slovenský kopov

pred 16 rokmi 4 týždnami #35892 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
Ja som si ju objednal u Jevčáka len nejak stále nechodí, ale som zvedavy aku bude mať úroveň ak príde tak potom dám vedieť.
<br/>
<br/>;););););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #35906 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému slovenský kopov
vcera mi p.Jevcak volal ,ze mi ju posiela dobierkou,takze v dohladnej dobe ju ,si myslim, moze ocakavat kazdy kto si ju objednal.prelistujem a dam info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #35911 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Ja som volal včera s p. Jevčakom a slubil že mi ju privezie zajtra na výstavu do NR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #35983 od minoC
Odpoveď od minoC na tému slovenský kopov
Tak čo chlapi ako bolo v Nitre na &quot;špeciálke!?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36002 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Pozdravujem vystava super. Hned rano pokuta 2000 Sk za rychlost a potom keby som Ti mal napisat co sa dialo v kruhu, tak budem radsej ticho. Ale uz ma to preslo :[ chystam sa do Dvorianok, kde verim ze budu posudzovat ludia ktory sa dostatocne rozumeju nasmu plemenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36004 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Aby som správne podotkol pre mna specialka neplatila. Moj psik ma este len 10 mes., takze bol v triede mladych.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36009 od demo
Odpoveď od demo na tému slovenský kopov
knihu mám, už som ju aj prečítal ale počkám si na názor iných..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36016 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Demo vsak sa neondi a napis svoj postreh ohladom tej knihy ci ti nieco dala ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36017 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému slovenský kopov
zdravim,knihu mam uz tiez,moj nazor -vcelku dobra.niektore veci si vsak mohli autori odpustit -vela veci ktore som zatial cital nielen ze nesuvisia s kopovom a farbiarom ale podla mna ani s kynologiou a polovnictvom celkovo.poviem takto-kym som ju nevidel cakal som malo,lebo som cakal mensi stranovy rozsah.ked som ju uvidel,milo ma prekvapilo ze je jednoducho hruba,takze cosi precitam,no ked tretina obsahu ani so psami nesuvisi,toho zaujimaveho citania bolo zrazu pre mna malo.nadruhej strane treba povedatze od cias Andreja Renca a jeho knihy Durice tu nebolo nic-az na vynimku slovensky kopov v polovnickej praxi,takze prinos tejto knihy urcite pre kopoviarov i farbiaristov tu je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36020 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Vdaka za postreh ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36025 od demo
Odpoveď od demo na tému slovenský kopov
mam knihu o Farbiar v polovnickej praxi od p.Baku z roku 1975 a myslim ze asi hodnotnejsia ako tato nova.. uz len to ze obal je s knihou zviazany opacne a naozaj je tam vela veci ktore so psami nesúvisia aj ked by to mala byt kniha o psoch.. cakal som nieco nove, vsak od roku 1975 sa mozno nieco nove objavilo ale neobjavilo..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36026 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Demo nie si jediny kto je v uvodzovkach sklamany ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36031 od Podkarikasom1
Odpoveď od Podkarikasom1 na tému slovenský kopov
Úroveň špeciálky hovorí sama za seba. Po výstave na chovný zvod sa odvážili len traja
<br/>vystavovatelia. Slabšia úroveň, málo kopovov, rozhodca mal čo robiť, aby niečo mohol aj vybrať.
<br/>:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36040 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Čo sa týka nového vydania knihy, tak v krátkosti by som to zhrnul asi takto. Je pravda, že celú som ju ešte nedočítal, ale obaja autori sa snažia v dostatočnej miere zachytiť problematiku výchovy a výcviku nielen farbiarov a slovenských kopovou. Knihu si v krátkosti
<br/>prezrel aj môj dlhoročný kamarát - kynológ a skúšobný komisár. Jeho reakcia bola asi taká, že kvalitu a obsahovosť knihy vyzdvihuje na vysokú úroveň. Zároveň dodal, že veľkým plusom je bohatosť obrázkov a fotografií ku každej problematike - najmä zameranej už v tomto farbiarom a kopovom. Takže toto bol jeho názor. Ďalej čo sa týka už samotných kapitol nezameraných sa konkrétne kynológii, tak to je už na každom z nás či má záujem to
<br/>čítať alebo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36048 od sten
Odpoveď od sten na tému slovenský kopov
tak ako posúdili tvojho psa? Ja idem so svojim psom do Sielnice ale pravdepodobne sa zúčastním aj výstavy v Dvoriankach, možno sa stretneme v kruhu. Neviem kto posudzuje v Dvoriankach ale v Sielnici sú rozhodcovia OK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36051 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Poviem len v krátkosti toľko, v kruhu sme boli dvaja. Ja som bol ohodnotený známkou VD2 a ten druhý psík V1 CAJC. Do dnešného dňa mi to nevie nikto vysvetliť, ako som mohol dostať VD2, keďže ten iný psík mal V1. Prepáč,ale na margo pána rozhodcu sa nebudem vyjadrovať v tomto verejnom fóre. Chcem len podotknúť, že toto bola moja v poradí už štvrtá výstava a do tejto soboty som mal na margo psíka pozitívne ohodnotenia. I.výstava - trieda dorastu VN1 II.- výstava trieda mladých V1 CAJC III. výstava - trieda mladých V1 CAJC BOB, no a teraz v sobotu toto? Teraz Ti okrajovo niečo priblížim a ostatné kľudne v Dvoriankach. Dotyčný pán rozhodca Matyáš posudzoval kamošku s farbiarkou ktorá má viacnásobných CACIB-ou + klubový výťaz, no a v Nitre VD 2 či 3 ani neviem!!! Nechápem prečo napr. SKJ nezabezpečí posudzovanie čo to ktorých plemien rozhodcami, ktorý sú spätý v daných chovateľských kluboch - napr. poradcovia chovou. A ostatné čo som dodatočne zistil až po príchode domov z výstavy, tak tu to určite nebudem prezentovať!!! :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36054 od sten
Odpoveď od sten na tému slovenský kopov
to co pises je smutné. Niektoré veci ktoré sa robia na výstavách by sa stávať nemali. Niečo podobné zažil kamarát a bol z toho dosť znechutený. Mne sa podobné zatiaľ nič nestalo, ale na druhej strane až toľko výstav ja ročne neabsolvujem. Ja sa napríklad čudujem že na špecialke v nitre sa zúčastnilo dosť málo kopovov, a veľa ich nie je prihlásených ani v Sielnici, ale čo sa týka Sielnice tak sa ani nečudujem kedže sa toto, podľa mňa jedno nalepšie klubové podujatie ani nemalo konať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36056 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Jojinek nevidel som tvojho psa ale co sa tyka posudku na vystave ma nic neprekvapuje . Zazil som vytavy kde rozhodca sukal VD ako z rukava aj v triede sampionov . Tak isto nedavno posdudzovala v BA talianska rozhodkyna kopovy ktorych si myslim videla 1x v zivote a jednym dychom aj civavy alebo co to bolo za zmätkov.
<br/>
<br/>Ja vidim buducnost posudzovania polovnych plemien na urovni skor na klubovych vystavach ako na medzinarodkach . Tam niektori rozhodcovia nemaju ani sajnu tusim co im stoji v kruhu . A to uz nehovorim o standarde psa .
<br/>
<br/>ps: Pri znamkach VD sa neudava poradie tj VD2, VD3 - jednoducho len VD ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36058 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Jednu dôležitú vec si postrehol a to Štandard psa. Preto som sa ja zmienil o posudzovaní v kruhoch rozhodcami, ktorý sú spätý s daným plemenom. A to že Slovenský kopov je naše národné plemeno ďalej ani nevravím.
<br/>
<br/>Keď som bol na II.v poradí výstave, tak ma posudzoval jeden maďar. Dal mi V1 CAJC. Keď som odchádzal z kruhu tak mi vravel cez tlmočníčku nasledovné: dal by Vám pán rozhodca aj BOB-a, ale Váš pes je chudý. Ja som sa ho spýtal, že podľa neho ako má vyzerať kopov? A on sa pootáčal okolo seba a vedľa kruhu bol majiteľ s Hanoverským farbiarom. A on ukázal že tak ako ten hanoverák!!! Ja som sa začal smiať a pani tlmočníčka mi povedala, že čo mi je smiešne, veď pán rozhodca sa tomu rozumie!!! A to som mu podotkol že pes má ešte len 10 mesiacov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #36059 od LEON
Odpoveď od LEON na tému slovenský kopov
fakt nevím čemu se divíte rozhodčí je jenom člověk a prachy konexe vládnou světu to jsem za ty roky poznal a zažil několikrát tak se nad tím už vůbec nepozastavuji akorád si zapamatuji rozhodčího a když vidím jeho jméno v propozicích výstavy tak tam nejedu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.238 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 290 návštevníkov a žiadni členovia on-line