slovenský kopov

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51539 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému slovenský kopov
Kolegové už se do vašich rukou dostalo dvd ,,Slovenský kopov a černá zvěř"? pokud ano, tak jak hodnotíte kvalitu tohoto dvd?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51552 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému slovenský kopov
Mate tam pekny bordel!!!!!!!!!!!!!:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51566 od jager
Odpoveď od jager na tému slovenský kopov
Emil, zastrašovaním a prezentovaním komunistických ideí skrytou formou to len tak v SKJ srší. A to na každom kroku v SKJ. Š. Štefík je ten nádor v SKJ, ktorý treba vyoperovať a s ním aj vedľajšie chápadlá. Robia z nás hlupákov, nie členov SKJ, ale svojích zákaznikov. Inak likvidácia nadšencov kynológie a devastácia plemien poľovných psov, bude na našu škodu a škodu plemien psou, pokračovať.
<br/>Poďme už konečne niečo robiť. Nie prezident, ale mi členovia klubov máme najväčšiu moc, tak s tým niečo urobme.
<br/>Čo sa týka tvojho vylúčenia s klubu. Dôvody sú veľmi zovšeobecnené a je zrejmé, že si bol pre pánov darebákov nepohodlný. Ak chceš arogantnej moci dať za vyučenú musíš vec postúpiť na občiansko právne konanie, kde na rad príde vec dokazovania. Vznesené obvinenia musia byť podložené relevantnými faktami a je neprípustné stavať obvinenie na domienkách. Ak si si istý, že si konal v záujme dobrého mena SKCHSK, tak si povinný pred darebákmi obhájiť svoju česť.
<br/>Čo ešte môžeš stratiť?
<br/>Už len život má väčšiu cenu, ako česť rovného chlapa.
<br/> Mi ti budeme držať palce a budeme s tebou.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51579 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Ďakujem za podporu, určite to nenechám len tak. S kopovmi som vyrástal a venoval som im celý svoj poľovnický život. Už vyše 30 rokov som členom SPZ a 18 rokov členom KCHSK a doteraz má nikto disciplinárne neriešil a ani nebude. Tobôž ešte bez príčiny.
<br/> Máš pravdu, mi Slováci sme národ bojácny a poslušný, tak poslúšne budeme naďalej slúžiť panstvu a rešpektovať a plníť ich príkazy a nariadenia, aj keď sú častokrát nezmyselné. Pokiaľ sa neprebudíme a nevzoprieme, stále budeme trpieť a slúžiť skupinke vrchnosti, ktorej ide predovšetkým o svoje korytka.
<br/> Ja viem, mnohých sa tieto problémy v klube osobne netýkajú. Ale stačí že sa opovážite vyjadriť svoj názor , ktorý bude proti srsti napr. pánovi Bc. Ing. Jevčákovi a dopadnete ako ja. Preto Vás prosím zamyslíte sa nad vážnosťou veci a spojme svoje sily napr. v novom Klube slovenského kopova.
<br/> Kynológií zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51584 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
dlho som zvažoval, či zareagovať. ak si pozrieš moje príspevky z minulosti, obávam sa, že som dosť presne definoval správanie sa prezídia, prezidenta, predsedu KR... taktiež som myslím zacitoval §36 stanov SPZ. lenže ... lenže...
<br/> ak sa chceš brániť, nemáš v rámci spz odvolací orgán! KR je v zmysle tohoto §36 najvyšším orgánom kynológov a nemá kompetenciu to riešiť. ak by ťa napadlo dať to na DR ústredia, tak to tak isto nemá v kompetencii... aspoň ja to tam nikde nevidím. a myslím, že ani tento orgán sa tým nebude zaoberať podľa stanov a platných právnych predpisov. mám taký názor, pretože od môjho podania z 30.10 2009 som dodnes nedostal odpove¡. a nie je to prkotina, ale falšovanie verejnej listiny, upretie ústavného práva voliť a byť volený a ďalšie drobnosti, ktoré majú na triku regionálni funkcionári. prečo by to aj riešili, veď sú to verní voliči a idú na snem. to isté platí aj na tvojich ,,sudcov,, v klube. nepochybujem, že na súde tento spor vyhráš, ale systémová zmena nenastane, nelegálne zvolený výbor tým nezrušíš. akurát sa poučia, ako to robiť nemajú a nikomu z nich sa nič nestane.
<br/> ešte čosi: potľapkaj po pleci, a aj ostatní, svojich delegátov na ustanovujúci snem, aby nezabudli na líniu volieb schválenú radou spz a potom sa zas divte, čo sa to deje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51591 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Blahoželám Jagerovi a musím konštatovat, že ten nádor lokalizoval a diagnostikoval naozaj presne!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51593 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Diagnostikovať nádor je pomerne jednoduché. Horšie je to s jeho liečením a ešte horšie s jeho metazstázami. Kto má chuť stať sa členom Ligy proti tejto rakovine?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51600 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému slovenský kopov
len kto ho vyberie?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51602 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Nič netreba vyberať. Takéto nádory vyhnívajú samé. Akurát treba ozdraviť telo, zvýšiť jeho imunitu voči takýmto nádorom.
<br/>Zlá správa: imunitu tela nezvýši nikto z vonka, musí si ju zvýšiť samé, tzn. telo sa musí ozdraviť samo.
<br/>Dobrá správa: telo už začalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51609 od silvopastva
Odpoveď od silvopastva na tému slovenský kopov
Moj vianocny darcek z klubu chovatelov slovenskeho kopova...........
<br/>
<br/>
<br/>Klub chovatel&#039;ov slovenskych kopovov pri Slovenskompofovnickom zvaze
<br/>Stefdnikovaul 10,811 05 Bratislava
<br/>c. 2009/1-3-3/KCHSKV Petrovciach Nad Laborcom: 21.12.2009
<br/>Vybor Klubu chovatel&#039;ov slovenskych kopovov pri Slovenskom pol&#039;ovnickom zvaze so sidlom Stefanikova 10, Bratislava (d&#039;alej len ,,vybor klubu&quot;), ako vecne prislusny prvostupnovy disciplinarny organ pri poruseni clenskej discipliny podl&#039;a clanku 9 ods. 2 pism. n) Stanov Klubu chovatel&#039;ov slovenskych kopovov pri SPZ (d&#039;alej len ,,Stanov KCHSK pri SPZ&quot;), vydava toto
<br/>Rozhodnutie
<br/>Vybor klubu podl&#039;a clanku 14 Stanov KCHSK pri SPZ uklada Silvestrovi Pastvovi, (d&#039;alej len ,,previnilec&quot;) clenovi Klubu chovatel&#039;ov slovenskych kopovov (d&#039;alej len ,,KCHSK&quot;), tento disciplinarny trest:
<br/>pisomne pokarhanie
<br/>Disciplinarny trest je ulozeny za porusenie:
<br/>1.Stanov KCHSK pri SPZ
<br/>-clanok 6. Povinnosti clenov
<br/>c.) dodrziavaf a plnif uznesenia klubu, stanovy klubu a d&#039;alsie predpisy prijate klubom
<br/>V
<br/>-clanok 14. Clenska disciplina
<br/>-Povinnosfou kazdeho clena klubu je vzorne reprezentovaf KCHSK na
<br/>kynologickych akciach vsetkeho druhu - vystavy, skusky, sufaze, ale aj pri vedeni svojich
<br/>psov na pol&#039;ovackach. Clen klubu je povinny, okrem povinnosti uvedenych v bode 6,
<br/>dodrziavaf platny Chovatel&#039;sky, Vystavny a Skusobny poriadok
<br/>r
<br/>2.a tym porusenia d&#039;alsich internych predpisov SPZ, a to
<br/>a) Stanov SPZ schvalene MP SR dna 26.11.2007 pod cislom 4854/2007-720
<br/>-§ 7 ods. 1 pis. a) - clenovia SPZ sii povinni dodrziavaf pravne predpisy o
<br/>pol&#039;ovnictve, zbraniach a strelive, ochrane prirody. veterinarne predpisy, Stanovy SPZ a
<br/>ostatne interne predpisy SPZ, plnif ulohy vyplyvajuce z tychto predpisov a uzneseni
<br/>organov SPZ
<br/>-§ 7 ods. 1 pis. c) - clenovia SPZ su povinni angazovaf a zucastnovaf sa aktivne
<br/>na praci v SPZ, zachovavat&#039; disciplinu, plnif vsetky ulohy vyplyvajuce z clenstva
<br/>alebo zverenej funkcie a dosledne respektovat&#039; pravidla obcianskej a pol&#039;ovnickej
<br/>moralky
<br/>b). Statutu Kynologickej rady SPZ:
<br/>-§ 6 ods. 8 Povinnosti clenov
<br/>- dodrziavaf predpisy, uznesenia a prijate zasady suvisiace s clenstvom v klube a chovom psov
<br/>c) Organizacneho poriadku SKJ
<br/>- § 3 ods. 8 pism. b). Povinnosfou clenov je dodrziavaf predpisy, uznesenia a prijate zasady suvisiace s clenstvom v klube, v SKJ a chovom psov
<br/>
<br/>c. 2009/1-3-3/KCHSKV Petrovciach Nad Laborcom: 21.12.2009
<br/>Uvedene pravne predpisy previnilec porusil tym, ze:
<br/>Clankami uverejnenymi na fore Pol&#039;ovnickej Informacnej Databazy - slovensky kopov zo dna 25.8.2009 poskodil dobre meno KCHSK a samotneho plemena slovenskeho kopova a hrubo narusil medzil&#039;udske vzt&#039;ahy.
<br/>Odovodnenie
<br/>Vybor klubu na zaklade zapisnice zvyboru KCHSK zo dna 30.10.2009 zacal disciplinarne konanie z vlastneho podnetu listom. c. 2009/1-3/KCHSK zo dna 30.10.2009 proti previnilcovi Silvestrovi Pastvovi clenovi KCHSK.
<br/>Previnilec sa dopustil porusenia uvedenych pravnych noriem tym, ze clankami uverejnenymi na fore Pol&#039;ovnickej Informacnej Databazy- slovensky kopov zo dna 25.8.2009 poskodil dobre meno KCHSK a samotneho plemena slovenskeho kopova a hrubo narusil medzil&#039;udske vzt&#039;ahy.
<br/>Na clanok uverejneny dna 25.8.2009 o 1233 hod. cit. &quot; Verim tomii, ze vela z nasich dnesnych pdnov poradcov chovu neovldda an ten zdklady getietity. Skor riadia chovy pod/a svojich osobnych zdnjmov a predsta&gt;, casto mylnych. Ake odborne predpoklady mnsi spinal&#039; poradca chovu? Zo zdsadnych asi len byt clenom klubu a byt na torn to poste potvrdeny hlasovanim clenskej schodze. Kvalitne chovy sapresadia, a aj udrzia vzdy! A preco? Lebo sii a budii v rezii I&#039;udi, ktori to vedia...a vsetkopre to robia. Nie preto, ze poradcom chovu bude Jozko Pucik alebo Ferko Mrk&gt;icka! Poradca chovu by mal vedief chovatel&#039;om poradit, nie rozhodovat&#039; alebo diktovat&#039;. Lebo v konecnom dosledku si zodpovednost za svoj chov nenesie nikto iny ako sdm chovatel&#039;... &quot;
<br/>reagoval uverejnenim svojho prispevku „Poradca chovu by mal vedief chovaiel&#039;ovi poradit&#039; a nie ako to je v pripade ndsho poradcu pre stredne a zapadne Slovensko. Na vystave v Dolnom Kubine sa neprisiel ani pozriei kit kruhu, v ktorom sa posudzoval slovensky kopov. Akopotom moze nabrat&#039; skiisenosti, ked sa yhyba kontaktu s inymi chovatelmi??? &quot;.
<br/>Nasledne uverejnil clanok, v ktorom uviedol ,,Pripomysleni do akehoprostredie by sa u pdna Pildta vrdtila - maly koterec, udupand hlina, rozpadajuca sa buda, o ktoru sa delili tri dospele sufy Hannoverskeho farbiara ajedna suka Alpskeho jaz&#039;ecikoviteho durica - som sa rozhodol si ju nechat&#039;. K tomu zavdzili aj slova mojej dcery, ze tam by ju aj tak znova bili a tyrali. Ak pan Pildt aj so synom predali viacej takychto &quot;vycvicenych&quot; psov viacerym polovmkom, potom nech sa necuduje, ze ho kritizuju a s mm aj rozhodcov, ktori tieto psy posudzovali. &quot;
<br/>Previnilec bol vyzvany v sulade so Stanovami SPZ, Stanovami KCHSK, internymi predpismi SPZ a z dovodu hospodarnosti konania a nezafazovania jeho osoby aby si uplatni pravo ucastnika konania (vzniesf pripomienky, namietky, a pod.) - vyjadril sa pisomne pred vydanim rozhodnutia o udeleni disciplinarneho trestu v lehote do 3 dni odo dna dorucenia tohto oznamenia na dresu predsedu KCHSK. Previnilec na svoju obhajobu uviedol ,,V uvedenom zacati disciplinarneho konania chyba presne uvedenie porusenia medzil&#039;udskych vztahov a vyjadrenie, cim som poskodil dobre meno KCHSK. Zdroven ziadam podl&#039;a Stanov SPZ schvdlenych M7 SR registrovanych dna 30.11.2007 pod c. WS 1-909-90-41-10 § 6 Prdva clenov o yhotovenie kopie spisoveho materidlu k uvedenemu zacatiu disciplinarneho konania a zdpisnicii z vyboru KCHSK zo dna 30. JO. 2009. &quot;
<br/>Na zaklade doruceneho ,,Odvolania sa proti zacatiu disciplinarneho konania&quot; vybor KCHSK predvolal previnilca listom c. 2009/1 -3-2/KCHSK zo dna 24.11.2009 na riadne zasadnutie vyboru KCHSK konaneho sa 2.12.2009 v Levoci, zasadacka OkO SPZ, Nova ulica c. 6.
<br/>Previnilec bol nalezite pouceny o svojich pravach (§ 6 ods. 1 a § 7 ods. 3 Stanov SPZ), na tomto konani si mal uplatnif svoje prava clena KCHSK a podaf vysvetlenie
<br/>//
<br/>
<br/>c. 2009/1-3-3/KCHSKV Petrovciach Nad Laborcom: 21.12.2009
<br/>k prebiehajucemu disciplinarnemu konaniu. Na toto konanie sa previnilec nedostavil a ani sa nalezite neospravedlnil.
<br/>Vybor KCHSK ako prvosrupnovy disciplinarny organ v danom pripade ulozil disciplinarny trest na zaklade spravnej uvahy v medziach platneho hmotneho prava / ust. clanku 14 Stanov KCHSK/.
<br/>Vzhl&#039;adom na zavaznosf disciplinarneho previnenia, zavazne porusenie pravnych predpisov: Stanov KCHSK, Stanov SPZ, Statutu KR a Organizacneho poriadku SKJ, je urceny disciplinarny trest adekvatny zavaznosti porusenia povinnosti v takej miere, ktora ma odvratif previnilca od postupu, ktory uplatnil a prispief k tomu, aby buducnosti dodrziaval ustanovenia Stanov KCHSK, Stanov SPZ, ako aj ostatnych pravnych predpisov vydanych na ich zaklade.
<br/>Na zaklade uvedenych skutocnosti rozhodol disciplinarny organ tak, ako je uvedene vo vyrokovej casti tohto rozhodnutia.
<br/>Poucenie:
<br/>Podl&#039;a casti A) Stanovy Klubu chovatel&#039;ov slovenskych kopovov pri SPZ, cl. 10 Stanov klubu chovatel&#039;ov slovenskych kopovov je mozne podaf odvolanie proti tomuto rozhodnutiu v lehote do 15 dni odo dna dorucenia na Dozornu radu KCHSK.
<br/>
<br/>
<br/>ILU6 CHOVATEIOV SLOVEKSKfCH KOPOVGV
<br/>pri Slovenskom pofovnfekom zvSze
<br/>
<br/>
<br/>[r] ----Povodny clanok z 25.8.2009----[/r]
<br/>
<br/>
<br/>V klubovom spravodaji cislo 2/2009 je uverejneny diskusny prispevok z konferencie pana Pilata starsieho. Citujem: &quot;Dehonestujuce utoky na cinnost rozhodcov posobiacich na vychodnom Slovensku- rozhodovanie pod vplyvom alkoholu, ich predpojatost a nedoveryhodnost. &quot;
<br/>Pan Pilat asi necital Klubovy spravodaj farbiarov z roku 2009, strana 127, kde sa pise o skupine zo Spisa. Citujem:&quot; Tu vsak nemozem suhlasit s praktikami vykonavania PF a IHF.Taktiez predaj psov do zahranicia cez Militzera je neunosny. Vrcholom nevhodneho konania tejto skupiny chovatelov farbiara bola ucast na chovnom zvode vo Vratnej doline s privesom na prepravu psov od Militzera, cim bola vyprovokovana zbytocna polemika mezdi predstavitelmi zahranicnych klubov a vyborom KCHF o nelegalnom predaji farbiarov zo Slovenska. &quot;
<br/>Dna 11. 7. 2007 som kupil Hannoversku farbiarku od menovaneho pana, ktorej majitei bol jeho syn, teraz hlavny poradca KCHSK. Farbiarka mala urobene skusky PF - II. cena, FSMP - I. cena, FD - II. cena. Vsetky skusky vykonane v Starej Lubovni. Podia predavajuceho pana Pilata farbiarka mala byt vycvicena na dohladavanie vsetkej raticovej zveri. Kvoli tomuto som ju aj za pomernu vysoku cenu kupil. Cenu radej nejdem uvadzat.
<br/>0 dva dni mi vola kamarat, ze strelil srnca, ktory odbehol od nastrelu cca 150 metrov, nech idem vyskusat farbiarku na dohladavanie. Na nastrele a stope bol dostatok farby, aj napriek tomu moja farbiarka nejavila o stopu ziadny zaujem. To sa zopakovalo v priebehu dvoch tyzdnov pri dalsom srncovi a troch lanstiakoch. Doma bola suka bojazliva, vacsinou zalezena v bude. Kamarati mi radili, nech suku vratim. Pri pomysleni do akeho prostredie by sa u pana Pilata vratila - maly koterec, udupana hlina, rozpadajuca sa buda,o ktoru sa delili tri dospele suky Hannoverskeho farbiara a jedna suka Alpskeho jazvecikoviteho durica - som sa rozhodol si ju nechat. K tomu zavazili aj slova mojej dvery, ze tarn by ju aj tak znova bill a tyrali. Pre jej vycvik som zohnal mladeho diviacika, postavil oplotok, tyzdenne sme robili az do 10 umelo zalozenych stop. Nakoniec sa mi so sukou podarilo urobit IHF skusky v III. cene pre kratku stopu.
<br/>Ak pan Pilat aj so synom predali viacej takychto &quot;vycvicenych&quot; psov viacerym polovnikom, potom nech sa necuduje, ze ho kritizuju a s nim aj rozhodcov, ktori tieto psy posudzovali.
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51615 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Emil, veľmi správne si to vystihol. Sme poslušní a bojácni a pán Jevčák je toho plne vedomý. Pomaly, ale isto sa povyšuje na post všemohúceho, a riadi klub podľa príkladu predošlej chorej vlády - nemyslíte „súdruhovia“? Neuznáva prácu predošlých kopoviarov, ktorí obetovali svoj voľný čas na úkor svojich rodín, zachovali plemeno, zdokonaľovali až do dnešného dña.
<br/>Ale pán Jevčák, Vy nás musíte vážiť a nie trestať, veď bez nás, obyčajných členov klubu , ktorí ročne platíme členské príspevky a odovzdávame nemalé čiastky z vrhov do klubu, nebudete môcť existovať. Samozrejme, cením aj vašu snahu s tými vašimi veľkolepými akciami, lenže zabúdate zas na členov klubu a akcie robíte pre vašich vyvolených, ktorí Vás slepo držia nad vodou.
<br/>Práve Vy chcete trestať, Vy, kto ste sa neraz takisto previnili so svojím vystupovaním a to na verejnosti. Na vlastné oči som videl na Európskej výstave v Liptovskom Hrádku, ako ste ignorovali celú kopoviarsku verejnosť, keď ste mali odovzdávať ceny výťazom. A to len preto, že rozhodcovia to videli ináč, ako Vy (keďže ste nevyhrali výstavu so svojim kopovom).
<br/>Je čas na zamyslenie sa, lebo možno bojácni a poslušní sme, ale keď nás považujú za hlúpych pritakávačov, uráža nás to. Preto si myslím, že svoj protest musíme dať najavo Vám a vašim zverencom. Kopoviarom zdar!
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51623 od jager
Odpoveď od jager na tému slovenský kopov
Neuveriteľné, kde všade ešte po dvadsiatich rokoch pádu komunizmu, prežíva totalitná prax zastrašovania a vybavovania si osobných účtov bez demokratických prvkov vzájomného dialógu.
<br/> Tak ako Ďalej ? Kto z Vás poškodených a komunistickou špinavosťou odsúdených nadšencov národného plemena, spustí petičnú akciu na odvolanie arogantných darebákov SKJ? Je množstvo preukázateľných ignorácií, ako je porušovanie skúšobných, výstavných a tiež aj chovateľských poriadkov. A v nekonečnom rade aj ústavných práv občana SR.
<br/>Ja osobne som presvedčený, ak sa dokážeme zjednotiť proti ignorantskej moci, že zosadiť vedenie SKJ nebude vôbec problém akým by sa tento krok na prvý pohľad zdal. Ak budeme ako jednotlivci vyjadrovať svoje nespokojnosti, tak im nebude robiť problém nás po jednom odpratať. Svojimi rozhodnutiami si už toľko čestných chlapov, kynológov, poštvali proti sebe, že tá hŕstka prospechárov a krivákov, ktorích majú okolo seba, ich zo šlamastiky do ktorej sa dostali, nevytiahne. Skôr by som od vás očakával návrhy, koho obsadiť na ich miesta? Komu záleží na dobrom mene SKJ? Komu záleží na budúcnosti plemien Psov? Kto je čestný a poctivý kynológ?
<br/>
<br/>A kto vie, ak ich zaujíma názor členov a budú čítať tieto príspevky, chytia do hrsti posledné zbytky zdravého rozumu a pokúsia sa o zmeny k lepšiemu. Nie je možné aby necítili, že pohár horkosti je už plný.
<br/>Poznámka: Do hrsti si berte rozumu len toľko, aby vám aj v hlavách, na riadenie kynológie niečo zostalo.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51648 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Kto je čestný a poctivý kynológ?
<br/>Možno taký, s ktorým bolo treba zatočiť na výstrahu ostatných na základe všeobecných fráz a zaklínacích formuliek bez udania konkrétnych faktov a skutočností.
<br/>Napr. zaujímalo by ma čo znamená pojem &quot;vzorné reprezontovanie klubu&quot; a kto to určuje. &quot;Vzorné reprezentovanie&quot; by v pluralitnej demoktacii by to mohlo znamenať &quot;vytváranie priestoru aj pre iné ako vlastné názory a vzájomnú toleranciu v klube&quot;.
<br/>____________________________________
<br/>Dovolím si tvrdiť, že súčasnej našej spoločnosti máme demokracie máme plné huby, len pluralitu jaksi v prdeli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51649 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Dostal som aj ja podobný vianočný pozdrav ako Emil, bohužiaľ ho nemôžem oskenovať, lebo som sa sťahoval a zatiaľ fungujem len s obmedzeným internetom a celkovo v obmedzenom bývaní kľučkujúc medzi nevybalenými krabicami.
<br/>Trest je však rovnaký - TRVALÉ VYLÚČENIE Z KLUBU.
<br/>Tu treba riešiť nie len personálne obsadenie, ale v prvom rade právne zázemie fungovania slovenskej kynológie, ktoré je už zastaralé, dovolím si tvrdiť, že až protiústavné, ktoré vo vyspelom svete už nemá obdobu a funguje na úplne iných, demokratických princípoch založených na svojprávnosti kynológa a na jeho práve rozhodovať sa sám za seba, za svoj chov, za svoje plemeno, za svoju existenciu.
<br/>Kluby majú byť pre chovateľov, majiteľov a priaznivcov plemena pre spoločné využitie voľného času a dobrovoľnú spoluprácu pri rozvoji svojho plemena a nie pre to, lebo ho niekto alebo niečo núti byť členom klubu, ináč sa nemôže plnohodnotne venovať svojej záľube.
<br/>Je to proti základným príncípom slobody človeka zakotveným v deklarácii spojených národov o slobode a nadväzujúcich právnych predpisov európskej únie a jej členských krajín, kde by sme mali patriť i my. Alebo sa mýlim???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51651 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému slovenský kopov
je vidiet ,že sa vracaju: stare dobre časy :kde len strana rozhodovala ,čo sa može a čo nie a nieje to len vo vašom klube.Arogancia moci je strašne zla vec,pre tych nad ktorymi vladne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51654 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Nemýliš sa a netreba ani právne predpisy EÚ. Stačí aj domáci zákon o združovaní občanov. Inými slovami, ak na jednej strane FCI dovoľuje národným kynologikým klubom mať aj vlastné pravidlá, tak na druhej strane by tieto pravidlá nemali odporovať právnym predpisov v danej krajine. Myslím si, že ak si to neuvedomujú na SKJ, tak by si to moholi uvedomovať na Ministerstve pôdohospodársta (štátny ográn) obzvlášť teraz, keď idú voľby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51656 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému slovenský kopov
Zdovodnené formulácie komunistických aparátčikov v našom polovníctve pri prenasledovaní nepohodlných členov: Konanie proti záujmom organizácie( aj v prípade, že v najlepšom vedomí a s naj. svedomím konáte proti ,,zlým&quot; záujmom- jednoducho konáte proti záujmom- a to máte smolu...) a následné Narúšanie medzilud. vztahov( toho sa mozete dopustit v prípade, že,, hajzlov&quot; nazvete verejne hajzlami...a vzbudíte tým údajne pobúrenie medzi členskou základnou organizácie) Co je vzorná reprezentácia? Je to reprezentácia, pri ktorej skupina vyvolených,, nadobudne presvedčenie&quot; , že sa jednalo o vzornú reprezentáciu!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51667 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému slovenský kopov
a kde je mooni verni rezimu a najvysiemu teras nech prehovori

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51671 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
nedrazdi hada bosou nohou :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51678 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
možno si plní ohlasovaciu povinosť 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 148 návštevníkov a žiadni členovia on-line