slovenský kopov

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50556 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému slovenský kopov
Aji Devana má nejaké??? A Mony, už chvilku sleduju Vaše rozpravy, můžeš být kopovčiar na jedničku, ale to co jsi odepsal kolegovi na dotaz kde a jestli si pořídit kopova svědčí o tom že se nevzmůžeš na nic jiného než napadat a tlachat na internetu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50557 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov
Pozdravujem, na tomto fore to uz davno skoncilo o kopovoch. Jedine co zostalo je nazov fora. Som clovek ktory uz nieco s kopovmi zazil, ale to co sa zacalo diat v poslednej dobe nema s kopovmi nic spolocne. Najmä najvacsi nabadatelia a autori celej vzbury aj formou tohto fora by si mali zalozit nove forum, ktoreho nazov ma momentalne nenapada. No a zaverom ako sa do hory vola... - dalej to uz poznate. Odkaz pre tych saskov alebo ako to bolo :] :] ok beriem, ale nikdy som nerobil tajtrlika pre niekoho ako sluzite niekomu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50558 od moony
Odpoveď od moony na tému slovenský kopov
Skus sa skontaktovať najlepšie na poradcu chovu a on by mal mať info o aktuálnych vrhoch. Prípadne na klubovej stránke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50561 od DAX
Odpoveď od DAX na tému slovenský kopov
Moony a co kdyby jsi založil nové fórum ty..... Myslím, že bys tam byl sám.
<br/>Jinak tvoje výroky o vzpouře, revoluci apod......nepřipadáš si jako totalitní komouš...nevím kolik ti je let, ale zítra tomu bude 20 let co padla totalita. Taková rada, pokud někdo není spokojený s vedením určité organizace a má dost hlasů, tak se prostě vedení vymění......toto je dnes naprosto normální, jinak v krajinách blíže západu se tomu říká demokracie. Nebo jsi opravdu stále přesvědčen o tom, že tvůj šéf bude nasvé židli do důchodu.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50562 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Niečo na rozveselenie, dnes na spoločnej poľovačke sa ulovilo pri našej sučke 3 ks diviakov, jeden z nich bol 200kg kanec. 4.kus dohľadala, dokopy sa strelilo 5ks. Pomyslel som si, že keby dnes robila SD, dostala by právom titul DIVIAČIAR. Takže dobré kopovy ešte existujú! :);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50563 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Otázka znie či šteňa ,alebo psa v strednom veku ,alebo aby mal veľa skúšok .
<br/>Keď šteňa tak by som sa pozeral po matkách sukách staršieho veku , ktoré už majú po sebe potomstvo a teoreticky by si mohol zistiť ako sú na tom pracovne či exterierovo. To isté otec šteňaťa , lebo v posledných rokoch vyskočilo viac nových jedincoch len ešte po nich zatial nič neukázalo ,alebo len teraz sa ukazuje v práci na poľovačkách a aj tam môže vyskočiť jedinec a nemusí. Čo je najhoršie je teraz nový trend nosiť 5,6,7 mesačné šteňatá na spoločné polovačky do pohonu. Všetci sme nedočkavý a chceme aby to hneď durilo, trhalo a podobne . Nedáme šancu , aby tie šteňatá mali trochu detstvo a dozreli. Veľa znich má zlú skúsenosť z diviakom v pohone do jedného roku a tým končia. Aj človek keď je pred pubertou dostane tak má potom rešpekt a pod.
<br/>Nechcem tu mudrovať to je každého osobná vec ako vedie svojho psa.
<br/>Ale k veci teraz je veľa šteniat a ja keby som si mal vybrať by som sa orientoval na suky ,ktoré už odchovali nejaké to šteňa a viem , že ten materiál je už po dlhších rokoch odskúšaný na poľovačkách. Dá sa aj konkrétne len nechcem , aby si niekto myslel , že dohadzujem šteňatá. Čo sa týka stredného psa tu sa dá už vidieť či má záujem o stopu , hľadanie orientáciu a tak isto prácu zo zverou a dôležité či , aby nebol bojazliví . Málo kto predáva niečo čo je dobré v strednom a dospelom veku. To isté pri skúškach najlepšie psa so skúškami vyskúšať a mať ho doma tak cca 2 týž. a potom sa rozhodnúť.
<br/>Ja mám s plemenom Slovenský kopov veľmi dobré skúsenosti . Všetko je to ako toho psa vedieš čo mu povolíš čo nie ,ale v prvom rade musí to mať v sebe vyrovnané v hlave. Ale ja tvrdím ,že pes sa podobá na svojho majiteľa. Keď je majiteľ poplach tak aj pes, keď je kluďas tak aj pes , keď cholerik tak aj pes.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50577 od Evyliear
Odpoveď od Evyliear na tému slovenský kopov
Často sa píše na tejto stránke, že kopovy po pracovnej stránke upadajú. Dnes som sa rozprávala s priateľom kopoviarom, oni mali v nedeľu poľovačku. Pri 6 poľ.upotr. kopovov sa strelilo 13ks diviakov. Na poľovačke sa zúčastnili aj rozhodcovia (SD), ktorý tam potvrdili, že nejeden kopov by na tejto poľovačke zaslúžil titul diviačiar. To znamená, že u nás z dobrých kopovov nie je núdza.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50579 od medard
Odpoveď od medard na tému slovenský kopov
nerád sa miešam do tejto témy, ale aj v tom je problém úpadku kopova ako plemena, nielen na skúškach... ľudia ho skrátka nenechajú dozrieť, snažia sa zbytočne o rýchlokvasenie, ktoré nakoniec kazí dojem s tohoto výborného loveckého plemena... s každým mojim psom som išiel na skúšky, až mu ťahalo na 3. rok a vyplatilo sa počkať... nedozretý pes môže pripraviť aj starému rutinérovi nejedno prekvapenie...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50580 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Nechcem sa tu prezentovať ako stály kritík. Viem že u nás na Slovensku sa nájdu aj dobré kopovy, ale určite ich z roka na rok ubúda a to je vidieť aj na naších tzv. &quot;vrcholných podujatiach&quot;. Škoda, že nemáme k dispozícii kompletné hodnotenie z MAR-2009. Nakoniec tento memoriál nebol plné obsadený aj keď sa zrušila veková hranica štartujúcich psov.
<br/> A teraz jedná smutná skutočnosť z posledného víkendu. Bol som posudzovať okresné SD, kde z 13-tích prihlásených psov bolo 8 kopovov, 2 daxle, 2 teriere a jeden jazvečík. Skúšky úspešne absolvovali 3 kopovy a jeden daxel. 9 psov pohorelo na disciplíne odvaha pri diviakovi.Pýtam sa Vás kopoviari, ešte stále si myslíte, že je to s tým naším kopovom v poriadku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50584 od abba1
Odpoveď od abba1 na tému slovenský kopov
Otázkou je, či v v oplotku sú ,,normálne&quot; diviaky, pretože niekde držia vyškolené agresívne jedince a pri nich prejde, len naozaj dobrý pes.
<br/> Ale k téme: Odvaha kopova.
<br/> To je výsledok nezmyselných podmienok získania chovnosti, ktoré dokázali často obísť - oklamať, len ľudia, ktorí chceli na tom zarobiť. Bežný poľovník si kúpi psa na poľovanie a ak sa vydarí, tak aj do chovu, väčšina nie je ochotná podstúpiť ťažkosti s tým spojené a zvlášť ak výsledok je neistý. Má kopov problém s displaziou? Načo rtg? Dostal pes výbornú na výstave, dokonca na klubovej? Načo chovný zvod? Naopak pritvrdiť treba pri robote, skúška v 2 ha oplotku je plus, ale nerieši hľadanie, hlasitosť a orientáciu. Toto sa dá preukázať, len pri sólo robote, teda individuálna skúška, čím skôr k tomu pristúpime, tým lepšie pre kopova.
<br/> Jedince, ktoré si posudzoval boli z minulých vrhov. Zodpovednosť za uchovnenie rodičov nesie minulé vedenie klubu a súčasné v tom bohužiaľ pokračuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50585 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
abba1 o akom minulom vedení zas píšeš, veď zostalo tam dosť ľudí, ktorí tam pracovali a dodnes pracujú, a efekt žiadny. Je to horšie ako predtým, rozdiel je iba v tom, že teraz už tomu velí jedna osoba.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50586 od Evyliear
Odpoveď od Evyliear na tému slovenský kopov
Všetko nemôžete hádzať do jedného vreca, aj keď v niektorých veciach s Vami plne súhlasím.
<br/>Z tých 6 kopovov som mala možnosť vidieť na skúškach 2 sučky, ktoré získali viac ako 200b, a môžem Vám potvrdiť, že zaslúžene, a 2 psy, ktoré skončili síce v ll.cene, ale to boli mladé psy.
<br/>U nás poľovačky na diviaky sú dosť náročné, nakoľko máme veľa srnčej a vysokej zveri. Tu kopov musí preukázať, že naozaj má záujem iba o diviaka. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50594 od abba1
Odpoveď od abba1 na tému slovenský kopov
Z tvojho pohľadu je to horšie, ja nevidím posun k lepšiemu a ten sme očakávali, asi hovoríme to isté, rôznymi slovami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50595 od abba1
Odpoveď od abba1 na tému slovenský kopov
Aj zrelý, skúsený pes ti pripraví prekvapenie. Pozitívum predvádzania mladých psov na skúškach je v tom, že táto skorá zrelosť sa dedí a je na vodičovi, či dokáže odhadnúť svojho psa a pripraviť ho na skúšky. Niektorí chovatelia si toto všímajú a využívajú v chove. Pes, ktorý v takom mladom veku nesklamal neskôr z neho bol takmer na 100% vynikajúci jedinec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50596 od ivanhoe
Odpoveď od ivanhoe na tému slovenský kopov
Áno, asi obaja máte pravdu, škoda na veci je tam, že posun k lepšiemu príde asi až vtedy, keď kráľ sa vzdáva trónu... ;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50602 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Abba 1, neviem čo myslíš pod pojmom normálne diviaky, ale já poznám na Slovensku len jeden druh svine divej. Otázka je v akom prostredí ta sviňa žije. Tiež viem ,že každá div. obôrka je iná a teda aj diviaky sa správajú rozdielne a samozrejme ináč, ako vo voľnej prírode. V prvom rade stratia prirodzenú plachosť a prestanú sa báť ľudí a psov. To však neznamená, že sa ich musí báť pes a tobôž nie kopov.
<br/> Tiež netvrdím, že by sa mal každý kopov po diviakoch vešáť , ale mal by o ne javiť záujem, hlasito ich &quot;oznámovať&quot; vodičovi aj keď z primeranej bezpečnej vzdialenosti.
<br/> V mojom už spomínanom prípade na SD 9 psov z toho 5 kopovov o diviaky nejavili záujem, skôr ich ignorovali. Garantujem, že tieto psy by diviaky v húštinách počas poľovačky zatajili.
<br/> Ano, individuálna zkúška z výkonu by bola ideálna, len v súčastnej dobe pri problémoch s revírmi dosť nereálna. Preto sme ako starý výbor pristúpili k preskúšaniu z výkonú vo vybraných oborách. Zo skúseností vieme, že to malo svoje opodstatnenie. Je len chyba , že sa táto skúška zmenila na nezmyselných viacej spôsobou, ako získať chovnosť. Každy jedinec by mal splnať rovnaké podmienky a nie hľadať si možnosti , ako toto obijsť.
<br/> Ak chceme zlepšiť výkonnosť naších kopovov, do chovu by sa mali dostať len pracovne špičkové psy. Fandím tomu novému výboru, aby sa im to podarilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50603 od prepalov
Odpoveď od prepalov na tému slovenský kopov
Ani nechcem hádzať všetko do jedneho vreca. Neviem, či rozpraváme o tých istých skúškach. Tie spomínané kopovy boli opakovane na SD, keď už získali také výsledky?
<br/> Samozrejme, že v revíroch kde je veľa srnčej a jelenej zveri musí kopov duriť aj to, ale keď narazí na diviaky musí pochopiť, že ich durenie má väčší význam, pretože sa na ne aj počas spoločnej poľovačky strieľa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50604 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému slovenský kopov
nebola ta polovacka v PZ HAJ NOVA BANA?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50605 od abba1
Odpoveď od abba1 na tému slovenský kopov
To musel byť mimoriadny ,,výber&quot; psov, ak neprešlo 5 kopovov, 1 daxel, 2 teriéry a 1 jazvečík z dôvodu nezáujmu o diviaka. Normálny diviak urobí výpad proti psovi a nebeží za ním 20 - 30 metrov. Videl som ako na takomto prasati dostal pes 2 po dvoch kontaktoch zo strany psa, zvyšnú, väčšiu časť skúšobnej doby, len obrechával z úctivej vzdialenosti, jazvečík, ktorého robotu poznám ani nebrechol po skúsenosti z tréningu pred skúškami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50607 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
tie psy mohli sklamať aj tým, že daný oplotok a jeho osadenstvo dôverne poznali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.179 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 953 návštevníkov a žiadni členovia on-line