slovenský kopov

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39822 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Duri myslienka je dobra len bohuzial sam si videl ,ze je to skor o prachoch ako o tom dopriat psom pracovat s diviakmi. Uz ked si siel na skusky som ti vravel ze tam po diviakoch ani smrad nebude a aj tak bolo. ;) Ale to uz je ina tema.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39827 od kyra9
Odpoveď od kyra9 na tému slovenský kopov
Jo revir poznam :) som sa v nom parkat uz stratila :) A na polovanie mame Arona :) Btw. nikdy som netvrdila, ze krpec bude polovat :) Max. dohladavat, zatim sa javi super co sme skusali. Aronovi do chovu chyba uz len zvod a displazia ak sa nemylim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39834 od amor69
Odpoveď od amor69 na tému slovenský kopov
Displazia neviem.... Nemaju to len farbiary??
<br/>Ten zbytok musim na buduci rok dorobit a uvidi sa ci si necham steniatko. Foter sa vyhrazal kupou dalsieho kopova.
<br/>
<br/>Katka mne je akurat divne ze mas svokra, svagra aj manzela polovnikov a kyra bola dva krat v lese o malej ani nehovorim.... Vidis co sme urobili s Arona za aky kratky cas len treba na tom makat. Ak chces ist s kyrou do chovu mala by si na nej pracovat aj v lese nie len v kruhu.... co ty na to??? ja si ju mozem zobrat do lesa aj bez teba ak ti to nevadi, hm???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39835 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
www.slovensky-kopov.sk/index.php?ID=50 [/]Duri tu mas chovne podmienky. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39839 od fatran
Odpoveď od fatran na tému slovenský kopov
Ak by som sa v budúcnosti rozhodol pre kopova tak budem hľadať psa ako tvoj Amor69 ktorý pochopil že treba zver dobehnúť zastaviť a otočiť na strelca.Toto je podľa mňa zmysel chovu môjho psa.Ked to pes pochopí je to super .Teraz mám západosibírsku lajku a zatiaľ som spokojný.Pretože to čo čítam teraz o kopovoch nie je vždy s kostolným riadom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39842 od fatran
Odpoveď od fatran na tému slovenský kopov
Zdravím Kyra9 ked som si ja doniesol domov šteňa tak odvtedy bez psa do hory nejdem a je jedno či idem na poľovačku brigádu prechádzku.Pes je vždy pri mne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39845 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Zrejme si zle pochopil Amor69-a. On totiž nerobil skúšky v diviačom oplôtku. A keďže jeho pes nemal možnosť duriť diviaky, nakoľko neboli, rozhodcovia právom mohli posúdiť durenie ZAJAC, LÍŠKA.
<br/>Znovu zdôrazňujem, že tu asi pochybili rozhodcovia na Putovnom pohári v Jovsi. Tam v diviačom oplôtku nenarazil pes na diviaky. Tu by asi zaslúžil zníženie známky. Nebolo to fér oproti tým kopovom, ktorí diviaky durili, a ako aj ZALESÁK uviedol, čo tá fenka na druhom mieste skoro samé 4-ky, durenie diviak 3, a hľadanie 2!!!!
<br/>Je to na zamyslenie, nie?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39856 od amor69
Odpoveď od amor69 na tému slovenský kopov
Dakujem smejko, mas pravdu je to naozaj divne ked v diviacej obore kde diviak musi byt na 100%,pes diviaka nenajde a nevytlaci... nebol som tam neviem ako to tam bolo ale asi to nie je uplne ako by malo. je to na svedomi tych ktori tam boli, vodili a rozhodovali......................
<br/>ja som bol v hlbokych tatranskych dolinach kde diviak proste nebol a je to na skodu veci...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39859 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Ešte raz Vás poprosím, keď má niekto tabuľky z Brezova, dajte to na PID, ak to nie je tajné!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39864 od stokodej
Odpoveď od stokodej na tému slovenský kopov
Servus Jojinek, kde ideš na SD tento víkend? Svokor ide s daxlíkom v Turčianskej RgO tak uvidíme ako to vyzerá v Slovenskom Pravne s diviakmi:-p:-p:-p Prajem všetko dobré skutočným kynológom a fanatikom8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39865 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Ospravedlnujem sa, to s tym oplotkom som fak asi splietol. Ak som to teraz pochopil, tak na skuskach kde bol Amor nebol ziadny diviak a ziadny pes nemal durenie diviaka? Ak je to tak, tak rozhodcovia vlastne rozdavali znamky, lebo pochybujem, ze tam bol aj zajac. Psy durili vysoku, srnciu, tak ak ich nechceli vyhodit tak im museli napisat aspon zajac liska. Ale to bola chyba usporiadatelov, ze nebola zver. Aj ked sa moze stat, a aj sa stalo, ze na skuskach neboli diviaky, aj ked sa organizator snazil a urobil az do tmy 4 pohony, pri tom o tyzden neskor tam strelili 30 ks. A kazdy rok tam je tolko diviakov, iba ten jeden krat nebolo nic.
<br/>Pises, ze to je o peniazoch. Ciste skusky asi nie, to sa da povedat o poplatkovych spolocnych, tam ano. Ale ked organizatori vyplatia pomocnikov, rozhodcov, urobia gulas a obcerstvenie zadara, tak vysledok je casto nulovy. Minuly tyzden na skuskach v ... boli napr minus 2000 a to slo z kasy usporiadatela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39869 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Co debatujem s ludmi a pytam sa ako sa kde hodnoti tak vo vacsine pripadov sa za hodnotenim z durenia zajac, liska povazuje durenie vsetkej raticovej zveri dokonca aj srncej. Nie je pochyb o tom ked pes duri diviaky ale ako som uz raz pisal, zajace v pohone su skor rarita a liska skor vynimka. Tak sa necudujem ze rozhodcovia daju znamku pri hodnoteni inej zveri. Ja vidim problem v skusobnom poriadku.
<br/>
<br/>Pri tom by stacilo doplnit napr. durenie - jelenia zver s nizsim koeficientom ako diviak a bolo by vsetko ako ma byt. Na druhej strane je u nas zakazane durenie inej zveri ako diviacej + zajac a liska. No tak potom neviem. Vsetky psy co duria inu ako menovanu zver vlastne porusuju zakon. Co s nimi, nejaku pokutu im vyrobime alebo ako ich potrestame. Na zmenu v legislative nie je vôla. Pri tom tie psy za to nemozu, raz boli slachtene na durenie tak duria. Snazia sa ako len vladzu a my by sme ich mali za to este trestat?! Miesto toho aby sme legislativu prisposobili hlavne psom a tomu na co boli slachtene tak im len uberame na priestore ako ukazat ich vlohy a chut do prace. Tot moj subjektivny nazor. Ospravedlnujem sa za odbocenie od temy slovensky kopov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39870 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
to nejde ani mne do hlavy ako moze fena co ma 4 z cuchu dostat za 2 z hladania a nasledne durenie diviaka 3 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39872 od medard
Odpoveď od medard na tému slovenský kopov
pytliak, plne súhlasím... aj keď je pravda, že niektoré revíry sú na SD úplne nevhodné, ale to závisí hlavne od toho, či sa podarí násť združenie, ktoré je ochotné SD zorganizovať, nie vždy je to PZ, kde je v každej húštine diviak... ale vrcholové a klubové skúšky by vždy mali byť v takomto revíre, aby mal každý pes možnosť prísť na diviaka a ukázať na ňom svoju robotu, lebo to čo je v oplôtku, ešte nemusí byť aj v reale v hore... :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39886 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Toto sa da vysvetlit velmi lahko. Cuch sa sleduje pocas celych skusok a rozhodca sa vo vacsine pripadov rozhodne pre znamku podla dohladavky na umelej stope. Takze ak pes ma kvalitny nos a vie s nim pracovat aj v pohone na stopach zveri, umelu stopu urobi za 4, tak vacsinou dostane aj s cuchu 4. Hladanie pri tom, je ina vec, aj pes s dobrym cuchom moze byt bojazlivy, naviazany na pana a len sporadicky ho v pohone opusta, teda nehlada s takou chutou ako by mal a vzhladom na cuch aj mohol, takze znamka 2 je uplne realna. No a to durenie, predstav si situaciu ze pri praci popisanej vyssie sa predsa len podari narazit takemuto psovi na diviaka, alebo sa prida k inym hlasiacim a duriacim psom a prejavi sa v nom lovec a predpisovo diviaky par krat preduri. 4 mu dat nemozes, 2 tiez asi nie, tak zostava len znamka 3. Zivot prinesie rozne situacie a dokaze zamotat nejednu hlavu, aj rozhodcom. V poslednych troch rokoch som takychto skusok absolvoval dost, takze som videl vselico.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39887 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Jo chapem ;).
<br/>
<br/>Len na to ake ma ta suka znamky , nepoznam ju, ma ta dvojka prekvapuje a aj mnohych dalsich asi.
<br/>
<br/>[#18599#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39889 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Tak ma napadlo ked 4 psy z 8 dostanu 2 z hladania co je u durica dost podstatna vlastnost tak je to na uvazenie :I Teraz nenarazam na hodnotenie rozhodcov ale na vrodene vlastnosti danych psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39891 od Rout
Odpoveď od Rout na tému slovenský kopov
Nejsem žádný odborník, ale pokud honiči nehoní, daleko a intenzivně ..... jsou bojácní a vázaní na pána a sporadicky ho opouští, jak psal pytliak... tak by měli na zkouškách vypadávat a ne dostávat dvojky a druhé ceny..... i kdyby v jiných disciplínách jezdili na kole a dělali stojku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39893 od kefas
Odpoveď od kefas na tému slovenský kopov
PZ Marduňa usporiadalo 15.11.08 spoločnú hosťovskú poľovačku na diviačiu zver. Na výrade skončil len jeden lanštiak-kanec, ale po desiatich rokoch sa nám podarilo uloviť vlka a bol to riadny macko. A môj kamarát mal svoj deň...(dni?) V druhom hone vyhľadal diviaka a hlásil stále z jedného miesta. Už v prvom hone bol jeden postrelený a smeroval práve do týchto mladín. Až po mojom príchode a značnom úsilí sa nám ho podarilo vytlačiť na strelca, ale ten ho minul. Pred koncom padla séria výstrelov a hneď na to sa spustil o niekoľko sto metrov ďalej psí koncert. Asi o desať minút padla dostrelná rana, no pes neutíchol ani na remeni, na ktorom ho za ťahaným diviakom &quot;viedli&quot;. Na moje prekvapenie to bol opäť môj lapaj. Postreleného lanštiaka držal spolu s jedným jagošom v bučine až do kolegovho príchodu, ktorý ho dostrelil do hlavy, pretože len tá mu z nej trčala.
<br/>Na tretí deň som so svojím kopovom prechádzal práve spomínané miesta a myslel som aj na postreleného diviaka. Psík bol na voľno a už som len pozeral, ako sa mi s vysokým nosom stráca. O desať minút sa začal ozývať a mne sa podarilo proti vetru a z kopca priblížiť asi na 40 metrov. Svojho dorážajúceho kopova som pekne videl ale diviaka som zbadal až keď sa postavil. Psík už o mne vedel, hlásil a v bezpečnej vzdialenosti ho obskakoval no lanštiak mal problémy s nohami a len z času na čas sa na neho vyhnal hlavou. Otočil sa na mňa a oči sa nám stretli. Cez malinčie a liesky som mu v puškohľade zazrel sotva polovicu hlavy. Pomalým a ťarbavým krokom sa mi začal vzdiaľovať v doprovode môjho psa. Vzhľadom na jeho stav som sa ho rozhodol dostreliť len na istotu a na hlavu, aby som zbytočne neznehodnocoval divinu. Prešiel ešte asi tristo metrov, medzitým asi trikrát zaľahol, raz som neúspešne strieľal, ale keď zaľahol do rozbahnenej kaluže, mal som ho ako na dlani. Psík bol v bezpečnej vzdialenosti a na 50 metrov som ho dostrelil presne medzi oči. Môj kamarát bol ako otrhnutý z reťaze... Statná lanštiačka mala prestrelené obe stehná v dolnej časti, ale kosti a šľachy mala neporušené. Vážnejší už bol priestrel ešte &quot;nenaliatej&quot; mliečnej žľazy v zadnej časti. Aj keď nebola prestrelená dutina brušná, zápal bol rozsiahly a kolaps pravdepodobne nevyhnutný.
<br/>A tak pribudol 7. a 8. diviak na konto 2,5 ročného Slovenského kopova - Alana zo Slovenskej Ľupče. Každému kopoviarovi želám čo najviac takýchto chvíľ

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39896 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Ak sa skúšky duričov konajú so zameraním na preukázanie práce pri diviakoch /l.roč. Putovného pohára slov.kopovov/, má pes prejavovať sústavný záujem o nájdenie práve tejto zveri. Z celkovej jeho činnosti má byť zrejmá cieľavedomosť, ktorá sa prejavuje i tým, že sa nerozptyľuje hľadaním zajacov alebo takej raticovej zveri, ktorú duriť nesmie.
<br/>Je spravodlivé, ak takéto podujatie vyhrá pes, ktorý podľa rozhodcov neprišiel do kontaktu s diviakmi?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 352 návštevníkov a žiadni členovia on-line