slovenský kopov

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34671 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34677 od Mihalik01
Odpoveď od Mihalik01 na tému slovenský kopov
Keď budú v úspešnosti na PF pred farbiarmi tak potom je to v pohode:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34678 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
Nad takou odpoveďou sa len pousmejem, ale každy ma svoj nazor, ja sa tu nejdem a ani nechcem hadať či je lepší v dohľadavke daxel, bavorak, hanoverak alebo kopov.
<br/>Ja som len napísal že daxel nieje klasicky durič diviačej zveri a ak si si pozrel ten odkaz čo sem vložil Jaro mal by si pochopiť čo som tým chcel povedať.
<br/>
<br/>Ak nie tak napíš čo ti s toho nebolo jasne a pokúsim sa ti to ozrejmiť.
<br/>
<br/>kynologií zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34684 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Nič v zlom, ale v roku 2006 zo 43 slov.kopovov na PF neuspelo iba 8, čo je už len 18,6%,
<br/>teda oproti minulých rokov je to síce klesajúci trend, ale podstatne sa zlepšili po kvalitnej stránke.Tiež v tomto roku na PF bolo predvedených 28 AJD. 5 neuspelo, to je 18% celkového počtu,t.j. o 7% horšie, ako vlani.(môj osobný názor, že aj tu by bolo potrebné v klube pritvrdiť) - Farbiar je celkom iná kategória!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34691 od Bossko
Odpoveď od Bossko na tému slovenský kopov
Mas pravdu ze za exterier mozeme akovat jedincom v I.c. Ale vsimol si si terajsiu pracovnu stranku SK? Tretina jedincov sa boji divakov! toto kedysi neexistovalo. Taky kopov dostal olovo do hlavy. SK je predovsetkym pracovne plemeno, tym prerazil aj v zahranici. Ta nova skuska prace na diviaka bude zaujimava, a ak sa bude skusat poctivo, tak prejde maximalne 10-15%. Na vyberovej sutazi do MAR v ZA bola velmi slaba praca psov. Jedna kopovka AJDA spod Sobrany bola JEDINA!!! zo sutaziacich co riadne robila. Bohuzial diviak zhodil suku zo skaly ,tak skoncila u veterinara a v sutazi nemohla pokracovat. Zvysok psov 0 bodov. Ten ktory raz zahlasil vyhral. Teraz treba do chovu VYNIKAJUCE psy bez väčších chyb v exteriery! inak nam budu behat po reviroch krasne psy, ale pracovne nulove. a potom budu vlohy,ostrost, orientacia( vlastnosti v ktorych vzdy vynikali) navzdy stratene!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34692 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
O týchto veciach sa da dlho písať ale nie v tejto teme,,,,, a to čo si sem uviedol je pekne ale druha stránka toho je že ako vedieš svojho psa.
<br/>Na jednej dosť vyznamnej akcii jeden veľmi mudry a dôležity človek sa vyslovil s názorom že AJD je najlepšie pracujúci farbiar na diviaky myslím si že to pomenoval výstižne.
<br/>
<br/>Ale dosť v tejto téme.
<br/>
<br/>Zdar všetkým psom a v tejto téme hlavne slovenským kopovom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34693 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Nezavádzaš trošku ? Zhodil ju diviak? Nespadla sama? A nepokračovala ďalej? A neskončila v celkovom poradí tretia v III.C. ? A nemala pomer známok Čuch 2, Hľadanie 3, Diviak 4 ,Hlasitosť 2, Dohľadávka 1 Vodič, Odvaha 4, Poslušnosť 4, Po výstrele 4, Pri diviakovi 3, Na stanovišti 3,Vytrvalosť 3, Orientácia 4, Na remeni 4, Odloženie na remeni 4. Tak ako skončila, že nemohla pokračovať u veterinára?! A vieš aké jednoduché stopy tam boli? A dohľadávka 1! A ako našla diviaka keď čuch 2? A ako dobre keď hlasitosť 2? Tak čo? A videl si oplôtok?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34696 od POHRANICKAperla
Odpoveď od POHRANICKAperla na tému slovenský kopov
dobry den.ja sice nemam SK ale jgdt... ale nieco k tej vasej teme o exterieri vs. praca psa by som mala.. moj jagos v dvoch rokoch spravil jesenky v 1.cene, brloharky a skusky hlasitosti tiez s plnym poctom bodov..duricske sice pokazil,pretoze z oplotku dostal 2, ale dva tyzdne pred skuskami sa mi na pol. na diviaky stratil, po 3 dnoch ho nasli.. par dni bol oplaseny, myslim si, ze dostal od diviakov.. ale ak sa mi podari tento rok s nim skusim DS znova.celu zimu sme cez vikendy niekedy aj cez tyzden chodili na polovacky, tak sa z toho dostal.takze co sa tyka skusok mohol by byt chovny.. ale ma vadu.. chyba mu p1 vlavo dole..uz som sa ako tak zmierila s tym, ze chovny nebude.ale je podla vas spravne, ze takyto pes, po ktorom by sa dedili vyb. vlastnosti nemoze byt chovny kvoli zubu?da sa povedat, ze je to pes pre vsetko, len ma chybicku krasy :( a dufam, ze vam nevadi, ze som to pisala do tohto fora.. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34706 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
je ti malo ze jagosom mozu do chovu chybat 4 zuby tj 2x M3 ? co by si robila ak by ste mali povinnu plnochrupost ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34707 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Percenta ktore uvadzas znamenaju ohladom daxlov len tolko ze smerovanie na slovensku je robit z daxla durica hoci povodom je farbiar . Ak by klub presadzoval daxla ako farbiara s hlavnou skuskou pre farbiarsku pracu , majitelia psov by sa tomu prisposobili a museli by sa k tomu postavit inak . na slovensku je daxel vedeny ako duric hoci v rakusku je to plnohodnotny farbiar .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34732 od POHRANICKAperla
Odpoveď od POHRANICKAperla na tému slovenský kopov
ja z tych m3 nemam nic, ked mu chyba p1...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34747 od energy
Odpoveď od energy na tému slovenský kopov
Pani zas nerobme z ajd farbiara.Samozrejme ze sa aj v inych krajinach vyuziva aj na dohladavanie,ale cielom slachtenia bolo hlavne durenie a primiesanim farbiara do plemenitb. chceli zdokonalit cuch,co sa aj podarilo.Nemenme usporiadanie fci ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34748 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
energy pozorne citaj : [r]Krátký historický přehled:
<br/>Již ve starověku byli používáni lovečtí psi,kteří svým vzhledem připomínali ALPSKÉHO JEZEVČÍKOVITÉHO BRAKÝŘE.Korunní princ Rudolf Habsburský již v letech 1881 a 1885 použil při svých, loveckých výpravách do Turecka a Egypta podobné psi z oblasti Ischl. Roku 1932
<br/>byl ALPSKO-KRUŠNOHORSKÝ JEZEVČÍKOVITÝ BRAKÝŘ uznán kynologickým svazem v Rakousku třetí-barvářskou rasou .V roce 1975
<br/>bylo změněno pojmenování rasy na ALPSKÉHO JEZEVČÍKOVITÉHO BRAKÝŘE. V roce 1991 byl ABJ zařazen do sekce FCI Barvářu. [/r]
<br/>
<br/>je to z original nemeckeho prekladu a to iste ti povie aj pan Gustav Kořinek a to je myslim si velka kapacita ohladom chovu daxlov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34766 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Na MAR sa vyberajú jedince, ktoré vodia skúsení chovatelia, veľa ich poznám osobne. Môj názor je, že takými psíkmi, ktorí raz zahlásia by určite sa nezúčastnili ani na výbere.
<br/>Za tým, čo ich psíky dokážu, je obetovanie spústa voľného času a veľa - veľa výcviku.
<br/>Kopovom zdar!:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34770 od Mihalik01
Odpoveď od Mihalik01 na tému slovenský kopov
Ahoj:DAko sa majú kopovy budeš tohto roku aj niečo predvádzať na skúškach;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34774 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému slovenský kopov
Zdravim kopoviarov!!! viete, ze 24.aprila je to uz 20 rokov, co KCHSK funguje ako samostatny klub? kynologii zdar!!! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34804 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Ako dlho sú zapisované slovenské kopovy pod SPKP ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34806 od energy
Odpoveď od energy na tému slovenský kopov
Ja tento text dobre poznam a je aj na stranke kchajd nie po cesky.Ak by si sa zavrtal do historie zistil by si, ze bol vyuzivany aj k dureniu.Bol sice zaradeny ako tretia rasa farbiara,ako sa pise v historii,ale posledne slovo je predsa len duric.Nevylucujem vsak ze jeho prednostne vyuzitie bolo pri dohladavkach.Ono je to velmi diskutabilne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34810 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
mozeme sa kludne obratit na klub chovatelov alpskych jazvecikovytych duricov v rakusku co nam na to povedia , asi by ten standard plemena vyzeral inak podla toho co tvrdis . ale to ze bol vyuzivany na durenie beriem je tam spomenute - zajac , liska .
<br/>alebo sak kludne spytaj zalesaka co vravel na pohari gustava korinka sam pan gustav korinek ;)
<br/>
<br/>mne je vcelku jedno kam je daxel zaradeny nie je to moja krvna skupina :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34818 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Prvé zápisy kopovov do plemennej knihy a vydávanie rodokmeňov začalo od roku 1940, kedy bola založená Slovenská plemenná kniha psov. SPKP 7 TAMBOR z Dunajca.
<br/>(Cyril Boldiš a kol.: SLOVENSKÝ KOPOV v poľovníckej praxi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.179 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 301 návštevníkov a žiadni členovia on-line