slovenský kopov

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39905 od cucka
Odpoveď od cucka na tému slovenský kopov
Je to niečo nádherné, keď psík robí majiteľovi radosť! :)
<br/>A môžeme sa vykašľať na všetky skúšky a súťaže! :P
<br/> Nedávno bola v našom horskom revíry prvá spoločná poľovačka. Organizátori zahájili prvý pohon len s malou dušičkou. Pretože v okolitých revíroch nebol na výrade ani jeden diviak!
<br/>A práve vďaka špičkovým psíkom (14 kopovov)bola táto poľovačka ako sa patrí! Po dvoch pohonoch bolo na výrade 9 diviakov! (slušné?!) :liar: :D
<br/> Tak teda KOPOVOM ZDAR! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39907 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Niekedy sa to vysvetľuje veľmi ťažko. Zúčastnil som sa výberu v 2ha oplôtku. Sučka mi diviaky musela hľadať, a veru ťažko ich aj našla. Tu dostala známku hľadanie 4! Odvaha 3, durenie 3, hlasitosť 4.
<br/>O pár dní na to som sa zúčastnil na KDS v Rim.Brezove. Predvádzal som tú istú mladú suku, ktorá bola hodnotená po prvom dní kladne, až do večera som si myslel, že by som mohol s ňou obstáť aj v l.cene. Lenže večer po vyvesení tabuliek som zistil, že z hľadania máme 2,
<br/>Durenie diviak 3, disciplíny samozrejme navoľno, ako už na súťaži býva zvykom. V pohone kolegovia kopoviari sučku vychvaľovali, strelci tiež upozorňovali rozhodcov, že bola pri diviakoch, ktoré sa strelili. Vyčítali mi, že ako prvá sa vrátila od diviakoch /má krátke hľadanie/. Na ostatné psi sa čakalo.
<br/>Suku som mal pri sebe 4-5 krát počas pohonov. Overila si ma, na pokyn hľadala ďalej.
<br/>Po prvom dni som sa s tým nevedel vyrovnať, skúšky som opustil. Podľa môjho názoru pri tejto disciplíne sa môže najviac uškodiť na súťaži. /vodič už ťažko dokazuje, či kopov má, alebo nemá sústavné hľadanie/ Osobne mne nebolo jedno, či obstojím 8.v l.cene, alebo 8. v ll.-lll.cene.Kyn.zdar. Zoltán Híveš. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39910 od medard
Odpoveď od medard na tému slovenský kopov
myslím, že hlavný kameň úrazu skúšok a súťaží na každej úrovni sú rozhodcovia, hlavne ich zaťaženosť na niekoho či niečo... ale kto má psov rád, toho to patrične naserie, ale nezlomí :D správny psíčkar žije pre svojho psa a nie pre súťaže a úspech s tým súvisiaci ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39911 od medard
Odpoveď od medard na tému slovenský kopov
to ma vždy zarazilo najviac: u duriča sa čuch často krát posudzuje podľa schopnosti dohľadať postrelnú zver na studenej stope, pričom jeho podstata je orientácia na čerstvé stopy... toto ma stretlo aj minulý rok, pritom so psom čo mal 3x4 z čuchu... ale ako aj psy tak aj ľudia majú svoje dni (aj muchy) :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39913 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Ja nechápem ako môžu mať suky por. č. 7 a 8 hlasitosť za 4 a čuch za 2, prakticky nemožné pes so slabým nosom má problém sledovať teplú stopu a je menej hlasitý. Posudzovanie čuchu podľa vypracovania umelej stopy nie je správne, dobre trénovaný pes so slabším nosom ju vypracuje bezchybne a temperamentný pes s dobrým nosom pri zlom vedení ju neurobí vôbec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39914 od pozi
Odpoveď od pozi na tému slovenský kopov
Jaro, nič sa nečuduj, bol som tam so sučkou č. 7, a niektoré hodnotenia rozhodcov nebudem komentovať. Takejto súťaže som sa zúčastnil prvý a posledný krát. Takže asi toľko, čo by som k tomu napísal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39915 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému slovenský kopov
vyfukany a premoceny som sa vratil z vonku, Tvoj pribeh a stamprlik hruskovice ma opat postavili na nohy ... uprimne zavidim a Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39919 od fatran
Odpoveď od fatran na tému slovenský kopov
Zdravím ťa pozi ja by som si veľmi rád prečítal Tvoj názor pretože si tam bol ako vodič.ak môžeš napíš.s pozdravom Fatran

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39920 od pozi
Odpoveď od pozi na tému slovenský kopov
Môžem, čo by som nemohol. Zdravim Ta Fatran, tí, ktorí tam boli si o tej zúťaži spravili svoj názor, nebudem to tu rozpisovať, organizácia, celý priebeh súťaže bol na veľmi dobrej úrovni ale to posudzovanie, tak to si naše národne plemeno nezasluži. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39921 od amor69
Odpoveď od amor69 na tému slovenský kopov
Chcel by som reagovat na tu tabulku. moj pes mal 183 bodov a len tri 3- ky.....
<br/>a to som sa obaval ci vobec prejde. pzn.( pred tym ako som vedel vysledky)
<br/>
<br/>teraz by som chcel vediet ci je to v rozhodcoch,reviry alebo psovi???????????????????
<br/>moj pes vyduril vysoku , srnciu aj lisku. diviaky tam bohuzial neboli. tam kde bola zver bol Aron.....
<br/>zrejme to absolvujeme este raz aby som to vedel porovnat ale uplne v inom reviry.lebo tie znamky co su tam su velmi biedne. a pri tom je to putovny pohar.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39923 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Pozi vdaka za objasnenie hned som si myslel ze nie je vsetko s kostolnym poriadkom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39924 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Uplny suhlas Abba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39925 od Robin1
Odpoveď od Robin1 na tému slovenský kopov
Pozi ty si tam bol, môžeš napísať, ako ste sa tam dostali, či bol nejaký výber, alebo Vás bolo prihlásených len 8?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39927 od pozi
Odpoveď od pozi na tému slovenský kopov
Ja osobne som bol oslovený 2dni pred súťažov. neboli sme síce pripravený, sučka od januára nepoľovala, no viem čoho je sučka schopná. Nie aby si niekto myslel, že sa vyhováram ale proste to tak bolo. Pes ktorý v pohone hladá, hlási a vyháňa zver, si ja myslím, nemôže dostať z hladania a čuchu dvojku (nemôže predsa zato, že v pohone neboli diviaky, len jelenia a srnčia, obehá hon, necíti diviakov, predúri čo je a vracia sa to boli prvé 2hony, v 3tom to už bolo o niečom inom, psy sa pekne vyšantili) Ja osobne si myslím, že je lepšie ak Ťa pes v pohone upozorní na každu zver, ktorá tam je a skúsený kopoviar už vie, ako pes breše na diviakov a ako na srnčiu, či jeleniu zver. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39931 od Robin1
Odpoveď od Robin1 na tému slovenský kopov
Ty za to nemôžeš. 2 dni pred súťažou sa už nedá na 100% pripraviť /ja by som tam ale určite nešiel, ak Ťa oslovili iba 2 dni pred súťažou/. Tu na PID-e je malá skupinka, ktorá sa snaží dostať nejaké informácie o 1.r Put.poh.v Jovsi. Som presvedčený, že tento fórum navštevuje veľa múdrych ľudí, medzi ktorými sú aj naši zástupcovia v klube SK. Nakoľko nám na stránke SK nepribúdajú nové informácie o podobných akciách, radi by sme prijali určité informácie zo strany členov výboru klubu, ktoré nie sú tajné.
<br/> Ale ak to bola naozaj veľkolepá akcia na vysokej úrovni ako Ty uvádzaš, a všetko okolo toho prebehlo tak, ako to výbor plánoval, je pochopiteľné, že sa k tejto téme z nich nikto neprispieva. Kopovom zdar!:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39968 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Toto ma dostalo: Predám chovnú suku slovenského kopova
<br/>
<br/>Predám chovnú suku nar. 08. 03. 2003 Asta Vojles lešť SD I.c.,FSMP I.c., Víťaz MAR 2006 CACIT, CACT, MAR 2007 II. miesto a výstava CAC V1, z dôvodu už nezáujmu práce v KCHSK po osobných skúsenostiach. Ja viem, že pes zato nemôže, ale keď ju mám stále ma to núti rozmýšľať nad KCHSK a stačilo.
<br/>Cena: ponúknite

<br/>
<br/>Rasto vykasli sa na tych ludi co ti podrazaju nohy. Psa by som kvoli tymto ludom prec nedaval ako si napisal on za to nemoze. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39976 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Páni čo by ste robili keby ste boli Hlavným poradcom chovu KCHSK a žiadali by ste asi 5 krát mailom od tajomníka KCHSK aby zvolal výborovú schôdzu a doteraz nič a mám min. 3 žiadosti,ktoré musí výbor riešiť a nie ja sám a sám ani nemôžem a čas beží ? Písal som , že mne nerobia zle ,ale tým čo ich volili. To by ste museli zažiť výbor KCHSK. Pýtate sa na Jovsu a Rim. Brezovo výboru KCHSK no ako by som vám to, na každej akcii bolo písané len pre pozvaných. Takže minimálne polovica výboru vám ani nevie odpovedať ako bolo a pod. Stačí prečítať propozície.Pre niekoho nie je vôbec potrebné ,aby sa Hlavný výcvikár a ani Hlavný poradca chovu KCHSK zúčastnil na týchto akciách .Ja vám viem povedať len toľko , že situácia vo výbore nie je dobrá a každý sa snaží česť výnimkám používať východ a stredo západ . Vy zo stredu nechcete východniarov vo výbore a podobne to je silná káva na mňa som najmladším vo výbore KCHSK a za dva roky mi to poniektorý tak znechutili , že som si povedal , že stačilo. !!!!!!!!VÝBOR KCHSK JE NEFUNKČNÝ!!!!!!!!
<br/>Nechcel som to riešiť cez PID fórum , ale keď je to už von tak nech sa to nešepká a nech sa to rieši.
<br/>Páni psi za to nemôžu len ľudia.
<br/>S pozdravom hlavný poradca chovu KCHSK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39977 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Rasto to co si napisal o tom vsetkom viem. No nedavaj tu suku prec. S polovackami urcite nekoncis a ako poznam zapalenych kynologov tak ked su bez psa nie su to ony. Vykasli sa na cele vedenie tí ti veru psa nevychovali ani ho nekrmili a ani nic podobne. Urcite ti sucina robila len radost a kvoli tomu ze je par UJOV vo vybore by si sa ty vzdal dobreho psa?! Klub robia clenovia klubu nie vedenie. Ak by bola na Slovensku moznost viacerych klubov zdruzujucich jedno plemeno inak by sa vrteli pani ujovia. Mal som moznost prehodit par slov s nasim najvyssim v KCHSK a obraz som si urobil. Dufam ze uz mu odzvana a aj jemu podobnym.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39979 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Stačí ak si pozeráte stránku KCHSK a všimnete si ako a kto si robí sám čo chce .
<br/>Sám mení štatút KDS .
<br/>Sám si odsúhlasí plán výstav.
<br/>Sám sa nominuje na Sigetov memoriál.
<br/>Sám deleguje rozhodcov na KDS Jovsa.
<br/>Sám kúpi poháre na KDS Jovsa.
<br/>Sám rozhoduje a tým spôsobuje zbytočný chaos ohladne skúšok, uznávania do chovu a pod.
<br/>Sám vyberie psov na KDS Jovsa , ako bolo písané niektorý štartujúci tam boli oslovený 2 dni pred.A čo tý ktorí tam boli prihlásený a bolo im popreté štartovať ,alebo im ani pozvánka neprišla?
<br/>Ja viem ,že sa stávam najhorším človekom pre KCHSK asi. Ale keď nemám predať moju fenu tak nech sa to už konečne zmení.
<br/>Nech ten sám nie je aj tajomník ,aj hlavný výcvikár ,aj hlavný poradca chovu a pod. a nech tý čo čušia a pritakávajú nech sa pozrú do zrkadla či sú to oni alebo niekto iný. Nech je tam výbor schopný dohovoru a nie mocenských praktík a ignorácií iného názoru.
<br/>Nie je možné ,aby sa veci menili bez väčšinového súhlasu výboru KCHSK a výborovej schôdze ako napr. v týchto dňoch výstavy na stránke KCHSK , ktoré mimochodom výborom KCHSK do dnešného dňa neboli odsúhlasené ani prednesené na výborovej schôdzi KCHSK.
<br/>Tak čo teraz ďalej?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39980 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Podla mna si urobil spravnu vec, ze si sa ozval. Prvy krok je urobeny, je na clenoch aby sa zacali ohlasovat ze existuju a ze sa im nepaci co sa v klube deje. Takto to maju z prvej ruky. Dufam ze sa veci pohnu spravnym smerom.
<br/>
<br/>Podla toho co si napisal to smeruje presne tam kde je teraz KCHPS ak sa ludia nepobadaju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.182 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 358 návštevníkov a žiadni členovia on-line