slovenský kopov

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37451 od Paprik
Odpoveď od Paprik na tému slovenský kopov
Reagoval som na prispevok LEON z 20.augusta a napísal som svoju skusenost ak sa to da tak nazvat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37462 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Pozdravujem Vás kamaráti kopoviari. Reagujem na zopár vašich predchádzajúcich príspevkov k výstavám. V tomto roku som mal možnosť zažiť zopár výrokov rozhodcov najmä na medzinárodkách. Pravdu povediac dosť ma to niekedy štvalo. Ale od určitej doby som si povedal kašlem na to. Človek by si mal zobrať z toho vždy len to pozitívne, i keď to je niekedy ťažké - viem o čom píšem. S mojím psíkom sa mi tento rok zadarilo na špecialke v Dvoriankach a aj na druhý deň v KE. Jednu fotku z Dvorianok najdete na www.polovacky.sk Ak by mal niekto záujem viac z týchto dvoch výstav, tak ma kontaktujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Prajem všetko dobré. J.
<br/>
<br/>P.S. A aby nebolo psíkovi vo dvore dlho, tak som mu zaobstaral 8 týždňovú sučku. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37472 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Dlho som uvažoval či sa zapájať do tohto fóra ,ale toto je už priveľa na môj v kus ,keď kritizuje niekto kto nevie ako výstava prebieha ,nevie kto je rozhodca a kto je človek ktorý si tam robí svoju robotu (vyberá do chovu jedincov a preto pozerá do rodokmeňa) a hlavne keď si robí predstavu o výstave z toho čo počul a nie z toho prečo ten človek pozerá do rodokmeňa a kto to je .Či je to rozhodca ,alebo kto. Keď neviem spýtam sa. To len na okraj.Ten človek ktorý pozeral do rodokmeňov som ja momentálne hlavný poradca chovu pre plemeno Slovenský kopov , ale keby si sa hýbal viac okolo Slovenského kopova tak by si to možno vedel. Vedel by si aj to ,že počas výstavy psov prebiehal výber jedincov do chovu a preto tam okrem rozhodcu bola aj komisia pre výber do chovu , ktorá nezasahuje do výberu poradia exteriéru psov na výstave , ale pre výber jedincov do chovu. Pán rozhodca počas tejto výstavy rodokmene v ruke nedržal a nepozeral do nich. Vidno ,že málo navštevuješ výstavy psov , lebo by si vedel ,že rodokmene sa do kruhu neodovzdávajú len posudkové listy. Rodokmeň sa podáva len pri zápise ocenenia z výstavy a to buď vo výstavnej kancelárii , alebo v kruhu kde ho maximálne podpíše a odovzdá majiteľovi jedinca. Na okraj toho , že víťazi mali podobných predkov asi toľko , že keby sledoval túto líniu ďalej hlbšie zistil by si ,že je tam celkom dobrý exteriér a aj práca a mimochodom aj jedinci ktorí neboli taký úspešný majú v pozadí v generáciách chovnú stanicu z Prievrany . To nie je o chovnej stanici ale danom jedincovi.
<br/>S pozdravom
<br/> MVDr. Rastislav Siládi
<br/> hlavný poradca chovu
<br/>
<br/>
<br/>Slovenských kopovov :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37477 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému slovenský kopov
no odbornici na vsetko teraz prispejte :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37478 od pito
Odpoveď od pito na tému slovenský kopov
Na čo?:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37479 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému slovenský kopov
A myslim si ze obcas by mal aj na jinych strankach zareagovat niekto kdo sa rozumie aby sme sa aj my co niesme taky mudry ako daktory si z toho mohli nieco zobrat;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37481 od LEON
Odpoveď od LEON na tému slovenský kopov
naco mám přispět já si za svým tvrzením stojím že né vždy vyhraje ten nejlepší že záleží kdo psa vede kdo je chovatel atd. to jsem za těch pomalu 20 roku co se po výstavách pohybuji jsem to zažil mockrát a to že rozhodčí nepotřebuje rodokmen vím protože si výsledky nechávám zapisovat ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37482 od LEON
Odpoveď od LEON na tému slovenský kopov
lubenko spíš než na reakce bys měl začít na ty akce chodit aby poznal sám očem je řeč protože pak bys mohl být hodně rozčarován až si jednou svého psíka pořídíš;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37486 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Ja nerobím zo psami 20 rokov lebo sám mám len 35 rokov ,ale psom sa venujem už presne 19 rokov a to nie len Slovenským kopovom , ale začínal som s NO , mal som aj Angl. buldogov , Jazvečíkov trpasličích , Border terierov , cvičil som a vystavoval Hanoverského farbiara , Bavorského farbiara, Rotvajlera a vychovávam zle vychovaných jedincov rôznych plemien a momentálne mám doma vlastných 6 psov a to 2 jazvečíkov ,3 kopovov a 1 NO . S každým psom som absolvoval min 1 výstavu ,min 1 skúšku z výkonu či poľovným ,alebo služobným medzi tým aj nejaký ten pretek a aj keď som zasran tak viem o čom hovorím a píšem . Doporučujem Ti , aby si sa sám skúsil postaviť do kruhu medzi psov a vybrať toho naj. Ľahko sa kritizuje .
<br/>Ja mám skúsenosti dobré aj zlé z výstavami, ale vždy keď som vychladol a skúsil sa pozrieť na toho psa či tam tie chyby má ,alebo nie zobral som si z toho niečo a myslím ,že aj keď nemám skúšky z exteriéru ako rozhodca , celkom slušne ti popíšem a ohodnotím psa a málo kedy sa nezhodnem z rozhodcom aj keď aj to sa stáva aj rozhodca je len človek a môže sa pomýliť. Preto sú chovné zvody kde aj jedinci s titulmi nemajú šancu keď raz na to nemajú a na druhej strane jedinec , ktorý nemá možno tituli má viac bodov v tabuľke.
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37488 od LEON
Odpoveď od LEON na tému slovenský kopov
tak to mezi námi moc velká rozdíl není a jenom malý dotaz vysvětli mi jak je možné to co jsi napsal když pes odpovídá standartu tak aby mohl dostat titul na výstavě tak jak je možný že neodpovídá standartu aby mohl jít do chovu ono to je na dlouhou debatu a každý budeme mít svoji pravdu ;)
<br/>P.S. chápu že rozhodčí je jenom člověk a každému se líbí něco jiného ale opčas ty záseky tlučou do očí když psi s desítkami titulu dostanou D nebo na jedný výstavě od jednoho a toho samého rozhodčího dostane pes VD a na druhé CAC CACIB ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37490 od jojinek
Odpoveď od jojinek na tému slovenský kopov
Prajem dobrý deň Vážený pán Dr. Siládi,
<br/>tento rok sme sa spolu stretli na viacerých kynoligických podujatiach. Jediné čo môžem, tak to je vyzdvihnúť úroveň špeciálnych výstav - chovných zvodov, kde posudzujú ľudia ktorí sú najmä spätý s týmto plemenom a poznajú názov štandard plemena.
<br/>Po istej medzinárodke sme sa spolu rozprávali o istých výrokoch rozhodcov atď . Môj návrh bol asi tento: na Slovensku máme 4 národné plemená a nebolo by od veci, aby aspoň tieto posudzovali rozhodcovia, ktorí čo to vidia do už spomínaných štandardov. Opakujem, veď sú to naše národné plemená.
<br/>
<br/>Všetko čo tu uvádzam, tak sa snažím nie niekoho kritizovať a už vôbec nie nejakým spôsobom niekoho osočovať, ale ide mi najmä o napredovanie negatívnych vecí k možnému zlepšovaniu.
<br/>
<br/>P.S. Touto cestou Vám chcem ešte raz poďakovať za radu ohľadom obstarania sučky. Zatiaľ sa javí veľmi dobre, je to živé striebro záhrady.
<br/>
<br/>S pozdravom Jozef H.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37504 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Ja som reagoval na danú výstavu o ktorej písal Paprik. A o praktikách na výstavách , rozhodcoch sa môžme debatovať dlho . Jedna rada , na každej výstave sa dá podať protest , ale každý vždy nad tým mávne rukou, dá sa konkrétne rozprávať o rozhodcoch , ale musíš mať dôkaz o tom , že to bol úmysel a by to nebolo fópá . Každý má predstavu ako ten daný jedinec má vyzerať a tým to tlačí koľko ľudí toľko chutí. Aj ja budem tvrdi , že zelená je svetlejšia a ty ,že je tmavšia obidvaja máme pravdu , lebo to vidíme po svojom ,ale treba skúsiť spraviť niečo preto , aby tá farba bola rovnaká a nielen kritizovať a aj robiť. Videl som jeden český film kde je krásna veta :&quot; Veríte v boha ,nie lebo som ho nikdy nevidela .&quot; a odpoveď znie &quot; Ja vašu píp píp som taktiež nevidel a verím ,že ju máte.&quot;
<br/>S pozdravom a bez urážky
<br/>
<br/>Rasťo Siládi;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37505 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
To je na osobnú debatu,ale každý názor dobrý . Veľa hláv ,ktoré chcú konať veľa rozumu a tak to má byť.
<br/>Teším sa na stretnutie
<br/> RasťoSi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37506 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
Chlapi toto je na osobnu debatu, s ktorou sa nic nevyriesi. Ja som bol na vystave kde rozhodca dal 5 rezakovej suke s nadvahou a zlym pohybom CAJC BOB, mal tam pri tom dve ine spickove zvierata. Ked bol upozorneny na chybu tak povedal, ze on je rozhodca a on je pan. prachy, cas a chut ..... Protest mozete podat proti podmienkam nie proti posudzovaniu a vyslednemu hodnoteniu. Si myslim, ze ked za vystavu dam 1000 skk tak si aspon zasluzim, aby to posudzoval clovek, co sa rozumie a chce posudzovat.
<br/>Dalsia vec je, ze ked ako potencionalny buduci majitel hladam vhodnych rodicov a vidim, farbiarky 1 cena 4x CACIB DS 1 cena, ostrost, hlasitos, orientacia, vytrvalost.....same 4 a realita je ina. Mam nejaku tu vystavu za sebou, aj skusok par a viem ako to chodi. Aj som robil tlmocnika, veduceho kruhu takze nemusime sa tu presvedcovat o praktikach, skratka su ludia taky aj taky. to sa nezmeni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37507 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Ešte jednu vec som neodpovedal na jednej výstave VD a na druhej titul.
<br/>Na každej výstave je hodnotený jedinec zvlášť nie ako celok. Obrazne je rok a v roku sú obdobia jar,leto,jeseň, zima a ten pes keď napr . poľuje aj tak vyzerá je chudší ,tučnejší, mení srsť a podobne. Je tam slovo &quot;je vo výstavnej kondícii&quot; , &quot;nie je vo výstavnej kondícii &quot;,jedinec sa nevie vystavovať,postoj ,vodenie a pod.Majiteľ získa skúsenosti a aj pes a ukážu čo je na nich pekné ,čo bolo predtým skryté a naopak . Pes nemá svoj deň je nerôzny nechce sa vystavovať a pod. A keď je citlivejší rozhodca hneď ja nižšia známka.Aj mne sa to stalo veľa krát ,že ten istý rozhodca mi dal VD a neskôr titul a naopak. To nie je o tom zobrať psa z koterca a hor sa na výstavu. To je práca zo psom a veľa krát kamarátom psom.
<br/>Na mnoho výstavách sa stáva , že pes nechce ukázať zuby a je agresívny. Automaticky by mal opustiť kruh a tí rozhodcovia trpezlivo čakajú či predsa sa podarí ukázať chrup . Byť po mojom nezvládnutý pes na výstave neochotný tolerovať majiteľa okamžite von z kruhu a to by bolo potom ešte kriku. Ale stačilo.Tak asi toľko.Dúfam , že aspoň trochu som prispel k zmene názoru na výstavy ak nie tak som to aspoň skúsil.
<br/>
<br/>Rasťo Si :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37508 od rastosi
Odpoveď od rastosi na tému slovenský kopov
Súhlasím a preto keď chcem psa na exteriér ,vyberám si na výstave a keď na prácu tak v hore a ja momentálne verím len tomu čo vidím. A pre mňa podstatné titul síce poteší , ale hlavné je ,že viem čo mám doma. A znovu opakujem koľko ľudí toľko chutí ,ale skúste niečo aj robiť.
<br/>
<br/>Rasťo Si

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37511 od cechurik
Odpoveď od cechurik na tému slovenský kopov
dobry den,
<br/>
<br/>ono co sa tyka posudzovania na vystavach - suhlasim s nazorom, ze nie vzdy vyhra jedinec, ktory je najlepsi (urcite sa stava pripad, ja dnes pomozem tebe a ty nabuduce mne)....ale chcem iba uviest, ze kamaratka mala velmi zlu skusenost na jednej vystave, kde myslim podala aj protest a na zaklade jej staznosti sa danou vecou zaoberal aj nas klub. Nerada by som uvadzala mena a podrobnosti ale konecny verdikt: &quot;Pán XY má rozhodnutim orgánov SPZ zákaz 2 roky vykonávať rozhodcovskú činnosť&quot; myslim hovori za vsetko. ;)
<br/>K vyberu psa...ja som si ako uplny zaciatocnik vyberala psa nahodne vyhladavanim na internete a pozerala som na tituly a vsak aj nejake skusky sucka mala...pricom som vtedy nemala vobec sajnu oco ide. Nastastie sme mali zaciatocnicke stastie a pes je vyborny pracovne a nam sa paci aj exterierovo. Ale rozdiel je v tom, ze keby som si vyberala psa teraz, v prvom rade by som sa pozrela ake ma skusky, v druhom rade by som sa isla pozriet ako pes pracuje v reali - jeho chut do prace na poli a vo vode...v druhom rade by ma ani tak nezaujimal vysledok na vystave ako skor to, ci sa mi pes, resp. sucka paci, lebo vela krat sa mi psi s BOBom vobec nepacia (ale to nie je vecou standardu, ale mojho osobneho vkusu). A este by ma zaujimala povaha psa, agresivne a konfliktne psy nemusim (i ked je to casto len chyba v socializacii psa). Toto je ale iba moj nazor. Pekny den. Danka :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37524 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému slovenský kopov
danka ak som to dobre pochopil tak ked pojdes kupovat stena pozres sa ako pracuje v poli na vode a v lese ?:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37526 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému slovenský kopov
ondro stena sa hadam vybera podla rodicou aspon si myslim ze tak to Danka myslela:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37527 od cechurik
Odpoveď od cechurik na tému slovenský kopov
ondrik, odpoved ako pre teba :D
<br/>nie na stena sa pojdem pozriet, ale na potencialnu mamu steniatok ....a jasne, ze aj tato steniatok by ma zaujimal,...ale myslim, ze ak by nahodou taka situacia nastala (co najblizsich x rokov neplanujem) myslim, ze budem mat prehlad o potencialnych favoritoch ;):P. staci ti to takto?:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.184 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 320 návštevníkov a žiadni členovia on-line