slovenský kopov

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51177 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Suhlasim. Mam moznost pozorovat viacero steniat, teraz uz psov z vrhov od mojej suky. 90% psov sa vyskovo "stabilizuje" asi v 9-12 mesiaci, tvarovo az v druhom roku. U suk niekedy az po prvom vrhu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51186 od Rout
Odpoveď od Rout na tému slovenský kopov
na podporu růstu nic nedávám, prostě jen kvalitní granule... Osobně bych byl rád, kdyby to nebyl kopov, který vypadá jako malý rotvajler, ale spíše lehký pružný typ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #51206 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Nič iné som od Teba nečakal! Radšej by si sa mohol vyjadriť k téme, prispieť užitočnými radami z vlastných skúseností, ale keď na to nie si schopný, tak radšej mlč, a ticho čítaj príspevky tých, ktorý na rozdiel od Teba neurážajú, ale snažia sa navzájom pomôcť v kynologickej praxi. Doteraz okrem vulgárnych slov, a nadávania sme od Teba nedočítali nič múdre.:-o;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51416 od peterchren
Odpoveď od peterchren na tému slovenský kopov
kopoviari už sa neškriepte, máme sezónu pochváľte sa ako sa vašim psíkom darí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51417 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému slovenský kopov
Veru tak, šak pustite niečo do éteru!:D:):D:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51419 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému slovenský kopov
nechapem ako može niekdo čakat,až se tu začne niekdo škriepit a potom sa na tom odbavovat ako Peto08 a peterchren, ved ked chcete niečo vediet tak sa opytajte,kopoviary vam určite odpovedia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51420 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému slovenský kopov
Noooo...aspon niekto, ale nie, no ale to naozaj vyzeralo, že sa všedci pohádali teraz tu nikto nechodí aj forum číta stále menej ludí ked sa tak na to pozeram,:-p:P8-L:]:D:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51435 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Pozeral som stránku KCHSK a nenašiel som členov klubu. Chcel som len pozrieť aktuálne či mám uhradené členské a nenašiel som žiadne mená členov,len výbor a dozornú radu. Stalo sa niečo s členmi klubu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51436 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému slovenský kopov
Zdravim kopoviari,prosim o pomoc pri hladani.Dna 19.12. sa v okrese Sabinov pri obci Ratvaj na SD pocas spolocnej polovacky stratil slovensky kopov.Tet.č. 12594,Zvlastne znamenia- viditelna jazva na pravom kolene a lavom stehne.
<br/>Kontakt na majitela-0907 392 136
<br/> 051 7797 163
<br/>,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51470 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Asi sa stalo. Dnes som dostal Vianočný pozdrav od nášho &quot;súdruha&quot; Bc. Ing. Jevčáka. Trvalé vylúčenie z KCHSK!!! Nechcem si kaziť Sviatky a ani Vám. Možno sa ten zoznám členov bude naďalej upravovať a na stránke sa zverejní už ten konečný . Prajem všetkým kopoviarom šťastné a veselé sviatky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51471 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému slovenský kopov
prijemne prezitie vianocnich sviatkou kopoviarom a nie len im ale vsetkim:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51475 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Na Vianoce by nikto nemal byť sám. Mňa koncom leta privítali v istom &quot;klube&quot;. Tak v ňom vitaj i Ty. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51479 od renco
Odpoveď od renco na tému slovenský kopov
Milí kopoviari,všetci,ktorí sa cítite mojimi priateľmi príjmite prosím odo mňa úprimné prianie všetkého najlepšieho,príjemné Vianoce a hlavne kľudný Nový rok.Váš Ľubomír Renčo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51482 od tatran
Odpoveď od tatran na tému slovenský kopov
ahojte kopoviari prajem vam prijemne sviatky mam dvoch kopovov mam s nich velku radost su to vynikajuce psi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51515 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému slovenský kopov
ja len stasny novy rok prajev vsetkym:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51516 od brunko
Odpoveď od brunko na tému slovenský kopov
Som moc zvedavy, ked sa spytam, kto este ako darcek k Vianociam dostal vylucenie z KCHSK??? inak stastny novy rok!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51524 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Všetkým kopoviarom a milovníkom tohto plemena, ako aj ostatným kynológom prajem v Novom roku pevné zdravie a veľa nezabudnuteľných zážitkov na potúlkach so štvornohými priateľmi.
<br/> V poslednej dobe mám pocit, že práve toto priateľstvo je ozajstné ktoré nesklame.Aj pán predseda KCHSK Jevčák mi bol veľkým kamarátom a stačilo ,že som nesúhlasil z jeho názormi a momentálne má vylúčil z KCHSK. Dodnes som nepochopil prečo? Odvoláva sa na rozhodnutie výboru. Zaujmalo by má, ktorí ďalší mojí &quot;kamaráti&quot; členovia výboru dvihli ruku za moje vvlúčenie. Prečo sa na internete nezverejňujú zapisníce zo zasadania výború? Údajne som hanobil dobré meno KCHSK a plemená slovenského kopova tým, že som si dovolil vystúpiť a povedať pravdu na spádovej schôdzi v Žiline a konferencii v L. Hrádku. Tiež mi vyčítajú použitie finánčnych prostriedkov na poštovné pri rozposlaní listov, ktoré boli údajné zavádzajúce a nepravdivé. Boli to vlastne správy jednotlivých funkcionárov klubu, v ktorých pravdivo informovali členskú základňu o dianí v klube. Ak niekto klamal a zavádzal členov klubu, tak to bol sám predseda Jevčák, ktorý si dovolil vydať spravodaj klubu bez jediného príspevku členov výboru a za peniaze KCHSK.
<br/> Podľa mojích informácii také isté &quot; Vianočné pozdravy&quot; dostal aj pán Cimbalík a Pastva. Tieto vykonštruované procesy mi pripomínajú obdobie hlbokej totality, kedy tiež ľudia museli za pravdú trpieť. Prepáčte, že Vás na začiatku roka zaťažujem tymíto nechutnými vecami , ale som presvedčený , že som bol neprávom vylúčený z klubu a za mnou pôjdu ďalší, ktorí sa opovážia vyjadriť svoj názor. Preto sa to týka nás všetkých členov KCHSK. Ing. Hladek Emil
<br/>
<br/> Aby ste si urobili názor na celú záležitosť, v ďalšom uvediem presné znenie listu, ktorým ma trvalo vylúčujú z KCHSK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51529 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Č.2009/1-2-3/KCHSK
<br/>
<br/>
<br/>Výbor klubu chovateľov slovenských kopovov pri Slovenskom poľovníckom zväze so sídlom Štefánikova 10, Bratislava ( ďalej len „výbor klubu“ ), ako vecne príslušný prvostupňový disciplinárny orgán pri porušení členskej disciplíny podľa článku 9 ods.2 písm. n) Stanov Klubu chovateľov slovenských kopovov pri SPZ ( ďalej len „Stanov KCHSK pri SPZ ), vydáva toto
<br/>
<br/>Rozhodnutie
<br/>
<br/>Výbor klubu podľa článku 14 Stanov KCHSK pri SPZ ukladá Ing. Emilovi Hladekovi, ( ďalej len „previnelec“) členovi Klubu chovateľov slovenských kopovov ( ďalej len „KCHSK“), tento disciplinárny trest:
<br/>
<br/>t r v a l é v y l ú č e n i e z k l u b u
<br/>
<br/>Disciúplinárny trest je uložený za porušenie:
<br/>
<br/>1. Stanov KCHSK pri SPZ
<br/>- článok 6. Povinnosti členov
<br/> b.) dodržiavať predpisy a uznesenia nadriadených orgánov
<br/> c.) dodržiavať a plniť uznesenia klubu, stanovy klubu a ďalšie predpisy prijaté
<br/> klubom
<br/>- článok 14. Členská disciplína
<br/> - Povinnosťou každého člena klubu je vzorne reprezentovať KCHSK na kynologických akciách všetkého druhu - výstavy, skúšky, súťaže, ale aj pri vedení svojich psov na poľovačkách. Člen Klubu je povinný, okrem povinnosti uvedených v bode 6, dodržiavať platný Chovateľský, Výstavný a Skúšobný poriadok
<br/>
<br/>2. a tým porušenia ďaľších interných predpisov SPZ, a to
<br/>
<br/>a) Stanov SPZ, úplne znenie po IX. Sneme SPZ na základe zmien schválených MV SR registrovaných dňa 30.11.2007 pod č. VVS/1-909/90-41-10SPZ ( ďalej „Stanov SPZ“)
<br/>- § 7 ods. 1 pís. a) - členovia SPZ sú povinní dodržiavať právne predpisy o poľovníctve, zbraniach a strelive, ochrane prírody, veterinárne predpisy, Stanovy SPZ a ostatné interné predpisy SPZ, plniť úlohy vyplývajúce z týchto predpisov a uznesení orgánov SPZ
<br/>- § 8 ods. 1 pís. c) - členovia SPZ sú povinní angažovať a zúčastňovať sa aktívne na práci v SPZ, zachovávať disciplínu, plniť všetky úlohy vyplývajúce z členstva alebo zverenej funkcie a dôsledne rešpektovať pravidlá občianskej a poľovníckej morálky
<br/>
<br/>b) Štatútu Kynologickej rady SPZ:
<br/>- § 6 ods. 8 Povinnosti členov
<br/>- dodržiavať predpisy, uznesenia a prijaté zásady súvisiace s členstvom v klube a chovom psov
<br/>
<br/>
<br/>Č.2009/1-2-3/KCHSKV Petroviciach Nad Laborcom: 21.12.2009
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Uvedené právne predpisy previnilec porušil tým, že:
<br/>
<br/>1.ako člen výboru vo funkcii hlavného výcvikára netransparentne čerpal klubové
<br/> finančné prostriedky - spoločné rozposielanie listov viacerých členov výboru
<br/> KCHSK ovplyvňujúcich mienku členskej základne pred uskutočnením
<br/> mimoriadnej konferencie - 401 ks listov odoslaných dňa 30.3.2009, poštovné
<br/> 120,30 €.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Odôvodnenie
<br/>
<br/>Výbor klubu na základe zápisnice z výboru KCHSK zo dňa 30.10.2009 začal disciplinárne konanie z vlastného podnetu listom č. 2009/1-2/KCHSK zo dňa 30.10.2009 proti previnilcovi Ing. Emilovi Hladekovi členovi KCHSK.
<br/>Previnilec sa dopustil porušenia uvedených právnych noriem nasledovne:
<br/>Hrubo narušil medziľudské vzťahy, poškodil dobré meno KCHSK a samotného plemena sloveského kopova ( spádová schôdza Žilina - 14.3.2009, mimoriadna konferencia Borová Sihoť - Liptovský Hrádok - 05.04.2009).
<br/>Netransparentne čerpal klubové finančné prostriedky - spoločné rozposielanie listov viacerým členov výboru KCHSK ovplyvňujúcich mienku členskej základne pred uskutočnením mimoriadnej konferencie - 401 ks listov odoslaných dňa 30.3.2009, poštovné 120,30 €.
<br/>
<br/>Previnilec bol vyzvaný v súlade so Stanovami SPZ, Stanovami KCHSK, internými predpismi SPZ a z dôvodu hospodárnosti konania a nezaťažovania jeho osoby aby si uplatnil právo účastníka konania ( vzniesť pripomienky, námietky, a pod.) - vyjadril sa písomne pred vydaním rozhodnutia a o udelení disciplinárneho trestu v lehote do 3 dni odo dňa doručenia tohto oznámenia na adresu predsedu KCHSK.
<br/>
<br/>Previnilec sa v konaní dal zastupovať advokátom JUDr. Jánom Chovančákom, Záskalická 684/13, Dolný Kubín, ktorý zaslal stanovisko k uvedenému oznámeniu o začatí disciplinárneho konania na adresu sídla KCHSK, Štefánikova 10, Bratislava a nie na adresu predsedu KCHSK uvedenú aj v doručenom oznámení o začatí disciplinárneho konania.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51530 od silvopastva
Odpoveď od silvopastva na tému slovenský kopov
Mate pravdu, aj ja som dostal taky list, ale mna iba zatial pisomne pokarhali...Ked tu napisem ostatne okolnosti, tak vylucenie dostanem aj ja. Kolka radost. sloboda slova.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51533 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Ako chovateľ, ktorý sa nedopustil chovateľského priestupku, sa môžeš odvolať voči vylúčeniu ti znemožňuje chov čistokrvných psov. Prípadne môžeš požiadať o výnimku chovať psy bez členstva v onom klube. Možností je viacero. Netvrdím, že budeš úspešný, ale skúsiť to treba.
<br/>Netreba hneď bežať na súd, začni u Predsedníctva KR SPZ (-: náš = poľovnícky orgán :-), potom môžeš skúsiť Odbor poľovníctva na MP SR (štátny orgán) ...
<br/>_______________________________________________________________________________________
<br/>Ja patrím k nenapraviteľným optimistom. A ty ? 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.144 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 130 návštevníkov a žiadni členovia on-line