slovenský kopov

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40102 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Pre niekoho je pes proste iba "spotrebný materiál" a sú krajiny, kde je to ešte horšie ako u nás, napr. USA
<br/>Na takých blbov represálie typu odobratia poľovného lístka alebo zbrojáka nepomôžu, skôr ich budú ešte viac hecovať. Skôr by pomohol rozumný prístup ku psom celej spoločnosti, ale ani to čo sa deje v našich mestách a vidno v rôznych TV za rozumný prístup nepokladám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40104 od yegi
Odpoveď od yegi na tému slovenský kopov
Držím palce psíkovi, aj Tebe, polap toho tiežpoľovníka :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40127 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Asi každého z nás šokovali udalosti okolo Periho Morské oko. Trochu sme odbočili od problémov v KCHSK, s ktorými by sme sa mali zaoberať. Podľa môjho názoru, nie je správne, ak nás reprezentuje človek, kto si presadzuje iba svoje záujmy. Pán predseda zneužíva svoju funkciu, rozhoduje bez súhlasu ostatných členov výboru, ktorí roky cieľavedome, účinne tvoria v prospech klubu. Ja osobne si myslím, že toto je len jeden závažný dôvod, aby túto funkciu odovzdal niekomu, kto si bude vážiť nielen členov výboru, ale aj členskú základňu, ktorá ich volila.
<br/>
<br/>Kynológii zdar.Z.H.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40129 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Prajem skoré uzdravenie Peri-mu.
<br/> :{
<br/>Vodič po odložení psa odíde od neho na vzdialenosť asi 100 krokov......ak voľne odložený pes z miesta nepohne a správa sa celý čas pokojne, známka 4.
<br/>Ak ostane na mieste, ale s kučaním a hniezdením sa prejavuje nepokoj, hodnotí sa zn.3, 2, alebo 1, podľa intenzity nepokoja. Ak odložený pes z miesta odíde, dostane známku 0.
<br/>Za opustenie miesta sa nepovažuje, ak sa pes premiestni o krok - 2, na suchšie miesto, do chládku, alebo na slneč.miesto, a tam sa sám uloží, aby zotrval do príchodu vodiča.
<br/>
<br/>Ty píšeš, že prišiel skoro ku tebe, známka 2. Nehnevaj sa, ale položím ti jednu otázku, prosím ťa kto bol rozhodca?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40134 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Veľmi správne položená otázka !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40137 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Mám za to, že kopovom, ale ani iným plemenám nejak extra z dlhodobého hľadiska sebelepšie zmeny vo vedeniach klubov nepomôžu. Viac by pomohlo, ak by zodpovednosť za vývoj plemena zobrali do rúk tí, ktorí ju aj skutočne nesú = chovatelia a klub by slúžil len na administratívne úkony a poskytovanie chovateľského servisu spôsobom, pri ktorom by sa nikto nemusel jeho vedeniu zaliečať. Lenže ono to by to chcelo aj od chovateľov čosi viac než len držať hubu a krok, hovieť si vo svojej nevedomosti, čakať čo sa ich ujde zo stola mocných a pindať tak akurát v krčme a na anononymných fórach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40138 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Kedže väčšine súčasný stav prevdepodobne vyhovuje a nevadí im, že slovenské chovateľské kluby sa čoraz viac stávajú klubmi diletantov a nie odchorníkov, potom by mohlo pomôcť, ak by bolo možné chovať aj bez členstva v klube a niesť zodpovednosť priamo voči plemennej knihe tzn. národnému zástupcovi FCI. Potom by sa chovatelia mohli združovať skutočne na základe podobných záujmov a neboli by to kluby pre plemená ale klubu pre chovateľov z rovnakými záujmami. Ústave Slovenskej republiky ani predpisom FCI takéto združovanie neodporuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40152 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Už vyše 20 rokov obetujem svoj voľný čas pre našich štvornohých priateľov. Nehovorím, že som nabitý s vedomosťami, ale stále sa snažím zdokonalovať. Vysedávať v krčme je preto dosť málo času. Anonymne nepíšem, ja ako člen klubu si svoje povinnosti plním. /na môj podnet v združení: 1ha div.oplôtok na výcvik psov, krásny umelý brloh/ Som členom okr.kynol.komisie, to aj mňa zaväzuje plniť isté zodpovednosti.
<br/>Členov výboru SK nikto nenútil vziať na seba zodpovednosť za vedenie klubu, ale keď to brali, mali by to vykonávať tak, ako sa patrí.
<br/>&quot;Čakať na to, čo sa ujde zo stola mocných&quot;? Nikdy som sa nespoliehal na to, čo sa mi ujde, vždy som sa snažil skromne tvoriť z vlastných skúseností-prijímajúc dobré rady od skúsenejších odborníkov na úseku kynológii. Potvrdia to chovné jedince, ktorých som vycvičil, a uznanie od mojich kolegov poľovníkov.
<br/>8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40164 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Na disciplíne odloženia ma posudzoval rozhodca pán Štefan Viskup. Od psíka sme odišli po odložení 97,5 kroka. Psík z miesta odloženia odišiel 13 krokov aj 35 centimetrov. Hodnotený som bol známkou 2. Daj sem na pid kontakt na teba, resp mi ho daj na mail, čo počítam že Ti bude robiť problém a ja pri najbližšej príležitosti a stretnutí sa so spomínaným rozhodcom sa Ti určite ozvem a budem rád ak mu to vysvetlíš.
<br/>
<br/>JH

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40166 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Zároveň pevne verím a dúfam že som v dostatočnej miere odpovedal na velmi správne položenú otázku kto bol tým rozhodcom, lebo viacero otázok som tam nenašiel.
<br/>
<br/>JH

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40167 od Mihalik01
Odpoveď od Mihalik01 na tému slovenský kopov
Voľne odložený pes, ktorý z miesta odíde, sa hodnotí známkou 0.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40168 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Namiesto toho, že sa urazíš, radšej namakaj skúšobný poriadok, alebo predtým ako pošleš blbosti, rozumne prečítaj svoj príspevok a radšej tam dodaj lož. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40169 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
.....ináč druhého rozhodcu si nemenoval....8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40172 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému slovenský kopov
Nechápem, prečo si sa urazil. Ty si chybu nerobil. Chybu robil rozhodca. Protestuješ, ale si nevyvrátil moje pochybnosti, už druhý krát potvrdzuješ správnosť môjho príspevku.
<br/>Ako si mohol byť hodnotený známkou 2, keď pes odišiel z miesta 13 krokov /nad 35 cm zažmúrim oči/?
<br/>K tomu nepotrebuješ môj mail, ale skúšobný poriadok!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40175 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému slovenský kopov
Bohužial,ak opustil miesto odloženia,a je jedno či na 13,35m ,mali ste mať 0.No a myslím si ,že výrok ¡¡prišiel skoro ku mne¡¡ nie je asi opodstatnený pri mierach 97,5m a 13,35m.Moj názor je,že si mledého psa radšej nemal dávať na voľno,alebo to radšej nespomínať,aby ťa tu všetci nezvozili pod čiernu zem.Vyhol by si sa tak zbytočnému nasratiu,ktoré vo vašom prípade by v týchto dňoch malo byť adresované niekomu inému... držím obom palec...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40176 od stokodej
Odpoveď od stokodej na tému slovenský kopov
Zdravim, nech sa havan uzdraví a nezanechá to na ňom žiadne stopy. Čo sa týka odloženia na voľno alebo nie, tak ak sme mi boli s našou daxlicou na skúškach FSMP alebo SD radšej sme ju priviazali a dostala 3 akoby odišla. Samozrejme že odloženie na voľno máme namakané a ešte ani raz nám neodišla ale načo riskovať koniec skúšok, námahu, cestovanie, čas, peniaze apod. veď čo ak podíde práve teraz ako Peri. Podstatný je výsledok a ten bol v oboch prípadoch v I. cene. Ale keď pôjdeme niekedy na nejaký memoriál alebo na inú súťaž kde potrebuješ najvyššie známky aby si uspel tak tam môžeme odkladať na voľno. Daxlom a Kopov zdar!:-p:-p:-p:P:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40197 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Tak potom isto tušíš vďaka komu a čomu je stav poľovných psom taký aký je a ak ti tento stav nevyhovuje máš nejakú predstavu ako ďalej. Áno, dá sa ísť aj vlastnou cestou a kašľať na psie spolky. Osobne sa mi zdá táto cesta v súčasnosti najrozumnejšia, len dokedy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40199 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Psie spolky sú potrebné a dobre vymyslené, lenže s tou podmienkou, že každý člen hlboko cteného výboru, vykonáva svoju prácu svedomite a v záujme zdokonaľovania, skvalitnenia plemena. Kým sa budú uprednostňovať len vlastné záujmy s heslom &quot;účel svätí prostriedky&quot;, cesta sa pomaly, ale isto zvažuje do údolia.
<br/>Nádejné kopovy, ktoré boli odpísané s rôznymi zákernými fintičkami len preto, že nemajú známe meno, len vyvolávajú medzi chovateľmi zaťaté päste, okrem toho neslúžia záujmy v prospech kvality plemena.
<br/> Oni boli zvolené s nádejou, že svoje odborné skúsenosti a vedomosti vynaložia v prospech klubu. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40201 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Tak fajn, prosím bez urážky. Ak chovatelia v chovateľskom klube pristupujú k voľbám s nádejou, tak možno by pre psov bolo lepšie, ak by pristupovali so zodpovednosťou a nádej prenechať 16-ročným naivkám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40403 od kefas
Odpoveď od kefas na tému slovenský kopov
Od registrácie Slovenského kopova v Lisabone ubehlo 45 rokov, no zdá sa, že najlepšie roky má už dávno za sebou. Pre vážne problémy s odvahou, ktorá bola vždy jeho hlavnou prednosťou, bolo prijaté opatrenie (od 1.7.08 skúška prac. spôsobilosti - odvaha v oplôtku o rozmere minimálne 2 ha, práca s diviakom minimálne 10 min.) ktoré je podľa môjho názoru iba mlátenie prázdnej slamy. Veď ak raz pes na SD skončil v l.c (čo pred 1.7.08 stačilo na zaradenie do chovu, samozrejme okrem iných náležitostí), tak musel byť z odvahy ohodnotený minimálne známkou 3 a to je na chov postačujúce. Ak bolo prijaté spomínané opatrenie, tak to znamená, že do chovu sa dostávali málo ostré jedince. Ale ako? Na DS s počtom poľovných psov 1-6 sú delegovaní 3 rozhodcovia. Presne toľko, ako pri skúške prac. spôsobilosti s tým rozdielom, že posúdenie vykonávajú rozhodcovia pre výkon z výboru KCHSK. Múdro. Absolvovanie regionálnych SD nahrádza splnenie tejto podmienky. Takže rozhodcom z výboru KCHSK sa dá elegantne vyhnúť. Ako vodič som sa SD zúčastnil iba raz. Nemôžem povedať, že by som bol nejako priamo poškodený. Nepriamo boli poškodení všetci, okrem jedného. Sučka SK, ktorá vôbec nevyzerala na to, žeby práve nemala svoj deň (čo sa môže stať každému psovi). Skôr to bol prípad beznádejný. Svojmu pánovi sa počas celých skúšok doslova plietla pod nohy, v oplôtku s chvostom až pod bruchom sa k diviakom ani nepriblížila, nieto ešte hlásiť. Vodič (rozhodca, neviem či ešte aktívny) poznal celý rozhodcovský zbor. HR je veľmi dobrým chovateľom daxlov, rozhodcov bolo 6 a všetci sa pri výkone sučky veľmi dobre bavili. Zo slovami približne &quot;chlopi, nešaľce še, šak ja ju chcem uchovnic&quot; dostal l.c a už je uchovnená. Obyčajná chovateľská pospolitosť nemala šancu dostať do chovu neschopných psov ani po starom. A vrchnosť si aj po novom pretlačí, čo bude chcieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 769 návštevníkov a žiadni členovia on-line