slovenský kopov

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38330 od jager
Odpoveď od jager na tému slovenský kopov
Zdravím Štefan, samozrejme som myslel člena výboru PZ, len som to inak napísal, dík za upresnenie. A potom ako píšeš je to bezprostredne záležitosť vsťahou medzi susednými PZ.
<br/>Štefan pôjdeš na MFK do Terhovej? Ja tam budem:
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38331 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Ten termín mám veľmi nabitý, ale chcel by som sa tam aspoň na krátko zastaviť. Tento víkend organizujem PF-ky kde hl. rozhodcu robí Karol, tak sa s ním poradím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38390 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému slovenský kopov
Tiez som na 100% presvedceny, ze &quot;oficialna kynologia&quot; sa ma robit iba s papierovymi psami. Uvedomujem si ale, ze mensie zlo je dohladat kus s bezpapierovym psom ako ho vobec nedohladat. A toto ide na tricko nam chovatelom, je to nasa hanba, ze kdejaky dedinsky &quot;streetfaker&quot; urobi lepsiu dohladavku ako ti nasi papierovi milacikovia.
<br/>Diskutabilne tiez je to, ked je pes sice bezpapierovy, ale cistokrvny (otec aj matka su s PP) a rodicia su vynikajuci po pracovnej stranke ale nenarastie im napriklad jeden rezak a nedostanu sa do chovu. A toto je na tricku chovatelskych klubov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38392 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Chcem sa len spýtať. Na základe akých poľovne upotrebitelnýh psoch majú povolenie na poľovačku srnčej zveri od Lesného úradu ,keď nemajú s čím , alebo s kým dohľadať zver a musia dohľadať s psom bez PP ,ktorý by u správneho poľovníka kynológa nemal čo robiť? To nie je o psoch s PP , alebo bez PP je to o ľudoch. Mám kamarátov a aj vlastného psa poľovne upotrebiteľného na všetkú zver a ešte sa mi nikdy nestalo, že by ma niekto volal dohladať zver doma a nieto ešte u susedov. Vždy to končí na tom nie je farba netrafil som , kus žije načo psa. Ešte by to bolo náhodov chovný kus a bolo by zle. Nech to zožerú krkavci a líšky.Skúsíme psíka bez skúšok a keď nič tak všetko v poriadku.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38408 od Rout
Odpoveď od Rout na tému slovenský kopov
Dobrý den pánové, chci se zeptat na epilepsii psů. Bohužel můj kopov prodělal minulý pátek záchvat. Jaké jsou vaše zkušenosti ? A jak je to v tomto případě s dědičností ? Díky ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38413 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Mohol by si mi, prosím Ťa, oskenovať rodokmeň a poslať mi ho?
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38416 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému slovenský kopov
Mohl by jsi ho prosím poslat i mě pro poradce chovu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Díky Libor Beníček

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38417 od Rout
Odpoveď od Rout na tému slovenský kopov
Oběma ho samozřejmě pošlu, zítra až se dostanu ke skeneru, pes není chovný, trochu mi přerostl :-) , ale fakt je, že nebezpečí, že rodiče si něco nesou´asi je ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38418 od Rout
Odpoveď od Rout na tému slovenský kopov
otec DAG z Kmetónyho dvora SPKP 10364/2000, matka FIDA Domaková 11143/03

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38424 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Srdečná vďaka, ja si to už nájdem, nemusíš mi ani rodokmeň posielať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38425 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
A ešte jedna otázka. Dal si ho vyšetriť na srdce, či to bude naozaj epilepsia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38428 od Rout
Odpoveď od Rout na tému slovenský kopov
Před dvěma lety tenhle záchvat prodělal také, byl na vyšetření srdce a brali mu krev , jestli nemá nějaký nedostatek stopových prvků (snad to píšu správně) , všechno bylo v pořádku. Pak to vypadalo, že je dva roky klid, ale přes den u něj nejsem, a při naháňce bývá tyky občas hodinu bez dohledu, takže nevím, jestli mezitím nějaký záchvat neprodělal. V ten minulý pátek to bylo při dohledávce a už od začátku se choval velice nezvykle (asi už to na něj šlo), potom měl ztrátu vědomí, křeče asi minutu, potom se tak během půl hodiny srovnal a zdrhnul mi ještě za prasatama do kukuřice. Samozřejmě, že ho ještě vezmu na další vyšetření, už jsem domluvený s veterinářem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38431 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Čo sa týka epilepsie je to choroba , ktorá ešte nepozná vznik. Môže byť vrodená,môže byť po úraze, môže byť získaná alkoholizmom a pod. Nie je vyliečitelná dá sa len tlmiť. U ludí od závislosti typu záchvatu a intenzity sa pristupuje k operáciám na mozgu po dôsledných vyšetreniach EEG. Pri psovi som ešte o takom zákroku nepočul. Ale treba vylúčiť iné možnosti a to . Epilepsia zo srdcom nič nemá. Srdce keby nebolo ok tak by bolo zadýchavanie ,šelest , arytmia, modranie slizníc. Pri epilepsii je dôležitejšie vylúčiť močovinu (ureu) v krvi. Normálna hodnota je od 2,5 do 7,0 u psa. Ak je zvýšená tým pádom imituje epilepsiu a znamená ,že psovi nefungujú obličky a dáva sa na renálnu dietu. Ak je močovina v norme tak bohužiaľ sa potvrdila prognóza epilepsie. Dása tlmiť ak sú záchvaty ako popisuješ nie časté , tak by som začal homeopatiou aj keď tomu málo kto verí mám s tým dobré skúsenosti pri psoch, názov lieku Cuprum metalicum , doporučujem navštíviť homeopata. Ak nie tak najčastejšie sa nastavujú psi na fenobarbitál a to berie už doživotne pri vysadení dostáva záchvat je to návykové epilepsiu nelieči len tlmí. Z času na čas treba kontrolovať krv nepôsobí dobre na pečeň, ale tuje buď alebo. Pečeň je regenerácie schopná dajú sa dať hepatoprotektíva ,obličky nie sú regenerácie schopné môže len dialíza ,alebo renálna dieta ak je močovina vysoká dá sa podávať na jej vyviazanie prášok Ipakitine. Čo sa týka dedičnosti nikto nevie z čoho epilepsia vzniká , môže byť dedičná a môže byť získaná, nemusí to byť v rodičoch.
<br/>S pozdravom MVDr. Rastislav Siládi
<br/> hlavný poradca chovu KCHSK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38433 od Rout
Odpoveď od Rout na tému slovenský kopov
Díky ...... jak jsem psal , zatím nevím v jaké frekvenci záchvaty jsou, pokud bude moč v normě, tak zkusím ty homeopatika.... ještě jednou děkuji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38452 od Dama
Odpoveď od Dama na tému slovenský kopov
Mam otazku na vas pan Cinbalik.Co je pravdy na tom ze v kchsk su problemi a chystaju sa zmeny?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38519 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Čo vy na to páni výborníci , od východu až po západ?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38520 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Pito, Dama nehcite aby sa tu na PID preberali vnutorne zalezistosti klubu kopovov. Predsa na to mate schodze aby sa to tam riesilo.
<br/>
<br/>Ani sa necudujem ze sa Stefan nevyjadril.
<br/>
<br/>
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38522 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Dávam ti za pravdu, že to to fórum nie je na rozoberanie vnútropolitickej situácie v KCHSK , ale schôdze boli jedna v každom regióne dve výborové a počúvam , že raz je to tak a potom onak a žiadna info na kopoviarskej stránke , akoby všetci výborníci zaspali a nemal kto informovať ,potvrdzovať , alebo vyvracať šuškanie ,ktoré ide po kopoviarskej verejnosti . Ja som len zvedaví na uchovňovanie psov , na klubové skúšky a klubové aktivity. Keď to nie je na stránke , kde by to malo byť hlavne , tak sa pýtam tu. Možno aj keď nie výborník, ale aspoň niekto niečo vie. Na kopoviarskej stranke nie je správa z predminulého ani posledného stretnutia výboru a ani jednotlivých regionálnych schôdzí . Ako máme potom vedieť čo sa deje čoje len šum a čo je pravda. Čo tajomník drieme? Zvolili sme ich tak nech robia. Ďakujem za pochopenie.
<br/>:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38523 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Pito chapem tvoj postoj. Vsede kde je viac ludi byvaju aj nezhody. Dama sa pytal na konkretne problemy a chystane zmeny. Preto som na to reagoval. Nebolo by koser to tu preberat. Druha vec je aka je realita. O nejakych problemoch som pocul aj ja ale zas vies ak je to info jedna pani povedala tak to nebudem ani spominat a to uz nie verejne. Takto sa zbytocne siria rozne akoze pravdy potom. Tvoje poziadavky by som smeroval na vybor klubu pokial viem maju tam na seba mailove adresy. Urcite sa ti niektori z nich vyjadri prostrednictvom mailu. Hoci nie je nad osobne stretnutie si myslim.
<br/>
<br/>ber to ako len moj skromny nazor. riesil by som to tak ako som pisal min. oslovenim vyboru klubu cez mail.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38525 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Piťuka, síce výborník nie som, ale prezradím ti, že všade sú problémy a všade sa chystajú zmeny. Smutné je, že zvyčajne k horšiemu :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 327 návštevníkov a žiadni členovia on-line