slovenský kopov

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37531 od stokodej
Odpoveď od stokodej na tému slovenský kopov
Zdravím, čítam tie Vaše podpichovačky a ak môžem tak aj ja prispejem. Poľovnej kynológii sa venujem len asi druhý rok ale snažím sa navštevovať väčšinu výstav po Slovensku a vidím ako to niekedy "chodí" v kruhoch. Posudzovanie rozhodcom je niekedy veľmi subjektívne a je to len názor človeka. Niekomu sa páči to a niekomu niečo iné, aj keď sa mnohí rozhodcovia snažia držať štandardu. Stretol som sa aj s absolútným amaterizmom a protežovaním jedného psa pred iným len kvôli majiteľom ale o nich predsa nejde. Takže vždy to bude o ľuďoch o protekcii, rodinkárstve alebo zabednenom komunizme. Nech žijú amatéri Slováci a kazia krásu kynológie namiesto toho aby ju posúvali stále ďalej ako v zahraničí. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37534 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Musim aspon z mojho pohladu vyzdvihnut rozhodcu Matyáša , ktory uprednostnuje psy v pracovnej kondicii pred tzv vystavnymi jedincami . Tak isto aj rozhodcu Cveka , ktory je svojimi posudkami velmi objedktivny aspon co som mohol pozorovat pri jeho posudzovani .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37536 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému slovenský kopov
danka ..........ria ma rodicov potencionanych favoritov a pozri co doma chovam :]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37538 od cechurik
Odpoveď od cechurik na tému slovenský kopov
som to skor myslela tak,ze by som asi mala trosku prehlad o chovnych jedincoch, zase az tak vela ich nie je. Ale je to zbytocne tu rozoberat, zatial dalsieho psa neplanujem. Oi, nepredpokladam, ze by z dvoch kratasov vznikol drotak. preco z dvoch drotakov vznikol kratas naozaj neviem :D.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37542 od abba
Odpoveď od abba na tému slovenský kopov
Načo sem ťaháš politiku, keď končil "komunizmus" nosil si plienky. Skús sa opýtať starších kynológov aká bola kvalita exteriéru, práce psov a kyn. podujatí, ja si myslím, že podstatne vyššia. K Tvojim dvom rokom v kynológii môžem pridať ešte moje tri desaťročia.
<br/> Naopak si myslím, že v tomto &quot;kapitalizme&quot; je všetko o biznise. Načo je nám 5 medzinárodných (CACIB) a asi 10 celoštátnych + klubových (CAC) výstav.
<br/> Ak v minulosti mal pes &quot;výbornú&quot; tak to bola záruka kvality, dnes si treba preveriť aj titulované psy, ak po nich chceš šteňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37547 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému slovenský kopov
abba ma pravdu kde to vsetko speje v tomto kapitalizme vid cele nase polovnictovo.Peniaze,korupcia,klientelizmus aj ked aj niektore veci su dobre ale zas je to len o peniazoch;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37549 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Lubo ale to nie je podla mna o o tom ci mame kapitalizmus alebo ine zriadenie je to o ludoch a ich chrbtici. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38002 od stokodej
Odpoveď od stokodej na tému slovenský kopov
Servus, len by som chcel vedieť koľko Ty máš rokov plienkar? Komunizmus v mojom príspevku nemal pôvod v kvalite exteriéru v minulosti ale v praktikách tohto zriadenia a dopad na myslenie deduškov ktorí prežili až dodnes. 8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38087 od johny
Odpoveď od johny na tému slovenský kopov
Tak zas trochu návrat k téme. V sobotu som strieľal na srnca na kraji lúky na 130 - 140 metrov. Značil komorovú ranu a oblúkom vbehol nazad do húštiny. Myslel som že ho hneď nájdem - nenašiel. Kopova sme nasadili asi o dve hodiny 20 metrov po vetre od nástrelu. Vysokým nosom ho našiel a odtiaľ neomylne ťahal do húštiny kde ležal srnec, ja som chodil 3 m od neho ale nevidel som ho. Nádherná robota. A to si ešte chudák pes keď sme prišli po neho rozdal s ježkom a mal celý ňufák krvavý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38093 od LEON
Odpoveď od LEON na tému slovenský kopov
Dobrý lovu zdar a kdy napíšeš jméno psa chovnou stanici a jméno vůdce?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38095 od johny
Odpoveď od johny na tému slovenský kopov
Na to veru nemám čo napísať lebo sa jedná o kopova bez papierov ... ale strčí do vrecka kopova ktorého máme s papiermi. Jo volá sa Bim ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38096 od jager
Odpoveď od jager na tému slovenský kopov
Poopravím!
<br/>Strčí do vrecka majiteľa, čo má kopova s preukazom pôvodu, ktorého nič nenaučil. Zle sa číta, keď vinu zvaľujeme na plemeno. Veľmi mu tým škodíme. Píšme radšej o tých, ktorí sú ich majiteľmi. Ďakujem!
<br/>Škoda, že psom nebola daná schopnosť podávať trestné oznámenia za ohováranie a poškodzovanie cudzej veci. Myslím, že by sme boli ku svojím štvornohým pomocníkom spravodlivejší.
<br/>Pes pracoval na remeni, alebo na voľno? Ako ďaleko od nástrelu bol kus zhasnutý? A ako bol strelený a čím?
<br/>Inak gratulujem k úspešne zakončenej dohľadávke. Lovu Zdar!
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38097 od johny
Odpoveď od johny na tému slovenský kopov
Máš pravdu, pes za to nemôže. Aj keď je pravda že ani o tohoto sa majiteľ vôbec nestará. Jednoznačne musíš brať ohľad aj na vrodené vlohy. Srnec strelený na nízku komoru za lopatku 8x57JS strela vulkan. Pľúca, čiastočne pečeň. Bez farby na nástrele, resp, nástrel som vôbec nenašiel. Psík bol na krátkom remeni, šli sme proti vetru krajom lúky. Našiel miesto kde srnec vošiel do húštiny a už ťahal. Dohľadávka asi 40 metrov. A Lovu dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38112 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému slovenský kopov
bol priestrel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38121 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Miro, výborne, [r]Ďakujem [/r] za všetkých poctivých chovateľov !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38123 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Komu česť, tomu česť, ...
<br/>.. aj pes bez PP može byť výborný pracant, ale vzhľadom na neznámy pôvod do chovu radšej nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38125 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Miro klobuk dole, stale sa mam co od Teba ucit. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38126 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
Jano nechcem to hodnotiť ale dvoj hodinovu stopu a pofarbenu by mal urobiť každy pes a halvne ešte srnču a proti vetru, aj ked samozrejme aj pes môže zlihať aj na tak čerstvej stope aj to som už zažil ale predpokladam že to nebol prvý kus čo ste s tým psíkom dohľadali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38127 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
a zabudol som dodať že toho srnca musel na tých 40 metrov aj cítiť proti vetru z hušťavy, ale je vidieť že každy psík či s papiermi alebo bez si krasne dokaže zastať svoju robotu a preto by sme mali tlačiť na to aby sme mali všetkých psíkov s papiermi a tým by bolo čo vyberať medzi chovnými jedincami do ďalšieho chovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38141 od theCat
Odpoveď od theCat na tému slovenský kopov
Vazne dobre, napisane s chladnou hlavou, to sa ceni. Ale aj tak si neodpustim... mozu sa durice pouzivat na dohladavku srncej? Nemam na mysli legislativu, ale prax.
<br/>ps: Mne stavac vystavi na 40 metrov zalahnuteho bazanta, kde je podstatne menej pachu nez u postrielaneho srnca.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.149 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 329 návštevníkov a žiadni členovia on-line