slovenský kopov

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50401 od lovecmedvedov
Odpoveď od lovecmedvedov na tému slovenský kopov
Moji mili kopoviari, ti minuli, doku...ili ste SK tak, ze dnes nenajdete na Slovensku poriadneho kopova. Za posledne tri roky som nevidel jedineho co by stal za zmienku. A vy, ti terajsi a buduci, jedine co vas zaujima je revans, odplata, zlikvidovat svojich nepriatelov a kritikov (este nedavno najlepsich priatelov) a spravit si z chovu SK vlastny biznis bez ohladu na kvalitu. Typickym prikladom tu uz mnoho krat prepierany Peri morske oko, otec mladeho Hilka na skuskach chodil za rozhodcami tolko, az jeho syn skusky vyhral, vysponzoroval a vyreklamoval sa na svetovej vystave, kade chodi ovplyvnuje vsetkych okolo a ten pes, ruku na srdce nic moc. Takze zbohom stary dobry slovensky kopov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50403 od kefas
Odpoveď od kefas na tému slovenský kopov
Bohužiaľ, toto fórum už dávno nieje o kopovoch, ale o ľudských charakteroch. Ani v minulosti to nebolo vždy všetko ideálne, ale podľa môjho názoru bol na tom kopov pracovne najlepšie ešte pred akoukoľvek snahou riadiť a organizovať jeho chov. Už naši starí rodičia vedeli, že "Pánboh dal roľky a diabol dal spolky". Neustála kritika pracovnej stránky slovenského kopova poľovníckou verejnosťou ma núti zamýšľať sa nad jednou vecou. Ako je možné, že už dávno mnohí nevideli kopova, ktorý by za niečo stál, keď má u nás medzi duričmi najväčšie zastúpenie. To sa ich naozaj pri takom množstve nenájde ani toľko, aby sme sa s nimi aspoň z času na čas stretli? Tak potom si ich asi nevieme vycvičiť. Aj ja som kritizoval divné praktiky v kruhoch kopoviarskej elity, ktorých som bol svedkom, ale kus zodpovednosti nesie aj obyčajný chovateľ. A ak chceš vidieť dobrého kopova, tak ja o jednom viem. Takže zbohom im zatiaľ nedávajme.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50408 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Nevie niekto vymenovať 6 najlepších sk ktoré sa zúčastnili na MAR ????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50410 od brunko
Odpoveď od brunko na tému slovenský kopov
Moony a kde vystavovalo tych STO ludi, ktorych ste zlanarili na zaciatku roka a neprisiel ani slubovany autobus z vychodu??? Klobuk dolu pred fakt ubohym a este k tomu aj vulgarnym prejavom Pilata v piatok pred vystavynym kruhom kopovov!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50411 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Mám taký dojem, že sa buď pohybuješ v nesprávnych revíroch, alebo hodnotíš kopova tendenčne.
<br/>Z minulého víkendu mám informácie o dvoch smrteľných zraneniach kopovov diviakom, o dvoch ťažkých úrazoch od diviaka a o jednom smrteľnom zranení kopova medveďom.
<br/>[r]To asi pre to, že ten kopov je taký slabý, zver nenájde a bojí sa jej !!! [/r]
<br/>Treba sa len obzerať smerom, kde sa uprednostňuje kvalita pred kvantitou a náročnosť pred falošným kamarátstvom.
<br/>Do klubov by mali ľudia vstupovať pre to, že majú záujem o spoluprácu, spoločenské vyžitie a úprimný rozvoj plemena a nie pre to, aby mali z toho nejaký prospech, alebo nebodaj pre to, že ich k tomu núti nejaký protizákonný predpis !!!
<br/>Áno, chov treba usmerňovať, ale na báze princípov dobrovoľnej spolupráce a určitého uvedomenia si zodpovednodti za rozvoj nášho národného plemena (a celkove každého plemena, ktoré chováš) a nie na základe prinútenia a mocenskej direktívy.
<br/>Dovolím si tvrdiť, že úroveň určitých línií a chovov išla hore, stačí si lešie preštudovať rodokmene tých pracovne dobrých jedincov a je to jedno, či pochádzajú zo západu, stredu, alebo východu, ale vždy to boli jedince od chovateľov, ktorí chceli spolupracovať a popri vlastnom vklade do šľachtiteľskej činnosti sa poradili aj s poradcom chovu a počúvli ho.
<br/>Samozrejme, že sú aj slabšie jedince, ale treba si uvedomiť, že ľadovec má len jednu špičku, ale aký bude ten stred o tom rozhodujeme my všetci a záleží len od nás, či pôjdeme tým správnym smerom, alebo nie.
<br/>Treba len sledovať dianie, udalosti a smerovanie plemena a rozhodnúť sa podľa vlastnej hlavy na základe analýzy. Len mám obavy, že naša komunita ešte nedospela do štádia, keď si vie zobrať na seba ťarchu zodpovednosti za svoje konanie a stále sa radšej schováva za chrbát niekoho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50470 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému slovenský kopov
Klucí kde kupujete u vás přivolávací roh na kopova?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50471 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
V Nemecku alebo Rakúsku. To nesrandujem! Úplne vážne. Rád by som sa dozvedel aj ja o slovenskom zdroji!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50472 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému slovenský kopov
V Čechách máme výrobce, ale jsou zaneprázdění, takže se taky nakupuje venku....myslel jsem, že když máte národní plemeno, tak budete mít i národního výrobce rohů:):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50473 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Neviem, či na Slovensku máme národního výroce rohů, ale prúserů áno a možeš si vyberať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50479 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému slovenský kopov
jo jo o tom už jsem si početl:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50492 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50493 od flora
Odpoveď od flora na tému slovenský kopov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50510 od abba1
Odpoveď od abba1 na tému slovenský kopov
Víťazovi blahoželám. Takáto skromná tabuľka nebude dosť ani v okresných novinách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50512 od abba1
Odpoveď od abba1 na tému slovenský kopov
A ešte niečo: správne to má byť: ... Andreja Renč-a a nie -u.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50516 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému slovenský kopov
chcem si zaobstarať kopova, ale stále neviem... poradte

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50534 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov
eeej ja by som Ti vedel poradit... skus zavolat byvalemu clenovi vyboru a hadam vybavi nieco cez svedskeho krala. Udajne ma dobre a kvalitne vrhy. Bo to na slovensku uz niet co dobreho, vsetko je v cechach, alebo vo svedsku. 8-L 8-L 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50538 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému slovenský kopov
Tak na zaklade tohoto sa urcite rozhodol.;/ Aj keby predal na Srí Lanku. Co ? Predaval snad tvojho? Prosim ta, nesnaz sa nas tu presvedcit, ze tvoje IQ je meratelne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50540 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Niečo ma napadlo týkajúci sa Tebou spomínaného kráľa. Vieš stále sedel pred ním jeden človek s čiapkou na hlave, zdobené zvončekmi. Pripomínaš mi ho, iba Ty slúžiš inému pánovi...:]8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50543 od LEON
Odpoveď od LEON na tému slovenský kopov
Já bych šaška přirovnáním k moonymu neurážel to musel být chytrý člověk aby nepřišel rychle o hlavu protože král nad ním určitě pořád nedržel ochranou ruku ;);):D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50548 od Rout
Odpoveď od Rout na tému slovenský kopov
www.drakkaria.cz/rohy-na-piti-signalni/
<br/>
<br/>objednal jsem roh cca 40 cm tady a jsem spokojen, není to zrovna myslivecký web, ale to je asi jedno :-)
<br/>Na nějakém slovenském webu jsem nabídku také viděl, ale 80 EUR se mi přece jen zdálo dost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 969 návštevníkov a žiadni členovia on-line