Švajčiarsky durič

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3721 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Tak to je škoda, potom mu neostáva len zahraničie a aj z tohoto dôvodu nevidím ružovo perspektívu tohoto plemena u nás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3723 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
Stefan ja som s tym ratal . pre mna to nie je problem . Tak ako ty chodis obcerstvovat krv do skandinavie . ked bude psik dobre robit a bude dobry na vystavach urobi si sam reklamu . ja som ani nepocital ze tu zrazu bude svajciarov ako maku len som chcel skusit nieco ine neosvedcene . a som prijemne prekvapeny . vela ludom aj tak prekaza ze nemoze robit SD . ja sa chystam na ne do ciech .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3725 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Švajčiarsky durič
Vďaka Jaro za takú vyčerpávajúcu odpoveď, s tým som ani nerátal...
<br/>Uvidím, ako to dopadne, včera som písal tej pani do Čiech, odkila je aj Stopy, zatial sa mi neozvala...
<br/>Keď bude niečo nové, ozvem sa.....ja chcem ale sučku...
<br/>Zatím ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3726 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Švajčiarsky durič
Ešte váham nad borderom....uvidiím, ako to dopadne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3731 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
ona chovatelka sa ozyva tak raz za 3tyzdne a vybavuje maili . nema tusim staly pristup na net ale tusim chysta vrh na tento rok .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3735 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Švajčiarsky durič
ahoj už se těšim až pojedeš do Čech na zkoušky podle zálesák maká supr tak ti přeju hodně ůspěchu ale kup mu oblek když má tak rád černou raději zašívat látku než kůži

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3739 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
leon diiiiiik . neboj nebude kontaktny . zalesak mi spominal ze ste ma ohovarali ha ha ha ;)
<br/>uvidime ako mu to pojde a mozno na jesen sme v cesku na ZH !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3748 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Švajčiarsky durič
Zdá se, že se z Tvého pejska stane postrach čuníků a lišek v celém okolí. Jen aby se mu ta nevraživost vůči prasatům nevymstila. Přeji hodně kynologických a loveckých úspěchů s psíkem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3755 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
jenda ono ako sa hovori mladost pochabost . Stopy mal stastie asi na prasa ked sa vratil z papulov plnou od chlpov . to je mlade nevycvalane psica ktore treba vela ohybat aby z neho bol duric ako sa patri . to ze je odvazny na svoj vek je dobre . no bude sa musiet naucit aj prijimat nejake rany . ale nemyslim si ze pojde na doraz oni tito svajciari to nemaju v povahe . nechcel som aby to co pisem vyznelo ze mam super psa to nie . len som z neho milo prekvapeny a napisal som svoje skusenosti . za tych 5mes. co ho mam . teraz je to pubertak a siju s nim hormony . uvidim ked sa skludni aky bude . napr. jeho tatko je dost plachy a tento dabel je pravy opak . ale co som sa bavil z ludmi co maji stenata z toho isteho vrhu su tiez nadmieru spokojny . je pravda ze ked som ho bral tak ma chovatelka upozornila ze to co videla medzi stenatami a bol tam nejaky konflikt a potom bitka vsade mal paprce Stopy. ale povahovo je to kludas ma rad decka a aj dospelych o psoch ani nehovorim .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3778 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Švajčiarsky durič
Jasně mladíci bývají divocí. To platí i u lidí, vždyť to všichni znáte:] Tak to má být, pejsek by měl být přiměřeně ostrý, pokud si nechce zadělat na nějeký ten šrám. Honičů jsem v akci viděl, to by se nechalo spočítat na prstech jedné ruky.Kamarád má 2 letou braku, ale u prasat jsem jí ještě neviděl. Prý se o brakách říká, že většinou na prase útočí zezadu, chytá prase za Achylovku. Nevím, co je na tom pravdy. Možná je to jen praxí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3788 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Švajčiarsky durič
Priatelia, ak dovolíte, trochu by som vás pribrzdil. Moja dlhoročná skúsenosť s kopovmi ma naučila k opatrnosti. Práve najostrejšie mladé psíky bývajú odradené na celý život po tvrdom útoku diviaka. Bol som očitým svedkom, ako diviačica skúsenej kopovke, víťazke MAR, po bleskovom útoku doslova vytrhla prednú nohu z lopatkového kåbu a pomohol jej len chirurgický zákrok na košickej veterine, napriek tomu jej pohyblivosť už nikdy nebola taká ako pred úrazom. Stať sa to mladému psovi, v živote bude diviaka naďaleko obchádzať! Preto vás varujem pred prílišnou eufóriou podporovanou odvahou neskúseného mladého psíka. Najmä teraz, keď sa blíži obdobie kladenia mláďat diviačíc, nepúšťajte psa z obojku tam, kde je predpoklad diviačieho hniezda. Diviačica v prírode je tvrdá a nemilosrdná. To nie je, ako keď figurant hladká tenkou paličkou vlčiaka na cvičisku a hrajú sa na zadržanie narušiteľa! (Dúfam, že sa cvičitelia služobných psov neurazia, ale predsa je to len hra.) To je príroda, kde sa bojuje na život a na smrť. Moje dlhoročné štatistiky hovoria o najvyššej mortalite psov pri výkone práva poľovníctva práve u duričov (mysli tým prácu duriča, bez ohľadu na plemeno). Majte to vždy na pamäti a buďte opatrní, nedajte sa strhnúť dobrými výkonmi mladého psíka!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3792 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Švajčiarsky durič
To máš pravdu. Jenže co naplat. Když takového ostrého psa máš, tak ho přeci nenecháš ležet doma v kotci.Riziko, že se psům něco stane podstupujeme všichni, ať vodíme honiče na černou, ať hodíme norovat, ale i když vodíme ohaře.Mám 9-ti letou maďarku.V naší honitbě, ale i okolních kam chodívám není problém při honu na drobnou narazit v remízu či rákosí na prasata.A moje maďarka strašně vyvádí, když přijde do prasat. Našťěstí ještě nedostala výprask, který by potřeboval veterinární ošetření, ikdyž už jí držel lončák za hlavu. Když někdo zahlásí prasata v leči, trak honem uvázat na řemen v zájmu jejího přežití.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3794 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Švajčiarsky durič
cimbalik napsal jsi to velice dobře a doufám že ti co jim patřil příspěvek se podle něj budou řídit protože je škoda přijít o psa musíme se sami snažit snižovat riziko. Mohl napsat něco o používáni ochraných obleku pro psi četl jsem že v severských zemích se už dost používaji z na ochranu proti vlkum a větší zvěří já používám aspoň chránič na krk a hrudník

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3803 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
Stefan dik za rady !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3867 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
[img]www.polovnik.com/stopino/foto/369.jpg[/img]
<br/>[img]www.polovnik.com/stopino/foto/398.jpg[/img]
<br/>[img]www.polovnik.com/stopino/foto/411.jpg[/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3874 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Švajčiarsky durič
Jaro pekne foto a to len tak štekali na tu mačku? Čo bolo potom?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3879 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
len ryp ! jak keby si tam nebol ty truuuuuba !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4038 od cabrad
Odpoveď od cabrad na tému Švajčiarsky durič
Chcel by som sa opytat , aka je cena steniatka ? a kto ma dobru chovnu stanicu na slovensku , dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4054 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
cabrad : cena stenata sa pohybuje od 8000sk do 15 000sk . na slovensku su chovne stanice len bernsky duricov co je jedna z farebnych variet svajciarskeho durica . co sa tyka ch.s. musis sa obratit na klub duricov tam ti urcite poskytnu info .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #4120 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Švajčiarsky durič
chlapi tak tu je kratke video mojho psika 8mes. - 1x v diviacom oplotku . www.polovnik.com/album/videoarchiv/Stopy%20a%20diviak.mpg

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2370 návštevníkov a žiadni členovia on-line