slovenský kopov

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39988 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
V krajine, kde si väčšina mýli demokraciu s anarchiou, nikto súdny zaoberajúci sa chovom psov nemôže namietať proti autokracii, ak je to autokracia v ich prospech :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39990 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Možno v klube Ťa budú považovať za najhoršieho člena výboru, ale Ty sa len pozeraj s čistým svedomím do zrkadla, podľa mňa si lojálny, bezprostredný, a čestný človek. Ty si sa aspoň pokúsil o to, aby sa to pohlo tým správnym smerom. Keď bude rozhodovať iba "LENON" sám, pomaly sa stáva zbytočným celá členská základňa a 2.polovica výboru, čo sa snaží aby naše nár.plemeno napredovalo v práci, a exteriéry doma a v zahraničí. Kopovom zdar! Zoltán Híveš8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39991 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému slovenský kopov
Počas víkendu som sa zúčastnil DS, ktoré usporiadalo OkO SPZ Námestovo v revíroch PZ Lokca a Breza so svojou sukou, ktorej som pomocou liekov prerušil háranie a pýtal som si rady ohľadom vplyvu na výkon. Na skúšky sa prihlásilo 14 psov. Prišlo len 9 psov ( 5 kopovov, 2 daxelkopovy a 2 jazvečíky), 5 bezdôvodne neprišli. Počas poľovačky neboli diviaky, len vysoká a srnčia. Napadlo asi 40 cm čerstvého snehu, podmienky veľmi náročné. Jeden daxel a oba jazvečíky sa z pohonu nevrátili, nenašli sa ani v nedeľu. V pohone sa našla strhnutá, ešte teplá srna a jeleň šestnástorák - dielo vlkov. Atmosféra na skúškach bola výborná, hostitelia štedrí, rozhodcovský zbor náročný, ale objektívny, neboli vznesené žiadne pripomienky, len pochvaly. Z 9 psov v nedeľu zostalo len 6 na disciplínu oplotok a stopa. Oplotok takmer všetci vodiči považovali za najľahšiu disciplínu, lebo mali psov odskúšaných, realita bola iná. Psy vo väčšine prípadov v oplotku sklamali, moja suka tiež. Moje honotenie výkonu suky po skúškach - výkon bol na 60% jej štandardu (skončila v tretej cene), preto nedporúčam prerušiť hárania a ísť na skúšky, radšej počkať a ísť v inom termíne. Zvíťazil šesťročný kopov, druhá bola daxelkopovka. Aj napriek tomu to bol pekný zážitok a užitočná skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40002 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Ja som ti to písal.Nezvyknem si robiť srandu ,alebo nepriať ísť na skúšky.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40003 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Ako si dopadol na SD v svojej Rgo?
<br/>Vyvrátil si pochybnosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40004 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému slovenský kopov
kopoviari, vcera som mal v rukach zaujimavu peticiu s hodne podpismi, nezavesi ju tu niekto? a mozno by bola zaujimava i tabulka ci report z DS Vrbovce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40005 od pacho
Odpoveď od pacho na tému slovenský kopov
Ja by som psa alebo suku určite nepredal a už vôbec nie pre nejakých ............ či klubu súhlasím s Jarom čo s tým ma kto proste nikto , nebudem chovať plemeno kôli niekomu , ale kôli sebe a láske ku kynológii

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40007 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Pacho, sme rôzni i nátury máme rôzne prudké a nikde nie je napísané, že majiteľ Asty sa už z niekým dohodol a predal ju. Majiteľovi možno robia prieky na nej chovať bo si dovolil kritický pohľa na chov a mocným sa to nepáčili. Možno ju chce &quot;predať&quot; do zahraničia a následne si vziať späť aj s nejakým potomkom. Odsúdiť niekoho je veľmi ľahké, ale následne sa mu ospravedliť fest ťažké :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40008 od LEON
Odpoveď od LEON na tému slovenský kopov
Dko ať se to vokecá jak chce pro mě je to divný prodat psa jenom protože mi klub dělá naschvály já osobně bych to nikdy neudělal protže bych si připadal jak vůl co podrazil parťáka;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40009 od pacho
Odpoveď od pacho na tému slovenský kopov
samozrejme máš pravdu aj ty, ja nesúdím ani nechcem, každého je to osobná vec a nakoniec sme všetci dospelý a nakoniec sa rozhodneme tak ako uznáme za vhodné, možno v prvej chvíly nie rozumne ale nakoniec si to aj tak obhájime a v konečnom dôsledku to čo sa tu píše je uplne zbytočné a naivné. ja osobne si myslím, robme si veci ako najlepšieme vieme a hlavne ku svojmu uspokojeniu a možno aj ostatným ktorým predáme nemyslým finačne potomstvo od našich súk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40010 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Martin posli mi to na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ja to sem potom vycapim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40014 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Leon, aj ja, ale to nevylučuje, že by som nemohol podať podobný inzerát, aby som upozornil na niečo &quot;zhnité v našom kráľovstve krivých zrkadiel&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40015 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Správny postreh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40016 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Ozaj ako ste dopadli na RgO SD ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40019 od amor69
Odpoveď od amor69 na tému slovenský kopov
Vazeni, mam mladeho kopova. Urobil som s nim SD v 1 cene. Ziskal CAJC, BOB na medz . vystave . Je vynikajuci na divikaky, stope atd. Bol som velmi nadchnuty a plny entuziazmu do chovu nasich najlepsich kamaratov. Chcel som pokracovat v dalsich skuskach a vystavch a dostat ho do chovu. Ale po tomto co tu citam je mi naozaj do placu. zacinam sa pytat ci toma vyznam???
<br/>
<br/>1, nikdy by som psika nepredal koli niekomu inemu... v prvom rade je to moj pes a partak a ja najlepsie viem ake ma schopnosti a hodnoty pre mna!!!
<br/>takze ziadny rozhodca alebo skuska to nikdy neovlyvni. bol som tam videl som , zazil som. Nie je to vzdy idealne a objektivne... ci nie je zver v reviry alebo tam su ine rusive elementy.. rozhodca posudzuje co vidi ale po vasich dotazoch asi nie vzdy spravne alebo ako by sme si to mi predstavovali..
<br/>
<br/>2, to co pisete o KCHSK je naozaj sila a treba s tym nieco robit!!!!!!
<br/> predsa v kazdej spolocnosti alebo zdruzeni patria v SR rovnake pravidla. Ked je nejaky vybor a je schodza musi byt hlasovanie kde musi byt urcita vec prehlasovana viacerymi.. je tam zapisnica atd. nechapem kto mu dava mandant takto egoisticky riesit dolezite veci!!!
<br/>Ja som tiez v klube a teda sa ma to dotyka a dotyka sa to naseho narodneho plemena.
<br/>
<br/>Ved clenska zakladna je vacsinova ako vybor , preco sa nieco neurobi??????
<br/>MAM OTAZKU DA SA UROBIT INY ZVAZ KOPOVIAROV AKO JE TENTO????
<br/>
<br/>Dufam, ze zvitazi zdravy rozum!! a my budeme nadalej pracovat s nasimi psikmi , s radostou polovat a zveladovat nase plemeno SK.
<br/>
<br/>Rastosi tebe prajem silne nervy, psika si nedaj. A dufam, ze tato tvoja snaha o nieco nove a lepsie ti nijako neublizi..
<br/>Mas moju podporu Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40020 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
možno je to trochu mimo preberané, ale pozornosť si zaslúži aj toto:
<br/>Na úseku poľovníckej kynológie:
<br/> 4. Starať sa o odborné vedenie chovu a rozvoja národných plemien, zamerať sa špeciálne na zvýšenie úrovne a rozvoja chovu slovenských hrubosrstých stavačov. Metodicky riadiť a podporovať činnosť chovateľských klubov pre plemená združené v SPZ, spolupracovať s klubmi pri rozvoji medzinárodných vzťahov.
<br/> ...a len na okraj, je to z: Hlavné smery činnosti schválené po IX. sneme SPZ
<br/>aj bez paranoje to svedčí o nadpráci, ktorá bola na sneme odvedená!
<br/>vidíte niekde aspoň slovíčkom spomenuté kopovy? ...žeby naschvál?
<br/>
<br/>úprimne ma mrzí, že sa naplnili moje slová o možnom vývoji v klube. a obávam sa, že toto je len malá prezentácia nečinnosti vedenia SPZ a taktiež kynologickej rady. tá už dlhšiu dobu má charakter orgánu pre schvaľovanie nižších štandartov pre chovy a podporu spoločenských plemien na úkor poľovných.
<br/>no nedajme sa znechutiť, snáď čoskoro budú voľby...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40021 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Duri bohuzial sa neda. V SR moze byt len jeden klub zastresujuci to ci ono plemeno a zaoberajuci sa chovom . Preto sa v niektorych kluboch vedenie chova tak ako sa chova, ak by im ludia odchadzali do inych konkurencnych klubov bolo by to ineee.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40023 od Mihalik01
Odpoveď od Mihalik01 na tému slovenský kopov
Zdraví postreh, určite to zaujíma polovicu Slovenska8o Takže?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40030 od jager
Odpoveď od jager na tému slovenský kopov
Som presvedčený, že vôbec nemá v pláne potrestať svojho psa pre hlúposť vedenie klubu, iba tak chce poukázať na alarmujúcu závažnosť situácie, nie len v kluboch, ale v celej SKJ.
<br/>Ak nebudeme poukazovať na hrubé porušovanie skúšobných a výstavných poriadkov, tak sa priamo podieľame na likvidácií dobrého mena SKJ.
<br/>
<br/>Skôr ako som sa rozhodol napísať moje postrehy z MDSJ, tak som si musel položiť par otázok.
<br/>Chceš sa zúčastniť na MBSJ?
<br/>Chceš sa opať zúčastniť MDSJ?
<br/>Chceš suku uchovniť?
<br/>A budem chcieť ak sa nič nezmení?
<br/>Prečo? Lebo jeden z rozhodcov varoval tých čo chcú odstúpiť, že na účasť na podobných podujatiach nech zabudnú ak tak urobia.
<br/>Na MDSJ v Malackách, nám hlavný rozhodca potom, čo sme 5 odstúpili, z dôvodu ignorovania skúšobného poriadku, povedal, že nepoznáme SP. Ano má pravdu! Nepoznáme ten podľa ktorého posudzoval rozhodcovský zbor. Ten ale ani nemôžeme poznať, lebo sa mení podľa momentálne sa vyvíjajúcej situácie pre vyvolených vodičov.
<br/>
<br/>Pes, ktorý sa nevráti do ukončenia poľovačky a to z troch pohonov 2 x , kedy ho majiteľ našiel až večer keď sme už boli všetci po večery, dostal s orientácie, a teraz sa podržte, čistú 4-ku.
<br/>Iný príklad: Jedna sučka tak zle hľadala, ( dostala papierovú 2), že našla v druhom pohone diviakov už 50m za pohonom, durila ale diviačiu zle ( papierovú 2) , ale na druhej strane durila tak hlasito, že dostala 4 a odvážne ich prenasledovala na 3. Čo toto je za nezmysel a kombinačnú hlúposť? Takto sa to páni v tríbe ani nedá realizovať. S takýmto hodnotením to je nereálna blbosť.
<br/>Vysvetlite mi niekto, ako môže suka s takýmto hľadaním na 2 nájsť diviakov, a keď už ich nájde, tak ich durí nedostatočne na 2, ale odvahu pri durení má za 3 a durí ich tak nedostatočne, že hlasitosť má za 4. Ba dokonca sa pri tomto durení diviak postrelil na zadok a pri tejto suke bol aj dostrelený. Takto posudzoval rozhodca, ktorý sa celého aktu, hľadania, durenia, postrelenia a dostrelenia diviaka osobne zúčastnil. Dvaja strelci z voj. lesov Mal. to osobne hovorili Hlavnému rozhodcovi, že tá sučka perfektne pracovala a že aj pri nej diviaka strelili. Márne. Ja nie som ochotný trpieť a nemo sa prizerať, ak niekto so mňa robý hlupáka.
<br/>Ešte jeden príklad. Keď večer roz. zbor zhodnotil práce psov, tak zistil, že musia znížiť známky z 3 na 2, z odôvodnením, že by bolo moc kandidátov na víťaza. Odkiaľ to viem? Povedali nám to viacerý z rozhodcov.
<br/>Tak páni rozhodcovia, tomuto sa všeobecne hovorí &quot; ROBENIE PAPIEROVÝCH VÍŤAZOV &quot; Nezaslúžila by si takáto medzinárodná akcia viac objektivity, čestnosti a lojality k naším psom a jedného k druhému? Podľa mnohých vodičov a aj účastníkov z vojenských lesov, ANO! Tiež boli prekvapený keď nahlásili rozhodcom, že suka Radima Ileho preduril cez rady strelcov diviaka, a vo výsledkovej tabuľke uvideli durenie, Zajac, líška.
<br/>Keď sme si ráno 23.11. pozreli hodnotenie, tak 8 sme sa rozhodli nepokračovať a odstúpiť na znak nesúhlasu z objektívnym rozhodovaním. Ale ako to v živote chodí, tak medzi ľuďmi sú aj taký, ktorým slovo chlapa nič nehovorí. Mená im darujem, oni vedia, ktorí mali plné ústa žlče na pánov rozhodcov, a ktorým po súťaži atakovali análne otvory. Keď ráno mali vystúpiť, tak uvideli väčšie šance pre seba ak mi 5 odstúpime. Na rok budú mrmlať opäť a zase niekoho oklamú. Toto je ich cesta k víťazstvu.
<br/>Pán Hl. roz. nám na nástupe povedal, že sme to mali oznámiť už večer aby sa zbytočne nezakladali všetky stopy. Ale ako sme mohli, keď výsledky vyvesili v noci, keď už väčšina z nás oddychovala a zberala sily na ďalší deň.
<br/>Ľutujem to, že nevidím vo vrcholných kynologických funkciách ľudí, ktorým by lepšia a krajšia Slovenská kynológia ležala na srdci. Je to veľká škoda pre celú kynologickú verejnosť a plemená psov najviac.
<br/>Toto sú moje subjektívne postrehy a verím, že o rok budem písať len tie najpozitívnejšie dojmy a postrehy.
<br/> Ak som niekoho urazil vopred sa ospravedlňujem, nebolo to cieľom tohto príspevku.
<br/>Chcem aby sa zamysleli tí čo pochybili a robili tak , aby sme raz na nich spomínali v dobrom a nie ako na účastníkov likvidačnej skupiny SKJ.
<br/> S pozdravom
<br/>Za krajšiu a lepšiu kynológiu
<br/>M. U.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40032 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Pozdravujem všetkých nadšencov nášho plemena. V predchádzajúcich príspevkoch ste sa ma pýtali na SD v našej RgO a či som dokonca vyvrátil nejaké pochybnosti či čo to... Ja nepotrebujem a nebudem nikomu nič vyvracať ani niečo dokazovať . Ja som sa psíkovi celý čas nevenoval pre niekoho pocit či už taký alebo onaký!!! Psíkovi som sa venoval pre svoje potešenie a pre svoju radosť.
<br/>Na SD som sa zúšastnil len prvý deň. V krátkosti: v prvom pohone diviaky neboli, v druhom pohone polovala druhá skupina. V treťom pohone môj psík vytlačil na strelcov lanštiaka, následne bol postrielaný. Psík ho dohľadal a po celý čas ho hlásil kým neprišli strelci k zhasnutému diviakovi. Otázka prečo som nepokračoval ďalej aj na ďaľší deň? Na disciplíne &quot;odloženie&quot; som ja s mojím psíkom pohorel. Dával som psíka na voľno - tak ako som bol zvyknutý doteraz na všetkých akciách, podujatiach, súťažiach, skúškach atď. Neviem čo sa stalo, ale psík sa zobral a prišiel skoro ku mne. Známka 2 -preto som ďalej na druhý deň nepokračoval. Stáva sa... Počas spoločnej poľovačky sa ulovili celkovo 2 diviaky.
<br/>
<br/>Dnes o 11.30 som zobral psíka na vybehanie, prípadne dotrénovanie a preskúšanie odloženia atď. V čase okolo 12.15 som počul psíka hlásiť a následne som počul výstrel. Neprajem ten pocit nikomu. Počas privolávania a následného neprichádzania psíka som už vtedy mal zo všetkého zlý pocit. Následne na to som zobral auto a išiel zhruba tým smerom kde som ho počul naposledy. Cestou som stretol jdného pána, ktorý mi povedal zhruba kam išiel psík. Šiel smerom do susednej obce. Psíka som našiel ležať na začiatku obce v kaluži krvi. :{ :{ :{ :{ :{ :{ :{ :{ :{ :{ :{
<br/>
<br/>Chcete vedieť zhrnutie? Psík sa po stope vracal ku mne a stretol cestou polovníka, ktorý po ňom vystrelil z brokovnice. Psík mal na sebe reflexný obojok. Následne sa psík otočil a bežal späť do tej obce kde som ho našiel. Fotky si pozrite u mna v galérii &quot;zranenie psíka&quot;. Jedne fotka tam je po dokončení operácie - vyberania brokov. 9 sme s veterinárom našli, ešte asi 10 zostalo.
<br/>
<br/>S pozdravom a smutným želaním pekného večera.
<br/>
<br/>Jozef Hílek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.133 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 328 návštevníkov a žiadni členovia on-line