy vlastného vodiča, ktorý ho pri tom viedol. Aj pre toto si ja kladiem stopovú dráhu sám a nepoužívam na to figuranta.
<br/>Ďalším dôležitým argumentom proti tejto obave je to, že ľudská stopa je štyrikrát slabšia (alebo štyrikrát rýchlejšie vyprcháva) ako stopa zveri, preto nie je dôvod aby pes sledoval stopovú dráhu, ktorej sledovanie je podstatne obtiažnejšie!?
<br/>A na záver, že si sa zamiešal za to sa neospravedlňuj, veď čím viac názorov a prezentovaných skúseností tým viac teoretických vedomostí ako pre začínajúcich tak aj pre pokročilejších cvičiteľov a vodičov psov. Čo by som ja bol dal, keď som začínal, za takéto fórum!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.105 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 187 návštevníkov a žiadni členovia on-line