slovenský kopov

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50723 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému slovenský kopov
číslo na poradcov chovu nájdem na tejto stránke?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50724 od spider
Odpoveď od spider na tému slovenský kopov
Bude to mimo tému ale predsa.
<br/>Tiež som stratil psa pri útoku diviakom,ale neviem či by mu pomohla ochranná vesta.
<br/>Psi sa používajú na polovanie diviakov XXX rokov a nemali vesty,tak teraz načo?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50730 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50732 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému slovenský kopov
Dakujem, skočim tam.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50742 od LEON
Odpoveď od LEON na tému slovenský kopov
spider měl bys doplnit trošku znalosti o lovu se psi protože už ve středověku se pro honiče používaly ochrané obleky z kůže a silných látek a v jiných státech se používají do dnešní doby asi to je možná jiným vztahem ke psům

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50765 od medard
Odpoveď od medard na tému slovenský kopov
Leon, zdá sa mi to zbytočné, kopov v brnení asi nikdy v minulosti nebehal. zanikla by tak jeho krása spojená s tradíciou, ktoré sú aj v tomto nevyhnutné ... Pes príde ku zraneniu zväčša svojou neskúsenosťou než prílišnou ostrosťou... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50767 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Brnenie mať nemusí, ale chrániče najdôležitejších partií (napr. krčnej tepny) znesie aspoň, kým nenadobne aké-také skúsenosti. Za psa nesie zodpovednosť jeho vodič a vodič ho vysiela na steč. Chrániť sa a chrániť tvory, za ktoré zodpovedáme nie je hlúposť, ale aj tu treba používať rozum a nepreháňať. A pozrite sa ako sa napr. kedysi chránil hokejový brankár a ako sa chráni v súčasnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50805 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Odkiaľ by som sa mohol dozvedieť výsledky KDS a MAR ,keď na stránke SK sa jedny nedajú prečítať a druhé sú neúplné.Správca tejto stánky má viditeľné nedostatky pri svojej práci.:-p;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50806 od flora
Odpoveď od flora na tému slovenský kopov
Vážení kopoviari! Na klubovej stránke si môžete prezrieť výsledky MAR (v exceli) aj KSD (v pdf). Dúfam, že je to v poriadku. Ak nie, prosím dajte mi vedieť. Kopovom zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50863 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Znova sa preukázalo, že na memoriáloch a KDS by sa mali zúčastňovať psy staršie, ako 3 roky, a nie so skúškami FD, FSMP a PF, ale aspoň SD v ll.cene! Vlani sa tu rozoberalo Peri Morské oko, ale pán majiteľ sa nepoučil, a teraz znova skúšal s Gerou spod Murínky, ktorá sa zúčastnila na KDS, síce iba v júni mala rok, a nemá absolvované SD. Disciplíny sa môžu nacvičiť, ak je šikovný majiteľ, ale u väčšine kopovov ostrosť sa prebúdza až po druhom roku. Sú aj ojedinelé prípady, ale tie kopovy už pracovne vynikajú. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50868 od kefas
Odpoveď od kefas na tému slovenský kopov
Vo výsledkovej tabuľke som sa dočítal, že všetky psy (okrem jednej suky) boli v skúšobnej disciplíne Hlasitosť na stope ohodnotené známkou 4. Musím naozaj úprimne povedať, že je mojím snom byť aspoň raz na poľovačke s dostatkom diviakov a s takými kopovmi. Musí to byť hotový koncert, balzam pre naše uši. V skúšobnej disciplíne &quot;dohľadávanie diviaka&quot; už ale všetky psy pracujú ako vodiči. Nerozumiem tomu. Môže mať pes (ktorý je podľa skúšobného poriadku hlasitý na teplej diviačej stope, bez priameho kontaktu so zverou), problémy s hlásením dohľadaného, uhynutého diviaka? Disciplínu &quot;odloženie&quot; všetky psy (znovu s výnimkou jednej suky) absolvujú na voľno a excelujú. Hlásenie uhynutej zveri je jednou z najviac cenených schopností nielen u duričov a preto mi pripadá nelogické márniť čas a energiu pri nácviku voľného odloženia, ktoré je u duriča nezmyselné a v praxi nevyužiteľné. MAR je však predovšetkým súťažou a tak chápem, že niekedy je lepšie ísť na &quot;istotu&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50871 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Kefas ak by mali durice hlasit zhasnutu zver tak ako pises tak by v pohonoch stali pri prvom postrielanom kuse do prichodu vodica a hlasili o zivot. No v pohone by nebol ziaden pes na hladanie a durenie. Za dalsie , nepotrebovali by sme ziadne farbiare ak by durice hlasili to co pises ty.
<br/>
<br/>Duric ma uplne nieco ine v pracovnej naplni tak ma neprekvapuje ze ich zaujem o zhasnuty kus je taky aky je. Ine je ak by sa jednalo o postrielany kus a duric by ho opustil to uz by bola velka chyba. Staci si pozriet pracu duricov ... pokial kus drzia a on javi znamky zivota hlasia ako dive akonahle kus zhasne idu a hladaju dalej to je praca durica.
<br/>
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50874 od kefas
Odpoveď od kefas na tému slovenský kopov
Aha, rozumiem. Takže ak diviak uniká, narazí na líniu strelcov, kde je postrelený a vráti sa do pohonu 300m kde zhasne, tak durič, ktorý ho nájde ani nemusí o neho javiť záujem, aby nám to celé nepokazil. Za ďalšie, farbiarov sem radšej nepleť, pretože ako iste vieš, hlavnou výhodou farbiara je jeho práca na stope starej. Na SD sa pes prikladá na stopu najmenej 3 hodiny starú a napríklad na FSMP na minimálne 12 hodinovú. Takže už tvorcovia skúšobných poriadkov sa snažili o to, aby duriče spoľahlivo pracovali (aj so zahlásením!!!) na teplej a farbiare hlavne na stope staršej. To či sa organizátorom na DS podarí zabezpečiť 3-4h stopu je už ale iná vec.
<br/> Inak s tebou plne súhlasím, aby sme sa nesnažili o univerzálnosť aj za cenu priemernosti, ale aby sme správne využívali duričov aj farbiarov. Len sa mi vidí, že to čo kopov potrebuje sa akosi vzdiaľuje od skúšobného poriadku pre SD.
<br/>A nemaj strach, dobrej kopoviarskej roboty som už videl dosť, no bohužiaľ zväčša len od jedného psa.
<br/>
<br/>8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50876 od kefas
Odpoveď od kefas na tému slovenský kopov
Samozrejme som mal na mysli PF a nie FSMP.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50880 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Kefas priklad ktory si uviedol si predstavujem v praxi tak ze pes bude postrielaneho diviaka prenasledovat a ak by k nemu dosiel a diviaky by bol zhasnuty verim tomu ze z 10 duricov ti ho bude hlasit tak 1 ci dvaja ... v ostatnych pripadoch pes overi ci kus je zhasnuty ked tak ho vytaha za srst a pojde opatovne pracovat dalej. tot moje skusenosti.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50881 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému slovenský kopov
Pri minulej vychádzke v revíri moja suka hlásila diviaka v prehľadnom teréne cca 30 m od mňa. Až keď som prišiel na miesto jej &quot;bezdôvodného húkania&quot;, našiel som pod vývratom zhasnutého lanštiaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50922 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému slovenský kopov
Takže, tvrdíte, že v niektorých prípadoch môže durič plnit aj úlohu farbiara(hlásiča), mal som možnost vydiet ako jazvečik hlasil čerstvo zhasnuteho diviaka velmi intenzivne, náhoda že práve tento pes(durič) hlásil alebo to maju často vo zvyku &quot;niektory&quot;duriči?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50929 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému slovenský kopov
nemaju to vo zvyku mal som aj daxla aj kopovku ktory zahlasili zhasnuteho diviaka sice sa nesli potrhat od zurivosti ale stekali:) podla mojej skusenosti ked som pri dohladavke nasiel zhasnutu zver a pobadal so ho aby stekal tak casom to robyl atomaticky sam a hlasil zhasnutu zver8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50930 od flora
Odpoveď od flora na tému slovenský kopov
Ospravedlňujem sa... vo výsledkovej tabuľke KSD boli menšie nedostatky. takže je aktualizovaná. A pripomínam ža KDS nie sú vrcholové skúšky. Ale obyčajné SD organizované KCHSK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50935 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Mám doma viac kopovov a každý jeden čo mám zahlási zhasnutú zver . Nie je to nič nenormálne je to len vec vedenia a niekedy aj dobrých vlôh psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 351 návštevníkov a žiadni členovia on-line