slovenský kopov

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39764 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Ďakujem pekne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39765 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Duri v tychto dnoch spustam a doplnam www.hilkovchov.sk , kde je komplet kontakt formular.
<br/>Zatial cauko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39776 od sten
Odpoveď od sten na tému slovenský kopov
Rád by som sa ťa spítal na to čo je natom pravdy, že 3 pohon sa robil v diviačej obore. Pokiaľ je to tak ako je možné, že tvoj psík ani tu neprišiel do kontaktu s diviakom, či aj tu sa nachádzala jelenia zver?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39778 od vp
Odpoveď od vp na tému slovenský kopov
Rastosi ake mas skusenosti s tym Cuprum Metallicum? Liecis s tym normalne &quot;velke&quot; zachvaty, alebo len &quot;male&quot; zachvaty? A aka uspesnost je s tym liekom?
<br/>Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39779 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Pozdravujem Ťa Sten. Áno máš pravdivé informácie, že tretí pohon sa robil v diviačej zvernici, resp. obore.
<br/>Skúsim Ti teraz odpovedať nezamerajúc sa konkrétne len na tento tretí pohon. Vraví sa a aj dostatočne praktizuje v spoločnosti, že &quot;každá líška si chváli svoj chvost&quot;... Či môj psík prišiel do kontaktu s diviakom počas spoločnej poľovačky, alebo nie, tak to sa treba spýtať zúčastnených, ktorí boli na tejto akcii. Ja nebudem určite hodnotiť posudzovanie a jednotlivé názory rozhodcov.
<br/>Záverom si sa zaujímal či aj v treťom pohone sa nachádzala jelenia zver. Na túto otázku Ti môžem odpovedať, že áno bola tam jelenia zver a dokonca s peknou trofejovou hodnotou.
<br/>
<br/>S pozdravom JH

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39790 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Čo je normálny veľký záchvat a malý záchvat? Používam to vtedy keď intenzita záchvatov nie je častá tak 3-4 krát do roka a stav sa zlepší. Keď nie pristupujem k epileptikám.
<br/>Samozrejme závisí od majiteľa nie kedy aj keď je častejšie záchvat. Skúsenosti dosť slušné a uspokojivé. Je to podobné ako pri liekoch aj branie epileptík ti nezaručí úplné vyradenie záchvatov.Ja nie som homeopat , ale som pôsobil u kolegyňe s týmto zameraním a mala a má s tým dobré výsledky pacientou posielam tam nastavovať. Ja som pôsobil pred tým v firme humánnej zo zameraním na neurológov a epilepsiu u ludí tak to skúšam preniesť aj na psov a celkom sa dá. Len treba vylúčiť aj iné možnosti záchvatu,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39799 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Je to zarážajúce, že prvý ročník Putovného pohára vyhrá pes, ktorý v diviačej zvernici nepríde do kontaktu s diviakom!!!:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39801 od amor69
Odpoveď od amor69 na tému slovenský kopov
Vies co je smutne???? Ze sa robia SD v reviroch kde je 5 diviakov na tisis hektarov. Aj moj pes behal ako ch... vsetku vysoku co mohol nasiel a vyhnal na strelcov tak ze im pozerali na 5 m do oci, este ich dva krat nahnal spat ako ovce a dostal 3 za orientaciu a durenie atd... Smutne je , ze vyhrali jazvecici ktori behali pol metra za majitelom , kde moj pes nabehal asi 20 km.
<br/>ja navrhujem robit SD v reviroch kde je dostatok diviakov ako je zahorie kde POLUJEM a juzne slovensko a tam sa mozu posudzovat durice a hlavne nasi kopovi!!!!!!!! lebo inac je to neobjektivne , pani....
<br/>
<br/>urcil by som napr. 5 revirov kde je vsetka zver hlavne diviaky. nech stoji prihlaska aj 5tisic ale bude to polovacka a skuska na urovni a psici a majitelia sa presvedcia ci su schopni alebo nie. ked mi niekto zakruzkuje v skuske duricov ZAJAC, LISKA je to urazka pre kopova aj majitela. to je pre jazvecikov a jagosov nie pre nas .....
<br/>hovorim o SLOVENSKOM KOPOVOVI vazme si toto plemeno a zveladujme ho.
<br/>
<br/>dufam, ze teraz neurazim panov rozhodcov ale takto to citim a myslim si ze by to takto mohlo byt.
<br/>
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39802 od sten
Odpoveď od sten na tému slovenský kopov
Dobre si prečítaj čo napísal smejko. Je tam napísané, že pes neprišiel do kontaktu s diviakom v diviačej zvernici. A na uvedenej súťaži v niektorom pohone diviaky museli byť keď niektoré psi ktoré sa tam zúčastnili majú durenie diviak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39803 od Rout
Odpoveď od Rout na tému slovenský kopov
Dobrý den, nechal jsem vyšetřit moč a krev, přesné údaje neznám, ale veterinář tvrdil, že je v tomto směru vše v pořádku. Teď jsem kontaktoval veterináře homeopata, tak snad se s ním domluvím na návštěvě a budu nějak pokračovat ve snažení. Díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39804 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Ved v tom je problem. Nabehat 20 km a nenarazit na diviaky a ak je to este aj v obore, tak to je minimalne divne. A ked ti rozhodca zakruzkuje durenie zajac, liska, tak to je pre to, ze tvoj pes nenasiel diviaky (aj ked ini ich nasli a pri tom chudak nabehal tolke kilometre) a nechcu ho vyhodit a dat mu z durenia NULU, tak mu radsej napisu zajac, liska a nechaju ho prejst. Takze ak teba a tvojho kopova uraza, ze vas nechali prejst, tak by sa ti rozhodcovia asi mali ospravedlnit a zmenit hodnotenie na NEOBSTAL.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39806 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Vlado tusim si zmotal dokopy prispevky od dvoch roznych pisatelov stava sa. Pretoze Amor robil skusky vo volnosti kdezto Jojinek aj v obore.
<br/>
<br/>Amorovho psa poznam, videl som ho pracovat. Je to 4r pes s vynikajucim nosom, ktory je zapolovany a presne vie co ma robit. V praxi som ho mal moznost sledovat pred skuskami ako pracuje a mozem povedat ze schova spustu psov. Je nauceny durit zver priamo na vodica , alebo ju stavia do prichodu strelca . Nevynecha ani jednu prilezitost prehladat hustiny a odtial vydurit zver. Myslim si ze je to komplexny duric. V praci na diviaka je obozretny nie je to ziadny splaseny pes ktory sa vesia na zver . Pokial by ten psik vyhorel na disciplinach poslusnosti tak nepoviem ani slovo, pretoze tam ma rezervy. No co sa tyka duricskej prace myslim si ze je to vyborna praca. ;)
<br/>
<br/>Tam kde absolvoval skusky Amor mali diviaky pocitam tak naposledy pred 10r ako stabilnu populaciu. To ze im tam diviaky prechadzaju je druha vec. Pytam sa je koser robit SD kde nie je dostatok diviacej zveri alebo tam vobec nie je?!
<br/>
<br/>Skoda ze sa Amor nechal zlakat na SD skusky az na stredne slovensko, pokial by skusky robil v okoli kde poluje urcite tam nejake boli alebo budu , mal by ten pes moznost pracovat s diviakmi a ukazal by co v nom je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39807 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Duri, jazvecikov nekritizuj naseries kopu ludi :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39809 od vp
Odpoveď od vp na tému slovenský kopov
Chcel som to zjednodusit. &quot;Velke&quot; zachavty v starsej literature popisovane ako grand mal, dnes popisovane akjo generalizovane zachvaty. &quot;Male&quot; zachvaty v starsej literature ako petit mal, dnes ako parcialne &quot;ciastocne&quot; zachvaty. Pytam sa preto, lebo viem ze v humannej medicine sa pouziva to Cuprum MEtallicum, ale pri tych parcialnych epileptiformnych zachvatoch. Pretoze, vo vsetkej ucte, k homeopatii, pri generalizovanych tonicko-klonickych zachvatoch alebo clustroch sa mi to zda neprimerana terapia.
<br/>Ale nemam s tym skusenosti, a neviem na akom principe by to malo pracovat, ale ako hovorim nemam skusenosti s homeopatiou.
<br/>Este cosi cielom pri terapii epilepsie, nie je uplmne odstarnit (pretoze, to je malokedy mozne, pokial sa nenajde nejaka ina pricina) zachvaty, ale ich minimalizovat. Preto ak ma pes na terapii jeden zachvat raz za dva-tri mesiace, tak to funguje, a odhliadnuc od toho ci to je konvencne antiepileptikum, Cuprum MEtallicum alebo iny pripravok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39811 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Ak to nie je tajné . Ako sa volá tvoj pes ? A kde bol na skúškach?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39812 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Plne súhlasím je to presne tak ako po pisuješ. Epilepsia je na dlhú debatu. Ja dávam možnosť pacientovi a majiteľovi na výber. Sú prípady keď aj generalizovaný záchvat bol zvládnutý homeopatiou a naopak , že ani epileptikum nepomohlo.Je rozdiel keď bez liečby je záchvat raz za 2-3 mesiace a rozdiel pri liečbe keď 15 záchvatou za mesiac stiahneš na 2-3 za mesiac .Jasne ,že preháňam. Ale ako som už napísal plne súhlasím s tebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39813 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
pes sa vola Aron Tri potoky na skuskach bol pri Ruzomberku. Ak sem pride majitel urcite ti napise kde to presne bolo. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39819 od kyra9
Odpoveď od kyra9 na tému slovenský kopov
Presne tak, jazvecikov nechaj na pokoji !!! :[
<br/>:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39820 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému slovenský kopov
Ještě chvilku rýpte do jazvecou, keby ste viděli pracu mojho monikopova včera na poločnej tak by ste zírali8o8o8o
<br/>Nehledě na to že by ste tím rýpáním mohli naštvat Zálesaka.......:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39821 od amor69
Odpoveď od amor69 na tému slovenský kopov
Caute vidim, ze som rozputal fajn diskusiu.
<br/>Bolo to pri Ruzomberku PZ Lucky. Je to presne tak ako Jaro hovori. To ze nemaju diviaky za to nemozem ja ani pes. Snazili sa krmili ale nic. Preto musim podakovat rozhodcom ako to cele posudili. Bolo to urcite pre nich tazke kedze psici nemali skoro co ukazat. Este , ze tam bola obora:) Nebehal preto tolke km ze ho to bavi ale preto , lebo hladal diviaky a siroko daleko ich nenasiel. Ked sme boli polovat u nas v reviry s Jarom vytlacil v priebehu 10 min tri criedy diviakov a vtedy som aj jedno strelil.
<br/>preto som pisal o myslienke robit skusky tam kde maju silno zazverene reviry ( hlavne diviakmi) zahorie, juzne slovensko kde sa na spoloc pol. striela 10-20 diviakov
<br/>
<br/>ja som jazvecika nechcel urazit koniec koncov tam mal najviac bodov jazvecik. ma pekne hlasenie stopy a vyborny nos ale len do urcitych terenov a Kyra9 ten tvoj trpaslik neviem ako a kde bude polovat. v nasom reviry plnom hustin, malincia , lian a kamenistych dolin nema sancu. ved ho velmi dobre poznas:))))))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.177 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 344 návštevníkov a žiadni členovia on-line