slovenský kopov

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34474 od Bossko
Odpoveď od Bossko na tému slovenský kopov
Ludia, kopov nam velmi rychlo upada! Teraz treba pustit do chovu vsetky vinikajuco pracujce jedince ktore maju SD v I.cene a exterier v II.cene. kopov je dnes exterierovo vyrovnane plemeno bez väčšich chyb v stavbe tela. ak to bude akto pokracova dalej tak nas v ostrosti za chvilu predbehnu aj daxliari, kt. musim pochvalit ze vedu svoje plemeno k vybornej upotebitelnosti. no nasi pani s klubu asi nemaju zaujem zachranit nase narodne plemeno. KOPOVOM ZDAR!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34510 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Bohužiaľ mnohí z nášho klubu s Tebou nesúhlasia a najradšej by pustili do chovu hocičo a robia všetko pre to, aby sa podmienky chovnosti z výkonu ešte zjednodušili a zmäkčili oproti súčasným podmienkam. Pevne ale verím, že to rozumné krídlo nakoniec zvíťazí a pracovné podmienky chovnosti sa nakoniec predsa len sprísnia. Blížia sa spádové schôdze a dúfam, že sa na nich aj táto otázka dokonale rozdiskutuje a členská základňa pochopí a podporí tento preveľmi dôležitý krok pre ďalšie napredovanie slovenského kopova.
<br/>S tým však, aby sme znovu zaraďovali II.-kové psy z exteriéru do chovu jednoznačne s Tebou nesúhlasím! Máme dostatok pekných a pracovne výborných psov na to, aby sme mali z čoho vyberať. Bol by to krok späť !!! Základom úspešnej šľachtiteľskej práce je vylepšovať nekvalitný znak ale pri zachovaní ostatných kvalitných znakov ! Je to veľmi ťažké, ale jediná možná cesta. Aj ten najkvalitnejší znak, v tomto prípade je to exteriér ako celok, sa omnoho ľahšie pokazí ako potom napráva !!! Toto musíme mať vždy na pamäti, aj keď mnohým to nevonia a najradšej by si prácu zjednodušili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34562 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému slovenský kopov
môžem len suhlasiť s tvojim názorom, v minulosti/asi tak 4roky do zadu/ som sa zučastnil Sighetovho memorialu vo Vojenských lesoch a majetkoch Pliešovce, a bol som velmi prekvapeny z urovne psov vrcholovych predstavitelov klubu, ktory ako dôvod vihorenia svojich psov uviedli ze v pohone bol velky počet zvery a psi nie sú na to pripravene (ak niekto s vas bol v tomto reviri vie ze je to pravda, velke mnozstvo diviakov a vysokej/ ale ako dôvod slabej práce psov to je dosť silná káva, ale verte tomu co tam boli psi v pohone nesuťažne boli asi o triedu lepsie ako tie ktore sa zučastnili preteku, len škoda neboli až tak dokonale exterierove jedince. osobne som tam bol v pohone.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34568 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
V pohone boli nesúťažné psy? 8o Tak to nebol Sigetov memoriál, ale cirkus.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34570 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Síce neviem, čo u kopova znamená II.-kový exteriér, ale viem, že exteriér sa v pohode vylepší 5-krát rýchlejšie ako povaha a pracovné vlastnosti. Inými slovami exterér sa dá vylepšiť aj v 1 generácii, ale stratená povaha a vlastnosti až v 5-tej a možno až v 10-tej alebo aj nikdy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34571 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému slovenský kopov
vyjadril som sa nepresne boli to psi nie nesutazne ale nie exterierovo vynikajuce z vystav teda nevhodne do chovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34575 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Mám aj ja takú skúsenosť, že výber psov na vrcholovú súťaž bol protekčný. Jeden pes v oplotku ani nebrechol a druhý po vypustení hľadal dvere a snažil sa dostať von. Boli to psy s SD v l. cene!!!!! S takým psom, by som nešiel ani na skúšky a nie na súťaž, väčšiu hanbu a antireklamu si neviem ani predstaviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34581 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
II. = VD

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34586 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
VD znamená veľmi dobre vyzerajúci jedinec. V zahraničí je to vynikajúco hodnotiaca známka, jedinca z malými vadami. U nás je si exteriér jedinca V I.c. a tiež z malými vadami záleží kto ho predvádza a posudzuje. Myslím si ,že jedinec nemá problém si vychodiť titul , V, I.c ,ale dôležité je ako pracuje v lese. Ja by som volil cestu spraviť skúšky, spraviť chovný zvod pracovný , potom exteriérový a až potom ísť na výstavu. Myslím si ,že každý normál človek ,ktorý vie že Slovenský kopov je hlavne na prácu a potom je dôležitý exterier pochopý ,že Veľmi dobrý pes exterierove a vynikajúci pracovne má vchove miesto.;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34595 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Dovolím si tvrdiť, že ak by sa exteriér hodnotil poctivo podľa skj.sk/pdf_folders/vp_skj.pdf[/]výstavného poriadku , pozri kapitola VI. Klasifikácia tak VD by bola pravdepodobne najčastejšou známkou u hociktorého plemena a takéto psy by chov určite neprznili. Direktívne obmedzenie chovu len pre V pravdepodbne zvádza k prižmurovaniu očí nad drobnými vadami a v konečnom dôsledku psom viac škodí ako pomáha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34607 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Za to, že je kopov exteriérovo vyrovnané plemeno môžme ďakovať tým jedincom,
<br/>ktoré skončia v l.cene. Daxliary majú čo doháňať aj exteriérovo, aj pracovne.
<br/>Každý rok sa zúčastňujem viacerých skúšok, a podľa môjho názoru daxlíky upadajú tak pracovne, ako aj exteriérovo./česť výninkam/
<br/>Pritvrdzovanie podmienok do chovu je správne a potrebné! :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34614 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
uplny suhlas ! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34617 od shunter
Odpoveď od shunter na tému slovenský kopov
Kazde hodnotenie psa rozhodcom je z casti aj vec subjektivna. To si uzna kazdy dobry rozhodca. Podla mna je vsak podstata v tom, ze do druhej ceny sa niekedy s prizmurenim oka dostanu aj trojkove psy, ktore skutocne v chove nemaju co robit. Pokial je dostatok psov, nie je dovod pustat dvojkove psy do chovu. Ak je raz stanovena hranica, ma sa dodrziavat. A tak isto to ma byt v sulade s chovatelskym cielom. Ak raz pes/suka/ nema znaky chovneho jedinca, moze vediet aj kreslit, v chove nema co robit. Jedna zla /exterierovo/ suka to dokaze v chove posunut pekne naet.
<br/>Ze existuje urcita miera preferovania znamych jedincov, ci majitelov je v kazdom klube. Ide len o to, dostat do &quot;pod kontrolu&quot;. Ak ako nestranny by som mal nieco radit, tak urcite nepustat jedince, ktore nemaju pozadovany exterier do chovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34631 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
vlastním tiež daxla a zučastňujem sa rôzných podujatí či klubových AJD alebo skúšok a môžem povedať že daxle su v prvom rade farbiare a až potom duriče a nie každy vie sam pracovať, česť výnimkam.
<br/>Je ale tiež pravda že len zopar kopovov som na SD a spoločnych poľovačkách videl pracovať dobre, pracu v oplôtku neberem ako robotu to je len tréning pes musí ukazať na spoločnej poľovačke ako vie hľadať a vyduriť diviaky z húštiny.
<br/>
<br/>Všetko je vec hlavne samotných jedincov a potom ich majiteľov, čo je na škodu v chove kopovov podľa môjho názoru, je to že každy si myslí že ma kopova a ten sam od seba bude všetko vedieť a hľadať diviaky. Ano niektore jedince to maju predurčene ale je ich malo. Psíkov treba k tomu viesť, ale to je vec už vycvikara klubu.
<br/>Samozrejme je to u všetkých duričov takto.
<br/>
<br/>toť môj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34634 od theCat
Odpoveď od theCat na tému slovenský kopov
Cez vikend som viedol celkom zaujimavy rozhovor o kopovoch so skusenymi vodicmi. Gro celeho rozhovoru bolo asi tolko, ze vynikajuceho jedinca v priemernom reviry nevychovam! Samozrejme, ze dany jedinec musi mat na pracu predpoklady. Dozvedel som sa aj to, ze je vidno rozdielnu pracu psov, ktori pochadzaju z revirov, kde sa robia dlhe hony ako tych, kde sa robia kratke hony. Vraj jedny vyrazia kupredu a hladaju stopu, zatial co ostatny precesavaju kazdu hustinku. Co si myslite vy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34643 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Dostatok chovných jedincov. A to je koľko? Koľko nie vzhľadom na špičkový exteriér, ale vzhľadom na dostatočne širokú genetickú variabilitu, ktorá je základom zdravia i povahy. Dovolím si tvrdiť, že slovenský kopov je málopočetné plemeno a zužovanie chovnej základne na základe exteriéru ho privedie tam, kde je dnes napr. slovenský čuvač. Koľko máme kopovov, ktorým sa v papieroch nestertajú predkovia, tzn. nevyskytuje sa žiadny viackrát minimálne po 4. generáciu predkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34647 od minoC
Odpoveď od minoC na tému slovenský kopov
Tiež si myslím že zužovanie počtu chovných jedincov neveští nič dobré.(komu ako:D), okrem toho,čo si uviedol,DKo,sme predsa &quot;materská krajina!&quot; Slovenského kopova, toto naše národné plemeno, je u nás doma, a pokiaľ je záujem verejnosti chovať tieto ušľachtilé psy, tak by tobolo treba podporovať (samo, nie na úkor kvality jedincov)viac ako iné krajiny MZKCHSK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34667 od Mihalik01
Odpoveď od Mihalik01 na tému slovenský kopov
daxel=farbiar? 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34669 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
pozri si standard plemena a zistis ze zalesak pise pravdu . staci si mrknut do ktorej sekcie je plemeno v VI.FCI skupine zaradene .
<br/>
<br/> Skupina 6 - duriče, stopovacie psy a príbuzné rasy, sekcia 2-stopovacie psy s praktickou farbiarskou skúškou v stopovani.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34670 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
sa ti to nepozdáva? ak nie tak prečo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 921 návštevníkov a žiadni členovia on-line